Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 20 hónapost hogy altassak? fórum

20 hónapost hogy altassak? (beszélgetős fórum)


1 2
2019. jún. 4. 21:56

Nekem is a 2 pici alszik mindennnap ebéd után.

Kisebbik 6 hónapos,nagyobbik 2 éves.

Mire befejezzük a kajcit akkor látom hogy már csukodik a kicsi szemük.

Most ebben a rossz időben sokat játszottunk bent hogy lefáradjanak mert ha nem alszanak akkor nagyon nyügösek tudnak lenni.

41. PöttyösPanka (válaszként erre: 40. - Guruljka)
2019. jún. 3. 06:39
Jah, egy 20 hónapos bizonyára nem. Nem is tudom, hogy gondolja a TI, hogy gond lenne a 20 hónaposa altatásával!
2019. jún. 2. 19:24
De egy 20 hónapos is???
39. epervirág (válaszként erre: 37. - F8db0709b8)
2019. jún. 1. 17:24
Igen igy van
38. PöttyösPanka (válaszként erre: 26. - Guruljka)
2019. jún. 1. 16:55

Sok gyerek olyan, hogy hiába van nagy szüksége az alvásra, magától nem alszik el, csak túlfárad. Nem kényszeríteni kell, hanem segíteni neki megnyugodni, ellazulni, hogy el tudjon aludni. Ugyanis a babáknak nincs meg az a képességük, hogy maguktól ellazuljanak. Ez az idegrendszerük érzésével alakul ki. Kinek hamarabb, kinek később. Vannak babák, akik ha elálmosodnak, egyszer csak elalszanak akár játék vagy éves közben. És vannak a rossz alvó babák, akiknek aktív segítségre van szükségük az ellazuláshoz, mint pl a ringatás vagy a cicizés. Sok babának szüksége van egy akár fél órás lefektetési rutinra, amikor le tud nyugodni, és rá tud hangolódni az alvásra. Sajnos sok kisgyerek van, akire ráhagyják, hogy azért alszik keveset, mert erre van igénye. Közben a szerencsétlenen állandóan látszanak a krónikus fáradtság jelei, mint a magatartási problémák, agresszív viselkedés, sok sírás. Az ilyen gyermek képes a megtévesztésig produkálni az ADHD tüneteit is akár, pedig csak keveset alszik.

De jó is lenne, ha minden gyerek úgy működne, hogy ha álmos, akkor csak fogja magát, és alszik. Az internet sem lenne tele kialvatlan, kétségbeesett anyukák fórumával a témában.

37. f8db0709b8 (válaszként erre: 25. - Epervirág)
2019. jún. 1. 16:14

Epervirág😘

Az én két kicsim is alszik minden nap ebéd után.

Én nem mondtam nincs rá szükségük,csak azt,hogy ne eröltesse....álmos lesz,ugyis elalszik :)

36. epervirág (válaszként erre: 35. - Guruljka)
2019. jún. 1. 16:11
Mikor babák voltak akkor ők sem aludtak velem csak a baba ágyba.
35. Guruljka (válaszként erre: 34. - Epervirág)
2019. jún. 1. 16:05
Nem mertem volna mellettem altatni a babát, elég vadul alszom néha.
34. epervirág (válaszként erre: 33. - Guruljka)
2019. jún. 1. 16:00
Nekem is a rácsos ágyba aludtak.Csak a kicsinèl volt igy.A nagy mellè nem feküdtem az ágyba ( nem rácsos!)
33. Guruljka (válaszként erre: 32. - Epervirág)
2019. jún. 1. 15:55
Én sosem feküdtem melléjük, egyébként is a régi rácsos kiságyuk volt. (Már a legfiatalabb is 29 éves, akkor ezt lehetett kapni.)
32. epervirág (válaszként erre: 31. - Guruljka)
2019. jún. 1. 15:52
Èrtem.Èn volt,hogy hagytam az ágyba ugyhogy odafeküdtem èn is 20-25 percet,de fèl után nem ment a dolog akkor nálunk is az esti alvás volt.De nem 20 hónaposan.Persze akkor is van,hogy nem alszik el.nem kell ès nem is lehet a gyereket erőltetni,hogy aludjon dèlután.
31. Guruljka (válaszként erre: 30. - Epervirág)
2019. jún. 1. 15:46
Hát ami azt illeti, az enyémek sem kérezkedtek az ágyba, de ha nem aludt el 10-15 percen belül, akkor már nem volt alvás, csak este.
30. epervirág (válaszként erre: 29. - Guruljka)
2019. jún. 1. 15:38
Nekem egyik sem feküdt le dèlután szivesen mègis elaludtak.
29. Guruljka (válaszként erre: 28. - Epervirág)
2019. jún. 1. 15:35
Abban, hogy a gyerekek sem egyformák, nincs véleménykülönbség. Az egyik szívesen alszik délután, a másik nem. Sőt, még ugyanaz a gyerek is változik.
28. epervirág (válaszként erre: 26. - Guruljka)
2019. jún. 1. 15:25
Nem azt írtam,hogy kènyszerből altassa el persze ezt erőltetni nem lehet.Nekem mèg az 5,5 èves szokott aludni ritkán nem.Most nem akarom leirni a vèlemènyem mert csak vita lenne belöle.Mindenki csinálja ugy ahogy akarja ennyi.
2019. jún. 1. 14:57
Azért a babáknák is figyelembe kell venni az időjárást, mert egy vacak nyirkos időben álmosíthat az idő. Ha süt a nap, besötétítenek de akkor is érzi a langyos, vagy melegebb levegőt. Másik, hogy egy hosszabb kirándulás, egy labdázás, vagy ami mozgalmas és kifárad, biztos hogy elalszik. A délutáni alvás egyáltalán nem. Óvodában vagy alszik, vagy csendbe kell lenni. Sőt halkan zenét hallgatnak. Ha jól lakott, teli a gyomra magától elalszik, ha nem, akkor meg nem fáradt. Kínzás ahol a gyerekeket délután alvásra kényszerítik. Ennél már csak rosszabb, bejött a melegebb idő és borzalom anyukák, még mindig sapka, sál, pokróc, takaró a babakocsiban. Csoda ha nem alszik? Alváshoz nem kell bebugyolálni, dunsztba tenni gyereket, mert egész életére kihat. Nem véletlen a sok "taknyos" gyerek.
26. Guruljka (válaszként erre: 25. - Epervirág)
2019. jún. 1. 14:49

Ha a szervezetének szüksége van rá, akkor elalszik.

Ha nem alszik el, mégis hogyan lehetne "kényszeríteni"? Még leírni is csak idézőjelben lehet.


Nem tudom, hogyan lehet "szoktatni", mert az, hogy lefektetjük, még csak lehetőséget jelent az alvásra, kötelezettséget nem.


5,5 évesen már egyik gyerekem sem aludt a háromból, volt is zűr az oviban a lányoknál. A fiam ovijában, jó 10 évvel később, már nem volt probléma. Akik nem aludtak el, azokkal másik helyiségben egy óvónő tartott csendes foglalkozást.

2019. jún. 1. 14:35
Nem akarok sem Gurujkával sem Filcikèvel vitába szállni,de egy 21 hónaposnak igen is szüksège van a dèlutáni alvásra.Jó persze ha nem alszik el akkor ez van,de ez szoktatás kèrdèse.Nekem a nagy rossz alvó volt.Mègis aludt dèlutánonkènt ahogy az 5,5 èves is.A kicsi most aludt el igaz 3 kilomètert gyalogoltunk.10 perc alatt elaludt.Nem hinnèm ,hogy az alvást fèlvárrol kène venni a nagy 15 èves ès igen van amikor dèlután elalszik ő nagyon kèsőn szokott lefeküdni hètközbe is,de ennyi idősen èn is ilyen voltam igaz nem aludtam hètvègente,mondjuk persze nem alszik el minden hètvègèn,de felkelteni nem fogom mert 15 èves.De hozzáteszem,hogy volt mikor nálunk is kimaradt egyszer- kètszer a dèlutàni alvás.
24. Domimami (válaszként erre: 18. - Globus)
2019. jún. 1. 13:36
Nem mondom,hogy nem fordult elő.😂
23. 5236d12e25 (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2019. jún. 1. 12:50
Mert egy 21 hónaposnak még igencsak "kell" a napi 1x alvás.
22. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Qügyosztály)
2019. jún. 1. 10:32

Van elalvás előtti rutinotok? Mondjuk közös meseolvasás és egy dal, ami mindig ugyanaz. Elég időt kell adni a picinek, hogy el tudjon lazulni.

Az egyedül elalvást megpróbálhatnád fokozatosan. Mondjuk először nem ölben, hanem összebújva, magad mellett altatod egy darabig. Ha az már megy, akkor csak ott vagy mellette, simized, és közben énekelsz. Utána már csak énekelsz, és így tovább.

Vagy pedig próbáld úgy, hogy egyre hamarabb teszed be a kiságyba. Először elringatod majdnem teljesen, és pár napig így teszed le. Aztán kicsit előbb, felálomban, majd néhány naponként egyre éberebb állapotban.

21. f8db0709b8 (válaszként erre: 16. - LadyBird 2015)
2019. jún. 1. 10:14
Engem keresnek,csendben :)
20. globus (válaszként erre: 19. - Guruljka)
2019. jún. 1. 10:14

Ilyesmire gondoltam :)

Rémálmaimban se jöjjön elő! Mikor 3 éves volt a kicsi, egy családi házban volt szállásunk Balatonon. Reggel arra ébredtem, hogy gyerek nincs a szobában. Észrevétlenül kisunnyogott. Szomszéd nénivel etették udvaron a baromfit - szerencsére. Soha nem zártunk szobaajtót, kinek jutott volna eszébe, hogy nyafogás helyett a tettek mezejére lép.

19. Guruljka (válaszként erre: 18. - Globus)
2019. jún. 1. 10:10
Az egyik húgom olyan volt kicsi korában, hogy amint elaltatta Anyát, elindult volna szétpakolni a lakást.
18. globus (válaszként erre: 11. - Domimami)
2019. jún. 1. 10:09
Áááá, így előbb elaludtam volna, mint ő... :DD
2019. jún. 1. 08:31

Én az enyémeket megleptem a következő mondattal:

- Nem vagy te kígyó! Van neked lábad!

Nem saját érv, olvastam.

Tényleg, olvassa ezt még valaki manapság?

[link]


(Úgy elgondolkodott ezen a kígyó-dolgon, észre se vette, hogy gyalogol.)

16. LadyBird 2015 (válaszként erre: 15. - F8db0709b8)
2019. jún. 1. 08:21
Bezzeg az enyémek ki nem jöttek soha! Ahogy felébredtek, rögtön elkezdték, hogy AAAAnyaaaa, gyere!:))
15. f8db0709b8 (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2019. jún. 1. 08:03

Kelni nem egyszerre szoktak😂

De amúgy édesen kitotyognak igen :)

14. Guruljka (válaszként erre: 12. - F8db0709b8)
2019. jún. 1. 07:51
Édes lehet, amikor tapp-tapp, érkezik a két kis álomittas pofika...
13. f8db0709b8 (válaszként erre: 12. - F8db0709b8)
2019. jún. 1. 07:10
*vagyok..
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook