Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2, 5 éves lányom pár hete minden éjjel kb 2 oránként felébred és ordit dobálja magát, még megnyugtatni sem tudom mert ellök, mi lehet vele? fórum

2, 5 éves lányom pár hete minden éjjel kb 2 oránként felébred és ordit dobálja magát, még megnyugtatni sem tudom mert ellök, mi lehet vele? (tudásbázis kérdés)


1 2
22. Ada12
2009. máj. 31. 18:56
Az egyik a pavor nocturnus, az éjszakai, pánikszerű felriadás. A gyermek sikoltozik, mereven néz, nem válaszol, esetleg dobálja magát. Az ijesztő epizód után a visszaalszik és reggel semmire nem emlékszik. Itt is meglehetősen tehetetlen az orvos, de ez a jelenség is megszűnik a korral. A rémálommal szemben, amiből a gyermek ébreszthető és be is tud számolni az álom tartalmáról, itt a külső stresszel való összefüggés többnyire nem állapítható meg.
21. Ada12
2009. máj. 31. 18:54
ez a tünet mindig nagyjából ugyanabban az idôben – az elalvás után egy-két órával – jelentkezik, ezért javaslom a szülônek, hogy 20-25 perccel a várható ébredés elôtt ébressze fel a gyereket. Töltsön vele egy pár kellemes percet, majd engedje ôt újra elaludni. Ilyenkor a tünet aznap már nem jelentkezik. Fontos, hogy tudja: a gyerek nem beteg, sem testileg, sem lelkileg, és ez a nyugtalanító, kétségbeesett sírás tulajdonképpen ártalmatlan dolog. Okosabb, ha nem is próbálja felébreszteni ilyenkor, csak simogassa, vigasztalja ôt
20. Ada12
2009. máj. 31. 18:52

Ezt találtam:


éjszakai felriadást jelent, és minden más éjszakai felsírástól különbözik. Elôször is abban, hogy mindig egy-két órával az elalvás után jelentkezik, nem késôbb, és nem hajnalban. A gyerek hangos kiáltással ébred, nyitott szemmel, kétségbeesetten sír. Nem alszik, de nincs is ébren, és általában 10-15 percig is eltart, amíg megnyugszik; felébred, vagy elalszik újra. Ha valóban errôl van szó, és a leírásom ráillik a gyerekek tüneteire, tudnia kell, hogy ez – bármilyen ijesztô legyen is – veszélytelen tünet, és az óvodáskor végére rendszerint nyomtalanul elmúlik. Nem tudjuk a pontos okát. Elôfordul, hogy a megnövekedett orrmandula idézi elô – szoktam tanácsolni, hogy a gyereknek a szülô nézesse meg az orr (és nem a garat!) manduláit, mert az eltávolításuk megszûntetheti a tüneteket.

2009. máj. 31. 17:38
Köszi a válaszokat mindenkinek
2009. máj. 31. 17:34
Ne is mond már rettegek az éjjelektöl,már ugrok ha sir,olyan ijesztö és fáraszto,nem értem mi van vele,imádjuk boldog kiegyensulyozott az életünk,minden oké,este játszunk vele,nappal is boldog,jokedvü és éjjel meg megváltozik,már gondoltam máshova rakom az ágyát ezt is hallottam.
17. Ada12
2009. máj. 31. 17:30
éves
16. Ada12 (válaszként erre: 13. - Vanianyu)
2009. máj. 31. 17:30
Nekünk is vannak időszakok (nekem is 2,5 évese :) ), hogy igényli, h Vele legyünk este mikor elalszik, ha ébred szól, vagy átjön, viszont van olyan is, amikor egyedül elalszik és éjszaka sincs semmi, de amit Te írsz az komolyabbnak tűnik, szegény nagyon megviselheti ezt, főleg Téged.
15. Ada12
2009. máj. 31. 17:28

Mindenképpen beszélj orvossal, nem kell feltétlenül Őt is vinned, először csak érdeklődj, aztán lehet, h Őt is vinni kell, de ne ijeszd meg rögtön ezzel.

Próbálj meg visszaemlékezni mi történt akkoriban, mikortól elkezdődtek ezek a dolgok.

2009. máj. 31. 17:27
Nem érte stressz,semmi változás nem történt.
2009. máj. 31. 17:27
2 éves koráig semmi ilyen nem volt,végig aludta az éjjeleket. és ahogy nöl ugy egyre rosszabbak az éjjelek,nem rendeztük át a szobáját. Szerintetek vigyem dokihoz? Amugy jön át sokszor hozzánk hogy ott akar aludni de visszaviszem. Mostanában erre is rákapott.
2009. máj. 31. 17:24

valami stressz nem érte mostanában?

ez elég komoly alvászavar, amit leírtál.

2009. máj. 31. 17:23
még környezetváltozáskor fordulhat elő, ha átrendeztétek a szobáját mondjuk.
2009. máj. 31. 17:20
Igen kijött,mi is arra gondoltunk de nem az.
2009. máj. 31. 17:19
összes foga kijött már?
2009. máj. 31. 17:18
Van széklete minden nap. Nappal sem alszik jol kb fél orát de üvöltve kel föl akkor is. Este leteszem hamar elalszik és 11 felé már elkezdi a sirást. nagy nehezen visszaalszik aztán reggelig még kétszer ez van. Nem mondja meg mi baja van,amugy egy vidám barátkozos okos kislány.
2009. máj. 31. 17:18
nekem azt mondták, 2 éves kor felett már elég sokat álmodnak, újra átélik a napközben történteket. Lehet, volt a játszón valami-valaki, ami megijesztette. Nálunk még szerencsére nem kezdődött el. Nem is beszél még, hogyan mondaná el.
2009. máj. 31. 17:13

Mindenképpen vidd el orvoshoz!

Széklete van minden nap?

2009. máj. 31. 17:10

naná, a szellemvilágot, meg a mágiát, és a boszorkányságról nem is beszéltem még. :)


Inkább nézd meg a matracát, ahol alszik, vidd el dokihoz, nem-e bélférges, ezer oka lehet. Fájhat valami, stb.

2009. máj. 31. 17:07
Ada nem is tudom ,be csukja szemét kinyitja és csak csapkod sir. dobálja magát,néha hány is annyira sir köhög és ez megy minden éjjel többször,tanácstalan vagyok. Cand Ida kérdezem töle mi a baj azt mondja nem tudom.
2009. máj. 31. 17:03
Amikor ellök akkor már ébren van? Vagy még álmában?
2009. máj. 31. 17:01

Rosszat álmodik :(

7 éves korig érzékelik a szellemvilágot is, akár ennek is köze lehet ehhez.

Napközben próbáld kifaggatni, babákkal eljátszani a jelenetet és hagyd, hogy minél többet beszéljen :) Lehet, hogy első alkalommal nem jön felszínre, de kitartás, előbb-utóbb feljöhet a tudatalattiból.

2009. máj. 31. 16:57
2, 5 éves lányom pár hete minden éjjel kb 2 oránként felébred és ordit dobálja magát, még megnyugtatni sem tudom mert ellök, mi lehet vele?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook