Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2005 decemberi gyerekek fórum

2005 decemberi gyerekek (beszélgetős fórum)


243. hajci1019 (válaszként erre: 240. - RLindi)
2007. júl. 5. 14:38

Kicsi becsatlakozom a témába ha nem baj.

Nálunk én vagyok a szigorúbb a "haragosabb" fajta.Soxor van jó kis lelkiismeret furdalásom:(.DE nem győzném másképp.Pedig aztán nekem is voltak fogadkozásaim!Mollym most él egy igen aktív hisztis dacos korszakot:(HÁááát remélem hamar túl leszünk már rajta!

Nektek mióta vannak hisztijeik a babóknak?

242. RLindi
2007. júl. 5. 14:34
Szia!Én itt vagyok! Hogy vagytok? Alszik a csajszi?
2007. júl. 5. 14:33

Sziasztok!

Rég nem jártam felétek,jól el is haladtatok a témákkal,de legalább volt mit olvasni:))

Van valaki?

240. RLindi (válaszként erre: 239. - Mongi)
2007. júl. 4. 21:18

Most kicsit megnyugodtam. Én is trehesen meg előtte mindig azt mondta, hogy én a gyerekre rá nem ütök,nem kiabálok rá.N aztán amikor jött a hisztis korszak,meg a pakolgatások...Én is rácsapok néha a popsijára (bá ugyis ott a pelus:-))Meg inkább hangosabban rászólok. De különben ma annyira rossz volt, hogy nem mertem rá kiabálni sem mert féltem, hogy ha rákiabánék akkor nagyon:-)aztán meg csak bűntudatom lenne.

Hát..nálunk ugy alakult, hogy én vagyok kettőnk közül picit szigorubb,de hát ezt sem nevezném annak.Próbálok következetes lenni,pl.ha vmit nem csinálhat akkor azt semmiképp sem. De nehéz sokszor,mert nagy akarata van,már egész pici korától fogva.

239. mongi (válaszként erre: 236. - RLindi)
2007. júl. 4. 21:04

De,ki szoktam készülni a hisztirohamoktól,főleg,ha "olyan" napja van.

Az az igazság,hogy muszáj rá kiabálnom néha,meg meglegyintem a kezét,popóját,ha rosszat csinál.Nem lehet vele bírni másképp!

Mikor még terhes voltam,eldöntöttem,hogy én bizony soha nem fogom rá felemelni még a hangom sem...hát...


Ti milyen nevelési szokásokat,elveket tartotok előnyben?Inkább szigorú,vagy inkább megengedő vagy?

RITA,a Te véleményed is érdekelne!

238. RLindi (válaszként erre: 233. - Mongi)
2007. júl. 4. 15:58
Szió!
237. daroki
2007. júl. 4. 15:57
Én még a mai napig előszedem a babakocsit,ha messzebbre megyek vele.Inkább tolog a hátsóját,minthogy cipeljem:)
236. RLindi (válaszként erre: 230. - Mongi)
2007. júl. 4. 15:57

Hát csak rövidebb sétákra mertem eddig mert rohan mindenhová,esetleg akkor hajlandó megállni ha hangosabban rászólok...Tényleg Te nem szoktál kiborulni néha a hisztitől?

Babázás..Fésülgeti,eteti,itatja,dajkálja:-)Puszilgatja is őket. Ja meg lefekteti ,betakarja és mondja neki, hogy szép álmokat. Ez a kedvencem:-))

235. daroki (válaszként erre: 233. - Mongi)
2007. júl. 4. 15:56
Szió!
234. daroki (válaszként erre: 232. - Daroki)
2007. júl. 4. 15:56
ecett helyett=evett:)
233. mongi
2007. júl. 4. 15:55

Nekem mostmár mennem kell.Hosszabb időre már csak holnap este leszek fenn,addig is jó fórumozást!

Sziasztok!

232. daroki (válaszként erre: 229. - Mongi)
2007. júl. 4. 15:55

Mi eddig külföldre nem utaztunk,így csak belföldi utazásaink voltak.Ezek rövidebbek:)Nem ecett üveges kaját,csináltam szendvicseket,volt nálunk keksz,ropi és ezeket csócsálta.Étterembe sem megyünk soha,csak a mekibe.Ott azt eszi amit mi nagyok is:)De amennyire emléxem 2 éves koráig nem mentünk vele még a mekibe sem.Pont azért nem mert ő sem volt hajlandó megülni a hátsóján:)

Kira is szereti a babákat,imád rajzolni,és a fiúknál lassan jobban nyomatja a számítógép,ps,psp-s játékokat:)Persze ezeket nem engedem neki túlzásba vinni,pedig ő nagyon akarná éjjel-nappal,na de egyenlőre még én vagyok a főnök:)Ilyenkor van csak a nagy hiszti,de nem foglalkozom vele,az van amit én mondok és kész!:)Persze elég nehéz amikor látja,hogy a fiúk meg játszhatnak ezekkel a játékokkal.

231. mongi (válaszként erre: 228. - RLindi)
2007. júl. 4. 15:54
Hogy babázik?Már rendesen öltözteti,fésüli,dajkálja?
230. mongi (válaszként erre: 228. - RLindi)
2007. júl. 4. 15:53
Még nem mertem úgy elindulni,de nagyon úgy néz ki,hogy talán őszre,már egyáltalán nem is kell.Ti?
229. mongi (válaszként erre: 206. - Daroki)
2007. júl. 4. 15:49
Amikor elutaztatok valahová,s ő még kicsi volt,akkor sem evett üveges kaját?Pl.ha ti étteremben ettetek,akkor ő?
228. RLindi (válaszként erre: 227. - Mongi)
2007. júl. 4. 15:49
Hát mondom én, hogy igazi férfi:-) Jázmin meg tipikus csajszi.Ő babázik. Jázmin még a bébitaxival száguldozik:-) Tiszoktatok már babakocsi nélkül sétálni?
227. mongi (válaszként erre: 224. - RLindi)
2007. júl. 4. 15:47

Kedvenc játéka az autózás.Van neki rengeteg kis autója,azokkal brummog egész nap.Rengeteget tud foglalkozni velük.Tologatja,s mindenféle pozícióból nézi,hogy hogyan forognak a kerekei.

Az udvaron szeret labdázni,meg van egy kisbiciklije,amit előszeretettel tologat,és zúg mellé.

226. RLindi (válaszként erre: 225. - Mongi)
2007. júl. 4. 15:47

Értem:-)Hát önfejű mint minden pasi:-)

Ez nem baj.Meg kell érnie rá,ez csak ennyi. Ebben bizom én is kajálással is és a szobatisztasággal kapcsolatban is.

225. mongi (válaszként erre: 221. - RLindi)
2007. júl. 4. 15:44
Nekem az a tapasztalatom,hogy amikor én akarom,akkor sosem csinál meg semmit,amire kérem,de egyszer csak ő is eldönti,hogy mostmár csinálja,akkor meg is csinálja.Remélem érted mit akartam mondani.
224. RLindi (válaszként erre: 222. - Mongi)
2007. júl. 4. 15:44
Á,dehogy hihetetlen.Őt más érdekli,majd annak is eljön az ideje.Most van kedvenc játéka? Nálunk az épitőkockázás megy most ezerrel:-) De amugy csak olyan 15 percig aztán már rohan is...Picik még:-)
223. daroki (válaszként erre: 217. - RLindi)
2007. júl. 4. 15:43

Nálunk a gyúrmázás hamar előkerült a fiúk miatt.Így a Kira is kipróbálta,teccett neki nagyon,főleg a színes gyurmák:)Először féltem,hogy megkóstolja,de szerencsére nem vette a szájába.Sokat nem gyúrmáznak,mert utána napokig szedegetem a gyúrmákat mindenhonnan:))

Ha veszel neki gyúrmát akkor sztem te is figyeld meg az első reakcióit,nehogy neki álljon kajálni:)))

222. mongi (válaszként erre: 219. - RLindi)
2007. júl. 4. 15:43
NEM.Hihetelen,nem?Na,jó max.2 percig igen(nem túlzás),de aztán már csukja is be.
221. RLindi (válaszként erre: 218. - Mongi)
2007. júl. 4. 15:42
:-) Hát igen,előbb-utóbb mindennek eljön az ideje. Most a bilizést is kicsit lazábban veszem,mert nem akarom, hgy kényszernek érezze.
220. mongi (válaszként erre: 217. - RLindi)
2007. júl. 4. 15:41
Mi már régóta gyurmázgatunk,de nem nagyon köti le.
219. RLindi (válaszként erre: 216. - Mongi)
2007. júl. 4. 15:41

hát ugy konkrétam még mi sem tanuljuk,csak mondogatom neki, hogy a piros pulcsi,kék kutyus meg ilyenek. Ja meg van ilyen tanitó kutyusunk az mondja a szineket.

Tamást az ilyen kis keményfedeles mesekönyvek se kötik le picit amiben csak képek vannak?

218. mongi (válaszként erre: 215. - RLindi)
2007. júl. 4. 15:40
Ja,hát Tamás sem meríti a kanalat,hanem én rakom rá az ő kanalára pl. a főzeléket,s úgy veszi be.Még úgy fogja a kanalat,mint egy csipeszt(hiába tanítom másik fogásra),s lefelé fordítva veszi be a szájába.Nekem már ez is jó:-).Szerintem ne aggódj,én úgy vagyok vele,hogy ha elég érettek már valamire,akkor biztos meg lehet tanítani őket,addig meg csak próbálkozhatunk legfeljebb.Ez az én tapasztalatom.
217. RLindi (válaszként erre: 214. - Daroki)
2007. júl. 4. 15:38

:-)vettem a multkor szines ceruzákt, hogy jaj de jó,majd rajzolunk.Aztán firkálgatott is ezerrel.De én kis naiv otthagytam a játékai között,erre a falat olyan szépen kidekorálta, hogy öröm volt nézni:-( Még jó, hogy lemosható a feséték:-)

Gyurmázást szerintetetk mikor lehet elkezdeni,Már ugy érzem unja amegszokott játékokat és azért "rosszalkodik".

216. mongi (válaszként erre: 209. - RLindi)
2007. júl. 4. 15:36
Mi még nem tanulgatunk színeket,mert tudod még olvasni sem tudok neki,mert egyáltalán nem érdekli.Az is problémás,hogy egy helyben üljön.Már gondolkodtam azon is,hogy lehet,hogy hyperaktív?
215. RLindi (válaszként erre: 213. - Mongi)
2007. júl. 4. 15:36

Hát igen,folyton változik a kis izlésük:-)Jázmin is imádja a sajtot meg a hasábkrumplit.

Régen a tejbegriz volt még a nagy favorit ma készitettem neki,ő meg kiköpte.Na bumm.Már nem szerti?!

Hát ez a kanállal evés nem megy nekünk.Megfogja,d nem tud vele valamiért meriteni a kajából.Hmm...Meg ahogy veszi a szájához a felét melléönti:-)

214. daroki
2007. júl. 4. 15:34
A színeket meg sztem úgy tudja megtanulni,ha sokat mondjuk neki,hogy melyik milyen szín,ha mentünk vhova akkor ő kérdezgette,hogy ez milyen színű,stb...?A bnőm kislánya pl.már tök hamar megtanulta,rá jobban ráragadtak ezek a dolgok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook