Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 4-5 perces fájásoknál mikor várható szülés? fórum

4-5 perces fájásoknál mikor várható szülés? (beszélgetős fórum)


27. 1d97508455 (válaszként erre: 1. - 44bec28c36)
2011. szept. 15. 08:45

Szia. Én nem írom le a példám, kicsi az esélye h ugyanaz legyen velünk, de ajánlok figyelmedbe egy szuperül meg fogalmazott, tájékoztatót, h mikor mi érzel, mikor mire hogyan reagál a tested. Én miközben vajúdtam(30 óra) végig tudtam, h hol tartok.

A védőnőtől biztos kaptál felicitas kis könyvet, mikor először elmentél hozzá, annak a hátulján van egy kitöltendő letéphető papír, amit ha beváltasz ajándék csomagra, abban is lesz egy kis könyv.Na ebben van fantasztikusan jól leírva ez. Én mielőtt mentem szülni egy nappal, ezt olvastam, és azt vettem észre, h minden egyes szakasznál ugyanazt érzem, ami le volt írva. Így tudtam már előre a köv. lépést. A kórházba is tökéletes időpontban érkeztem, meg is dícsértek. :) Remélem érthető voltam... :) Nagyon boldog babavárást neked!

26. anyucika3 (válaszként erre: 1. - 44bec28c36)
2011. szept. 14. 22:53

Ez az a kérdés amit neked a doki sem tudna megmondani,csak ha megvizsgál,de még akkor sem percre pontosan.Én 3-4 perces fájásokkal mentem be a 3-ik babával éjszaka 11 körül,másnap délután 1.kor császároztak meg.

Unokahúgom 2 hónapja szült,4-5 percesekkel ment be,beértek,20 perc múlva sírt a baba.

2011. szept. 14. 22:37

Szia! Nekem hajnali 3tól fél 7-ig 10perces fájásaim voltak. 7 órakor már 5 percesek, Olyan fél 8 körül indultunk a kórházba. 9re értünk be 11:55kor meg is volt a kisfiam!:)


Tehát tényleg változó!:)

24. badonyimariaeva (válaszként erre: 1. - 44bec28c36)
2011. szept. 14. 22:37
Ilyen fájásokkal már biztonságosabb a kórházban.
2011. szept. 14. 22:14

Hali!

Nekem az 1. babánál este elment a magzatvíz, 12 óra múlva 10 körül kezdődtek a fájások, 1 ujjnyira voltam tágulva. Mivel a kórházban voltam, nem mértük az időt, de fél 2-kor lett meg a pici.

A másodiknál 7-től délre lettek a fájások 5 percesek, akkor indultunk a kórházba, ott kicsit leállt a dolog, és este 7-kor érkezett meg csak a baba.

22. Reno77
2011. szept. 14. 22:14

Totál változó. Nekem délután 3kor indultak a fájások, este 8 felé már 1 percesek voltak, mégsem tágultam, a végén császár is lett.

De van olyan akinek 1-2 órán belül megvan a baba...

2011. szept. 14. 22:11
Csatlakozom a többiekhez: egyénenként változó és nézni kell a fájás hosszát is. Nekem este kezdődtek a fájások az elsővel, 10 percenként kb. Hajnal 3-ra lettek 5 percesek, akkor mentem át a szülőszobára (41 hetesen, túlhordásos befektetéssel tengődtem a nőgyógyászaton...:()Sétálgatva, tornázgatva többnyire könnyebben tágulsz, de én még így is lassabban tágultam. Végül simán lett meg a babóca, 8.45-re, de a kitolási szak elhúzódott, mert beakadt a szülőcsatornába - úgyhogy ez olyan 5-6 óra volt. Hála az égnek azért semmi baja! ;)
2011. szept. 14. 22:03
Na akkor az én esetem: délben kezdtem vajúdni, este 6-kor már 5 perces fájásaim voltak és egy kisujjkúpnyira voltam tág, valószínűleg a sok vizsgálattól. Még 1,5-2 perceseknél is csak egy ujjnyira voltam, az is kb éjfélkor volt. 2 órára jöttek a tolók, de akkor is csak 2 ujjnyira voltam tágulva, na akkor a szülésznő közbeavatkozott, kézzel rátágított, 4 fájást adtam oda neki, szakadt a méhnyakam, de 2 óra 20 percre meg lett a baba :) Én sajna ilyen fajta vagyok. De amíg bent voltam a kórházban, volt egy csaj aki 1! óra alatt megszült :) Sok sikert neked és könnyű szülést!
19. Remike98 (válaszként erre: 1. - 44bec28c36)
2011. szept. 14. 21:51
Nekem nem is voltak 4-5 perces fájásaim, a görcsölgetéseim a 3 perceseknél lettek annyira gyanúsak hogy elkezdtem az órát nézni. Én is meglepődtem hogy 3 percesek. Két óra múlva lett baba, de előbb is lett volna csak a kitolási szakasz kicsit elhúzódott mert 2x volt körbetekeredve rajta a köldökzsinór. ( jelentem kutya baja, kicsattan az egészségtől ha a tegnapi oltástól eltekintünk amit sérelemnek fogott fel.:))
2011. szept. 14. 21:49
Az a mérvadó hogy egy fájás milyen hosszú, nem az hogy mennyi idő telik el közöttük, nekem ezt mondta annó a szülésznő. Legalább 45 másodpercesnek kell lenni akkor az már komolynak számít.
2011. szept. 14. 21:49
Én is csak azt tudom mondani,hogy változó!5 perceseknél 4 ujjnyira voltam nyitva!Mondta doki,hogy hamar meg lett volna,de császárral lett befejezve!
2011. szept. 14. 21:49

Ahogy a többiek is írták, egyénenként változó...

Az első lányomnál fájásaim sem voltak, infúziót kaptam, a második szülésnél két és fél óra múlva megszületett a lányom.

2011. szept. 14. 21:47

az elsőnél indítottak: összevissza fájások, nem tudom mikor lettek 5 percesek :P

a másodiknál 10 perceseknél indultunk, 5 percesek félúton lettek, és 3 óra múlva született meg a fiam...de ez változó, a barátnőm majdnem a lépcsőházban szült meg e miatt :P várd meg a 10perceseket, majd amikor tuti 10 percesek, onnan nekem cirka másfél óra 'vezetett' az 5 percesekig :P :D

2011. szept. 14. 21:45
Nekem rá másfél órára kezemben volt a lány. :-)))
13. sajert
2011. szept. 14. 21:45

Uncsitesóm 5 fájásokkal ment be vasárnap reggel 10-kor a kórházba, aztán hétfőn reggel hatkor császározták...


Egyik ismerősöm meg csak sima vizsgálatra ment, mindenféle fájdalom(!) nélkül, aztán három óra múlva Anyuka lett, mert kiderült teljesen ki van tágulva.


Szerintem ez alkat függő.

12. Orsy27
2011. szept. 14. 21:44
Nekem 2 órén keresztül voltak 4-5 perces fájásaim, és teljesen zárva voltam. Aztán 2 óra alatt 3 ujjnyira tágultam, és rá 2 órára megszületett a kislányom. Szülőszobán 4,5 órát töltöttem így összesen.
11. hajini
2011. szept. 14. 21:43

én a 42. héten szültem, már befektettek, nagyon lassan tágultam, be is szorult, megcsászároztak.


de tudni fogod, mikor itt az idő:) inkább előbb, mint baj legyen. hisz a tágulásnál megy lejebb a baba, nálunk a vállánál a köldökzsinórt elszorította, ahogy ment lefelé.


egy másik szőke:P

2011. szept. 14. 21:42

Nekem 4-5 perces fájásoknál semmi nem történt... 2 napig volt :( Se enni se aludni nem tudtam... 3. nap burokrepesztés... de 3 zacskó oxitocin után is 3. nap este 8-kor született meg a kislányom, 6cm-re tágultam csak ki... varrtak mindenhol...

De ez az én esetem... van aki 10 perces fájásokkal elindul a kórházba aztán mire beér már 8 cm-re ki van tágulva...

Barátnőm így volt... mondták is neki hogy a másodiknál már a jósló fájásnál menjen, nehogy útközben megszüljön... :)

Most 34 hetes kismama vagyok a második babóccal de nagyon nagyon reménykedem hogy a második könnyebb szülés lesz...

2011. szept. 14. 21:42

Ez teljesen változó hogy kinek hány óra alatt lesz meg a baba meg az is hogy ki mennyire tágul. De ha már 4-5 percesek a fájások akkor ne otthon várakozzál hanem menj a kórházba! Lehet már 2-3 ujjnyira nyitva leszel azt rásegítenek egy kis burok repesztéssel és hamarabb meglesz a babód.

Gyors könnyű szülést neked! :)

2011. szept. 14. 21:42

Hát nekem vagy 10 óra hosszáig volt 4-5 perces, majd két percesen még vagy 4-5 óra hosszáig, és csak 2 ujjnyira voltam nyitva. ja, és utána császároztak.

az a tuti, ha bemész.

2011. szept. 14. 21:42
Nekem anno a 4-5 perces fájások sem hoztak tágulást:( 4 óra után császároztak.
2011. szept. 14. 21:40

Nekem a 4-5 percesek első babánál kb fél órán át tartottak csak, utána szinte folyamatos fájásaim voltak és össz-vissz 3 óra alatt kint volt a lányom...

Szóval nagyon változó, én ebben igazat adok a dokidnak...nehogy későn érjetek be...

2011. szept. 14. 21:39

Szia! Ez szerintem személy függő. Én addig húztam míg a kisfiam belekakilt a magzatvízbe és fertőzést kapott. Amikor bementem azonnal beindították a szülést de már késő volt. Szóval érdemes szerintem 4-5 perces fájásokkal bemenni. Nekem 3 percesek voltak. Azt mondta a dokim, hogy mérjem le a fájások hosszát és ha 40 másodpercnél hosszabbak akkor irány a kórház. Hosszabbak voltak. Esetleg ez lehet neked is mérvadó. Mérd a fájás hosszát is, ne csak a közte eltelt időt.

11-kor kerültem be a szülőszobára és 2.25-kor megszületett a kisfiam. :) Első szülés volt.

4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - 44bec28c36)
2011. szept. 14. 21:39
Sajnos ezt így nem lehet előre tudni, lehetnek órák és percek is. Mindenkinél más, még ugyanannál a személynél is a tágulás gyorsasága.
2011. szept. 14. 21:38

Én csak a magam példáját tudom elmondani. Én kb. három-négy perces fájásokkal értem be a kórházba és nem jutott idő se beöntésre, se borotválásra, küldtek azonnal a szülőágyra, mert 4,5 ujjnyira voltam kitágulva. Kb. 2,5 órával a kórházba érkezés után megvolt a gyerek.

Nem érdemes nagyon korán elindulnod, sokkal jobb otthon vajúdni. Sok sikert kívánok! Hidd el, nehéz a szülés, de végig lehet csinálni és utána olyan jó. Hősnem fogod érezni magad.

2011. szept. 14. 21:37

Szerintem ez egyénenként változó. Valaki gyorsan tágul, valaki nem :)

Én pl. kapkodtam már ilyen fájásoknál a homeós bogyókat és úgy tágultam mint a fene. 3 és fél óra alatt meg is lett a fiam :)

2011. szept. 14. 21:35
Első babát váró kismama vagyok és baromira parázok a szüléstől. 4-5 perces fájásoknál kell a kórházba menni, ezt mondta a doki. (ezt mondjuk magamtól is tudtam) A kérdésem az, amit a dokitól nem kérdezek meg, mert szöszinek néz, hogy ezektől a 4-5 perces fájásoktól számítva még átlagosan mennyi idő, hogy megszülessen a baba? Jó lenne a nagy részt itthon elkínlódni, hogy a kórházra már csak 3-4 óra jusson. Hány ujjnyi táguláshoz juthatok el a 4-5 perces fájásaimmal?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook