Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 26 hónapos lányom, képes elájulni a hisztitől! Mit tehetek? fórum

26 hónapos lányom, képes elájulni a hisztitől! Mit tehetek? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. aug. 10. 15:00
Akkor pl. miért folyik az a csapból is, hogy ne üssük meg a gyerekünket, mert erőszak erőszakot szül, nem ordítsunk, mert ő is ordítani fog, és még folytathatnám..-nekem pl. az a tapasztalatom, hogy ez nem hülyeség, de valamivel azért kordában kell tartani a gyereket, viszont, ha nem így, akkor hogyan?
2009. aug. 10. 14:58

Nálunk általában a fürdés, és az öltözködés körül vannak drámák!

(szerintem egyik sem fáj):)

25. correct (válaszként erre: 22. - Cel)
2009. aug. 10. 14:57
Én is próbálkoztam ezekkel. A játékosság nem jött be :( A komolyabb jobban...ő határozottságot igényelt és én biztosítottam ezt neki úgy, hogy minden normálisan rendben menjen, de hosszú folyamat volt. A lényeg azért a szereteten van, nálunk is mindig azon volt. :)
2009. aug. 10. 14:57

A hiszti sajnos nálunk is ismert.:( Mindkét lányom produkálta. A nagyobbnál már szerencsére elmúlt ez az időszak, de a kicsi még csak most lendült bele.

Ha lehetséges, meg kell előzni, hogy hisztizzen (a hiszti általában azért jön létre, mert a gyerek nem tudja kifejezni magát, illetve nem tudja megértetni magát, vagy pedig védekezezik valami/valaki ellen, vagy egyszerűen így reagálja le a napi feszültséget, amit nem ért, vagy nem tud feldolgozni). Ha pedig már belelovallta magát, (igaz, idő kell hozzá) különbséget lehet tenni a szándékos, provokálós hiszti és a "fáradt vagyok" között, és csak az utóbbival kell érdemben foglalkozni. Koordinálni kell a hisztit!

23. correct (válaszként erre: 20. - Ata06)
2009. aug. 10. 14:53

Az első felén amit írtál én már túlléptem, nem folytatom mert szerintem így a kulturált.

A második felével részben értek csak egyet. Inkább csak nevetek. :)

Ugyanis az "ordítás" az nem ordítás, hanem ha egy gyerek üvölt, nyílván Te nem suttoghatsz - akkor, hogy közölhetsz vele bármit is, hogy meg is hallja? Ez esetben inkább hangos beszéd.

Verésnek én tudod mit nevezek? Hát nem a fenékre csapást :D Hanem a szanaszét ütlegelést. Szóval legyél olyan kedves és ne rágalmazz ilyen szavakkal!!!!!!!!!

Lehet más is a hiszti mögött, hogyne. De vannak esetek, ammikor pl. már elröhögi magát a gyerek a hiszti közepette, vagy, ez se jó az se jó - a szülő fel tudja ismerni a helyzetet. :)

Képzeld, elhiszem!!! Van egy 5 éves kislányom és mindennap 100x mondja, hogy szeretlek és én is neki, és nem lelkisérült :)

22. cel (válaszként erre: 21. - Correct)
2009. aug. 10. 14:52
Nagyon jó szót használtál, "igazgasd" ez valóban jó kifejezés. Terelgetni kell őket, hol játékosan, hol komolyabban, lehetőség szerint mindig a megfelelőt használni. Persze ez így nagyon utópisztikus, sajnos nálam is kicsapták időnként a biztosítékot.
21. correct (válaszként erre: 19. - Cel)
2009. aug. 10. 14:46

Az eredeti idézet:

"nehogy azt hidd, hogy attól mert 2 éves, normális a hiszti. Normális, csak épp a Te feladatod, hogy igazgatsd."

Hülyén tudok fogalmazni, de kijavítom. :)

Az amit írtál pont úgy is van. Csak meg kell tanítani, hogy hogyan érvényesítse az akaratát, de azt már nevelésnek hívják. Azaz amikor azt írtam, hogy meg kell nevelni nem a neveletlenségre céloztam, hanem arra, hogy innentől kezdve a tanítás nevelés, szóval meg kell nevelni. A módszerek különbözhetnek, nekem sokáig az ég világon semmi nem hatott...

20. Ata06 (válaszként erre: 18. - Correct)
2009. aug. 10. 14:42

A kultúrát beszélgetés, általában nem ezt takarja! És a másik sértegetése sem! Ha más helyzetben találkozol ezzel a problémával, akkor tudnád, hogy az orditás és a verés nem jó megoldás!

Itt nem csak a "hisztiről" van szó! Emögött igenis lehet más! Még ha nem is hiszed el!

19. cel
2009. aug. 10. 14:42

"nehogy azt hidd, hogy attól mert 2 éves, normális a hiszti."

Pedig hidd el, normális dolog. A gyermek ekkorra éri el azt a fejlődési fokot, hogy akaratát érvényesíteni szeretné. Mivel még nem áll rendelkezésére sok lehetőség, azzal él amivel tud. A szülőn műlik, hogy ezt hogyan tudja kezelni, hogyan tudja a gyermek számára is érthetővé tenni, hogy mit miért lehet és mit miért nem. Ugyan akkor gyermek függő is a dolog. Ahogyan a felnőtteknél meg lehet figyelni, hogy mennyire különbözőek vagyunk vérmérséklet szempontjából, mennyire tartjuk tiszteletben más véleményét ez a gyermekeknél is megfigyelhető.

18. correct (válaszként erre: 17. - Ata06)
2009. aug. 10. 14:37
Légyszi ne pattogj, mint a nikkelbolha...nem bírsz tovább olvasni? Szépen beszélgetünk.
17. Ata06 (válaszként erre: 4. - Correct)
2009. aug. 10. 14:35
Nem azért vagyunk itt, hogy egymást leszóljuk! Ha valamit nem tudsz és nem tudsz benne segiteni, akkor inkább ne szólj bele!
16. correct (válaszként erre: 14. - Ekka)
2009. aug. 10. 14:34
Igen, nagyon nehéz :S nekem is nagyon nehéz volt, mert borzasztóan hisztis volt. Nem hallottam a saját hangom, de mindig megmondtam neki, hogy most fejezd be mert addig kapod amíg abba nem hagyod. És nem volt rá szükség mert megértette! Csak hát szívfájdalom ilyet még kimondani is, de hatott, és most már csak nyomokban hisztizik, de már normálisan.
15. cel
2009. aug. 10. 14:32

Nem irigyellek. Anno nálam bevált az a recept, hogy ésszerű határokon belül engedtem a követelésnek. Lehetőség szerint választási lehetőséget is adtam, akár az öltözködés vagy étkezés, játék területén. Egyébként pedig határtalan türelem kell hozzájuk, sok-sok szeretet. Mivel élettani sajátosságról van szó, ha ügyesen kezeled a dolgot, néhány hónapon belül túlestek rajta és nyoma sem marad a dacnak. Egy hisztis gyereknél csak egy rosszabb van, a hisztis szülő.

Sok siker és még több türelmet kívánok!

14. Ekka (válaszként erre: 8. - Correct)
2009. aug. 10. 14:31
Én pl. eddig 2x csaptam a lányom fenekére, (2éves)nálunk ez hiszti közben (és máskor sem) nem hatásos, mert még jobban bepörgeti magát.
2009. aug. 10. 14:30
szia!!az én fiam is volt ,h.elájult,ha elesett,és nagy trauma érte,vagy megijedt..annyira sírt,h.nem vett levegőt!!és elájult-én pánikba estem..rettenetes,ahogy egy kis kék ernyedt testet fogsz...Aztán kivizsgálták,gyengébb idegrendszer..kapott b vitaminokat.Most 3.5éves,már nem volt neki kb 1 éve!!
12. correct (válaszként erre: 9. - Ekka)
2009. aug. 10. 14:30
Így van, és a továbbiak a neveléstől függnek.
2009. aug. 10. 14:29
Nekem is csinálta a fiam. Elkékült a szája, eldobta magát a földön és felakadt a szeme. először sírva dobáltam felfelé, a második alkalommal vizet spricceltem rá, harmadjára a hideg zuhany alá tette. ezután elég volt csak annyit mondanom, amikor kezdődött nála, hogy menjünk a hideg zuhany alá? Soha többet nem produkált ájulást.
10. correct (válaszként erre: 6. - Panka78)
2009. aug. 10. 14:29
Nem csak a neveletlen gyereket kell nevelni! Hanem minden gyereket! :) Mint ahogy őt is.
9. Ekka (válaszként erre: 4. - Correct)
2009. aug. 10. 14:28
Szerintem a hiszti vérmérséklet kérdése, és nem nevelésé!
8. correct (válaszként erre: 5. - Panka78)
2009. aug. 10. 14:28

Igen, abból már kinőtt, hogy a fújás segíthessen.

Nekem is hisztis volt akkor a kislányom amikor enniy idős volt. A szívét hallgatta az orvos, és mondta, hogy lélegzetnél valami nem stimmel, hogyha nagyon hisztizik, elájulhat, erre vigyázni kell.

Nézd, komolyan meg kell nevelni, nehogy azt hidd, hogy attól mert 2 éves, normális a hiszti. Normális, csak épp a Te feladatod, hogy igazgatsd. Sok-sok szeretet, és szigor is. Az én kislányom amikor túlment a határokon, kapott a fenekére, egy idő után tudta, hol a határ, és nagyon jól nevelt gyerek lett, és okos.

2009. aug. 10. 14:28
Én gyerekkoromban ugyanigy voltam! Az anyukám elvitt gyerek neurológiára! Ott tudnak csinálni EEG-t! Szerintem feltétlenül vidd el a háziorvoshoz, ő tud adni a neurológiára beutalót!
6. Panka78 (válaszként erre: 4. - Correct)
2009. aug. 10. 14:27
Szerintem a neveletlenség, és a hiszti nem egy és ugyanaz!
2009. aug. 10. 14:26

Igen, szó szerint:(

Annyira behergeli magát, hogy nem vesz levegőt!

Próbáltam már arcba fújással, hideg vízzel, de nem igazán hatásos!!!!!

2009. aug. 10. 14:25
Mit tegyél? Neveld meg. Ennyi! Komolyan :)
2009. aug. 10. 14:25
Az durva lehet. Nem tudom mit lehetne tenni. Nyilvána hisztit kéne megszüntetni de a gyerekekre elég nehéz rábeszélni valamit. Főlag ha ilyen kicsik. De a 26 hónapos az már több mint két éves. Miért nem úgy írják az anyukák hogy két éves kislányom. Meddig számolják hónapokban?
2009. aug. 10. 14:23
Szószerint elájult már tőle?
2009. aug. 10. 14:22
26 hónapos lányom, képes elájulni a hisztitől! Mit tehetek?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook