Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2012-ben kezdő bölcsisek beszélgessünk! fórum

2012-ben kezdő bölcsisek beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
189. babszibobó (válaszként erre: 182. - 04de31da95)
2012. febr. 4. 17:39

Szerintem ne aggódj, nem lesz gond a kimaradás, vagyis remélem Nektek is könnyen megy az újrakezdés majd:-)


Mi több mint egy hónapot hiányoztunk, ami már egy beszokott gyerkőcnél is nagy idő és nem volt gond!:-)

188. babszibobó (válaszként erre: 185. - Debju)
2012. febr. 4. 17:38

Hasonló cipőben járok Én is:-)

Elkezdtem a 6 hetes gyakorlatomat és bevallom még most a visszazökkenő időszakban vagyok (munkába való visszaállás)!

187. babszibobó (válaszként erre: 186. - Pillango2004)
2012. febr. 4. 17:26
Mielőbbi Jobbulást!
2012. febr. 4. 15:07

Sziasztok!

Nekünk tüdőgyulladásunk van!

Szerdától injekcióra járunk.

Szóltam a bölcsibe 3 gyerek jár a csoportba, mindenki beteg!

185. debju (válaszként erre: 183. - 04de31da95)
2012. febr. 3. 22:06
én ritkán tudok jönni mert elkezdtem dolgozni. Bár egyedül én sem tudnék beszélgetni :-)
184. debju (válaszként erre: 182. - 04de31da95)
2012. febr. 3. 22:05

Szia!


Jobbulást nektek!

nekünk szerencsére nem volt visszaesés a betegség után. De csak egy hétvége és 3 nap volt.


Kisfiam most már otthon érzi magát nagyon a bölcsiben. Rosszalkodik mint itthon :-) Már nem sír amikor beadom, sőt....egyik nap beszélek a gondozónővel, ő meg lehúz és puszit ad, majd fogja magát és bemegy játszani. :-)

2012. febr. 3. 20:03
látom pörög a fórum:D
2012. febr. 1. 16:17

hali!


már megint betegek vagyunk, holnaptól itatom velük az isoprinosine-t hátha javulna valamit az immunrendszerük... amúgy múlthéten csütörtök/péntek már mindketten bent aludtak a böliben:)

Kisfiam még sivít amikor beadom, de állítólag hamar megnyugszik.


Nagy visszaesésre kell számítanunk ennyi kiesés után?


Nálatok amúgy mizu?

181. debju (válaszként erre: 180. - Babszibobó)
2012. jan. 28. 21:35

örülök, hogy jól vagytok! :-)


nem volt gond az újrakezdéssel :-)

sőt már rosszalkodik is ott

180. babszibobó (válaszként erre: 179. - Debju)
2012. jan. 26. 08:19

Köszönöm szépen Kérdésed:-), Jól vagyunk.


A kicsi (Bobó), most kicsit taknyosodni kezdett, de szerencsére nem köhög és ez nálunk nagy szó (kruppos:-().


Mostanában hatalmas adagot pakol a pelusba,így a Gondozónőknek muszáj lemosdatni (még a rucit is le kell cserélni, mert minden kakis lesz tőle) és ezt nagyon nem szereti, így egy normál pelus csere is harcba megy át!


Amúgy nagyon élvezi:-)

Az étvágya szokásos, nem győznek neki repetát adni...mondjuk nem is csodálom, amúgy is szereti a pocakját és amit ott bent kaptak eszméletlen finom és változatos!


A nagy (Babszi) elkezdte utolsó ovis "félévét".

Szoktam is neki mondani, hogy játsszon jó sokat:-)

179. debju (válaszként erre: 178. - Babszibobó)
2012. jan. 25. 21:48

köszi!

félek, hogy nagy sírás lesz

de örülök, hogy rendbejött és nem az első munkahetemen csöppenünk vissza


Ti hogy vagytok?

178. babszibobó (válaszként erre: 177. - Debju)
2012. jan. 25. 21:28
Drukkolok, hogy minden jól folytatódjon! :-)
177. debju
2012. jan. 25. 20:49

Sziasztok!

Sajnálattal olvasom, hogy nem sok a jó tapasztalat. Mi nem voltunk a héten mert betegszabit vettünk ki, de holnap már megyünk. Kíváncsi leszek mennyire esett vissza. Én úgy érzem nálunk megvan a fokozatosság. Fiam nagyon sírt elejével amikor elmentem, de kb a 3. alkalommal az előtérrben már nem hallottam (tehát meg is nyugodott)

176. lina816 (válaszként erre: 175. - Lina816)
2012. jan. 25. 07:52
Ja és persze 2 hétig semmi sírás nem volt. Tegnap volt először amikor a "rossz" dadának (tegnap kiderült, hogy így hívják a gyerekek) adtuk be.
175. lina816
2012. jan. 25. 07:51
Nálunk a beszoktatás úgy volt, hogy az első két nap bent voltam vele, 9-re jártunk, 3. nap kint ültem, ebédre bementem, utána haza.4-5.nap már hazamehettem ebéd után mentem érte. Utána hétfő-kedd kimaradt utazás miatt. szerda ua., mint a péntek. Csütörtök ott aludt, én kint ültem amíg fel nem ébredt. Péntek ugyanez. Hétfőn fél 4-re kellett menni. Tegnap már szóltak 13 órakor, hogy nem eszik, nem alszik a lányom, ezért érte mentem. Ma meg már belázasodott, így nem megyünk. Tegnap volt szülői, és azt a dadát, amelyik rángatta a gyerekeket,meg ordított velük eltávolíttatták a szülők.!!!
174. babszibobó (válaszként erre: 173. - 04de31da95)
2012. jan. 24. 20:18
Először próbálj meg velük beszélni, hogy vegyék figyelembe a dolgokat (betegség, hiányzás)...ha nem megy a dolog más nincs, megpróbálod,a mit Ők mondanak és otthagyod Őket :-/
173. 04de31da95 (válaszként erre: 172. - Babszibobó)
2012. jan. 24. 20:08

2 hetet mondtak. Első héten 3 napot voltunk, utána betegség. Köv. hét 2 nap, abból egyiken volt csak ott a "mi" gondozónőnk, tegnap, amikor nem volt ott mert beteg volt a kislánya és ma, amikor ott volt.

Szóval 7 nap, abból 4 a saját dadával. És holnap már adjam le őket 10re és ebéd után menjek értük.

172. babszibobó (válaszként erre: 170. - 04de31da95)
2012. jan. 24. 19:42

Mit mondtak mennyi idő a beszoktatás!? (Nálunk 2 hét az előírás és bár figyelik az egyéni igényeket, ezen belül oldják meg a fokozatosságot...és tényleg fokozatos)


Lehet, hogy beszélni kéne velük!, vagy a Gyermeked Gondozónőjével (Nálunk ugye van Saját Gondozónő, akihez a gyerkőc be van osztva és van a másik akihez másik 5 gyerkőc van osztva, összedolgoznak, de van Saját)

171. 04de31da95 (válaszként erre: 170. - 04de31da95)
2012. jan. 24. 19:29
de borulok helyett nem borulok...
170. 04de31da95 (válaszként erre: 168. - Babszibobó)
2012. jan. 24. 19:28

dehogy bántasz vele! Szeretnék objektíven látni, ezért is kértem a véleményeteket.


Nézd, nekem nem a sírással van a bajom, felkészültem rá lelkileg és tényleg úgy viselkedem, mint ahogy az a nagykönyvben meg van írva, de borulok ki a gyerek előtt (ennek szegény férjem issza a levét:( ) mindig mosolygok rá, etc. etc. Arról sincs szó, hogy nehezen engedném el... egyszerűen vártam az útmutatást, mikor mit csináljak (és ezt előre közöltem is a gondozókkal) de azon kívül, hogy az 5. nap közölte a másik dada, hogy akkor haza lehet menni (miközben 3 percet voltam csak távol) na akkor kiakadtam...

nekem azzal van bajom, hogy nincs meg az a fokozatosság, amit ígértek! és szerintem sokkal jobb lenne a kisfiamnak is, nem az hogy akkor "nesze sírjál 1,5 órán keresztül..."

169. babszibobó (válaszként erre: 166. - 04de31da95)
2012. jan. 24. 19:10
Ha a mi bölcsinkben sírás van, akkor a Gondozónők ölbe veszik és nyugtatgatják, ha épp beszoktatási idő alatt van a kicsi, akkor addig nyugtatják, míg abban nem hagyja, ha már beszokott, akkor hamar sikerül megnyugtatniuk, de azt is ölben teszik, ha szükséges!
168. babszibobó (válaszként erre: 166. - 04de31da95)
2012. jan. 24. 19:05

Én már a 4.napon otthon voltam 9-12-ig!

De nálunk nem volt gond, nem volt sírás!


Az az igazság ezt így nehéz megítélni, mert láttam Én is olyat, hogy a sírós gyerkőc mellől az Anyuka nem akart menni, majd 3 hétig ott ült, utána persze menni kellett dolgozni, tragikus volt a helyzet, főleg a gyereknek...hiába mondták és kérték az Anyukát, hogy menjen, ahogy meghallotta, hogy sír a gyerek visszarohant....(Végül beszokott a kicsi lány, de kemény volt)


Néha jobb otthagyni, akármilyen kellemetlen és akármennyire fáj...


És igen, sajnos zavaró, ha ott egy szülő...nem azért mert szadizzák a gyerekeket, de rendet borít és ennyi kicsi mellett ez nagy hiba, ha nem jön össze...


Csak mellesleg, ha már most megkérdőjelezed a Gondozónőket (hangsúlyozom, hogy Megértelek, és valószínű jogos is az aggodalmad ), akkor később is gondok lesznek, mert nem fogsz tudni velük együtt működni!:-(


Remélem érthetően fogalmaztam, nem bántani akarok, csak nehéz helyzet....

167. pillango2004 (válaszként erre: 166. - 04de31da95)
2012. jan. 24. 17:52

Szerintem igazad van!

Ez nem a fokozatosság, sőt!

A gyereknek nem lenne szabad ennyi ideig sírnia, valahogy meg kellene tudniuk nyugtatni, így nem fog beszokni!

Nálunk nem így volt a beszoktatás, de minden bölcsi és gondozónő más!

166. 04de31da95 (válaszként erre: 165. - Debju)
2012. jan. 24. 17:45

Sziasztok!


Adjatok tanácsot lécci....


ugye eddig 6 napot voltunk, ma volt a 7. nap. tegnap kiültem az előtérbe, 20 perc múlva jöttek, hogy ordít a fiam... ma már negyed 11-kor mondták hogy akkor elmehetek és jöjjek vissza délre. Könyörgöm, hol van ebben a fokozatosság???? Nem mentem el, gyakorlatilag 1,5 órán keresztül hallgattam a fiam szívszaggató bömbölését:S:(


azt mondja a dada és ezt nem fogom fel, hogy "Akkor megpróbálkozunk a drasztikus módszerrel: sírjon" De nekem nem rémlik, hogy akár egyszer is próbálkoztunk volna a normál módszerrel!!!!!!! Én ezt rosszul látom???? Nem kellett volna ennek valahogy fokozatosabban történnie?


Annyira az az érzésem, hogy az egész csak azért alakul így, mert a dadák már nem akarják, hogy ott koslassak nekik fél délelőttön át:( nekik sokkal jobb, ha nem látja senki hogy viselkednek a gyerekekkel, vagy épp milyen letört hegyes játékdarabot horgásznak ki a 11 hónapos szájából...


jaj én ezt annyira nem így képzeltem el:(((( szar ez a bölcsi azt kell mondjam...:S:S:S

165. debju (válaszként erre: 163. - 04de31da95)
2012. jan. 23. 22:11

nehéz bizony...

első alkalommal én is sírva távoztam az épületből


nálunk a 3. napon kellett elmennem 1 órára, ötödiken 2-re, hatodikon 3-ra, hetediken már ott ebédelt, nyolcadiktól ottaludt.


azt mondták az a jobbik eset ha ilyenkor sírnak, ekkor az a lényeg, hogy meg tudják nyugtatni ezzel elnyerjék a bizalmát. Nálunk nagyon aranyosak, ha azt igényli akkor végig dajkálják. Egyik alkalommal elaludt mire visszamentem a gondozónő ölében. Most félek, hogy elszokik az elkövetkező 3 napban, de jobbnak látom ha most kikezelem itthon mert jövő héten már kezdek.

164. debju (válaszként erre: 159. - 04de31da95)
2012. jan. 23. 22:05

Szia!


igen, mondhatom, hogy beszokott. :-)

de most betegszabin van, csütörtökön megy legközelebb.

2012. jan. 23. 14:01

na most már kezd az agyamra menni ez a nő... ma reggel azzal fogadott, hogy akkor talán el is mehetek.... eddig 3 percet voltam távol a teremből, ma meg már hagyjam ott őket 2 órára?? Normális????

Mondtam neki, hogy teljesen kizárt hogy elmenjek, majd fél órára kiülök ha Boti feloldódott... persze hogy 20 perc múlva jöttek szólni, hogy bömböl a gyerekem:S de legalább most ott ült a dada ölében, nem csak félre volt lökve... hű de nehéz dolog ez:S

162. babszibobó (válaszként erre: 161. - 04de31da95)
2012. jan. 22. 22:51

Eddig Én sem találkoztam vele ilyen terjedelemben, de bizonyos részletei ki vannak függesztve a bölcsibe..


Most ahogy végigolvastam, boldogan vettem tudomásul, hogy nálunk be vannak tartva ezek a dolgok!

161. 04de31da95 (válaszként erre: 160. - Babszibobó)
2012. jan. 22. 20:52
hát igen... nagyon szuper ez a doksi, végigolvastam... sokat lehet belőle "tanulni".
160. babszibobó (válaszként erre: 158. - 04de31da95)
2012. jan. 22. 20:43
De akkor sem 14 :-(
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook