Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Első gyermekem császárral született, a másodikkal terhességi cukrom lett. Ez a 2 ok együtt lehet indok az újabb császárra? fórum

Első gyermekem császárral született, a másodikkal terhességi cukrom lett. Ez a 2 ok együtt lehet indok az újabb császárra? (tudásbázis kérdés)


2012. okt. 31. 22:23
:)Jah, és persze nagy-nagy gratula a sima szüléshez :DDD Ügyes vagy :)
18. Claracroft (válaszként erre: 17. - Iniki)
2012. okt. 31. 22:22
Sok örömöt a kistesóhoz. Bocsi, hogy itt írom, de jelentkeztem a titkos naplódba. Rám is nemsokára ez vár...
17. iniki
2012. okt. 31. 14:10

Köszi mindenkinek :)

Közben megszületett a kisfiam. Simán született, 1,5 óra alatt kint volt a kórházbaérkezéstől számítva. Még szerencse, hogy beértünk :)

16. da33d8ee16 (válaszként erre: 2. - Iniki)
2012. okt. 21. 21:24

Az első tényező (az előző császár) indokolhatja, ha az orvos úgy ítéli meg a műtéti heget, hogy "nem bírna ki" egy sima szülést.



A cukorbetegség önmagában pedig megint csak nem elég indok!

2012. okt. 21. 14:04

Szia,


nekem az első császár volt, koraszülés, a második babánál glukóz intolerancia. Az utolsó pillanatig úgy volt, hogy másodiknak bevállaljuk a természetes szülést (akkor még simán dönthettem volna a császár mellett, ha jól tudom, ezt szigorították), de mivel nem tágultam semmit, hamar betoltak a műtőbe.


Az a tapasztalatom, hogy ha az első császár volt, hamarabb rávágják, hogy legyen a második is az, hiszen nagyobb a kockázat. Igaz, nekem mindössze 18 hónap volt a két szülés között, de a dokim azt mondta, hogy nem számít, vannak nők, akik egy év után is simán szülhetnek, vannak, akiknek ez 5 év után is kockázatos, hiszen mindenki másképp hegesedik, és valóban, szétszakadhat a heg. A cukornak ehhez a döntéshez szerintem nincs köze.


Akkor van baj a cukorral, ha nem tartod ellenőrzésed alatt, pl. kéne diétáznod, de nem teszed, mert akkor mire megszületne a baba, olyan állapotba kerülhet, hogy indokolttá váljon a minél hamarabbi megszületése.

2012. okt. 17. 08:11
Az első császár után én is simán szerettem volna szülni a másodikat - igaz én nem voltam cukros - de mondták, hogy vékony a heg és egy erősebb nyomásnál egyszerűen szétszakadnék. Így maradt a császár.
2012. okt. 17. 00:36
Szia! Én 2009 augusztusban szültem császárral. A cukrom ott is necces volt. A második babám 2012 áprilisban jött. Vele már keményen diétáznom is kellett. A végén mégis természetes szülés lett. Igaz, a doki kiválasztásakor első kérdésem az volt, hogy ha csak nincs nagy gáz, szülhetek hüvelyi úton? A cukor nem volt gáz, szülhettem. :)
12. eperlevél (válaszként erre: 8. - Eperlevél)
2012. okt. 11. 07:21
Kicsit zavaros lett ez a hsz. Szóval farfekvésnél alapból vágnak, ha hegproblémára utaló jel van, akkor is természetesen, de erre rendkívül kicsi az esély. De az előzetes császár nem indokolhatja a következőt. Nem igaz a mondás: egyszer császár mindig császár.
11. iniki (válaszként erre: 3. - Koxy)
2012. okt. 10. 19:07
Szerencsére csak diéta van:)
10. iniki
2012. okt. 10. 19:07
Köszönöm a válaszokat.
2012. okt. 10. 18:50
nagyon sok tévhit, téves információ, félinformáció és hazugság kering manapság a császár utáni hüvelyi szülésekkel kapcsolatosan
2012. okt. 10. 18:47
gyakorlatilag semmi nem indokolhat egy újabb császárt, de ma magyarországon ha a baba nem fejvégű vagy hegproblémára utaló jelek vannak ( ennek esélye 0,7%! körül van)indikálhat egy újabb császárt
7. eperlevél (válaszként erre: 2. - Iniki)
2012. okt. 10. 18:44
a terhességi cukor nem indikációja császármetszésnek , aki ezt állítja, az egyszerűen nem mond igazat
6. koxy (válaszként erre: 5. - Naty77)
2012. okt. 10. 18:40
Nekem is ezt mondták!
2012. okt. 10. 18:37

99% százalék hogy császár lesz.

én már az elsőnél cukros voltam és más okból császár volt, azt mondták a másodiknál nem kérdés, bármit is szeretnék.

2012. okt. 10. 18:33

Nem indokolja.

Tesóm elsőre sászáros volt, utána cukros lett és a másodikat simán szülte.

3. koxy
2012. okt. 10. 18:25
Én voltam! Diétázol vagy inzulin? Nekem egyből megmondta a doki, hogy császár! 37 héten hozzátársult a magas vérnyomás, így ahogy betöltöttem a 38. hetet, megcsászároztak.
2012. okt. 10. 18:17
Első gyermekem császárral született, most a 2-kal terhességi cukrom lett. Ez a 2 ok együtt (előzetes császár+cukorbetegség) már indok az újabb császármetszésre? Bocsi valamiért lemaradt a vége. Volt már ilyen helyzetben valaki?
2012. okt. 10. 18:15
Első gyermekem császárral született, most a 2-kal terhességi cukrom lett. Ez a 2 ok együtt (előzetes császár+cukorbetegség) már indok az úja

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook