Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 26.héten beindult szülésnél mik a baba esélyei? fórum

26.héten beindult szülésnél mik a baba esélyei? (tudásbázis kérdés)


130. 69dc39df19 (válaszként erre: 127. - *Pillango*)
2009. nov. 28. 18:14

Elküldenéd nekem is a törvényt, vagy kiírnád ide? Köszi! Próbáltam rákeresni de sehogy se találom,lehet előbányászom a régi kismama könyveket, úgy emlékszem ott olvastam.

Tegnap még az volt a híradóban, hogy a zárlat alól kivétel a szoptatós anyukák.

2009. nov. 28. 17:26
Az anyának joga van a babát szoptatni, illetve anyatejjel ellátni. Erre igenis jogszabály van, egy kórház sem mondhatja, hogy nem maradhat. És ez a kicsi 2 éves koráig azt hiszem érvényes. Ha beteg a baba, bent maradhatsz, míg szoptatod.
128. Csilluci75 (válaszként erre: 127. - *Pillango*)
2009. nov. 28. 17:23
Oké,légyszives.Köszi!!!
127. *Pillango* (válaszként erre: 124. - Csilluci75)
2009. nov. 28. 17:05
várjálvárjál, erre valóban törvény van... múltkor pont együtt kerestük ki az illetékessel. azokra vonatkozik akik koraszülött babájukkal lennének bent és szoptatnák. ez mindenki joga. megkeresem neked és elküldöm ha gondolod.
126. 69dc39df19 (válaszként erre: 124. - Csilluci75)
2009. nov. 28. 16:54

Én másfél éve voltam bent, azóta sokat változhattak a dolgok? Melyik kórház ez? Próbáltam megkeresni a törvényt , mert emlékszem hogy valahol olvastam, szerintem valamelyik füzetbe amit a klinikán adtak még a mamacsomagban.

Sajnos csak ezt a cikket találtam:

[link]

Ebben is azt írják már hogy nem fizeti a TB ha a szülő bent akar feküdni. Felháborító!

Mikor a kisfiam a tavasszal megbetegedett , majdnem kiszáradt és kórházba kerültünk 3 napra. Természetesen bent maradhattunk, de egy kerti széken "aludtunk" , mi anyukák több napig. A nővér mondta ha kényelmesen akarunk aludni a kiságyból kivehetjük a matracot és a földre tehetjük, ott aludhatunk a földön a kicsivel (akkor 1 éves volt). Persze mindenki tudja hogy mekkora egy kiságymatrac, néhány anyuka megpróbálkozott vele, de nem fértek, hol ő hol a baba került a hideg kőre, így visszapakoltak a kiságyba, h legalább a baba aludjon kényelmesen. Úgy látszik az ágyszám csökkentés egyik hátulütője itt jelentkezik. Mostmár akkor arra is fel kell készüljek lelkileg hogyha netalán koraszülött lesz ez a picim is nem lehetek vele :(, pedig sokat segít szerintem a gyógyulásban, hiszen 3 óránta vinni kellett a friss anyatejet. Mikor jobban lettek és pár percre ki lehetett venni az inkubátorból a kengurumódszert alkalmaztuk, vagyis a köpenyem alá rakták a csupasz mellkasomra a kis pucér testét és pár percig így lehettünk.

125. 69dc39df19 (válaszként erre: 122. - Katus3)
2009. nov. 28. 16:28

Igen, mindkettő koraszülött volt. Mint kiderült fél méhem van (ez vmi született rendellenesség nálam), ráadásul mindkettőnél terhességi toxémia lépett fel.

Nálunk is volt kötelező maszk,lábzsák, köpeny, de csak a látogatóknak (pl apukának), azoknak a kismamáknak akik bent feküdtek nem kellett beöltözniük, persze fertőtlenítős kézmosás, utána vmi fertőtlenítős, alkoholos valamivel is be kellett dörzsölni a kezünket és így nyúlhattunk az inkubátorba megsimogatni a kicsit néha.

124. Csilluci75 (válaszként erre: 123. - Katus3)
2009. nov. 28. 16:15
Hogy miért jönne ki?Mert vasárnapnál tovább nem maradhat!!!El kell hagynia a kórházat.Rengeteg a kismama és nincs hely.Nem fér be a keretbe.Ezt mondták neki.Gondolhatjátok,hogy ki van szegény borulva....És nem anyagiak miatt nem tud fizetősre menni,hanem mert nincs ahol.
123. katus3 (válaszként erre: 121. - Sajert)
2009. nov. 28. 14:40
Szia! Hogy érted ezt: "Ha egyszer kiengedik,nem engedik vissza".Miért jönne ki?Nem folyamatában maradna? Tényleg nem kötekedés,csak nem vágom.
122. katus3 (válaszként erre: 112. - 69dc39df19)
2009. nov. 28. 14:38

Szia! Neked mindkettő koraszülött volt? Minél több gyerkőc van,annál nehezebb sajnos:-( . Gondolod,hogy a harmadik is koraszülött lesz? Remélem nem.

Anyukát szerintem is kötelesek beengedni. Nálunk (én Kistarcsán szültem) kötelező volt a lábzsák, maszk, illetve kézfertőtlenítés,mielőtt a babához beléptünk. Gondolom máshol is így van,ezek azért csökkentik a fertőzésveszélyt. Annak a picinek szüksége van az édesanyjára,és fordítva is. Milyen kórház ez???

121. sajert (válaszként erre: 116. - Csilluci75)
2009. nov. 28. 12:48

Ezt írtam pont már a héten, ha egyszer kiengedik, nem engedik vissza :-((((.

Mivel hétvége van, sok mindent nem tud már tenni.

Mindenesetre: betegjogi képviselőt megkeresni, egészségbiztosítási felügyeletnél panaszt tenni (www.ebf.hu-n olvashatsz róla).

Fizetőset se tudnak neki biztosítani, BÁRHOL a kórház területén (nem pont a nőgyógyászaton)?? Ha a gyerek taj kártyája, anyakönyvi kivonata elintéződik, onnantól lehet anyasági támogatást igényelni, ami pár napon belül meg kell hogy jöjjön, abból lehet hogy tudná a fizetőset rendezni.

Mikor én szültem, akkor még a sebészeten is feküdtek nőgyógyászatis betegek, mert mi szülők feküdtünk a babákkal.

120. Dóry87 (válaszként erre: 119. - Ffa1d14645)
2009. nov. 28. 12:15
Mennyél le a lap legaljára!Vannak nálam is ilyen felhasználók akiket elösször nemtudtam megnézni aztán lementem a lap legaljára és ott van minden!
2009. nov. 28. 12:13

Lányok,mondjátok már meg nekem én mért nem tudom sem csilluci adatlapját sem naplóját megnyitni..nagy fehér üres semmi...

ennek mi az oka?én is megnéztem volna a babát....

118. a1baa7edcc (válaszként erre: 117. - Dóry87)
2009. nov. 28. 12:06
Mas babak is vannak az osztalyon, gondolom emiatt, bar erzelmi szempontbol kegyetlenul hangzik.
117. Dóry87 (válaszként erre: 116. - Csilluci75)
2009. nov. 28. 11:45

Elvileg az anyukát kötelesek beengedni!

Én legalábbis így hallottam...

Kegyetlenség lenne ha nem láthatná a picurkáját:(

116. Csilluci75 (válaszként erre: 114. - 69dc39df19)
2009. nov. 28. 11:43
Anyaszállás nem a kórház területén van.Ezért ha elhagyja a kórházat,már nem mehet vissza.Sajnos holnap mindenképp kiteszik a szűrét.Állítólag nincs keret a további ellátására....értetlenül állunk.Mivel az influenza miatt le van zárva a kórház,utána csak telefonon lehet érdeklődni a pici után,még anyatejet sem vihetnek be picinek.....Hogy van ez?Hogy tehetik ezt meg egy anyukával?
115. Pocok:) (válaszként erre: 106. - Csilluci75)
2009. nov. 28. 10:14
Nagyon kár..
114. 69dc39df19 (válaszként erre: 113. - Csilluci75)
2009. nov. 28. 08:47

Szia!

Hogy van a pici? Anyaszállás sincs ott? Sok erőt és kitartást nekik! Remélem hamar kikerül a kicsi.

2009. nov. 28. 08:41
Sziasztok.Sajnos csak vasárnapig maradhat.Egy nappal sem tovább.Mindent megpróbáltak,de nem maradhat!!!Reméljük,hogy nem lesz zárlat és majd viheti naponta be az anyatejet!!!
112. 69dc39df19 (válaszként erre: 111. - Katus3)
2009. nov. 28. 08:36

Debrecenben a gyermekágyas osztály egy szinten van a neonatológiával. Így sétálni se kellett sokat, sőt ha a neonatológia közelében felszabadult szoba oda helyezték át azokat a kismamákat akinek bent feküdt a gyereke, hogy még kevesebbet kelljen gyalogolni...nagyon megértőek és segítőkészek voltak, bár így hetente költözködtem...de szerencsére egyre közelebb a babához.

Most a harmadik babát várom, nagyon remélem vele nem kell ennyit bent lenni, de lelkileg erre készülök...csakhogy most kettő van itthon, és nem tudom apuka itthon tud-e velük lenni. Mikor a kettő született külföldön volt, most igaz Magyaroszágon van, de Pesten dolgozik...új munkahely és szerintem nem nagyon tolerálnák ha több hetet kihagyna. Mi 20 km-re lakunk Debrecentől. Imádkozok minden nap hogy ki tudjam hordani végig a babát és csak a kötelező 5 napot legyünk bent.

Visszatérve a fórumhoz attól tartok hogyha kiengedik és az influenza miatt zárlat lesz, nem engedik majd be, bár azt volt a híradóban h szoptatós kismamákat beengednek...de itt is mérlegelni kell, hogy egy koraszülött mennyire van kitéve a fertőzésveszélynek, bár tudom h extra fertőtlenítés után lehet csak hozzájuk nyúlni, de annak idején volt olyan eset, hogy anyuka megfertőzte még az inkubátor ellenére is a kicsit ,pedig majdnem kikerültek az intenzívről, így maradhattak +3 hetet.

111. katus3 (válaszként erre: 109. - 69dc39df19)
2009. nov. 27. 17:22

Én is így tudtam,hogy bent lehet maradni,én a lányommal bent is voltam 23 napot. Fiammal is bent lehettem volna(ő 22 napot volt),de lányom miatt nem tudtam,így minden nap mentünk este. Ahol én szültem,ott volt egy privát szoba,de ott csak 2 ágy volt, többieket elhelyezték a szülészeti vagy nőgyógyászati osztályon. VIP szoba 3000 volt. Nem értem,hogy miért nem engedik neki. Annyi megoldás lehetne.:-(

REmélem jól vannak.


Szia Jutka!:-)

2009. nov. 27. 16:08
én is sajnálom hogy levetted...ennyi idős a babám kb de még bent szerencsére....:)
109. 69dc39df19 (válaszként erre: 100. - Csilluci75)
2009. nov. 27. 15:16

Nekem annak idején azt mondták, hogy törvényben van, hogy amíg az újszülött bent van, addig anyuka is bent maradhat, akár hónapokat is.

Anyaszállás nincs? Nálunk az is van külön a gyerekosztály mellett.

Jó egészséget nekik és kitartást!

108. Kata75 (válaszként erre: 106. - Csilluci75)
2009. nov. 27. 13:51

Köszi az eddigi infókat, most hogy van a baba és anyukája?

Sajnos én is lemaradtam a képről, de ígérd meg, hogy amint hazamegy raksz fel róla egy mosolygósat:))

107. a1baa7edcc (válaszként erre: 106. - Csilluci75)
2009. nov. 27. 13:40
Hogy van a kisbaba? Kar, hogy levetted a kepet!
106. Csilluci75 (válaszként erre: 104. - Pocok:))
2009. nov. 26. 14:01
Közben levettem már.Ne haragudj!!!
105. loch ness (válaszként erre: 104. - Pocok:))
2009. nov. 26. 13:45
32. naplóbejegyzés legalja.
104. Pocok:) (válaszként erre: 103. - Csilluci75)
2009. nov. 26. 11:00
Nem taláááááálom:(((
2009. nov. 25. 19:55
Sziasztok.A pici egész jól van.Az eddigi eredményei is jók!!!A naplómba tettem egy fotót róla!!!
102. sajert (válaszként erre: 100. - Csilluci75)
2009. nov. 24. 18:18

Engem is felháborít, hogy kieresztik a nagyvilágba. Utána egyáltalán látogathatja?? - mivel itt az egyik influenza, utána jön a másik (február közepéig szokott zárlat lenni)!

Amíg bent van, addig ő próbáljon meg bent helyezkedni, kint meg a férje, rokonai keressenek megoldást. Elhiszem hogy a lelke tropa (egyém is az lenne), de ha kiengedik, akkor visszaengedik???? Nem tudom melyikbe van, de menjen be igazgatóhoz, stb. ne csak az osztályos orvossal beszéljen.

Nekem szülésnél már szervezve volt egy másik kórház, mert már napok óta tökölödtek velem, közben meg egyre több komplikáció lépett fel. Mindig csak azt hallgattam az ultrahangon(naponta!), hogy jééé, még nem oxigénhiányos a magzat, de jól bírja a gyűrődést. Én meg kérdeztem, most azt várják, hogy oxigénhiányos legyen????

101. katus3
2009. nov. 24. 18:03
Jó,de miért???? Engem ez felháborít.Mindkettőjüknek az lenne a legjobb,ha bármikor bemehetne hozzá. Ezt nem fogom fel,hogy miért nem engedik? Helyhiány,vagy mi?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook