Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 40 év körüli menopausa fórum

40 év körüli menopausa (beszélgetős fórum)


1 2
42. Andi.Bobi (válaszként erre: 41. - Andi.Bobi)
2020. dec. 17. 20:58
*Eltelt
2020. dec. 17. 20:57

Sziasztok!

Jó rég nem írtam ebbe a fórumba!

Éltél jó sok idő, millió hőhullám, álmatlan éjszakák után, végre megtaláltam ami nekem használ! Nincs hőhullám, rosszullét, idegesség, hangulatingadozás, semmi. Végre jól vagyok!

40. Andi.Bobi (válaszként erre: 39. - E3bf3a7dde)
2017. máj. 3. 22:30

Köszi! Jó lenne már jól lenni,sok mindenen mentem keresztül az utóbbi két évben..epe műtét,terhesség,szülés, most ezek a rosszul létek. Írók ahogy voltam az orvosnál.

Csak az evésre figyelsz vagy gyógyszert is szedsz?

39. e3bf3a7dde (válaszként erre: 38. - Andi.Bobi)
2017. máj. 3. 17:09
Szia. Bármiben tudok segiteni egy éve derült ki nálam az IR. Kitanultam már h mikor, mit, mennyit ehetünk. Jó hirem h ahogy elkezded az életmódváltást új emberré válsz, minden gond baj elmúlik!!!
2017. máj. 3. 11:28

Sziasztok!

Készen lett az inzulinrezisztencia vizsgálat nálam. Nem kellett innom cukros vizet,csak éhomi vér vétel volt.

A homa :3,1 lett.

2-2,5 ig jó.

5 felett cukorbeteg.

2,6-5 ig inzulinrezisztencia nagyon valószínű. Ez van írva a papírra. Megyek majd vissza a házi orvoshoz.

Lehet ez csinál nálam minden bajt. Nem tudom.

Egy hete kb. teát is iszok,meg gyógyszert szedek amit adtak a gyógyszertárban a változó korra. Hát kicsit használ csak. Van ,hogy úgy izzadok,hogy folyik a víz mindenhol,és rosszul vagyok. Ha meg éhes vagyok és ha nem eszek azt érzem össze esek. Elég nehéz így ellátni a családot. A kicsi fiam 11 nap múlva lesz egy éves ,kis örökmozgó😊

Most próbálok figyelni az evésre,tornázni nem birok sajnos ,fájnak a térdeim,gondolom a súlytól,sétálni szoktunk menni. 18 kg plusz van szülés óta. 😱

37. globus (válaszként erre: 36. - Channa*)
2017. ápr. 10. 21:00
Hát nekem már kb. 6. éve tart és nem tűnik enyhülőnek. Egész télen nyitott erkélyajtónál aludtam, száműztek a hálószobából, 20 fok fölött éjjel elviselhetetlen. Nyáron ágy a klíma alatt :)
36. Channa* (válaszként erre: 34. - Globus)
2017. ápr. 10. 20:42

Igen, valami gyógynövényes cucc.

Nekem is lement max. 2 hónap alatt.

35. globus (válaszként erre: 20. - Fincsi5)
2017. ápr. 10. 20:03
Egy télen lement? De jó lett volna :)
34. globus (válaszként erre: 25. - Channa*)
2017. ápr. 10. 20:02
Mastodynon csepp homeopátiás szer.
2017. ápr. 10. 19:54
hátha tudtok tanácsot adni, én alapjáraton iszonyatosan hideg vagyok az átlagnál alacsonyabb átlag testhőmérséklettel. pár hónapja néha érzem, hogy olyan kellemes meleg árad szét az ereimben és picit felmelegszem 1/2 órákra. Ezen kívül 2 hónapja kimaradt. akkor ez most a változó kor? Illetve ha ez így kimarad nem lesz többet? tudom olvashatnék szaklapokat de én valódi nők tapasztalataiban jobban bízom.
32. Keller Szilvia (válaszként erre: 31. - Andi.Bobi)
2017. ápr. 3. 15:38

szia, én is 43 vagyok:) Úgy 2 éve kezdődött az izzadás, hőhullám, kb. fél éve menstruáció rendszertelenség, majd most novembertől már nem jött meg:(

sajnos marha hosszú maga a vizsgálat, menjek el az 5. napon vérvételre, majd újra, de akkor meg kimaradt, várjunk még, hátha rendeződik... szóval nem kaptam hormonpótlást vagy ilyesmit még. A progeszteron krémmel próbálkoztam, de az nem segített. Inzulinrezisztenciára elkezdtem a ketogén diétát, azóta legalább nem hízok, izzadás, hőhullám sincs, de menzi se.

Tej évekig jött még, úgy olvastam, a prolaktin szinttel van összefüggésben. Úgy 7 évig jött még, de nem mentem orvoshoz vele... aztán egyszercsak elmúlt az is.

31. Andi.Bobi (válaszként erre: 30. - Keller Szilvia)
2017. ápr. 3. 12:00

Szia Szilvi!

Jaj de jó hogy írtál!

Hogy vagy? Rendeződtek a hormonszintek? Te hány éves vagy? Én 43..

Nem is jön meg többet akkor már? Neked is jött tej?

Jó sok kérdést írtam..

Ha gondolod írhatunk emailen is😊

30. Keller Szilvia (válaszként erre: 1. - Andi.Bobi)
2017. ápr. 3. 10:46
szia, ugyanezek a tüneteim voltak, a hormoneredményeim is, ugyanúgy szülés-szoptatás vége után kezdődött. Nálam inzulinrezisztencia állt a háttérben, korai petefészek-kimerülés lett a diagnózis. Progeszteron krém segíthet, de az inzulinrezisztenciát mindenképp nézesd meg! (Terheléses vércukorral nézik, az enyém pl. nagyon leesett a hatására, tehát ha nem magas amúgy a cukrod -enyém se volt az- akkor is lehet inzulinrezisztenciád!)
29. Andi.Bobi (válaszként erre: 23. - Negi)
2017. ápr. 2. 12:12

Szia!

Mi az a hormon torna?

2017. ápr. 2. 12:11
Holnap el akarok menni a házi orvoshoz beutalóért cukor és inzulinrezisztencia vizsgálatra.
27. Andi.Bobi (válaszként erre: 26. - Fincsi5)
2017. ápr. 2. 12:08
Nekem nem csak éjjel van,nappal is,reggel is. Pl. ma reggel is,ép hogy felébredtem,kávéztam,fel ébredt a kicsim,üldögéltünk fogtam az ölemben és folyt a víz rólam. Alig van erőm ki vagyok merülve ,éjjel két óránként ébredek fel..
26. fincsi5 (válaszként erre: 21. - Andi.Bobi)
2017. ápr. 2. 09:24

39-40 voltam, és ahogy lent írom, éjjel volt inkább rossz, mikor "bezárva" éreztem magam.

Meggyulladok-megfagyok váltakozása volt, éjjel.:

25. Channa* (válaszként erre: 17. - Fincsi5)
2017. ápr. 2. 08:43

Nem tudom, hogy fejben dőlt e el, de volt kínlódás az biztos. Éjjelente arra keltem, hogy nagyon fázok, pedig nyár volt. Fáztam, mert csuromvíz volt a pizsim. Ezt úgy oldottam meg, hogy kikészítettem egy pizsit és amikor felriadtam a fázásra, gyorsan át vettem és aludtam tovább.

Próbáltam sok mindent, klimint és társait, de csak 1-2 hétre nyújtottak megoldást, ekkor kaptam a mastodynon cseppeket, ami vényköteles, azaz nem hiszem, hogy csak placebó hatása van:D

24. e3bf3a7dde (válaszként erre: 22. - Massalhangzo)
2017. ápr. 2. 08:32
Igy gondolom eén is!! De egy terheléles cukrot nézethet, gyakori szülés után. Nepbetegség lett.
23. Negi
2017. ápr. 2. 07:53
Pár hónapja nekem is éjszakai hőhullámaim voltak, elkezdtem hormon tornát, szedek mindenféle vitamin, barátcserjét és elmúlt.Persze bármikor előjöhet, de egyelőre szerencsére nyoma sincs:)) Mondjuk én azt is észrevettem,hogy főleg akkor jelentkezett amikor nagyobb volt a stressz.
22. massalhangzo (válaszként erre: 19. - Andi.Bobi)
2017. ápr. 1. 22:26

szerintem nem menopausa, sem komolyabb gond, csak legyengult total az immunrendszered, a hizastol, a terhesseggel egyuttjaro hormonvaltozasoktol, az elotte valo mutettol, majproblematol, stresszektol


ezek egyutt mind gyengitenek komolyan, es semmi sem mukodik normalisan. vagjal bele egy eros immunerositesbe, minosegi vitaminok, asvanyi anyagok, feldolgozatlan elelmiszerek, sok friss gyumolcs, zoldseg, hus, hal tojas. mar egy kis B-vitamin es magneziumlokettol kiegyensulyozottabb leszel, az immunerosites meg minden szervet jobb munkodesbe hozhat

21. Andi.Bobi (válaszként erre: 20. - Fincsi5)
2017. ápr. 1. 22:02

Persze,voltam orvosnál,ha vissza olvasol,ott írom ,hogy mit mondott..

Te hány éves voltál? Miket éreztél?

20. fincsi5 (válaszként erre: 19. - Andi.Bobi)
2017. ápr. 1. 21:21

Ne haragudj.

Próbálkozni kell, mert kinek mi válik, be. Dokit kérdeztél már?

NEkem egy télen lement. Éjjel 3x ablaknyitás a -20 fokban, utána 3 paplan. Én könnyen megúsztam.


Regeron, valami ilyesmi nevű gyógyszer is van, de azért doki először.:)

2017. ápr. 1. 21:14

Viccelődtök....😃

Sajnos nekem nincs ilyen humoros kedvem...

18. viva70 (válaszként erre: 17. - Fincsi5)
2017. ápr. 1. 18:14
:DD
17. fincsi5 (válaszként erre: 16. - Channa*)
2017. ápr. 1. 14:00
Akkor az nálad "fejben dőlt el". Apunak is elég volt, ha párna alá tett egy seduxent este, sose kellett bevennie. DD
16. Channa* (válaszként erre: 13. - Andi.Bobi)
2017. márc. 31. 20:59
Erre kaptam a mastodynon cseppeket, ami egy homeopátiás szer, de az összes tünetemet megszüntette. 2 üveggel beszedtem és ennyi volt....
2017. márc. 31. 20:48
Sztem csináltass meg több féle hormonvizsgálatot. Az inzulinrezisztencia is gyanus, föleg hogy hizol,és okozhat pánik illetve depis tüneteket is, ha a leletek jók lehet akár lelki eredetű .
2017. márc. 31. 20:37
Jön el kap ,izzadok,kb tíz perc és vége. Előfordul hogy utánna fázok mert vizes vagyok..
13. Andi.Bobi (válaszként erre: 12. - Channa*)
2017. márc. 31. 20:36
Ver a víz nagyon,folyik rajtam,gyenge leszek akkor,van hogy ideges,fujtatok a levegő miatt. Van hogy sírok miatta.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook