Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2012. aug.-szeptemberben születendő babák fórum

2012. aug.-szeptemberben születendő babák (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
221. Agica29
2012. febr. 4. 09:57
Sziasztok Kismamik! Hogy vagytok? :-) Hogy bírjátok a hideget? Ti hol fogtok szülni? Lesz fogadott orvosotok, vagy az ügyeletesre bízzátok?
220. Alexandrovna (válaszként erre: 219. - Agica29)
2012. febr. 2. 14:31

Itt az a szerencse, hogy fedett helyen van az uszoda, csak ilyen hidegbe nekem sincs kedvem kigyalogolni.

A kismamajógát vagy terhes pilatest én is kipróbálnám,bár a fülem ebbe akadályoz, mert ugye mondják, hogy mit kell csinálni. Nem is tudom mi marad így nekem :(

219. Agica29 (válaszként erre: 217. - Alexandrovna)
2012. febr. 2. 13:40
A 9 hónap című műsorban azt mondták, hogy termálvize válogatja, hogy abba belemehet-e a várandós, és nem ajánlják a 30foknál magasabb hőmérsékletű vizeket... te talán jobb az ilyet kihagyni. Ha jobb idő lesz, és nem érzek arra késztetést hogy este 7kor már ágyba bújjak, kipróbálom az úszást... Vagy valami kismamajóga vagy terhespilates jöhetne még szóba, ezeket is ki kellene próbálni.
218. Agica29 (válaszként erre: 216. - Dávid herceg)
2012. febr. 2. 13:35
:) Remélem, jól bírod a rohangálást a kisfiad után! Tényleg, az úszás... ki kellene próbálni! Köszi az ötletet! :-)
217. Alexandrovna (válaszként erre: 216. - Dávid herceg)
2012. febr. 2. 13:15

Az úszáson én is gondolkoztam. Rá is kérdeztem védőnőmnél, azt mondta a termál víz kizárt csak sima uszodába úszhatok.

De egyedül meg unalmas :(

216. Dávid herceg (válaszként erre: 215. - Agica29)
2012. febr. 2. 12:54
Én tornázok eleget amikor le meg felviszem a fiamat a 3. emeletre. :D Na meg amikor futhatok utána az utcán. :D De amúgy nekem az úszás az ami nagyon mozgatja a fantáziámat.
215. Agica29
2012. febr. 2. 12:41
Engem még az foglalkoztat, hogy kellene valamit sportolni. Szegény kisbabámat elvittem spinningre meg kosarazni is, amíg nem tudtam, hogy "besikerült"; mostmár legalább tudom, hogy mitől lógott a nyelvem... :-) Ezek a dinamikus sportok elvileg nem ajánlottak. Nektek van még erőtök valamit tornázni?
214. Agica29 (válaszként erre: 209. - Dávid herceg)
2012. febr. 2. 12:38
Köszi, megvagyok; nekem a vérnyomásom ment le, és ezért néha szédülök, remélem nem esek össze az utcán. Szerintem még próbáld ki a gyömbéres dolgokat hányinger ellen. Nekem bejött a gyömbéres tea citrommal mikor hányingerem volt. Szedem a terhesvitamint, abban van egy csomó B-vitamin, nekem attól múlt el a hányingerem. A narancs szuper, elvileg a C-vitamin is kell ahhoz, hogy az elején biztosan megmaradjon a terhesség. Kitartás! :-)
213. Dávid herceg (válaszként erre: 212. - Icikepicike2)
2012. febr. 2. 12:14
ha te tudnád miket próbáltam ki. :) citromos víz, szénsavas víz, savanyúság, jéghideg víz... De egyik sem segített. :) Viszont legalább nem hányok. Erre mondta a háziorvos, biztos lány lesz. :D
212. icikepicike2 (válaszként erre: 209. - Dávid herceg)
2012. febr. 2. 09:58
A citromos vizet próbáltad már hányinger ellen. Mert az is csodaszer! :)
211. icikepicike2 (válaszként erre: 210. - Dávid herceg)
2012. febr. 2. 09:56
Én sem tartottam kökeményen be, csak egy-két hétig. Utána már csak inránymutatónak használtam. Az elején tűnik csak nehéznek, de ha már tudod, hogy például a szokott reggelid, vacsid mennyi szénhidrátot tartalmaz akkor már nem nehéz. Az ebédnél meg mellőzd a krumplit és a tésztaféléket. Ha már a fehérlisztet, cukrot kiiktatod amennyire lehet szerintem már akkor sokat teszel a kilók ellen. Az interneten sok szénhidrát táblázatot találsz, nézd meg őket, az is ad egy kis iránymutaást.
210. Dávid herceg (válaszként erre: 199. - Icikepicike2)
2012. febr. 2. 08:52
Oh! Köszi! Elég bonyolultan hangzik. :) Nehéz volt betartani?
209. Dávid herceg (válaszként erre: 204. - Agica29)
2012. febr. 2. 08:50
Szia! Köszi valamivel jobban vagyok. De a hányingeremmel még mindig küzdök. Bár azt vettem észre ha narancsot eszek akkor jobban vagyok tőle. Furi! :) És te hogy vagy?
208. icikepicike2 (válaszként erre: 206. - Alexandrovna)
2012. febr. 2. 08:05
Igen Ági szépen leírta a magyarázatot a diétás étrendhez. Kezdetben okoz némi nehézséget, de minden élelmiszeren fel van tüntetve a szénhidrát (CH) mennyiség. És az interneten is találhatsz ilyen táblázatokat. Egy idő után már tudod miben mennyi van és így összetudsz állítani egy kb. diétás menüt. Szerintem megér egy próbát. Több ismerősöm is használta és mindenkinél bevállt.
207. Agica29 (válaszként erre: 206. - Alexandrovna)
2012. febr. 1. 21:22
CH=szénhidrát, amiből a lassú a lassan felszívódó: ilyenek a teljes kiőrlésű gabonák, én pl. imádom a zabpelyhet natúr joghurttal. A gyorsak pedig: cukrok, tésztafélék, fehér pékáruk, burgonya. A kilencedik héten már igazi emberke-formájú lesz a kisbabád, minden rendben lesz, ne aggódj!
206. Alexandrovna (válaszként erre: 203. - Agica29)
2012. febr. 1. 21:15

Nekem is első terhességem és nem lenne szabad hiznom. Én nem is eszek többet. De azt mondta a védőnő, hogy többször kéne keveset. Ezt az étrendet amit megosztott valamelyikőtök én nem értem :(

Én jövő hét szombaton megyek a 9 hetes ultrahangra és remélem minden oké pocaklakóval. Már várom nagyon, hogy mennyit fogok látni a picurbol.

205. Alexandrovna (válaszként erre: 202. - Icikepicike2)
2012. febr. 1. 21:12

Jajj ne hari, nem neked akartam. Tudom, hogy te már várod a babád :)

Virágzsunak akartam :)

Bocsi!

204. Agica29 (válaszként erre: 187. - Dávid herceg)
2012. febr. 1. 20:44
Köszönöm, gratulálok neked is! Remélem már jobban vagy, múlóban a hányingerrel... :-)
203. Agica29 (válaszként erre: 199. - Icikepicike2)
2012. febr. 1. 20:41
Köszi az étrendet is! Nekem ez az első terhességem, és minden teljesen új. Híznom nem szabadna... Komolyan kívánós lesz az ember, többet eszik; vagy pedig másképp épülnek be a tápanyagok? Hogy vagytok? Én a kilencedik hetemben vagyok, és remélem, minden remekül alakul odabent. Ti nem vagytok kíváncsiak? Én nagyon, olyan távolinak tűnik az a 12 hetes UH, szeretném látni... :-)
202. icikepicike2 (válaszként erre: 201. - Alexandrovna)
2012. febr. 1. 19:01
Ezt most nekem akartad címezni? Csak mert én lassan betöltöm a 14 hetet, én már nem tesztelek többet. :)
201. Alexandrovna (válaszként erre: 200. - Icikepicike2)
2012. febr. 1. 18:48

Akkor most úgymond meg se jött a mensid?

Én a helyedbe egy hét múlva vagy 10 nap múlva csinálnék újra ha addig se jön meg.

Szorítok, hogy sikerüljön :)

200. icikepicike2 (válaszként erre: 196. - Virágzsu31)
2012. febr. 1. 15:23
Én most a menstruációm napján teszteltem erős pozitívat, de nekem a félidőnél korábban van peteérésem.
199. icikepicike2 (válaszként erre: 197. - Dávid herceg)
2012. febr. 1. 15:20

Én kb. a 6. hónaptól gyarapodtam durván. Akkor elkezdtem diétázni. Ez hasznos volt mert megállt a gyarapodás. Nem tartottam végig, kőkeményen be, de igyekeztem. Aztán a végén nagyon vizes voltam, de azzal nem tudtam mit tenni. Bár én szerencsés alkat vagyok a szülés után hat héttel, már ismét 57 kg voltam. Én eszerint ettem, hátha neked is segít:

7 h: Reggeli 30 g csak lassú CH


Kismamáknak a reggelit csak lassú Ch-ból állítjuk össze, tehát a tejet ne ebbe az étkezésbe tegye.


10 h Tízórai: 20 g CH (ha megoldható lassú és gyors vegyesen). Ha a lassú + gyors nem oldható meg, akkor lehet csak lassú is.


13 h Ebéd : 50 g CH (a gyors CH 10-15 g max), itt főtt étel fogyasztása javasolt, ezért a lassú CH megadása felesleges, de a gyors CH-ból max 10-15 g kerüljön bele. (általában ez nem is okoz gondot).


16h Uzsonna: 20 g csak gyors. Ebben az időszakban a gyors CH jól beépíthető önmagában is a diétába.


19h Vacsora 40 g (max 10 g gyors CH benne). Ha a 40 g CH elfogyasztása gondot okoz, akkor a csökkentheti 30 grammra és a maradék 10 gramm CH az ebédbe tegye át. Ha megváltoztatja 30 grammra akkor attól kezdve ez is maradjon.


21-22 h: Utóvacsora: 20 g CH (lassú + gyors) ún. mint tízórai. Itt érdemes betartani a lassú + gyors CH egyidejű fogyasztását, mert a reggel elég messze van. Az időpontot azért adtam meg köztes időben, mert nem mindenki szokott 10-ig fennmaradni.

198. Dávid herceg (válaszként erre: 196. - Virágzsu31)
2012. febr. 1. 14:58
Hallottam olyanokról akik aznap csináltak tesztet amikor meg kellett volna jönnie. Én egy hetet vártam kereken, mivel nem voltak túl feltünő jeleim. De szerintem attól is függ mennyire érzékeny tesztet veszel. Bár ebben nem vagyok valami nagy szakértő. :)
197. Dávid herceg (válaszként erre: 191. - Alexandrovna)
2012. febr. 1. 14:56
A súlyomra sajnos nekem is nagyon oda kell figyelnem, mivel felülről verem a mázsát. :( Szóval hízni semmiféleképpen sem akarok. Inkább odafigyelek magamra még jobban mint eddig. Gondoltam, esetleg felkereshetnék egy dietetikust, és jó hosszasan elbeszélgetnék vele. A fiammal 20kilót szedtem fel, de ez köszönhető annak, hogy a cigit akkor tettem le mikor megtudtam az eredményt. Azt a 20kilót eddig sehogy sem tudtam leadni. Pedig muszáj lesz, mert a vérnyomásom már most kezd velem szórakozni. :(
2012. febr. 1. 12:55
Szerintetek mikor mutatja ki a legkorábban a teszt a terhességet? Ti mit tapasztaltatok?
2012. febr. 1. 10:22
Én fáradtan. :( Szerintem ez a hidegfront sem tesz túl jót a közérzetünknek. A kisfiam is elég nyügi pár napja, így nem könnyíti meg a napjaim.
2012. febr. 1. 08:21
Szép jó reggelt mindenkinek! Hogy vagytok kismamák?
2012. jan. 31. 19:13
Jaj, csajok bárcsak már énis itt tartanák :( Olyan jó benneteket olvasni
2012. jan. 31. 19:02
Pár hét és mindenkinek beindul a poci. :) Én ma vettem fel először a kismamagatyóm, mert kezd kényelmetlen lenni a rendes farmer. Kilóban még szerencsére nem híztam, de ezt nem bánom. Első terhességemnél + 22 kg volt a vége.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook