Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2 nagysúlyú baba, és 2 nehéz szülés után bevállalnál még 1 babát? fórum

2 nagysúlyú baba, és 2 nehéz szülés után bevállalnál még 1 babát? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
67. 3c26fd28d5 (válaszként erre: 66. - Oprati)
2009. júl. 19. 18:48
Igen, szerencse!!!Örülök, hogy nem történt nagyobb baj se veled, se a "pici" fiaddal!
66. oprati (válaszként erre: 65. - 3c26fd28d5)
2009. júl. 19. 18:39
Hát, igen! Én egy idegbecsipődéssel megúsztam. A kisfiam sajnos rosszabbul járt. A szülés csak néhány óra, egy nap... De ha valammi nem úgy sikerül, ahogy kellene, az bizony végigkísér egy életen át! De nem lehet panaszra okom. Azóta újra hiszek a csodákban! A fiam él, és -néhány minimális maradványtünettől eltekintve- egészséges. Gyönyörű, imádnivaló kis csibész.
65. 3c26fd28d5 (válaszként erre: 63. - Oprati)
2009. júl. 19. 08:33
Ilyet se hallottam még, ekkora babákat!Hát minden elismerésem a tied!!!És spontán egy ekkora babát???Egybe maradtál szegénykém???
64. 3c26fd28d5 (válaszként erre: 62. - Biromoni)
2009. júl. 19. 08:31

Az nem jó, és mi lett a köveiddel???

Én most műtét előtt állok, epeköveim vannak, pár hete derült ki.Amikor az első görcsöm volt, pici fiam 5 hetes se volt még, rögtön elment a tejem:(

Nagyon hasonlítanak egymásra a gyerköceid és persze rád is, szépek vagytok, nagy gratu hozzájuk.

Én aug-ban leszek 35 és hát nem tudom még, szeretnék még egy babát (kiscsajt), de majd meglátjuk mit hoz a jővő.

63. oprati
2009. júl. 19. 02:55
Az első babám 4,6 kg-mal, 58 cm-rel született. Nekem nagyon nagy élmény volt a szülés, alig vártam a következőt. Hát, az sajnos már nem úgy alakult, ahogy szerettük volna. A kisfiamat 6,4 kg-mal (67 cm) spontán szültem. Na, ezt nem kívánom senkinek! (1/1-es apgar!) Egy ilyen trauma után már úgy gondoltuk, jobb lesz, ha nem szülök többet. Amikor a harmadikkal terhes lettem, bizony fel volt adva a lecke! De úgy gondoltam, bármi előfordulhat szülés közben, de ugyanazt a hibát már biztosan nem fogják elkövetni. Egy héttel korábban indult meg a szülés, mint vártuk. Megcsászároztak. A kislányom 6,2 kg és 58 cm volt. (Egyébként mindegyikkel 14 kg körül híztam.) Szóval én bevállaltam, és bár a gerincemet és a hasamat nagyon megviselték a terhességek, egy pillanatig sem bántam, hogy így döntöttem. A kislányom is már 5 és fél éves. Sokan észrevették már, hogy van egy különleges tulajdonsága. Elég néhány percet eltölteni vele, és minden rosszkedv, szomorúság nyomban elmúlik.Sokszor belegondoltam, mennyivel szegényebb lenne a világ, ha Ő nem lenne! Tehát én csak azt tudom mondani, bátran szülésre fel!
62. biromoni (válaszként erre: 59. - 3c26fd28d5)
2009. júl. 18. 22:15

Kislányomnál a 18.héten begörcsöltem,de kegyetlenül.Azt hittük,h beindult a szülés és elveszitjük.kiderült,h veseköveim vannak,1 hétig voltam bent,igazán semmit sem tudtak csinálni a baba miatt.még 3x görcsöltem be és még 1x kórházba kerültem.Végig attól féltem,h nehogy baj legyen a picikével.Szerencsére egészségesen született a 38.ik héten.A dokim mondta,h legalább a 35.-ikig húzzuk ki.Kisfiammal is nagyon fájt a hasam mindig+állandó hányingerrel küzdöttem.De ezek mind elhalványultak már és csak a jóra emlékszem.Mindent megér az,hogy Anya lehetek.Én császárral szültem mindkét gyermekemet.Most voltam 35 éves/márc/,de lehet,h bevállalok még egy bébit.Kisfiam után nehezen gyógyultam,még 4 hónap után is vérezgettem,de örülök,h Vivike is itt van a kis családunkban.Nagyon akartuk Őt is.

Nagyon szépek a gyermekeid.Gratulálok.

2009. júl. 18. 21:18
Nekem a testi adottságom megvan, és sajna annak semmi köze nem volt a nyakra tekeredett köldökzsínórnak!!!Ami újra és újra visszarángatta a nagylányomat!!!:(
2009. júl. 18. 16:09

természetesen!!

az én gyermekeim is nagyok voltak !!mindegyik 59-58-59cm!!és a pisi fiam is hatalmas baba lett ,,és nagyon könnyen szültem!!

szerintem nemsok köze van a szülésnek a mérethez!!

a sógornőm kicsi babát szült,,borzasztó nehéz szülése volt!!

én a nagyokat könnyen szültem!!

ez a testi adottság,,ezt mondta a doki,,

59. 3c26fd28d5 (válaszként erre: 58. - Biromoni)
2009. júl. 18. 15:49

Szia, hát persze


Nem kicsi babák, te jó ég, nagy gratula.

Neked mért volt a terhességed nehéz?

Nekem a szülések voltak, természetes szülés volt.

58. biromoni (válaszként erre: 1. - 3c26fd28d5)
2009. júl. 18. 14:59

SZIASZTOK!

CSATLAKOZHATOK HOZZÁTOK?ÉN VÁLLALNÉK MÉG EGY BABÁT SZIVESEN.KISFIAM 4850GR ÉS 54CM-REL,KISLÁNYOM 4100GR ÉS 50CM-REL SZÜLETETT.CSÁSZÁRRAL MINDKETTŐ.NEHÉZ TERHESSÉGEM VOLT,DE MEGÉRTE.

2009. júl. 15. 22:19
De köszönöm a tanácsokat és a jó kívánságokat is!
2009. júl. 15. 22:18
Nekem szülés előtti napon becsülték meg a kisfiam súlyát és azt mondták 3980 gramm a súlya, ehhez képest másnap szültem egy 4800 gramm súlyú babát, úgyhogy ebben nem bízom!
55. 3c26fd28d5 (válaszként erre: 53. - Meli-79)
2009. júl. 15. 11:24

Az ultrahangos saccolásról csak annyit, hogy eddig soha senkinél (ismerösöm közül) nem jött be az ultrahangos becslés.

A lányomnál a 37.héten volt UH, a doki azt mondta,hogy 3 kg-os a baba :))) és ha kihordom végig, talán lesz egy 4 kg-os baba, de nem biztos.

előbb szültem a kiirt időpontnál és 4300 gr lett a lányom.

Most a fiamnál is hasonlót saccoltak, de szintén előbb jött 11 nappal és igy is 4140 gr lett:))))

54. 3c26fd28d5 (válaszként erre: 52. - Vikibene)
2009. júl. 15. 11:21

Ügyes vagy hogy nem hiztálmég.Én most a 2. terhességemet sajna 18 kg plusszal kezdtem, de 22 hétig szinte 1-2 kg jött fel, de utána beindult.


Szorítok neked,hogy ne legyen nagyon nagy baba és hamar helyre gyere:)))

53. meli-79 (válaszként erre: 50. - Vikibene)
2009. júl. 15. 11:16

szerintem az anya súlya annyiban befolyásolja a baba súlyát, hogy ha a mama túl sokat, vagy túl keveset hízik, akkor nagy lesz a baba, ha optimálisan, akkor normál.

Úgy olvastam, hogy ha koplal a kismama, akkor a baba tartalékol, azért lesz nagy.

Szóval nemtom.

Nekem normál súlyom volt, 72 kilóról indultam, az elején egy betegség miatt 70 kilóra lefogytam, most meg 79 körül vagyok, és most vagyok 33 hetes, múlt héten voltam ultrahangon, és átlagos értéket mondtak a baba súlyára. Már amennyire ezt meg lehet saccolni. Ja, és szedek kismamavitamint.


Normál testtömegindexnél olyan 12-15 kiló az optimális súlygyarapodás. Remélem, segítettem valamit.

2009. júl. 15. 11:07

Szia!


Remélem nálam köze volt a súlyához a nagy hízásom, most odafigyelek magamra és 16 hetesen még egy dekát sem híztam! Megmondom őszintén én már egy 4200 gramm súlyú babának is tudnék örülni!

Ha bevállalod a harmadik babát sok sikert és szerencsés szülést kívánok neked!


Viki

51. 3c26fd28d5 (válaszként erre: 50. - Vikibene)
2009. júl. 14. 22:15

Szia


minden elismerésem, óriás baba.Elhiszem amit a fekvésről irtál, én 3 hétig se ülni se állni igazán nem tudtam, csak feküdni.Nekem is olyan érzés volt, mintha több kiló kö húzna lefele ott...

A vitamint nekem az első babánál le is állította a doki, most a másodiknál már nem is engedte,hogy szedjem.

És igen olvastam sok helyen,hogy az anya hizása befolyásoló tényező a baba súlyában.Persze vannak kivételek...

2009. júl. 14. 10:13

nekem egy csemetém van és most várom a másodikat, amitől bevallom félek egy kicsit! A kisfiam 4800 grammal és 58 cm-rel született természetes úton! Én 48 kg-ról indultam és 78 kg-mal szültem! A szülés nem volt hosszú és nehéz sem, de a felépülés az hosszú és fájdalmas volt! Szülés után 6 hétig szinte csak feküdni bírtam, max negyed óra volt amit talpon bírtam tölteni mert a fájdalom húzott a föld felé! És pont ez amitől most is félek, hogy megint elrepedek és fájni fog!Nem tudom ez a bébi mekkora lesz! Nem magától a szüléstől félek, hanem a repedéstől!

Szerintetek múlik valamin a baba súlya? Ilyenekre gondolok, hogy terhesvitaminok és pl. az anya hízása? Nem tudom bevállalnám e a harmadikat, ha a második után is így járnék, ezt csak akkor tudnám megmondani!

49. 3c26fd28d5 (válaszként erre: 47. - Bene Mami)
2009. júl. 4. 08:08

hát azért azt az 5 kg-os babát jobb,hogy nem természetesen hoztad világra.Látván az én uncsitesóm nejét, legalább alul egybe maradtál.


nagy gratu a nagy babához:)

2009. júl. 3. 23:24
sziasztok! Én tavaly májusban adtam életet első kislányomnak aki 3900grammal és 54 cm-rel jött a világra. Hozzáteszem hogy én egy 53 kilós 165 cm magas nő vagyok és 20 kilót híztam a terhesség alatt. A bőrőm kinyúlt és lóg a hasamon de már nem érdekel mert megérte!! :))
2009. júl. 3. 23:19

Szia!

Sajnos mindkét gyerkőcömmel megcsászároztak,pedi minden vágyam volt a természetes szülés,de sajnos ez nem adatott meg nekem. A kis fiam 4100,a kislányom rá 20 hónapra 5100g-al született,és igen,örömmel fogom várni a harmadikat is. Bár a hasfalam szétment,plasztikára szorul,de csak ha már nem tervezünk újabb csemetéket. Addig is inkább így csúfkodok. Megéri!

46. 3c26fd28d5 (válaszként erre: 45. - C2605efef5)
2009. júl. 3. 16:49

Ne kérj bocsánatot, szólj bele nyugodtan! :)


nekem méhszájplasztikám volt még a gyerekek előtt 97-ben!!!


mindkét szülés közben azon izgult mindenki,hogy csak nehogy szakadjon, de szerencsére jól össze lettem stoppolva!!!

2009. júl. 3. 09:43

Sziasztok!!


bocsi hogy beleszólok, de nekem csak egy gyerekem van ő 3800gr és 53 cm volt mikor megszületett. Nem mondhatnám hogy nehéz szülés volt de utánna hüvelyplasztikáztatnom kellett magam és mégis úgy döntöttünk hogy vállaljuk a másodikat.

2009. júl. 3. 09:17
Én bevállaltam.
43. 3c26fd28d5 (válaszként erre: 40. - Crystall)
2009. júl. 2. 22:14
nekem nagyon nehéz volt a második, viszont valamennyivel rövidebb, de itt azért már az a 8 év is számitott, nem voltam olyan fitt, meg a súlyom is nagy volt, mert sokkal többről indultam mint a lányommal
42. 3c26fd28d5 (válaszként erre: 39. - Cand Ida)
2009. júl. 2. 22:12
Köszönöm, nektek is :)
2009. júl. 2. 22:07

Szerintem minden szülés nehéz, és fájdalmas.:) Mindhárom gyerekem jó nagy volt, 4 kiló felett.

Persze, ha módom lenne vállalnám.

40. Crystall (válaszként erre: 36. - 3c26fd28d5)
2009. júl. 2. 22:01
Én is hiztam 17-et, de több anyuka is mondta ott a szülészeten, hogy az elsö nekik is könnyebb volt lehet majd a másodikkal megszenvedek én is, pedig azt hittem mindig az elsö a legnehezebb.
39. Cand Ida (válaszként erre: 38. - 3c26fd28d5)
2009. júl. 2. 21:07
Egy picibaba mindig megfialítja az embert, energiát ad, bármennyi idős is. A kislányod pedig elbabázik vele. Nálunk is babáztak a nagyobbak. Sok örömöt kívánok nektek!
38. 3c26fd28d5 (válaszként erre: 37. - Cand Ida)
2009. júl. 2. 21:00

igen, az biztos !!!


és olyan más most a második babával, pedig öregebb is vagyok, lomhább is :), de nagyon jó újra élni az anyaságot ilyen pici babóval, persze a nagylányom is a mindenem, és veszem észre,hogy ő milyen nagy már, eddig azt hittem milyen picike még :)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook