Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » 23 évesen egy normális munkám sincs. Álláskereső vagyok,... fórum

23 évesen egy normális munkám sincs. Álláskereső vagyok,... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
28. K-né Zsóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 2. 16:30
Már nincs olyan lehetőség, hogy az első OKJ-és tanfolyam ingyenes? Hol élsz? Esetleg egy multinál próbálkozhatnál. Itt olvastam, hogy valakinek a lánya árupakolóként kezdte egy multinál és most már ő a kasszások főnöke. Igaz, közben eltelt 8 év, de szereti, csinálja. Hátha neked is összejön!
27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Enissa)
jan. 2. 16:26
Eddig az a tervem, hogy a közeli nagy városba próbálkozom. Köszönöm az ötleteket igazad van.
jan. 2. 16:24
Telórol írok és sokszor nem használok ékezetet. Remélem szebb a napod hogy egyetlen hibán pálcát törsz a karrierem felett. :D
25. tumbo2 (válaszként erre: 2. - Enissa)
jan. 2. 16:08
lásd mészáros.
24. Enissa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 2. 16:04

Nincs nagyobb város a közeledben? Egy nagyobb multi lehet szívesen alkalmazna.

Vagy próbálkozz olyan munkahelyet nézni, ahol szállást is biztosítanak. Ezeken a helyeken nem fizetnek rosszul, kicsit összeszednéd magad anyagilag, tanulnád a közösségi életet. Aztán már némi megtakarítással, ledolgozott munkaidővel könnyebben találsz majd munkát.

jan. 2. 15:52
Igazán nem bántásnak szánom, de a helyesírásod és a fogalmazásod nagyon rossz. Nem hiszem, hogy a titkári pálya neked való.
22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Miss Angel)
jan. 2. 15:39
Tudod a családban sokáig bsztatott érte néhány családtag sőt néhányan mai napig, már az elejétől amikor még tényleg csak hónapokat voltam itthon. Már a szüleim megértették hála istennek, hogy mégse olyan mint régen annó. A nagyobb felmenők már nehezebben. Kérlek ne itélj hogy ne itéltess.
21. Hanga_08 (válaszként erre: 17. - Csillagszem38)
jan. 2. 15:39
Szerintem kifejezetten nincs is már olyan, hogy titkárnő. Irodai asszisztens, manager asszisztens, irodavezető a nevük manapság. Oda egy okj-s tanfolyam már édeskevés. Diploma ( gazdasági területen), nyelvtudás az elvárás. Ja, és persze legyen jópár év gyakorlatod.
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Nikice)
jan. 2. 15:35
Könnyeimmel küszködöm. "gy jó adminisztrátorért jó pár ügyfelem a fél karját odaadná" Olyan jó érzés ezt hallani. Mert a rengeteg állásinterjú vagy hasonló helyzetei közül (felkeresések stb) az egyik vezető úr úgy tett, semmit sem ér a szakmám. Feleslegesen tanultam mert olyan mindenkinek van. Ez olyan szinten nyomot hagyott bennem, hogy tényleg semmisnek kezdtem venni az egész évem. Mellette van egy informatikai okj-s bizonyítványom is. Hálásan köszönöm a véleményed, anyagi okok miatt most nem menne a tovább képzés, de én is gondoltam rá. Köszönöm.
19. Enissa (válaszként erre: 17. - Csillagszem38)
jan. 2. 15:31
Tudom.
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Channa*)
jan. 2. 15:30
Egyetértek.
17. Csillagszem38 (válaszként erre: 16. - Enissa)
jan. 2. 15:25
Sztem nagyon kevés a jó, alkalmas, értelmes titkárnő. Nagyon összetett feladat.
16. Enissa (válaszként erre: 9. - Globus)
jan. 2. 15:22

Egy jó titkárnő azért tud sokat érni.

Jártam idegennyelvi titkárnő OKJ-s 2 éves suliba.

Mondjuk én a nyelv miatt. De ott kellett tanulni gazdaságtant, pénzügyi ismereteket, házipénztár kezelést, levelezést 2 nyelven, rendezvényszervezést, szövegszerkesztést,több rendszert kellett megismerni, protokollt stb. Eteket én már tanultam előtte sokkal részletesebben.

Dolgoztam is titkárnőként, azért pl. egy országos szervnél nagyon észnél kell lenni, hiszen magát az igazgatót, a céget képviseled, tudnod kell mivel zavarhatod a főnököt, mi az amire neked kell válaszolni, megszervezni fogadásokat, stábokkal egyeztetni.

Persze kicsiben is igaz ez, tudni kell mivel is foglalkozik a cég, milyen problémával, kihez is kell fordulni.

Tehát, nagy felelősség van egy jó titkárnő vállán. Nagyon agilisnek kell lenni annak, akit nemcsak reprezentációra, kávéfőzésre akarnak alkalmazni.

15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Xochipilly)
jan. 2. 15:20
így van veled is teljesen egyetértek. Egyébként a romlott és igénytelen környezet inkább a munka területre volt értendő. Újonnan nyílt kis élelmiszer boltba volt felvétel ahol elsőre fel is vettek eladónak. A gond az volt hogy a próba napra mikor igazából 10 órán keresztül dolgoztam, úgy hogy romlott szalámikat kellett szeletelni (mert nem volt jó a hűtő) és lejárt csokikat kellett árusitani (szerencsére nagyon kevés embernek). Akkor döntöttem el, hogy bár éreztem nem fog kifizetni a főnök nő, de gondoltam akárhogy pénz de én senkit se akarok ennyire erkölcstelenül átbszni. így felhívtam hogy jár e arra a napra pénz. Akkor mondta nevetve sőőt elborzadva (szinte mintha bántaná hogy mertem megkérdezni) hogy neeem neeem. Na onnantól nem mentem és ott is közmunkás béren lettem volna, hiába 25 év alatti vagyok. Az előző munkahelyemen viszont ott voltam több hónapig napi bejelentéssel. Ott viszont kihasználtak kasszás voltam, én úgy gondolom hogy mindent megtettem. Mégis majd ekkor és akkor bejelentenek, míg más meg a sorok között (kollégák) vihogtak, trécseltek. Az öltözőbe járkáltak és telefonoztak titokban. Szóval tényleg elvagyok keseredve. Még eladónak is elmennék nem szólom le ezt a munkakört mert egyébként élveztem, hiába nem álladósitottak meg. De több hónap után elég rosszul esett mikor az olyanoknak volt 250 ft bérük (mert elmondták meg sutyoroták egymás között, fülem hallatára. Míg nekem jó ha volt 125 ezer.
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Ms_Daisy)
jan. 2. 15:12
KÖSZÖNÖM.
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Channa*)
jan. 2. 15:11
Köszönöm, szívemből szóltál. Én titkárnő akartam lenni kiskoromtól kezde, lehet már nem olyan lelkesedéssel dolgoznék benne de valahol még bennem van az a kis vágy. Anyagiak miatt nem tudtam tovább tanulni, és amilyen nehéz szociális helyzetben éltem a sulikban, állandóan szekálltak. Nem is szívesen kockáztattam volna sőt jeles sem voltam soha. Igazából suli óta csak a hitegetés ment és az elutasitás, a gyakorlat és a több éves tapasztalat hiánya miatt. Csak ha frissen ki jön az ember hogy legyen? Nem főnöki beosztást akarok csak egy olyan állást amivel legalább 200 at megkeresek nem annyit mint egy közmunkás (elnézést).
12. Miss Angel (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 2. 14:43

Sajnos el kell vállalni a sz*rt is,míg nincs jobb,már ha meg akarsz élni,ilyen világ van.

amúgy sem értem ,22 évesen miért vagy kétségbeesve ,annyi lehetőséged van még..és rengeteg időd! gondolj bele abba,ha lennél 40 éves,vagy idősebb.Hova kellenél? esetleg takarítóként más mocskát takaríthatnád 100-ért. Ha tanultál,nem csak egy érettségivel vagy,akkor remélhetőleg ennyi idős korodra már lesz egy stabil munkahelyed.Én anno örültem volna,ha csak 1 évig lettem volna álláskereső,de én addig sem "tétlenkedtem".

11. Nikice (válaszként erre: 8. - Channa*)
jan. 2. 14:39
Jogos, a mérgező közeg nem biztos, hogy a halálfejes flakont jelenti.
10. Nikice
jan. 2. 14:37

Kitartást kívánok Neked! Gondolom, sok helyen nem is vesznek a korod miatt komolyan.. a fiam kb veled egyidős, hasonló cipőben jár. Több állása volt neki 22 éves korára, mint nekem a mai napig. Az elvárás felnőtt munkabírás, de ha megbecsülésről volt szó, olyan kioktatásban volt része, mint egy óvodásnak, és elég sunyi módon kezelték a dolgait, mert “még gyerek”.. csak én megtanítottam, hol tud utánanézni, hogy egyáltalán bejelentették-e, mert neki még messze a nyugdíj, úgyis az számít, amit kézbe kap, és társai… Mondjuk ezen sokan átmentünk. Fel a fejjel, lesz jobb!


Egy jó adminisztrátorért jó pár ügyfelem a fél karját odaadná, de pénzügyi apaismeret kell mellé, hogy számlázni/ utalni tudj, a korod miatt a digitális nyalánkságok neked mennének.

9. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 2. 14:34
Esetleg építhetsz érettségire valamilyen szakmát. Keresettek a jó szakemberek. Titkárnői nem sokat ér...
8. Channa* (válaszként erre: 7. - Xochipilly)
jan. 2. 14:28

Nem tudom, hogy mire gondolt FI;)


Nekem az jutott eszembe, amit tapasztalok, amit hallok az ismerőseimtől, azaz mindenhol a furkálódás, a nyalizás, a mások eltiprása, a saját nem létező tudást úgy leplezik, hogy másokra mutogatnak. Na de, miért lennének mások, mint a legnagyobb vezetőink. Valaki mindenképp hibás, csak az nem, aki képtelen a munkáját elvégezni megfelelően.


Teljes mértékben egyetértek azzal, amit írsz. Ez is tapasztalat részemről, azaz, jó lenne ha fiatal lenne az új kolléga, de tudjon mindent, mint egy 30 éves szakmai tapasztalattal rendelkező. Ha 20 felett van a nő, akkor nem túl jó, mert elmegy szülni, majd vigyázni kell a gyerekeire otthon. A 35 éves kor körüli már öregnek számít, a 40 feletti meg pláne.


De azok, akik bekerülnek bárhová, a többségük borzasztó. Nincs tudásuk semmihez, mert a műköröm és póthaj érdekesebb. Azt lesik, hogy a másik mit csinál, ahelyett, hogy dolgoznának, majd megy nyalizni a főnökhöz a hazugságaival. A főnök vevő rá, mert egy korosztály, még nem tudja, hogy a pedálgép célja az, hogy kitúrja őt a helyéről.

Manapság teljesen elfogadott, hogy a főnök üvölt a beosztottal és a kollégák is ugráltathatják egymást. Simán kitalációkat tálalnak a másik osztály kollégájának főnökénél, hátha nem veszik észre azt, hogy ő nem tud semmit és ő nem csinálta meg, amit kellene. Persze, mindezt úgy, hogy előtte az a kolléga segített neki, akit felnyomott;)


Na, lényegtelen. Nálam ez a romlott hely. Ha dolgozunk egy kocsmában, ahol jók a kollégák, normális a főnök, akkor az rögtön nem lesz romlott hely, de legyen bármilyen csilivili a munkahely, ha a kollégák romlottak...

7. xochipilly (válaszként erre: 5. - Channa*)
jan. 2. 14:12

A "romlott, igénytelen" környezet alatt érthette azt is, hogy kocsma, veszélyes anyagokkal dolgozó üzem, aluljárós büfé (ami körül hemzsegnek a csövesek) vagy hasonló "lélekemelő" környezet. Legalábbis én ezekre asszociáltam a megfogalmazásból.


Abszolút érthető a FI csalódottsága, a legtöbb munkaadónak irreális elvárásai vannak, kezdve azzal, hogy legyél fiatal és lendületes, de amúgy ne legyél pályakezdő, sőt mindenhova IS legyen 5-6 év tapasztalatod. Páyakezdőként nem kellesz de 35 évesen már "öreg" vagy nekik, 45 felett pedig kb. ásd el magad. És senki nem hívja fel a figyelmüket, hogy a nyugdíjkorhatár csak feljebb fog menni...

jan. 2. 13:48

Én is nagyon nehezen találtam munkát anno. 22 évesen volt az első munkahelyem, mert majdnem 2 évig nem kellettem sehova pályakezdőként.

Szóval átérzem.

5. Channa* (válaszként erre: 3. - Teráz)
jan. 2. 13:40

Ez manapság már nem igaz annyira.


A legtöbb meló elvégezhető diploma nélkül, sőt! Lassan csak ilyenek léteznek.


A fiataloknak már egyre kevésbé vonzó, hogy még 3-8 évet tanuljanak, majd beüljenek a lidl-be kasszásnak a megszerzett diplomájukkal, mert keresni kb. ilyen helyeken lehet aránylag jól.


Mondjuk ez a titkár végzettség számimra vicces, de valószínű, hogy van akik szerint szakma.


Fi-nek kitartást kínok az álláskereséshez. Nagy türelem játék!

Sok-sok helyre kell jelentkezni és hátha bejön valami jó is.


Ja, a fiatalok miatt mostanság a legtöbb munkahely romlott. Arra trenírozták a szüleik őket, hogy mindenkin átgázolva érjenek el mindent, és ezt nagyon jól megtanulták. Segítséget nem adnak az újaknak, és mindenki alá bepakolnak. Nagyon gáz lett a munkahelyi viselkedési morál...

4. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 2. 13:16
A "100t" az 100 tonna?
jan. 2. 13:14

Egy középiskolai végzettséggel nem túl sokra viheted.

Tanulj tovább.

jan. 2. 12:53
Ó, ne búsulj, több diplomával is vannak élhetetlenek, és a fordítottja is igaz, szakmunkások sőt a 8 általánost végzettek is futhat be szép karriért.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook