Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2, 5 éves kisfiam elkezdett dadogni...Mitől lehet?Elmúlik majd magától? fórum

2, 5 éves kisfiam elkezdett dadogni...Mitől lehet?Elmúlik majd magától? (tudásbázis kérdés)


20. f7333cebe4 (válaszként erre: 18. - D345cbf72a)
2010. máj. 25. 22:11
már minden ok,elmúlt neki :)
2010. máj. 25. 21:11

Nagyon sok mindentől lehet, de ebben az életkorban normális. Óvodában lesz logopédus, ha addig nem múlik el. Én nem vinném még most.


Egy fontos! SOHA de SOHA ne javítsátok ki, ne szóljatok rá.Tudok mesélni.

2010. máj. 23. 09:47
Nem tudom azóta mi újság a dadogással, de szerintem sem feltétlenül kell mg egy ennyi idős gyereket feltétlenül elvinni gyerekorvoshoz, vagy logopédushoz,illetve nem tudom azóta elvitted e valamerre a kicsit, de ha még nem, s érdekel a téma még, könyvtárban, vagy könyvesboltban több ilyen könyv van, ami ezzel a témával foglalkozik, esetleg átolvasgathatod őket, legalábbis megnyugtatásodként.
2010. jan. 2. 08:38
Ekkora gyereket nem kell logopédushoz vinni.
2010. jan. 1. 23:12
Nem kell aggódnod. Ebben az életkorban nagyon sok kisgyermeknél előfordul. Gyorsabban gondolkodik, mint ahogy el tudná mondani. Főként jobb képességű gyermekekre jellemző ez a fajta dadogás. Nem szabad megszólítani, javítani, ki kell várni amíg elmondja a mondanivalóját. Az én kislányom is 2,5 éves, és ő is dadogott, vagyis a szótagokat, szó elejét ismétli. Kb. 3-4 hete kezdődött, és már alig dadog. Ha nem érte trauma, nem szükséges orvoshoz fordulni, csak ha huzamosabb ideig nem múlik el.
2010. jan. 1. 22:57
Lehet, hogy a költözés, esetleg cserélt bölcsödét? CSaládi háttér, értem ezalatt a férjeddel való viszonyodat? elég időt szánsz rá? Kistesó? Bár valószínűleg csak tényleg gyorsabban jár az agya, mint a nyelve. A kislányom két és fél-három évesen dadogott egy rövid ideig. A védőnő azt tanácsolta, hogy akkor mondjam neki, hogy kezdje előlről a mondanivalóját, lassan. A lényeg az, hogy ne lássa rajtad a félelmet. Sok bízatás, dícséret, stb...sok ölelés...:)
2010. jan. 1. 22:52
Vidd el orvoshoz, nálunk is volt ilyen, csak az én fiam 5 éves volt. Testvére született, elvitték egy hétre a nagyszülők, ott meg mumpszos lett, ezért nem jöhetett haza két hétig. Akkor kezdett dadogni. Doktornő szerint megijedt, mert nem jöhetett haza, de megnyugtatott, ha érzi, hogy minden rendben, hogy minden a régi, elmúlik. Így is történt, igaz, 3-4 hónapig tartott, de teljesen elmúlt.
2010. jan. 1. 22:51
Azt gondolom,amelyik gyermek igy jár,az okosabb a társainál.Beszélj orvossal,ha az jobban megnyugtat,de ne rémülj meg nagyon és tényleg legyél nagyon türelmes ahogy itt előbb irták,és hamar utoléri magát.
12. f7333cebe4 (válaszként erre: 11. - Misz)
2010. jan. 1. 22:44
és szted elvigyem ezért a gyerekorvoshoz?
11. misz
2010. jan. 1. 22:42

Az én már folyékonyan beszélő lányom is dadogott pár hétig. Aztán magától abbamaradt. A dokink nekünk is azt mondta, hogy gyorsabban jár a gondolata, mint a nyelve. Türelmesen ki kell várni a mondandója végét. Mert ha folyton javítjuk, rögzülhet, tovább fennállhat ez az állapot.

Szóval, nyugi, és türelem. :)

10. Sylvia81 (válaszként erre: 4. - Megryan)
2010. jan. 1. 22:29

Én is erre tippelek: túl sok mindent akar túl gyorsan mondani.

Ha legközelebb is ilyen lesz, állj meg előtte, tedd a vállára a kezét, vagy simizd meg, és mond meg neki, hogy vegyen egy nagy levegőt, ráérünk, nyugodtan mondja lassabban.

A költözés lehet, hogy kicsit bezavar, de lehet, hogy egyszerűen csak a túl sok új inger miatt.

9. antaki (válaszként erre: 5. - F7333cebe4)
2010. jan. 1. 22:29
Ha most viszont dadog, akkor megrázta őt az új hely. Nem tud vele mit kezdeni, zavarja. Vidd el orvoshoz, majd ő megmondja, hogy hogy tudod őt kizökkenteni. Mert most tulajdonképpen visszafejlődött, ugye? Mert azt írod, hogy folyékonyan beszélt. Vagyis megrázta a költözés (ha más nem volt közben). Nem ijedt meg valamitől, valakitől... gondold át mielőtt mész az orvoshoz vele.
2010. jan. 1. 22:27

Az én lányom is igy volt annó.A védőnő megnyugtatott,hogy előbbre jár az agya,mint ahol a mondatban tart és ezért dadog.Igaza volt.Nem tudom meddig tartott,lehet fél évig,de elhagyta szépen ahogy jobban meg tudta fogalmazni a mondandóját.Most 16 éves és hadar és okos.

Remélem nálad sem lesz más baj.

2010. jan. 1. 22:26
magától nemigen múlik el, vidd el logopédushoz
6. f7333cebe4 (válaszként erre: 4. - Megryan)
2010. jan. 1. 22:26
eddig olyan szépen beszélt folyékonyan
2010. jan. 1. 22:25
semmi ilyen nem történt,bár új helyre költöztünk 2hónapja,de az esetleg most jött ki így neki..
2010. jan. 1. 22:25
Lehet hogy túl sokat akar mondani, de még nem tud.
2010. jan. 1. 22:23

Nem történt valami tragédia a családban?

Nem lett kistestvére? Nem így akarja felhívni magára a figyelmet?

2010. jan. 1. 22:18
?
2010. jan. 1. 22:18
2, 5 éves kisfiam elkezdett dadogni...Mitől lehet?Elmúlik majd magától?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook