Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2012-ben kezdő bölcsisek beszélgessünk! fórum

2012-ben kezdő bölcsisek beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
129. babszibobó (válaszként erre: 126. - Debju)
2012. jan. 14. 15:56

Az nagyon fontos, hogy a Te szorongásodat átveszi a gyermeked és ezzel nagyon sokat lehet ártani!!!


A feladás gondolata nagyon rossz gondolat, még csak rágondolva is!

128. debju
2012. jan. 14. 15:54
Most amúgy abban reménykedem, hogy tévedtek az időjósok és nem lesz hideg jövő héten. Ha tudnának kijárni az udvarra akkor a fiam is hamarabb beszokna, ott állítólag nagyon jól érezte magát.
127. debju (válaszként erre: 125. - Lina816)
2012. jan. 14. 15:53

De jó! Gratulálok! Kívánom, hogy a továbbiakban is így menjen!


Nálunk 3 gondozónő van, de a héten csak 2 volt. Most itt is 9 gyerek volt, de a teljes létszám azt hiszem 15. Most voltak betegek, lesz a közeljövőben több beszoktatós aztán a nagyok :-) mennek oviba

126. debju (válaszként erre: 124. - Babszibobó)
2012. jan. 14. 15:49

Igyekszem türelmes lenni, de olyan nehéz. Éjjel azt álmodtam, hogy beszokott a bölcsibe. Mosolyogva búcsúzott el és szalad be. Ennyi volt az álom. De jó lenne ha itt tartanánk.


Amúgy az én fiamhoz néha kicsit gyorsnak tartom a dolgot, de minden bizonnyal akkor sem lenne jobb a helyzet ha tovább ott ültem volt mert első nap bement a gyerekek közé játszani, második nap már csak mellettem űlt (és akkor még sehova sem mentem), először ügyesen elbúcsúzott és elment megnézni az épületet a gondozónővel, de amikor rájött, hogy nem vagyok ott akkor sírt. Másnap nagyon sírt amikor elmentem. Szerintem mintha egyre rosszabb lenne, de a dadusok szerint ez mind így természetes és szépen halad.


Komolyan néha fontolgatom (már most), hogy feladom, de tudom, hogy kitartóbbnak kell lennem. Valahova tennem kell a gyerket amíg dolgozom.

125. lina816
2012. jan. 14. 10:31
Sziasztok! Az én kislányom könnyedén vette eddig a bölcsit. Jövő vasárnap lesz 1 éves. Hétfő óta járunk. Csütörtökön már kint ültem egész délelőtt, semmi hiszti, amikor bementem érte, nem is nagyon érdekelte. Szerda óta ott ebédel. Pénteken már el is mehettem a bölcsiből, a gondozónő etette, nem volt semmi gond, semmi sírás, amikor mentem érte, mondta, hogy hej (így szokott köszönni) és mosolygott. 9-en vannak a csoportban, az én kislányom a legkisebb, legfiatalabb. 2 gondozónő van, egy fiatal és egy idősebb.
2012. jan. 13. 21:37

Türelem, minden rendben lesz, hamar feltalálják majd magukat!


Én nagyon szerettem az idősebb gondozónőket, sokkal jobban kordában tartották és tartják a csoportokat, gyerkőcöket.

Van idén kezdő gondozónőnk, nagyon tüneményes, de még kicsit szétszort, de attól nagyon jó, de tagadhatalna, hogy ennyi gyerekhez kell egy bizonyos mértékű rendszer.


Változó, hogy mikor-kinél meddig tart a beszoktatás.


Van a hivatalos előírás, ami persze felrúgható---

Van a gondozónő és gondozónő közti különbség...van amelyikük annak a híve, hogy nem szabad hetekig húzni, mert akkor azt szokja meg a gyermek, hogy Anyuka is ott van (van benne valami)...természetesen gyerekhez mérten gyorsítja a folyamatot...

Van olyan aki a fokozatosság híve, ebben is van valami...

Szóval kéne valami arany középút...amit általában a gyerek szemszögéből és megismerése után hoznak a már igazi tapasztalt gondozónők.

Nálunk ez van, figyelek a gyermek minden rezzenését és alkalmazkodnak hozzá :-)

Fölöslegesen nem ültetnek ott Anyukákat:-)

123. debju (válaszként erre: 122. - 04de31da95)
2012. jan. 13. 21:21

szerintem azért mert jövő hét utáni héten megint van beszoktatós. Nem tudom....Vagy azért mert ők már mind 2 év felettiek nem az igazán aprók (azt hiszem itt mini csoportnak hívják nem is bölcsinek)


a dadusok nem fiatalok (50-esek), ebben szerintem van jó is meg rossz is. Szerintük jól halad a kisfiam, nekem viszont szörnyű, hogy 2 óra elteltével visszamegyek és űl az ebédelő gyerekek között és egyfolytában elcsukló hangon kérdezgeti "mindjárt jön? mindjárt jön?" Az uvaron nagyon jól elvolt állítólag.


Jobbulást!

122. 04de31da95 (válaszként erre: 121. - Debju)
2012. jan. 13. 09:00

elég gyorsan megy nálatok a beszoktatás. Miért? Nálunk az első héten ki sem megyek a teremből, ott vagyok velük végig.(jövő hét szerdáig tuti nem megyünk, mert a kislányomnak mandulagyuszija van:S)


és milyen a dadusok nálatok?

121. debju (válaszként erre: 120. - 04de31da95)
2012. jan. 12. 21:26

Szia!

én csodálkozom, hogy még nem vagyunk betegek (bár tavaly megkapta a kiképzést amikor a nagy kezte az ovit), de ami késik nem múlik. Itt is szinte minden gyerek orra folyik, amelyiknek nem az meg köhög. Vagy mindkettő. Jobbulást nektek!

Nálunk nagy síások vannak és az én minden lében kanál kisfiam csak csücsül mellettem. De ma már ott ebédelt.


Láthatóan vívódik, indulni akar, alig várja, hogy odaérjünk, ott a belső ajtóból meg húz visszafelé. Ma már állítólag hamarabb sikerült megnyugtatni (harmadik nap mentem el 1 órára). Mire visszamentem aludt a gondozónő ölében. Azt mondják jól halad. Mindn esetre én ma bőgtem az előtérben ahogy a sírásást hallottam kifelé jövet..


Nehéz ez....


holnapt otthagyom, ott ebédel egyedül. Kíváncsi leszek.


ami még fontos: még sosem mondta, hogy nem megyük másnap bárki bármikor kérdezte.

120. 04de31da95 (válaszként erre: 119. - Debju)
2012. jan. 12. 09:19

szia!

Sajnos eléggé lepusztult a fórum:(


mi ma már betegek vagyunk, így nem is mentünk:S eddig amúgy jól zajlott a dolog, tegnap már bent ebédeltek. Ha meggyógyul/nak (számítok rá hogy a kicsi is beteg lesz) akkor folytatjuk a dolgot.

Egyáltalán nem csodálom, hogy lebetegedtek, 7 gyerekből négynek folyt az orra...


Amúgy szimpi a dadus, habár a vele egy szobában lévő másik dadussal elég komoly problémák vannak.... remélem nem fog sokat foglalkozni az én gyerekeimmel.... nálatok miújs?

119. debju
2012. jan. 10. 13:11

mai nap már nehezebb volt....


sehol senki?

118. debju (válaszként erre: 114. - 04de31da95)
2012. jan. 9. 13:28

Hogy ment a mai nap?


Fiam jól eljátszott a gyerekekkel, de a közös táncban nem akart részt venni. Mesekor is mellém ült le. Holnap már 1 órát ott kell hagynom egyedül. Na, arra leszek kíváncsi...

117. debju
2012. jan. 8. 21:55

Sziasztok!

Húúúh, holnaptól most már tényleg bölcsisek vagyunk. :-)


Átöltözés: én úgy képzelem ahogy az oviban is csináljuk. A kinti bélelt nacit átcserélem vékonyabbra (én így télen harisnyát adok bentre is) meg átadom a váltóipőt.

116. babszibobó (válaszként erre: 114. - 04de31da95)
2012. jan. 8. 19:47

Szia!

Mivel mi közel lakunk a bölcsihez, nem öltöztetem százszor,hanem abban viszem amiben utána bent van (korábban írtam, hogy az udvarra külön ruhát, kabátot, sapit kérnek be, hogy ha valaki mondjuk úgy csiniben-civilben viszi a gyerkőcét véletlenül se azt koszolják)...szóval Én nem túráztatom azzal, hogy 10 percen belül kétszer öltöztessem.

Bentre nincs külön szabály, mindig jelzik, hogy milyen idő van bent, így pl: most egy hosszú body és egy hosszú felső (nem pulcsi) van rajtuk, plusz zokni melegítő naci (jó idő van a bölcsiben)


Én bevinném reggelire, szépen lassan, akár gyorsan megszokja az új menetrendet...

2012. jan. 8. 18:30
hát akkor erről ennyit:) mindenkinek zökkenőmentes bölcsizést kívánok!
2012. jan. 7. 20:31

a gyerekeket át kell öltöztetni mindig fullra játszósba, vagy hogy lehetnek bent? Tehét ha van rajta egy body, akkor azt is át kell cserélni? (A nadrágot most értelemszerűen cseréljük.)


kezdek parázni!!!!!!!!!!! Egyre jobban félek ettől az egésztől:S

annyi pozitívum van, hogy férjemmel kitaláltuk, hogy mivel a kicsi szeret sokáig aludni és nem is bírná délig-fél 1ig alvás nélkül, ha felébresztem 7kor, így csak 9re fogunk bölibe járni. Így 8ig hagyhatom aludni. Még egy reggelizés is belefér... szerintetek ez milyen ötlet?

113. debju (válaszként erre: 112. - 94073d53bf)
2012. jan. 6. 13:16
igen, a lányomnál én is így csináltam, de az ovi volt. Az altatástól félek, pedig ő nem olyan nehéz eset
2012. jan. 6. 11:39

csak nyugi mindenkinek!!! :) a lényeg h lazán kell venni,és háttérben maradni. nem könnyű,de megéri. én pl. 1. nap csak ültem egy sarokban,a kislányom "kénytelen volt" ha akart valamit az óvónénikhez fordulnia. ha rámnézett,csak mosolyogtam és bátoritottam. és ami fontos: ha eldöntitek h bent marad egész nap,akkor ha esik,ha fúj,maradnia kell,nekem mondta az óvónéni,h ha elkezdi bent altatni,de én meggondolom és mégis hazaviszem előbb,akkor később már nem fog megmaradni bent. szóval hajrá mindenkinek!!!!!!!!


arra azonban jó felkészülni,h otthon lehet hiszti,hiszen valahol ki kell ereszteniük a gőzt,egész napos kontroll után :)

111. debju
2012. jan. 5. 22:48

Sziasztok!

Arunika, gratulálok!

Én is ma voltam a védőnőnél meg a munkáltatóit intéztem. Nagyon gyorsan közeleg a hétfő...

110. 04de31da95 (válaszként erre: 109. - 94073d53bf)
2012. jan. 5. 20:18

mi majd csak jövő héten kezdünk.


Ma beszereztem a védőnőtől a papírt, meg a tisztasági csomagot is. Minden kész:)


ügyes a kislányod, hogy már bent is aludt! Az igen! :)

2012. jan. 4. 23:22

[link]


itt sok mindent leirnak. nekem megvan a tantervük is,egészen az érettségig,itt ténlyeg megtanitják az életre is őket.


montessori annyira nem jött be nekem,plusz az havi 100e!!!/gyerek,mig a waldorf 33e. be is adnám őket csak nem tudom hova tenni őket délután mert fél 1-kor véget ér az ovi


amugy ki h áll a bölcsivel? lányom 1. nap bentaludt,imádja,ő bent a kis kedvenc,mindent csinál,mindent megeszik,simán elalszik. remélem igy is marad.

108. 04de31da95 (válaszként erre: 107. - 94073d53bf)
2012. jan. 4. 11:16
miért jó a waldorf? Miben másabb? Most a Montessoriról zengenek ódákat...
2012. jan. 4. 10:06
én egyébként waldorfban gondolkodom,csak ott 4 éves kor alatt nem vesznek be gyereket,plusz délután nincs ovi.
106. 94073d53bf (válaszként erre: 103. - Babszibobó)
2012. jan. 4. 10:05

hát igen,udvarra sem mennek mindig ki..


lánykám bölcsije teljesen más,és nem csak azért mert fizetős. ott 10-11ig fejlesztő foglalkozás/minden nap más témában/11-12ig udvar,1-3ig alvás délután megint fejlesztés. mondta a vezető,h ő akkor is ezt csinálta amikor állami oviban volt, valóban nagyon elfárad a nap végére,de a gyerekek a lényegesek.


én tényleg elvinném máshová a fiam,de ő mint yrtam szereti. tudomásul vettük h ovi nem viszi őket sehová,akkor majd mi külön visszük,csak jó lett volna neki is a kis barátaival jó sok élményt szerezni..


a legszomorúbb az h amikor voltunk nyilt napon akkor az úszás,foci,néptánc tuti volt,most meg semmi.pontosabban van óvónéni aki viszi a csoportját és van aki nem. a miénk pont nem,csak az lett volna a korrekt ha ezt előre mondják,és akkor olyanhoz kérem aki pörgősebb.


csoport pénzt csak alkalmakkor kérnek,én azért is veszek havonta pár dolgot,h ennyivel is több minden jusson a csoportnak. nyilván sokan nem tehetik meg,ez volt még az indoka annak h miért nincs semmi. persze megértem,de..namind1. ez van.


sajna az óvónő nem túl motivált nem érdeklik ezek,vagyis a gyerekek. reggel is láttam h ők ülnek kávéznak, a gyerekek meg szedik szét az ovit

105. babuci25 (válaszként erre: 104. - 04de31da95)
2012. jan. 4. 08:02
Gondolom azért,hogy nem vagy e próbaidős stb...Bár nem tudom mi közük hozzá...
2012. jan. 3. 19:46

Hali!


Szerintetek miért kéri a bölcsi még arról is az igazolást, hogy MIÓTA dolgozom a jelenlegi munkahelyemen? Nem tudok rájönni, mi benne a ráció...

103. babszibobó (válaszként erre: 102. - 94073d53bf)
2012. jan. 2. 22:19

Azért érdekes ez a macera dolog...mindkét fiam volt bölcsis, a kicsi most is az..nagyon sok igen pici van bölcsibe, mégis amikor az idő engedi kint vannak, pedig őket aztán öltöztetni kell nagyon is...


Anyagiak..az oviba mi visszük a hypot és hasonlókat és van csoportpénz, igazán nem sok 600 Ft, az extrák persze a szülők pénztárcájának függvénye, de a lehetőséget megadják (itt az úszásra és korira gondolok) és nem húzzák a szájukat...a kertet, udvart évente 2x szülői összefogással tartjuk rendbe, a vezetőnő orrba-szájba írja a pályázatokat...gyűjtjük a papírt és a pet palackot és ami a legújabb a tejes és gyümileves dobozokat, hogy legyen pénz takarítószerre...

Év elején beadunk 2000Ft és jól feltankolnak belőle és a csop.pénzből is mindig marad vissza.

Csak akarni kell és persze Összefogni, tény ehhez jó szülői közösség is kell...


Az, hogy nem adnak elég pénzt az oviknak, bölcsiknek, sajnos már rég így van és egyre rosszabb, de az, hogy nem viszik ki őket és nem tartanak foglalkozásokat, az csakis az óvónők felelőssége...(nálunk kiscsoportban is van..persze ott még nem számtanos feladatok, de rajzos fejlesztők egyszer 45percben van a többi az udvar, ha az idő engedi)

102. 94073d53bf (válaszként erre: 100. - Babszibobó)
2012. jan. 2. 19:41

a mi óvónénink mondta h úszás macera oda nem viszik őket. néptánc nem biztos,nyelv nincs. mondjuk fiam kiscsoportos,iskola előtt lesz sokminden,de most semmi. program csak akkor ha a szülők megszervezik,kifizetik. akkor ők elviszik. :( én átvinném másikba,de amióta itt lakunk a fiam minden nap arra ment és vágyakozott. szóval ő szereti,de nekem kevés amit nyújt. kimenni is ritkán szoktak az udvarra,azt mondták majd középsőbe amikor már mindenki tud egyedül öltözni,mert most ez is macera. hittan van,oda megy is. ez sztem azért is lehet mert ez egy szegényebb kerület,kevés a támogatás. multkor kérdeztem mennyit festenek,mondta az óvónéni,h jelenleg semennyit mert vagy temperát vesznek,vagy gyurmát,most épp gyurma van. rögtön vittünk is mindenfélét a csoportnak,és aki tud igy tesz. mikulásajándék is a szülőktől lett, a mikulás pedig az egyik óvónéni férje.


sokminden nyilván nem az óvónénik hibája

101. 04de31da95 (válaszként erre: 99. - Lina816)
2012. jan. 2. 19:20
lehet őrültségnek hangzik, de vidékről azért költöztünk ebbe a kerületbe, mert itt volt egyedül egész pesten, hogy van bölcsire, meg ovira is esély. A XI.be szerettünk volna menni lakni, de reménytelen az állami böli/ovi, sőt, ott már a magánokban is van várólista....
100. babszibobó (válaszként erre: 98. - 94073d53bf)
2012. jan. 2. 18:26

Nálunk rengeteg program és foglalkozás van, télen korcsolya, amint jó az idő, úszás...havonta kétszer valami műsor, legyen az bábszínház stb. (hol Ők mennek, hol az előadók mennek az oviba), van angol, néptánc, hittan (katolikus és református is).

Délelőtt 9-11-ig foglalkozások vannak (számtan, környezet ismeret, ének és hasonlók) és Állami óvoda...sok múlik az óvónőkön a vezetőkön...és a szülőkön is persze...

Egy percig nem éreztem úgy, hogy megőrző...


Ha gondod van jelezheted, ha van a közelben másik ovi, megpróbálhatod átvinni....

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook