Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 hós gyerekemnek alvás vizsgálatra kell menni. Mit jelent ez? fórum

3 hós gyerekemnek alvás vizsgálatra kell menni. Mit jelent ez? (tudásbázis kérdés)


2010. márc. 25. 20:21
oké, elolvasom, remélem minden oké! na, most el is olvasom
13. Vikianya (válaszként erre: 7. - 6f111c3b0c)
2010. márc. 25. 14:06
Tegnap este voltunk az alvás vizsgálaton. írtam egy naplót, ha érdekel olvasd el
2010. márc. 5. 20:39
Persze! Most ez a legfontosabb! Addig is kitartás! Meg aztán is! :-) Minden rendben lesz meglátod!
2010. márc. 5. 19:16
Ma voltunk a kórházban, és 24.-re kaptunk időpontot. Megmutatták a szobát, ahol leszünk.Van egy ágy a picinek, egy nekem, még mikró is van.Azt mondták, hogy este be kell menni, rákapcsolnak műszereket a picire, és reggel a vizit után mehetünk is haza. Éjszaka kivehetem a picit, és meg is szoptathatom: Kicsit nehéz lesz a nagynak (2 éves) elmagyarázni, hogy miért nem alszunk itthon, de nagyon fontos most, hogy kivizsgálják a picit.
2010. márc. 4. 21:29

Én is megnyugtatlak, nálunk is volt, egyszer rohantunk is vele az ügyeletre. Nagyon mélyen aludt, és "elfelejtett" levegőt venni. De nagyon durva volt, mindíg felsírt a levegő kihagyás után. Teljesen fel kellett ébreszteni, az is nehezen ment, hát nem kívánom senkinek. Azt mondták 3 éves koráig ilyen előfordulhat. Nem igen volt azóta problémánk, de tényleg ilyesztő.

Biztosan nem lesz semmi probléma, hidd el. Főleg h hallod, h más is tapasztalta

2010. márc. 4. 20:59
szerintem nem, az is más, bár felnőttekét spektrumon láttam
8. Vikianya (válaszként erre: 7. - 6f111c3b0c)
2010. márc. 4. 20:56

Holnap beszélünk a doktornővel, így még nem tudom.

Az alvás vizsgálatot tehát nem úgy kell értelmezni, mint a felnőtteknél?

2010. márc. 4. 20:33

Eleinte a mozgásfejlődését vizsgálták, aztán, hogy mennyire figyel hangokra, később pedig kirakós játékok (rájön-e arra, hogy a kocka a kocka kivágásba való, stb), nyúl-e a tárgyak után, próbálja-e elkapni.

Az alvás, bealvás gondok pedig úgy 8-9 hónapos kora után szűnt meg, de másfél éves koráig használtam a légzésfigyelőt, annyira féltettem.

32.hétre született, és születése utáni napon tüdőgyulladást kapott, leállt a légzése, újra kellett éleszteni, egy hétig volt életveszélyes állapotban. Nagyon hamar összeszedte magát.

Nincs semmi komoly vizsgálat a neurológián, de szerintem ne hagyjátok ki. Úgy te is nyugodtabb vagy. Szerintem, nincs semmi baj sem a gyermekednél. Mikor mentek? Majd írd meg mik történtek.

6. Vikianya (válaszként erre: 5. - 6f111c3b0c)
2010. márc. 4. 20:23
És milyenek ezek a vizsgálatok? Nektek mikor lett jobb?
2010. márc. 4. 20:04
Hát, akkor mindenképpen menjetek el. Én a fiammal jártam neurológiára, bár azért mert 2 hónappal előbb született. Egyébként ő olyan mély alvó volt, hogy többször bejelzett a légzésfigyelő is, és volt hogy úgy kellett felráznom, hogy vegyen már levegőt. Most már 5 éves lesz. Ne aggódj, minden rendben lesz! :-)
4. Vikianya (válaszként erre: 3. - 6f111c3b0c)
2010. márc. 4. 19:53
már kétszer is félrenyelt, és fuldoklott. Szerintünk. De ma az orvosnál azt mondták, hogy elképzelhető, hogy neurológiai gond van nála :(
2010. márc. 4. 19:48
Miért? Annyira rossz alvó, vagy annyira mélyen alszik? Miért küldtek oda titeket? Mi az indok?
2010. márc. 4. 19:48
neurológiára? pontosan miről van szó?
2010. márc. 4. 19:47
3 hós gyerekemnek alvás vizsgálatra kell menni. Mit jelent ez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook