Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 hós a babám. Tudom, hogy csak 4 hós kortól lehet elkezdeni a hozzátáplálást, de mégis mikor? És mivel? fórum

3 hós a babám. Tudom, hogy csak 4 hós kortól lehet elkezdeni a hozzátáplálást, de mégis mikor? És mivel? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. febr. 27. 16:22
Szerintem pihenőszékbe etesd, ültetni még nem szabad. A Kubut nem ajánlim, hasmenése lehet tőle. A Hipp teák nagyon jók.
17. Danica16 (válaszként erre: 9. - Gica86)
2009. febr. 27. 16:21
Mi a hordozóban etettük, illetve a dönthető háttámlájú etetőszék is jó, csak teljesen le kell dönteni. :)
16. kostyi79 (válaszként erre: 9. - Gica86)
2009. febr. 27. 16:20
Nekunk eleinte a hordozo volt a legkenyelmesebb. De probald ki, van akinek olben jobban bejon.
15. Gica86 (válaszként erre: 13. - Danica16)
2009. febr. 27. 16:20
Persze...köszi
14. Gica86 (válaszként erre: 10. - Medina07)
2009. febr. 27. 16:20
Pörkölt tésztával?? Hűha:D Az fini:D Szerintem már készen áll a más kajákra.
13. Danica16 (válaszként erre: 5. - Gica86)
2009. febr. 27. 16:19
A kubut nem ajánlják hat hónapos kora előtt, a többit meg nem árt megnézni, mert van amelyikben cukor van, és nyilván nem a cukros löttyökre akarjuk rászoktatni a csemetét...
2009. febr. 27. 16:18
Nekem igy mondta az orvos de azért érdeklődj utána és először csak egy pár kanállal adj neki. Majd minden nap egy kicsivel többet.
11. Gica86 (válaszként erre: 8. - 03755e6896)
2009. febr. 27. 16:18
Milyen tejpépet vettél neki??? Mi a neve??
2009. febr. 27. 16:17

Én is 3-3,5 hósan kezdtem. Akkor volt szezonja az őszibaracknak. Először csak a levét kapta, majd vártam a reakcióra. Utána a húsát is és semmi baja nem volt. Aztán jött a krumpli, ebből 1 hétig legalább adtam neki, aztán alma (de főve ette csak meg, krumplival keverve), majd répa, stb...

A legfontosabb, hogy krumplival kezd. Egy kis krumpli éppen anyi vízzel, ami ellepi és a levével turmixolod össze, hogy jó pépes legyen, de tápszerrel is szokták!

Sok szerencsét! Ha úgy érzed, hogy adhatsz neki ezt-azt már, akkor tedd is meg!

Az én kisfiam most 9 hónapos és szinte már mindent eszik tejen kívül. Kedvence a pörkölt tésztával. :)

9. Gica86 (válaszként erre: 7. - Kostyi79)
2009. febr. 27. 16:17
Ok, köszi!!!És már ültethetem?? Vagy hogy etessem? babakocsiban, hordozóban? Vagy pihenőszékben?
2009. febr. 27. 16:16

Sziasztok!

Az én kisfiam holnap lesz 3 hónapos :)

Sajna nekem sincs tejcsim :(

Tegnap vettem tejpépet amit vízzel kell megcsinálni,de még nem próbáltam,lassan elkezdjük,mert a tápok nem igazán ízlenek neki.

7. kostyi79 (válaszként erre: 1. - Gica86)
2009. febr. 27. 16:15

A hivatalos allaspont a 6 honapos kor. En a fiammal 3,5 honaposan, a lanyommal 7 honaposan kezdtem el. Nekem az a velemenyem, hogy minden baba mas, es maskor all keszen a hozzataplalasra. Ezert most sokan lehurrognak majd, de ismetlem, ez sajat velemeny, nem kotelezo kovetni.

Ha ennyire koran kezded, akkor nagyon lassan haladj, inkabb csak kostolgassatok, boven van ido.

En is almaval kezdtem, eloszor csak egy kiskanalnyi level, majd kettovel, aztan purevel, es igy tovabb. Gyumolcsokkel kezdtem, de a zoldsegek kozul is lehet krumplit, sargarepat, edeskrumplit, sutotokot, feherrepat.

Meg lehet probalni a tejpepeket is, v. a bebirizst. A lenyeg, hogy gluten tartalmut 6 honapos koraig ne adj neki.:)

6. Gica86 (válaszként erre: 4. - Kristof2003)
2009. febr. 27. 16:15
Patrik is tápis, azért kérdezem, hogy mit adhatok már neki. Szerintem jól csináltad. Nem lehetett gond, hiszen mi sem kaptunk másabbat, sőt mi már hamarabb kaptuk ezeket a kajákat:D
2009. febr. 27. 16:13

szóval akkor már vehetek neki sütőtök pürét?? meg narancslevet és répát?? Milyet??A KUBU jó? Vagy

inkább Hippeset? Vagy kicskeméti??Én már egy ideje adom neki a hippes almalevet, higítva, meg almalevet édeskömény teával, ez is hippes.

2009. febr. 27. 16:12

Szia!


Lehet, hogy nem leszek népszerű, de sajnos nekem nem volt tejem, pedig sok mindent kipróbáltam.

Én 3-3,5 hósan kezdtem a hozzátáplálást babánnal, barackkal, almával és krumplival. 4-5 hóstól kapott főziket stb. Mindig vártam 1-2 napot, hogy nincs e semmi baja tőle, amit épp akkor kapott.

Nálunk a krumplipüré almával volt a nyerő.

2009. febr. 27. 16:10
Először úgy emlékszem narancslevet,sárgarépa levet sütőtököt lehet adni de én azt a nagyobbik fiamnak már 3 hónapos kórtól adtam.nekem úgy mondta az orvos.
2009. febr. 27. 16:09
Mi reszelt almával kezdtük 4,5 hós volt akkor a fiam. Aztán őszi barack, és szép lassan mindenféle, eleinte minden almával keverve, mert csak az ízlett neki...
2009. febr. 27. 16:08
Sziasztok!!Tudom, hogy csak 4hós kortól lehet elkezdeni a hozzátáplálást, de mégis mikor?? És mivel?? Esetleg hamarabb kicsit?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook