Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 3000 oldal 3 hét alatt? fórum

3000 oldal 3 hét alatt? (beszélgetős fórum)

23. a0c1361e44 (válaszként erre: 22. - Amynona92)
2012. ápr. 14. 13:15

:)

Akkor nincs más teendőd, mint kidolgozni a tételeket és elolvasni utána újra és újra.

Menni fog ne izgulj!

2012. ápr. 14. 11:45
Nem vagyok ilyen,az ilyeneket én is utálom :D
2012. ápr. 14. 10:34

Az érettségit egy normál képességű ember lazán megcsinálja, legyen az bármilyen szintű.

Ha jártál a suliba, figyeltél az órán, akkor egy közepes tuti, ha még tanultál is, akkor jobban is sikerül, ha meg most a tételek alapján megtanulod, akkor semmi gond nem lehet.

Te nem az a típus vagy, aki nyafog, hogy nem tud semmit aztán ötösnél rosszabb jegyet nem kap?

Mert ennél jobban semmit nem utálok...

20. timycat (válaszként erre: 19. - Martin3)
2012. ápr. 14. 01:03
meg a lábjegyzet :D nekem anno volt egy vizsgám, ahol a könyvhöz utólag összeállított interneten elérhető kiegészítés lábjegyzetéből buktam meg, már-már vicc-kategória :D
19. martin3 (válaszként erre: 1. - Amynona92)
2012. ápr. 14. 00:11

orvosira készülsz? nem akarlak elkeseríteni az érettségi(minden egyetemi szakon egyébként) töredéke ahhoz képest, amit egyetlen vizsgaidőszak alatt meg kell tanulni(az érettségi mennyisége kb 1 vizsgának felel meg és egy félévben van 6-8vizsgád..)...ami szintén 3-4 hét:)

szóval a lényeget tanuld, és persze a KISBETŰS részeket, mert az a lényeg:DDDDDDDDD

18. andi6020 (válaszként erre: 10. - Amynona92)
2012. ápr. 13. 21:26
Mindegy ki mit mond, úgysem fogadod meg soha a tanácsokat.
17. michelle.r (válaszként erre: 14. - 3cde375c32)
2012. ápr. 13. 21:19
Az bizony nagy segítség minden vizsgán ;)
2012. ápr. 13. 21:18
Az óceánt nem kiinni kell, hanem meg kell tanulni úszni benne. Ne akarj 3000 oldalt megtanulni, akkor sem lehetne ha több idõd lenne. Zanzásíts, csak a lényeget. Készíts témakörönként kis vázlatokat. Nem kell elolvasni 3000 oldalt, csak a címeket, aztán mivel ezeket màr tanultad, rá fogsz érezni, hol keresd a szövegben a fõ fogalmakat, folyamatokat stb. Jogot végeztem szakvizsgáztam és nagyon ritkán olvastam el a feladott több ezer oldalt. csak ránéztem a lapokra ès pròbáltam kiszûrni a lènyeget elözetes olvasás nèlkül. neked könnyebb, mert elvileg már olvastad a 3000 oldalt. (Római jognál ez nem mûködött.)
15. timycat (válaszként erre: 1. - Amynona92)
2012. ápr. 13. 20:38

Menni fog, vagyis muszáj lesz! :S A célnak kell a szemed előtt lebegni nem a kétségbeesésnek!


Emelt biosz? Gondolom tovább akarsz tanulni, hát ez egy jó próba rá, ott ennek a többszörösével kell megbírkózni, gyakran kevesebb idő alatt.


Ne Hoxázz! Inkább ülj le és olvass bioszt, kémiát... azzal többre mész!

2012. ápr. 13. 20:36

én agykontrollal tanultam,és nagyon jól tudtam használni vizsgákon,iylen reménytelennek látszó helyzetekben is

amúgy meg biztos,hogy benne van a fejedben,amit egyszer tudtál,csak az előhozás nehéz -nek tűnik,most

13. homern
2012. ápr. 13. 20:31

ne rettegj ennyire a vizsgáktól,nem olyan nagyon nehezek mint ahogy most gondolod...pánikolva nehéz bármit is megjegyezni :S én humános voltam,1 évvel az érettségi előtt találtam ki hogy a nulláról emelt bioszt és közép kémiát akarok letenni.Igazán egyiket sem tanultuk,a töri-magyar-idegen nyelv volt inkább nyomatva..

3000 oldalt tuti nem tanultam rájuk,szabadidőmben otthon olvasgattam az ajánlott könyveket....én értem mit értesz azalatt hogy nem tudsz semmit.Én ezt hívom dolgozatos tudásnak...megtanulsz sokmindent,egy darabig hibátlanul vissza tudod adni,aztán mintha sosem tudtad volna.Nem mélyült el a tudás,ezt újraolvasással sem lehet csak úgy visszahozni :S

a vizsga jó volt,szóbelin még a bizottság is segített,látták hogy megszólalni sem bírok annyira félek :D az írásbeliket meg tudod nézni neten,érdemes csinálgatni.a kémia közép meg tényleg nem vészes,abból is nézegesd a korábbi évek feladatlapjait. én végül 2 ponttal lemaradtam az orvosiról,drukkolok hogy te bejuss oda ahova szeretnél :)

12. mézgapaula (válaszként erre: 1. - Amynona92)
2012. ápr. 13. 20:15

Szia,

en azt szoktam csinalni, hogy eloszor mondjuk a rendelkezesre allo ido 2/3-aban aprolekosan elolvasom az egeszet, esetleg alahuzkodom, aztan ujra es vegul az utolso 1 napban es 1 ejszakaban meg egyszer atfutom.

De ha ennyire nem erdekel a biosz es a kemia, hogy semmit sem tudsz, akkor miert azzal akarsz tovabbmenni? Kemiabol meg gondolom, feladatok is lesznek, azokat ha eddig nem tudtad, hogyan kell megoldani, 3 het alatt mar keptelenseg lesz rajonni.

11. michelle.r (válaszként erre: 10. - Amynona92)
2012. ápr. 13. 20:02

Igazad van. Ez túl sok anyag, az idő pedig kevés. És mivel semmit sem tudsz, lehetetlen, hogy sikerüljön a vizsgád.


Ez a válasz jó lesz? Mert úgy látom, az előzőek nem tetszettek nagyon ;))

2012. ápr. 13. 19:32

aranyosak vagytok, de sajnos nincs igazatok...

én nem bepánikoltam, hanem teljesen elfelejtettem mindent, még a legalapvetőbb dolgokat is, mint pl. ektoderma, Pauli-elv, lelet, ilyenek...


nekem ezeket nem csak át kell ismételnem, hanem újra meg kell tanulnom, de egyszerűen fogalmam sincs, hogy hogy!! :(

2012. ápr. 13. 19:30
nem kell izgulni ha tanultál akk menni fog csak olvasgasd....
2012. ápr. 13. 19:30
Vannak összefoglaló könyvek is pl. az Ennyit kellene tudnod biológiából, ugyanez megvan kémiából is a boltokban.
2012. ápr. 13. 19:27
Nektek nem adnak tételeket ki, vagy nem tudod megszerezni, ugyanazok kb. összefoglalják az anyagot.Próbáld meg, és akkor csak azt a pl 24 tételt kell megtanulni :)
2012. ápr. 13. 19:27
Nincs itt semmi gond, csak bepánikoltál. Ilyenkor mindenki úgy érzi, hogy szita az agya. Olvasgasd, ne izgulj, a vizsgán minden elő fog jönni :-)
2012. ápr. 13. 19:25
Mond fel telefonra és hallgasd.
2012. ápr. 13. 19:24
Szerintem csak megijedtél, azért érzed úgy hogy semmit sem tudsz. Pont azokra jellemző, akik sokat tanultak és minden eszükbe jut a felvételin.
2012. ápr. 13. 19:24

köszi a választ!! :)

én is ezt hittem, de ma egész nap ismételtem volna, és abszolút SEMMI nem jutott eszembe, ergó teljesen a 0-ról kell kezdenem mindent :S

2012. ápr. 13. 19:22
3 hét rengeteg idő, menni fog csak ülj le és olvasd el, hidd el ha tanultál akkor minden vissza fog jönni:)
2012. ápr. 13. 19:21

Mit tegyek? Egész évben jártam érettségi előkészítőre bioszból és kémiából, tanultam is, de ma, amikor leültem, hogy nekiálljak átismételjem a tananyagot, rájöttem, hogy SEMMIRE SEM EMLÉKSZEM! Mit tegyek? 3000 oldalt kéne kb megtanulni 3 hét alatt!

Hihetetlenül kétségbe vagyok esve, mert kb 80%-osra kéne sikerülnie a biosz emeltemnek és a közép kémiámnak is... :S

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook