Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2006-os csipet-csapat fórum

2006-os csipet-csapat (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2643. marcsix (válaszként erre: 2641. - Kszilvi)
2010. jan. 27. 09:11

Most a betűk a nagy szám nála. De satíroz, legózik, rajzolgat is. Általában autót szeret rajzolni. :D F1-es pilóta szeretne lenni :) Mikor meglát egy versenyautót egyből mondja, hogy neki is olyan lesz, meg hogy versenyezni fog, ez már legalább 1,5 éve az álma. Szereti a F1-et nézni. Visszatérve a szabad foglalkozásra, a gyurmát nem adom a kezébe, mert egyszer vettem neki egyet, de a felét megrágta, meg a szőnyegbe tapostuk. Most hogy itt a Szandi, még rosszabb a helyzet, mivel Szandi fürgébb, és "hiperaktívabb" mint Krisz valaha volt.


Szandi nem akar leszokni még a ciciről, ahogy írtam a naplómba, nem cumizott, és nem is cumisüvegezett sosem. Szerintem én vagyok a két lábon járó cumija :D Szegény kis csöppem, senki sem mondaná meg hogy 1 éves. 7800g, és 73 cm. És mikor elkezd valaki előtt szaladgálni, mindenki csak les, hogy milyen picike, éshogy szalad. Esküszöm olyan mint a bors:))


Köszönjük szépen a dicséretet. Én is megnéztem ám a képeket, és Neked is nagyon szép gyermekeid vannak. Nagyon jó, hogy oviba jár már, szegény Kriszt ki kellett vennem, mert egy várossal odébb költöztünk. Azóta neki nincs ovija.

2642. kszilvi (válaszként erre: 2641. - Kszilvi)
2010. jan. 26. 14:14

Kicsit bele néztem a naplódba:) Be is jelöltem kedvencnek.

Most már látom, hogy szopizik még a lánykád.

Panna 14 hós koráig kérte. 1 éves kora után kapott tehén tejet. Eleinte csak keveset fogadott el, aztán egyre többet. A szopiról pedig magától szokott le.

Neki van még cumisüveg, de cumi egyiknek sem kellett már a kezdetektől.

Az evés miatt ne aggódj, Panna néha csak annyit eszik,mint egy kis madár, máskor meg olyan sokat, hogy csak nézünk:) Az elején ő is szétdobálta a kanállal a kajcsit,de a tálkát sose dobta le. Most már szépen eszik kanállal, villával. Bár sokszor leeszi magát.Pohárból is tud inni, de egyedül még nem hagyom, mert magára önti néha. Sportkupakos üvegből iszik.

Most ennyi jutott még eszembe, majd mér írok.


Amúgy nagyon szép, és hatalmas kék szemük van a gyermekeidnek! Olyan szépek!:)

2641. kszilvi (válaszként erre: 2640. - Marcsix)
2010. jan. 26. 14:04

Szia!


Peti mindig is jó húsban volt:)

Nem bánnám, ha jó magas lenne, mint az apja!

Panna is nő, mint a gomba:) Igaz most már ritkán megyünk tanácsadásra mérni.


Az nem baj, ha bal kezes lesz Krisz. Nem is tudom, mikorra válik véglegessé a kézhasználat...??? Van valaki a családban, aki balkezes?

Hú, már betűket irkál? Ez igen! Peti még csak színez, de az sem tökéletes:) Most inkább a gyurmázás érdekli.


Szandi még szopizik?

2640. marcsix (válaszként erre: 2639. - Kszilvi)
2010. jan. 24. 09:46

Aranyos vagy, köszi, hogy írtál magatokról is :))

ahhoz képest, hogy szeptemberi Peti, és fél év van közte és Krisz között... Tényleg szép nagy fiu akkor. De amint látom Panna is nő rendesen :)) Szandim még csak 8 kg. :) és 73 cm. nem is nagyon fog magasra nőni, mert az apukája is és én is kis vékony, alacsonyak vagyunk. Égimeszelő nem lesz belőlük. Nem tudom írtam e, hogy Krisz valószínű balkezes lesz. Most elkezdte írkálni a betűket, színez és mindezt bal kézzel.


No megyek, mert Szandi letol a székről : )

2639. kszilvi (válaszként erre: 2638. - Marcsix)
2010. jan. 21. 16:46

Szia!


Peti szeptember 15-én volt 3 éves.


Már ovis, nagyon szert járni. Igaz a héten csak hétfőn volt, mert kicsit köhög.

Ő is egyre többet beszél. Énekel, verset mond, igaz néha picit segíteni kell még. A rosszaság, rossz szokások ragadnak az oviban:S

Ő 20 kg, és kb. 100cm. Nagyfiú:)

Sajnos cukorbeteg, 18 hónapos korától.

Ő is imád legózni, gyurmázni, kirakózni.


Nagyon szereti a hugit, de néha azért balhéznak.

Peti már szépen kirakózik, épít, Pannát is érdekli, de néha szétszedi, aztán megy a harc.

Ha viszont nem látják a másikat, rögtön keresik:)

Peti első szava az oviból haza jövet: hol van Panna, apa, és mit főztem:D



Panna augusztus 27-én volt 1 éves.

Mi a születése előtt két héttel költöztünk:)

Ő is mond már szavakat. Megérteti magát, ha akar valamit, vagy oda húz minket, és elmutogatja.

2 napja kapta a 15 hós oltást, kicsit csúszva (ünnepekre nem oltották, aztán köhögött ő is)

Remélem nem lesz mellékhatása!

14 hónapos koráig szopizott.

Most már mindent eszik.

Az éjszakát átalussza, nap közben még 1x alszik, de akkor 3-4 órát is.(Most is alszik még.)

11 kg körül van( ruhában 11,13 volt)75cm.


Most hirtelen ennyi:)

2638. marcsix
2010. jan. 19. 10:10

Na ujra itt vagyok. Kicsit mozgalmasak voltak a napjaim, mint ahogy a naplóm is mutatja. Köszönöm szépen kszilvi a köszöntést. Mesélek kicsit magunkról.

Kb három hónapja költöztünk egy várossal odébb. Krisztián 1-2 hónapot járt oviba, nagyon szerette, jól érezte magát, bár kicsit éretlen volt még hozzá, egyedül játszott.. Szóval átköltöztünk és itt még nem tudtam beíratni oviba. Amint sikerült a papírt aláíratni a háztulajjal majd beviszem, és akkor megyünk az oviba is, hátha itt is beveszik fél napra. Mert ugye Szandi még csak 1 éves. Krisz már sokkal fejlettebb, jobban érzi magát gyerekekkel, hívja a másikat, hogy játszon vele, rengeteget beszél, viszont ellátja tőlünk, ha rákiabálunk és akkor ő visszakiabál.Krisztián kb 14 kg, és 93 cm körül van. Jövőhónapban viszem a védőnőhöz, csak még a papír nem volt átküldve. Krisz februárban ünnepli a szülinapját. Hihetetlen már 4 éves lesz. Sokat legózik, szokott bujócskázni, persze kacarászik mig keressük :D jól eljátszik az 1 éves tesójával...


Hát kb most ennyit írok, nem tudom mi érdekelne, és azért remélem hogy a fórum belendül újra mint régen.

2637. kszilvi (válaszként erre: 2636. - Marcsix)
2010. jan. 17. 18:29

Szia!


Sajnos mostanában pang a fórum...:(

Mindenki elfoglalt, van aki vissza ment dolgozni.


Azért én néha bekukkantok:)


Aranyosak a gyermekeid!

A nagylánynak előre is boldog szülinapot!:)

Ha van kedved, írj magatokról!

2636. marcsix
2010. jan. 17. 14:05
Sziasztok...ha aktív a fórum, én is szívesen csatlakozom hozzátok, a kisfiammal aki 2006 februárjában született :))
2635. kszilvi (válaszként erre: 2632. - Vkj77)
2010. jan. 10. 16:17

Szia!


Remélem Ti is jól vagytok!:)

2634. kszilvi
2010. jan. 10. 16:17

Boldog új évet mindenkinek!


Elmex! Örülök, hogy jól vagytok!


Ha tudsz, írj majd magatokról!

2010. jan. 5. 01:25

Sziasztok Anyucik!


Így utólag,ha nem gond:


Mindenkinek boldog új évet kívánunk!


Ui.: Kicsit lementünk a térképről...jól vagyunk,majd igyekszem jelentkezni :)

Addig is puszi mindenkinek,anyáknak és babáknak is :)

2632. vkj77
2009. dec. 4. 22:29
Sziasztok!Én is ezt remélem...
2631. kszilvi
2009. nov. 4. 09:29

Sziasztok!


Remélem mindenki jól van, csak éppen nem értek rá fórumozni!


Azért, írhatnátok pár sort!:)

2630. kszilvi (válaszként erre: 2629. - Hisztikirálynő)
2009. aug. 27. 14:28

Szia!


Nagyon szépen köszönöm Panna nevében is!:)

(itt is:)


Remélem jól vagytok!

Sajnos nem volt időm gépezni, de majd próbálok olvasgatni!(naplók, fórumok)


Puszi!

2009. aug. 27. 08:00

Szépjóreggelt!

Szilvikém, Pannababádnak nagyon boldogságos születésnapot kívánunk:)


Kicsit poros lett ez a fórum, gondoltam leporolom.

Remélem mindenki jól van és a gyerkőcök már készülnek az ovira (legalábbis azok, akik még nem jártak). :)

2628. kszilvi
2009. júl. 29. 11:06

Szia!


Örülök, hogy jól vagytok!

Mi nem voltunk nyaralni. Nekem az a kikapcsolódás, ha anyukámék, nagyimék jönnek, vagy mi megyünk. Olyankor ők babáznak, nekem van egy kis szabadidőm:) Persze szerettünk volna nyaralni, de most inkább a házat-udvart szépítgetjük még. Most lesz aug.-ban 1 éve, hogy itt lakunk.


Peti-talán már kijelenthetem-teljesen szobatiszta. Persze előfordulnak balesetek, de nagyon ritka:) Inkább csak néha 1 csepp az elején a gatyóba megy, ha túl régen pisilt, de már szalad is a bilire. Reggelre talán 2x volt, hogy pisis volt. Délután alvás után múlt héten volt 1x, hogy ébredés után levette a gatyót, és nem ért ki a fürdőszobába...


Sajnos -szerintem-a beszéddel még kicsit el van maradva, bár egyre többet, érthetőbben beszél, de nem teljes, rendes mondatokban. Úgy, ahogy ő össze rakja a mondatokat. Ha nem figyel oda, akkor szépen mond mindent. Sokszor szavaknak csak az elejét mondja...

Feleselés nála is van-bár már nem annyira, mint korábban. Ha valaki szerinte rosszul mond valamit, akkor azt szó nélkül kiosztja. pl. szomszédunk kérdezte, hol van Panka?-erre Peti: nem! Paci!-ahogy ő becézi:)


Az ovit mi is várjuk, kicsit tartok tőle, de azt mondják akkor lenne baj, ha nem sírna az elején...:)


Puszi mindenkinek!

2009. júl. 27. 11:24

Sziasztok!


Megvagyunk, rohannak a napok...Az utolsó hetünk a bölcsiben :)

Párommal felváltva dolgozunk, váltjuk egymást :(

Nyaralni csak egy hétvégre voltunk Alsópáhokon, nagyon szuper volt!

Szobatisztaság: itthon csak alváshoz kap pelust, bár az oviba már a délutáni alváshoz is elkell hagyni. Ma a bölcsibe már pelus nélkül adtam be,remélem figyelik! Bár...

Amúgy nagyon élvezi a wc-be való pisilést, két cseppért is rohan: "Anya,pisilni akarok!!!"

Az udvaron pedig minden fűszál "öntözve" van! :)


Beszéd: sokat beszél - visszabeszél, bár nem tisztán,de a lényeg érthető.

"Anya,hagyjál békén!" Ezt pont tegnap kaptam :D

Úgyhogy alakulunk!


Remélem Ti is jól vagytok!

Akinek van pici ideje írjon!

Puszi mindenkinek!

2626. kszilvi
2009. júl. 22. 11:48

Sziasztok!


Remélem jól vagytok Ti és a gyerekek is!


Mindenki pihen, nyaral? Esetleg dolgozik...?

Hogy telik a nyár?

Gyerekek szobatiszták már teljesen?


Írjatok már pár sort!

Addig is puszi!

Szilvi

2625. 09ca1d3343 (válaszként erre: 2622. - Kszilvi)
2009. jún. 4. 13:25

Szia!


Igen,a motorozás nagyon megy! Mondhatni "ész nélkül",már kiabálni kell néha hogy közel a kerítés vagy a sövény,nem ártana fékezni! :D

Aztán nagy vigyor a válasz,de ügyesen lefékez!


Apró örömök az életemben,tegnap este sikerült belepisilni a wc-be,meg ma reggel is! Bár a tegnap esti okozott neki meglepit,ment össze-vissza,de sebaj a lényeg,talán rájön miért is ülünk ott :)


Van biciklije is,de inkább anya tolja,mert a tekerés nem igazán megy még, kényelmes a drágám ezerrel...


Emlékszem nálunk anno volt egy kis faajtó a gyerekszobán,hogy ne menjen össze-vissza a lakásban, most mióta nagyobb lett a kisajtó átkerült a fürdőre, hogy nyitva tudjam hagyni az ajtót,de ne garázdálkodjon ott, ha nem muszáj :)

Egyenlőre még nem tudja kinyitni...bár ami késik :)


Örülök,hogy jól vagytok!

További szép napot, hétvégét! Puszi!

2624. kszilvi
2009. jún. 3. 15:30

Lányom is felkelt. Mondtam Petinek nézze meg! Erre ő elkezd énekelni: áll a baba, áll! Megyek, hát vigyorogva áll a lányom a kiságyban:DDD

Most már azt hiszem teljesen le kell tennünk azt az ágyat!

2623. kszilvi
2009. jún. 3. 15:29

Elmex!

Elfelejtettem írni, -már korábban olvastam, hogy ugyan úgy érzek mint Te-az ovival kapcsolatban. Félek, a nagyobbak fogják-e bántani...


Szobatisztaság detto, mint nálatok. (gatyás eset is!:) Jó, néha szól, de ált. nem. Vagy már akkor, amikor bement...

2622. kszilvi (válaszként erre: 2621. - 09ca1d3343)
2009. jún. 3. 14:53

Szia!


Hát rettenetes, ahogy repül az idő! Nekem még mindig olyan, mintha most lenne 6 hónapos, aztán ráeszmélek, hogy már nem is olyan pici...főleg, ha produkál valamit:)

Most már nagyon megy a mászás:) Tényleg nincs akadály. Eddig csak a nappali volt a meghatározó helyszín de. most már Peti szobájába is simán átsétál:)


Marci nagyon édes!:) Akkor siessen apa dr! és gyógyítsa meg a beteget hamar!:)

Saját biciklivel még nem tud?

Petinek van, de egyedül még nem nagyon megy, inkább motorozik.


puszi, ha már nem vagy, ha vagy, akkor írj!:)

vagyok,míg alszik mindkettő:)

2621. 09ca1d3343 (válaszként erre: 2620. - Kszilvi)
2009. jún. 3. 14:23

Szia! :)


Pont most néztem a képeket a naplódban,még meg is jegyeztem,hogy repül az idő! Panna már 9 hónapos! Most született szinte...:)

Nagyon szép kislány,és nagyon kis ügyes ahogy olvastam!


Sajnos,az első kerék valószínű defektes,úgyhogy megkell várnunk apát. Marci mindig odamegy a biciklizhez,és mondja, hogy "beteg nagy bicikli" !

Mondom igen,és várjuk dr apát! :)


Vigyázz magatokra,puszi!

2620. kszilvi (válaszként erre: 2619. - 09ca1d3343)
2009. jún. 3. 14:07

Szia!


Utólag is köszi! Remélem azért ti is jól éreztétek magatokat, míg az eső el nem eredt...

Itt is esett. Mi hétfőn dédiéknél voltunk.


Jó, hogy szeret biciklizni Marci!-akár így is!:)

2009. máj. 30. 12:36

Sziasztok!


Minden gyerkőcnek boldog gyereknapot!


Remélem az idő engedi,hogy kicsit kimozduljunk, habár apa ma és holnap is dolgozik :(

Voltunk a bölcsiben gyereknapon,de azt elverte az eső sajnos, így a beígért zenekart már nem tudtuk meghallgatni :(


Remélem mindenki jól van!

Mi mostanában biciklizünk, persze egy biciklivel :D

Anya teker, gyerkőc meg vezényel hátulról,hogy merre menjünk :D

2618. kszilvi
2009. máj. 28. 14:51

Én vagyok, de csak kicsit.

Van valaki?


Köszönjük az anyáknapi köszöntést!

Én most a gyerekeket köszönteném!:)

2009. máj. 25. 09:20

Sziasztok Anyucik!


Gyerkőcök jól vannak?


A héten ha minden igaz, többet tudok lenni,majd visszaolvasok, meg a naplókat is megnézem!


Puszi mindenkinek!

2009. máj. 17. 08:52

Igen behalt a fórumunk,gondolom mindenki kinn tevékenykedik!

Hogy vannak a gyerekek,meséljetek!


Puszi Mindenkinek!

2009. máj. 3. 08:16

Kedves Anyukák!


Nagyon Boldog Anyáknapját kívánok minden kedves Anyukának!Legyen nagyon szép napotok!:)


Régen jártam erre,megnézegettem a képeket amiket felraktatok,nagyon helyesek a gyerekek,és mekkorát nőttek.

Mi sajnos küzdünk Attikával,szeptember óta köhög,szinte csak napokra múlik el, ha itthon marad az orvos szedeti vele az antibiotikumot,de amikor újra megy a bölcsibe 2 nap múlva újra ugyanúgy köhög. Ahogy feljött a jó idő bedagadt a szeme,és folyik az orra.Úgyhogy valószínű allergia lesz,de azt mondja a doktorbácsi,hogy 3 éves kor alatt,ha megcsinálják a tesztet nem mutat valós képet.Májusban lesz 3 éves,úgyhogy addig várunk.

Egyébként jól vagyunk,nagyon sokat nőtt Attika is,majd teszek fel képeket én is a naplómba.

Nagyon szeretünk az új házunkba lakni,sok a teendő,de van egy szorgos kisfiam aki mindig szívesen segít nekünk :)

Szeptemberben óvodába megyünk,ide írattuk be a faluba,nagyon színvonalas ez az óvi,remélem jól sikerül a váltás,kicsit izgulok miatta,mert a bölcsiben nagyon összebarátkozott egy kisfiúval, és biztos hiányozni fog neki.


Mindenkinek szép napot!Puszi Mindenkinek

2614. kszilvi
2009. ápr. 30. 17:24

Ja, és majdnem elfelejtettem:

Elmex! Peti csattogós lepkét kapott keriéktől (tesóméktól) Húsvétra.:DDDDDDDD

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook