Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2017 május-júniusi babák! fórum

2017 május-júniusi babák! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... ❯❯
2017. jan. 18. 13:24
25-én megyek a cukorterhelésre :) látom erröl írtatok épp :) már jó lenne túllenni rajta azért,de igen 3n is igyvagyok ezzel: egyszer ki lehet bírni :D
602. Feliz (válaszként erre: 599. - Gümi1988)
2017. jan. 18. 12:55

Igen, a "nyugit" én is olvastam, aztán egy másik helyen meg azt, hogy nincs ez megszabva. Tényleg vannak eltérések.


Ha nem szabad majd mászkálnom, arra az esetre viszek valami jó könyvet, aztán pikk pakk elrepül az idő (remélem :D).

601. Feliz (válaszként erre: 600. - Humor Helga)
2017. jan. 18. 12:50

Igen, sajnos én is. Olyan rossz volt, mert én alapjáraton imádok enni, és akkor sose tudtam jóízűen, mert gyakorlatilag semmit nem kívántam, és bár elvétve hánytam, de ez a mindjárt behányok érzés azért megvolt egésznap...viszont enni meg muszáj volt valamit, mert akkor meg azért fájt a gyomrom.


Szerencsére a tűvel semmi problémám, már alsós sulis korom óta szerettem nézni hogyan vesznek vért tőlem. :D Nekem inkább a steril szag a gyengém. Boááá! :D


Van nagyon szép része is, túl a kellemetlenségeken. :) Tegnap toltam le egy ismerősömet, mert elkezdett ömlengeni arról, hogy ez mennyire egy csodálatos és áldott állapot, és ilyenkor minden szép és jó, és örülni kell, boldognak lenni stb-stb. Írtam neki, hogy a nagy frászt, egy pasinak lehet, hogy áldott...

Aztán megkaptam, hogy csak óvatosan, mert ha terhességként élem meg, akkor a gyerek is ennek a tudatában fejlődik, ha áldottnak, akkor pedig abban. És egy közeli ismerőse végig negatívan, elutasítóan állt a babához, és autista lett a gyerek...stb.


Neki is kifejtettem, hogy a hozzáállásomban semmi kivetnivalót nem lehet találni, nem nyűgként élem meg a terhességet, viszont nem tudom azt mondani, hogy minden része, mellékhatása mennyire kellemes és csodálatos. A kicsivel kapcsolatban semmilyen negatív érzésem nincs, nem Őt hibáztatom, ha nekem éppen fáj és még Ő is ott ficereg, de attól még olykor nagyon fájnak a görcsök...stb, és nem ujjongok, hogy ez mennyire pazar.

És baromira nem mindegy, óriási a különbség az között, hogy valaki magát a gyereket nem akarja, vagy a terhességgel kapcsolatos dolgokat nem tartja kellemesnek. Mert az utóbbi nem azt jelenti, hogy magát a gyereket ne tartaná áldásnak.

Mesélek neki, beszélek hozzá, már most játszok vele, mindig örömmel tölt el mikor érzem, hogy mocorog, vagy amikor látom, hogy éppen melyik oldalamra kuckózta be magát, könnyekig tudok hatódni...

Tiszta a lelkiismeretem, szeretem már most a Picikém, viszont nem vagyok álszent, és igenis van amit nem bírok élvezni, és nem tudom azt mondani, hogy ez "áldott állapot" lenne.

Csak annyira nem bírom az ilyet, főleg hogy pont egy férfi.... Majd akkor lesz hiteles a szememben az ő véleménye, ha terhes lesz és szül. Akkor elfogadom a véleményét, max. nem fogok azonosulni vele, mert én más vagyok, máshogy élem meg a dolgokat, de ezért nem tartom magam rossznak.


Ti ezzel hogy vagytok?

600. Humor Helga (válaszként erre: 598. - Feliz)
2017. jan. 18. 12:05

nem tudom melyik a jobb hányni, vagy egész nap "haldokolni", én utóbbihoz tartoztam..biztosra vettem h ez az egész terhesség halálos, és nem értettem akik azt mondták h milyen jó, na de most már kezdem azért kapizsgálni :D


én nem csak a lötty miatt.. hanem írtóra félek/rettegek a tűtől (tudom tudom, nem szerencsés terhesség idején :D)

2017. jan. 18. 11:53

Én is úgy tudom, hogy citromot lehet az édes löttybe nyomni, de csak neten olvastam más kismamáktól és vizet is engednek inni. De gondolom mindenhol más a "szokás", ahogy annyi minden másban, ebben is eltérés lehet.

Van ahol engednek mászkálni abban a 2 órában, pedig elvileg nem lehetne.

598. Feliz (válaszként erre: 597. - Humor Helga)
2017. jan. 18. 11:50

Nagyon ajánlom magamnak! :D


Még az első harmadban volt, hogy annyira megkívántam a régi iskolás-ovis menzás teát, úgyhogy csináltam egy nagy küblivel, 30g(!)cukorral, citrompótló helyett igazi citommal, annyira finom volt. Már évek óta jó útra tértem az étkezés terén, de sosem értettem egyet a szélsőségekkel, úgyhogy nekem az ilyen bűnözések olykor-olykor beleférnek...

Viszont a babucinak annyira nem tetszett ez a reggeli cukorsokk...😂 10-15 perc múlva vissza is jött. Bár idáig az volt a legkellemesebb hányás élményem, semmi rossz íz, csak a finom teám jött kifelé... 😃

Nem tudom, hogy a sok cukor volt a ludas, vagy amúgy is vendég lettem volna a budin. Egy kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor voltam hányni az első 12 hétben...

De a lényeg a lényeg, én azóta parázok egy kicsit ettől a vizsgálattól. :))

2017. jan. 18. 11:25

Igen a citromot én is hallottam.

Hát nem tudom, én kb kinyitom a szemem és éhes vagyok, de oké 7ig kibírom, de h utána ne is igyak csak azt a lötyit. Na mindegy felteszem túl fogjuk élni :D

596. Feliz
2017. jan. 18. 09:51

Sziasztok Lányok! Én május végére várom a babám, most már azt is tudom, hogy kisfiút. :) Bár meg is lepődtem volna azon, ha azt mondják, hogy lány...valahogy annyira éreztem, hogy fiú lesz.

Én a napokban megyek a háziorvoshoz beutalóért a rettegett cukorterheléses vizsgálatra, aztán pedig jövő hét utáni való héten a laborba, akkor fogom tölteni a 24. hetet.

Tegnap voltam a védőnőnél, Ő nekem azt mondta, hogy citromot lehet vinni, és azzal ihatóbbá tenni azt a löttyöt, viszont utána már ne is nagyon igyak (ugye a 2 óráig míg le nem veszik a vért), még vizet se, maximum néhány kortyot csak. Meg állítólag itt már úgy csinálják, hogy 2 napot vesz igénybe ez a vizsgálat, külön veszik le a vért, szóval nem kell órákat szomjazni, éhezni, meg értelemszerűen, akinek már éhgyomorral is magas a cukra, azzal nem fogják a cukros vizet megitatni.

Még azt mondta, hogy előtte nap pedig már este ne is nagyon egyek cukros ételt. Ezt olvastam is, érdemesebb inkább valalmi fehérjedús vacsit enni, ez nyilván egészségesebb is, a mindennapokra is ugyanígy igaz, de így a másnapot is jobban fogod bírni. Én személyszerint már korán reggel tudok enni, és igénylem is... :))))

595. Edina070 (válaszként erre: 593. - Humor Helga)
2017. jan. 18. 09:11
Hát lehet,hogy nem feltétlenül mellé,csak tudom,hogy arról beszéltünk,hogy nem kell több órán keresztül etlen-szomjan lennem.eleg csak étlen.:)elég rég voltam nála,már csak halványan emlékszem,de úgy rémlik,hogy citromot,limonádét vagy vmi ilyesmit említett,amivel ki lehet küszöbölni.de kérdezz rá pontosan.
594. Edina070 (válaszként erre: 591. - Humor Helga)
2017. jan. 18. 09:05
Persze,hogy megéri.ezt én is tudom.en tök jól kitalaltam,karácsony előtt,dec.23.-ra sikerült időpontot kapni 4d-re.cd lett volna képekkel meg dvd videóval.az is akciós volt pont és a következő vizsgálatból is kaptunk volna meg 30% kedvezményt.ezt szerettem volna karira,de sajnos anyagilag nem úgy jöttek ki a dolgok,és ez volt az amiről le kellett mondanom.
593. Humor Helga (válaszként erre: 590. - Edina070)
2017. jan. 18. 08:36

mármint az édes lötty mellé?


na akkor hnap én is megkérdezem, úgyis mennem kell hozzá.

592. Humor Helga (válaszként erre: 588. - Frusi90)
2017. jan. 18. 07:31
a kispiszok :D már most nem fogad szót nekünk :D
591. Humor Helga (válaszként erre: 590. - Edina070)
2017. jan. 18. 07:30
Ez is magánba van, és az h csinál uh-t a kedvemért az feláras, de megéri :)
590. Edina070 (válaszként erre: 586. - Humor Helga)
2017. jan. 17. 21:35
Én direkt megkérdeztem a védőnőt és ő azt mondta,hogy sima csap vizet ihatok.feltem,hogy azt sem,mert akkor kiszaradok.nagyon sokat iszok.holnap megyünk megint terhesgondozasra,mert a múlt héten nem sikerült.remelem már mutat valamit.jo neked,hogy kaptál képet.nalunk mar valamiért nem adnak,csak a 3 vagy 4d-sen,amiért kifizetek egy csomó pénzt.
589. frusi90 (válaszként erre: 587. - Humor Helga)
2017. jan. 17. 21:28
nagyon ari :D
588. frusi90 (válaszként erre: 586. - Humor Helga)
2017. jan. 17. 20:52
Ááá, a kis szégyenlős :D
2017. jan. 17. 20:00
feltöltöttem a 3képet amit kaptunk :)
2017. jan. 17. 19:49

Sziasztok,

Na megjöttünk a dokitól, minden rendben 3hét múlva kell a terheléses vércukorra menni. És azt mondta az aszisztens h a cukor lötty után se szabad vizet inni... na az nagyon megdöbbentett :O


Csinált uh-t is, hát sztem már sose tudjuk meg h kisfiú v kislány :D

akárhogy forgatta a az uh fejet, mindenhol a lába meg a keze volt :D az egyik képen konkrétan meg lehet számolni h 5 ujjacskája van :D megvesszük a kupont és elmegyünk 3D-re pár héten belül!!

2017. jan. 17. 18:01

Sziasztok!

Én is csatlakoznék a csoporthoz. :)

Mi is június 20-ra várjuk a picit, 18 hetes.

Már tudjuk, hogy kislány. Csináltattunk Harmony test-et, hasonló, mint a Praena és társai.

Németországban élünk, nagyon tetszik az itteni terhesgondozás. Én is sajnos veszélyeztetett terhes vagyok, bár múlt héttel ezelőttig dologztam, mint gyógymasszőr.

584. gümi1988 (válaszként erre: 574. - Frusi90)
2017. jan. 17. 17:00

6. héttől tp-en vagyok sajnos. :( Még dolgoztam volna, de veszélyeztetett lettem.

Félig irodai - félig könnyű fizikai munkám van amúgy és szerettem csinálni.

2017. jan. 17. 16:55
Sziasztok! Szeretnék én is csatlakozni! :) Június 20-ra várjuk a picit. Ma töltöttem a 18. hetet, pénteken megyek gen. UH-ra, talán megtudjuk a nemét. Pécsen fogok szülni.
582. frusi90 (válaszként erre: 577. - Bettianyu92)
2017. jan. 17. 16:07
Én is dolgozom még, szombaton leszek 21. hetes. Irodában dolgozom, nem megterhelő maga a munkám, viszont 2 műszakban vagyok és olykor éjjel is hívhatnak telefonon... A délutánokat már kicsit nehezen bírom, de nem mindig. Próbálok maradni, amíg lehet, mert amúgy szeretem a munkámat meg a munkatársakat is... Majd alakul :)
581. Mya01 (válaszként erre: 559. - Humor Helga)
2017. jan. 17. 11:17

Szia!

Hála Istennek sokkal jobban vagyok, lekopogom, de talán teljesen túl a rosszullétes, hányós időszakon, remélem most már tényleg jön az áldott állapot érzés. :)

Csütörtökön voltunk 17 hetes uh-n, a baba jól van, korának megfelelően fejlődik, nagyon aktív volt, ha nem is tudatosan, de integetett is nekünk. :)

Szégyenlős, nem mutatta meg kislány vagy kisfiú lakik-e a pocakban. Jövő héten megyek a 19 hetes uh-ra, talán többet látunk.

580. Mya01 (válaszként erre: 574. - Frusi90)
2017. jan. 17. 11:11

Szia!

Engem a háziorvosom az első perctől kiírt, fertőzésveszélyes környezetben nem biztosított a munkáltatóm olyan munkakört, feltételeket, mely a baba fejlődését nézve 100%-ig biztonságos lett volna, és nekem most az a legfontosabb.

Bevallom, szívem szerint dolgoznék ameddig lehet....mégis csak pénzből élünk, de inkább lemondok pár dologról, mint veszélyeztessem a picit.

2017. jan. 17. 06:51
Lányok a Lidlben atanyos babaruhák vannak,nézzétek meg! :)
578. Kisaniqa (válaszként erre: 574. - Frusi90)
2017. jan. 16. 22:27
Szia, 21. hétben járunk, még dolgozom, ha minden jól megy, akkor március végéig (31 hetes leszek).
577. bettianyu92 (válaszként erre: 574. - Frusi90)
2017. jan. 16. 22:19
Szia, én még dolgozom, szerdàn leszek 20 hetes, kereskedelemben dolgozok, hogy mendig?? Nem tudom... Lassan lehet lassítani kéne...
576. Humor Helga (válaszként erre: 574. - Frusi90)
2017. jan. 16. 20:52
áh, én már a 7.héttől itthon vagyok!
575. Révész Mónika (válaszként erre: 574. - Frusi90)
2017. jan. 16. 18:56
November óta taopénzen vagyok. Nem tudták volna biztositani mindig a könnyitett munkát.
574. frusi90
2017. jan. 16. 18:21
Lányok! Ti meddig, hány hetes korotokig dolgoztok még a munkahelyen? Köszike a válaszokat. :)
❮❮ ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook