Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 10 hónapos a kisfiam, császárral született. Tervezzük a következőt, de bizonytalan vagyok. Nem nehéz ellátni két pici gyereket? fórum

10 hónapos a kisfiam, császárral született. Tervezzük a következőt, de bizonytalan vagyok. Nem nehéz ellátni két pici gyereket? (beszélgetős fórum)


1 2
11. bbeus73 (válaszként erre: 4. - Borcsika)
2009. máj. 29. 07:20

Borcsika!


A méhlepényed mindhárom terhességed esetében elölfekvő volt? Mert én emiatt feküdtem 3 hónapot kórházban, és az orvos nem tudott erre a kérdésemre válaszolni, hogy így lesz a következő terhességem is?!?! Bár bízom benne, hogy nem. Nem szívesen hagynám 3 hónapra "egyedül" a kisfiamat.

2009. máj. 29. 07:19

Mi is hasonló cipőben járunk, nekem 8 hónapos a kisfiam, és mi is szeretnénk tesót... és én is császárra szültem Mátét. Próbálkozunk ezerrel... hátha..., mivel nekünk az első nem természetes úton fogant.

Nekem sincs segítségem, de mindenki azt mondja, hogy sokkal rutinosabban tudja már a másodikat gondozni az anyuka... Szóval én, ha bekopogtatna a gólya, azonnal beengedném... még akkor is, ha utána picit nehezebb is lenne pár hétig, hónapig.

9. bnedora (válaszként erre: 8. - 3da688d0af)
2009. máj. 29. 07:19
Nagyon nehéz minden szempontot figyelembe venni. De, ha még lelkileg nem vagy teljesen felkészülve, akkor szerintem várjatok még egy évet. A kisfiad is nagyobb lesz, értelmesebb, így ő is tud neked majd "segíteni".
2009. máj. 29. 07:10

Nagy dilemma, mert ahogy borcsika is írta, jó lenne ha a két testvér majd szépen együtt tudna játszani.

Nem tudom mi az a korkülönbség, ami még jó.

Köztem és öcsém közt 3,5 év van és mi elég nehezen "szoktunk össze".

7. bnedora (válaszként erre: 5. - 3da688d0af)
2009. máj. 29. 06:59
Amennyiben még nincs "útban" (csúnya kifejezés), akkor szerintem várjatok még a kistestvérrel.
2009. máj. 29. 06:55
Ja és pont most derült ki, hogy nekem se lesz sok segítségem. Az első babával viszonylag sokat segítettek a nagyszülők. Persze mostmár azért rutinos vagyok:)
2009. máj. 29. 06:54

Sziasztok!


Inkább fizikai értelemben kérdeztem. Dani nagyon hasfájós volt, ezért az első 3 hónap, de főleg az első 6 hét nagyon nehéz volt. Igazából nehéz elképzelnem, hogy ellátom a kisfiam, aki közben már jár-kel és szoptatom a pici babát is. Biztos lehet bírni, hiszen sokan csinálják...

Meg engem a császár is megviselt és hát számítok a következő császárra, mivel kevés idő telne el a két szülés között.

2009. máj. 29. 06:24
Ja, azt kifelejtettem, hogy én is császárral szültem, s bár javasolják, hogy telejen el min. 2 év a szülés után, mire jön a következő, nálam nem volt probléma, hogy alig egy év telt csak el. (Sajnos, mindhárom babám császáros :(( elölfekvő méhlepény és magas vérnnyomás miatt kellett császározni, a harmadinál meg már nem volt más választás.)
2009. máj. 29. 06:20

Szia dbetti!


Amikor az én fiam 10 hónapos volt, húgicája már javában készülődött kifelé (8. hónapban jártam vele) - igen, igen, jól számolsz: nincs teljesen egy év kettejük közt. Mi nagyon örültünk, mert az első nagynehezen jött csak össze (6 év próbálkozás után). Nem mondom, hogy nem voltak nehézségek, a nagyszülők sem a közelben laknak, de azért még élünk :)))) Ja, és most szoptattam éppen a harmadikat, aki azóta született és most múlt három hónapos. A nagyok 3 és 4 évesek.

Te ismered magadat, hogy mennyire vagy strapabíró, türelmes, ha úgy gondolod, menni fog - HAJRÁ!!! Jó a kis korkülönbség, hamar összenőnek és olyan jól eljátszanak együtt...

2009. máj. 29. 06:13

Szia! Milyen szempontból kérdezed. Anyagi v. fizikai értelemben.

A menyem elsőre ikreket szült, most a 3. baba 6 hónapos, és még terveznek egy 4. babát is. Ő eleve úgy állt ehhez, hogy több babát szeretne. Nagyon nyugodt, türelmes a gyerekekkel, úgy érzem, nála ez nem probléma.

2009. máj. 29. 06:09
10 hónapos a kisfiam, császárral született. Tervezzük a következőt, de bizonytalan vagyok. Nem nehéz ellátni két pici gyereket?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook