Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tehetek ha 5, 5 éves lányom visszaél a bizalmammal? fórum

Mit tehetek ha 5, 5 éves lányom visszaél a bizalmammal? (tudásbázis kérdés)


2011. nov. 10. 16:36
többet és foglalkoznak-ot akartam írni
2011. nov. 10. 16:35

azért akarja, hogy a kistestvér rosszat csináljon, mert akkor "eljátszhatja a felnőttet" vagy rajta keresztül tudják meg a szülők, azt hiszi, őt megdicsérik, mert szólt, hogy a kicsi rosszat csinált. szerintem eléggé kis rafinált 5 és fél éves létére...

szereti a kistestvérét? lehet, hogy úgy látja a helyzetet, hogy a kicsivel röbbet gondolkoznak? mert így szokták gondolni a nagyobb testvérek. meg kell próbálni az ő fejével gondolkodni a probléma megoldása érdekében. az mindig segít. vagy csak egy beszélgetés vele.

20. 274c9996b8 (válaszként erre: 5. - Janita)
2011. nov. 10. 15:08

Ez a viselkedes elegge elterjedt a testverek között :)

A nagyobbik kihasznalja a kicsit a sajat javara , legtöbbször azert mert Ö , a nagyobbik mellözve erzi magat !

Igen a gyerekek hamar megtanulnak fantazialni es nem minden tudjak mi a valosag es mi az amiröl almodoznak ? !

19. Kanalasorvosság (válaszként erre: 1. - Janita)
2011. nov. 10. 11:58

Ahogy látom a szabályok megvannak hogy mi rossz és mi jó! Emellett te vigyázol a két gyerekre tehát ha az egyik "rosszat tesz" akkor ezt neked lehet elmondani. Most a hierarhiában 2 szint van, te és a két gyerek.

Szerintema megoldás az hogy a nagyobb "felügyeletére" bízod a kicsit! Vagyis az ő feladata hogy vigyázzon, ne történjen vele rossz, ne csináljon rosszat.

Ha jól kommunikálod, így a nagyobb fontosabbnak érzi magát és nem akarja elnyomni(lejáratni) a kicsit hisz tudja hogy ő "fölötte van". A jóról-rosszról való elbeszélgetés, fenékre csapás lehetőség de az alap problémát nem oldja meg! Viszont ha féltékeny és kevesebbnek érzi magát akkor egyre rafináltabb eszközöket talál ki!

Ha meg szerencséd van akkor ez jól alakul ki és az életben is később óvni fogja a fiatalabbat mert ezt szokja meg.


Persze mondani könnyebb mint megcsinálni, tudom:)) Én így látom.

18. virus2008 (válaszként erre: 1. - Janita)
2011. nov. 10. 11:07
Szerintem is féltékenységnek tűnik, szerintem ha ez megtörténik, őt fenekeld el,és utána mond el miért kapta.
2011. nov. 10. 11:04
Hát még ne vonj le messzemenő következtetéseket a nagy gyerekeddel szemben... ettől még nem lesz baltás gyilkos.... :) CSinálj csak a 5,5 évessel kettesben programot, hogy érezze hogy ő is fontos pl a kicsi délutáni alvásideje erre pont jó ... társasozzatok, rajzoljatok, és sokat beszélgessetek nekem ez bevált.
16. direne
2008. febr. 20. 19:35

Nálunk is zongorázni lehetne a különbséget a nagynál, amikor a kicsi a közelben van, (rémes, hisztis, kötözködő, nyafogós, árulkodó...széles a repertoár) meg a mikor a kicsi távol van (udvarias, illedelmes, értelmes, okos, kedves, szófogadó, segítőkész).

Ez van.

2007. jún. 13. 16:51
A nagyobbik gyereknek sokszor nem a legkönyebb elfogadni az ujjabb kistestvert ! Mi szulök sokszor elfeletjuk ,hogy hogy is volt amikor mi voltunk gyerekek ? Az ember feltekeny es minnel több szeretetet szeretne EGYEDUL bezsebelni , szerintem csak erröl van szo.Azt hogy hogyan erjuk el ezt , nem sokat szamit ! Csak valahogy elerjuk , es persze az sem baj , ha elönyössebb helyzetet probalunk teremteni sajat magunknak ! /emberi megnyilvanulas./
2007. jún. 13. 16:38
Próbálj nagyon komolyan beszélni vele, ha nem jársz sikerrel, szerintem keress fel szakorvost. Nem ciki egyáltalán segítséget kérni. Én is kértem már, bár nem jártam sikerrel, de az más jellegű probléma volt. Tudom, szörnyen hangzik, de már kiabáltam rá ilyesmiért a gyerekre. Elég lelkis, nagy hatással volt rá.
13. janita
2007. jún. 13. 16:34
de hála istennek figyelm őket és félfüllel mindig meghallom.
12. janita (válaszként erre: 11. - 754c7e07c3)
2007. jún. 13. 16:33
Sajnos, veszélyeset is, másszon fel az ablakba, amikor porszívózok hallom súgja neki,hogy huzkodja ki a konnektorból.
2007. jún. 13. 16:26
Akkor tényleg csak azt próbálgatja, meddig mehet el. Lehet, hogy még így is féltékeny a tesójára. Az én fiam is árulkodott kb. 3 hétig, aztán látta, hogy semmi eredménye és abbahagyta. Elmagyaráztam neki, hogy milyen ronda dolog az árulkodás, volt, hogy utánoztam, elég jó eredménnyel. Csak rosszat csináltat a kicsivel, vagy veszélyeset is?
2007. jún. 13. 16:25

Szerintem ez a testvérféltékenység egyik tikus megnyilvánulása.

Ő még nagyon gyerek, nem rosszaságbőól, gonoszságból műveli ezt, hanem figyelmet akar.

9. janita (válaszként erre: 8. - 754c7e07c3)
2007. jún. 13. 16:20
Ugyanannyit van mindkettővel foglalkozva, sőt vele többet mert, első gyerek az apja őt imádja a legjobban. Mindketten ogyanolyat ugyanannyit kapnak mindenből.
2007. jún. 13. 16:16
Próbálgatja, meddig mehet el. Nem akarok bunkó lenni, de ugyanannyit foglalkozol vele, mint a kisebbel? Lehet, hogy most több figyelmet igényel, és ilyen buta módon hívja fel magára a figyelmet. Ez az árulkodós korszak hamar a végére ér, ha jól kezeled.
7. janita (válaszként erre: 6. - 0a6ce1d48d)
2007. jún. 13. 16:14

ez inkább nem is bizalom hanem szófogadás kérdés.

miért akarja a nanylány,hogy a tesója rosszat csináljon.

2007. jún. 13. 16:12
A gyereket gyerekként kell nevelni, nem valami bizalmas társként.
2007. jún. 13. 16:11

Olyan nagy prblémám lenne, a lányommal,hogy a picinek (3éves) olyanokat mond, hogy csinálja meg amit nem szabad, pedig én rengetegszer elmondom neki, hogy baja eshet.És amikor szegény kicsi megcsinálja olyankor meg jön hozzám a nagylány hogy a kistesó rosszat csinált.De tudom hogy ő mondta neki.

Meg a másik gondom, hogy minden második mondata hazugság.

2007. jún. 13. 16:06
Én sem tudok ilyet elképzelni egy 5,5 évesről...
2007. jún. 13. 16:04
Részleteznéd? Elképzelésem sincs, hogy tud visszaélni a bizalommal 5,5 évesen. A fiam pont ennyi idős. Tényleg érdekel.
2007. jún. 13. 16:03
Miben nyilvánul meg ez a visszaélés?
2007. jún. 13. 16:02
Mit tehetek ha 5, 5 éves lányom visszaél a bizalmammal?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook