Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » 10 évnél nagyobb korkülönbség a nő javára fórum

10 évnél nagyobb korkülönbség a nő javára (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
115. 7cb5512f0e (válaszként erre: 114. - Gribedli***)
2015. szept. 4. 16:51
Én is A. C.-t akartam felhozni példának. :)
2015. szept. 4. 16:04
Egyébként Agatha Christie írónő második férje 14 évvel fiatalabb volt nála, és 40 éves volt a nő, mikor összeházasodtak. Agatha haláláig (86 évet élt) együtt voltak és rá 2 évre halt meg a férje (74 évesen). Akkoriban szerintem egy negyvenes nő tényleg annyinak is nézett ki, szóval egy 26 éves pasi mellett bizony látszott a különbség, mégis jól megvoltak:)
113. gribedli*** (válaszként erre: 112. - Andi0113)
2015. szept. 4. 14:37

A sógoromék egyidősek (6 hónap különbség), 20 éve együtt vannak, nem lehet gyerekük. A csaj miatt. A sógoromnak esze ágában sincs elválni, pedig ő nagyon szeretett volna gyereket, de így sem, hogy tudja, hogy nem lehet nekik, nem keres mást, mert csak. A csak anorexiás is volt évekig és 20 évig fogamzásgátlót is szedett. Negyvenesek mindketten. "Üdék-fiatalok" voltak, mikor összejöttek mégsem lesz és vártak is, talán túl sokat vártak, talán ha korábban akarják, akkor se jöhetett volna össze, ennyi. Ja, most már "szottyadtka" is a csaj külsőre, a pasi meg nem, de akkor sem a gyerektelenség fogja elválasztani őket, ahogy nem is tart össze senkit a gyerek, ha nincs szerelem.


Most mit mondhatna pl anyósom? Fiatalabb nőt kellett volna választania? Fiatalok voltak megismerkedéskor, szóval? Most meg nem. És akkor? Szeretik egymást, örökbe fogadni nem szeretnének, más nőtől meg nem szeretne gyereket a sógorom és pont. Nekik így jó. Ezért is gondolom, hogy nem az a legnagyobb tragédia egy kapcsolatban, ha nem lehet gyerek, hanem az, ha nem szeretik egymást. Felesleges kimagyarázni, hogy valaki otthagyja a másikat mert nem szült neki. Ha nem szereti eléggé, akkor ott fogja hagyni. De akkor gyerekestül is.

2015. szept. 4. 13:58
Egyébként tökre örülök,hogy nem vagyok egyedül egy ilyen felállású kapcsolatban :) És bárki bármit mond, ekkora korkülönbséggel is ugyanazok a problémáink vannak (lehetnek), mint a hasonló korú párok között.Felnőttek vagyunk...
111. gribedli*** (válaszként erre: 91. - Beaunich)
2015. szept. 4. 13:31
Én nem tudnék akkora tragédiát csinálni abból, ha nincs megpecsételve egy 4. gyerekkel a kapcsolat, szerintem 4 gyerek az sok. Pláne nem ezen múlik, ha valaki együtt marad, mert még 1 gyerekes párokat sem tud összeláncolni 1 gyerek. Ha valaki marad, az marad gyerek nélkül is, ha menni akar, egy gyerek nem fogja visszatartani, nem lesz tőle örök egy szerelem, ami eleve nem az.
2015. szept. 4. 13:26

Egyébként én ezzel a gyerek dologgal fordítva vagyok: engem nem az zavarna, ha a fiam állítana majd be egy nála idősebb nővel mert ahogy írtátok, nem tart örökké, másrészt több olyan tapasztalatot gyűjthetne, ami később sem lesz hátrány, jobban megismerné magát a női nemet és ez jól jönne neki a továbbiakban. Mindezt, mert egy idősebb nő több dolgot megélt, többet tudna tőle tanulni. Bár a fiam nem ilyen beállítottságú, már most látszik ez.


Engem az zavarna jobban, ha a lányaim közül valamelyik majd hazállítana egy idősebb pasival. Az talán zavarna, nem vagyok előítéletes de egy kicsit zavarna, viszont tudom, hogy azt fogják rá mondani, hogy én mit papolok, az apjuk is 12 évvel idősebb nálam:D. Úgyhogy nyilván sem egyik, sem másik gyerek dolgába ebben nem szólhatnék bele és nem is fogok, csak megtartom majd magamnak, amit gondolok az aktuálisról.

109. gribedli*** (válaszként erre: 95. - Channa*)
2015. szept. 4. 13:15

De akkor te is öregedő vagy. Sokan, amikor magukról beszèlnek, mindig azt ecsetelik, hogy mennyivel fiatalabbnak "néznek ki", "nézik őket", stb. stb. Megjelenik, hogy 10 vagy még több (!!!) évet is letagadhat.


De egy másik nő, aki akár 5 évvel fiatalabb is, az csakis öregedő lehet, az nem nézhet ki 10 vagy 15 évvel fiatalabbnak mint ami.


Gondolj bele, hogy másokkal is megesik, hogy simán üdék és fiatalabbak, fiatalosabbak és ezt nem ők bizonygatják, hanem a pasik azok, akik észreveszik és pont emiatt futnak utánuk.


Most más kérdés, hogy te ellene vagy és pont. De ha te 48 évesen nem nevezed magad öregedőnek, akkor egy 40 éves másik nő vagy 36, az miért lenne öregedő? Korban is fiatalabb nálad, ha pedig tetszik egy 26 éves srácnak, akkor valószínű, hogy nemcsak GONDOLJA, HIRDETI magáról, hanem másoknak is ez jön le.


Természetesen ezzel nem azt akarom mondani, hogy aki idősebb pasival van, akkor az meg öreges, csak azt, hogy sokkal gyakrabban mondja egy nő a másik nőre, hogy öregedő vagy szottyadt, mint maguk a férfiak. Egy férfi ebből sokkal kevesebb problémát csinál, kivéve azok, akiknek kizárólag a náluk sokkal fiatalabb nők jönnek be. De ők egy külön csoport, nem az a típus, akiről ez a topik szól. És akkor ők persze, hogy úgy vannak vele, hogy nekik mindenki szottyadt nő, aki velük egyidős, mert egyszerűen a fixa ideájuk ez a korkülönbség az ő javukra.

108. andi0113 (válaszként erre: 105. - 7cb5512f0e)
2015. szept. 4. 12:27
Hát,majd meglátjuk,előbb-utóbb úgyis eldől ez a kérdés...
107. Magdalénia (válaszként erre: 90. - Andi0113)
2015. szept. 4. 11:48

Egy közmondás jut az eszembe: a kecske is jóllakjon és a kaposzta is megmaradjon.

Nehéz ügy, de nem lehetetlen. :)

106. Magdalénia (válaszként erre: 95. - Channa*)
2015. szept. 4. 11:35

" Arra, hogy az akár fiaddal ágyba bújsz? "

Ez egy kicsit erős és egyáltalán nem így van. Ha 15 évvel idősebb a férfi, akkor nem szoktuk azt mondani, hogy a lányával bújik az ágyba.

Úgy hogy ez valóban nem irígység, inkább vélt előítélet.

Nyílván én sem szerettem volna, ha a fiam fiatalon idősebb nőhöz köti az életét, hiszen unokákra szükség van, de ha jön az is, akkor nem lehet olyan nagy probléma. Főleg, ha a meny emberileg jó teremtés, szeretik és megértik egymást. De itt nem, mint leendő anyósok beszélgetünk. :D


Én sem tartom ideálisnak, ha jóval idősebb a nő, de egészen más szempontból.

Tartok tőle, hogy az idősebb nő egyedül maradhat a végén, pont azért, mert idősebb és ezt egy nőtársamnak sem kívánom.

105. 7cb5512f0e (válaszként erre: 104. - Andi0113)
2015. szept. 4. 10:40
Félre ne érts, én is örülök annak, hogy jó nektek együtt, csak a babakérdés ...
104. andi0113 (válaszként erre: 102. - 7cb5512f0e)
2015. szept. 4. 10:11
nem mentegetőzésnek szántam,ezek a tények ;) Annak örülök,hogy a közvetlen környezetem ( és itt is néhányan) elfogadják,és pozitívan állnak a kapcsolatunkhoz 😊
103. 7cb5512f0e (válaszként erre: 102. - 7cb5512f0e)
2015. szept. 4. 09:31
A mostani partneremmel (élettársammal) is így van.
102. 7cb5512f0e (válaszként erre: 101. - Andi0113)
2015. szept. 4. 09:31
Szerintem nem kell mentegetőzni. Nekem és a testvéremnek vettek a szüleim lakást, mert bár egyáltalán nem voltak gazdagok, a nagyszüleim lakása nagyon jó helyen volt és nagyon jó áron lehetett eladni, kijött belőle két lakás. Amikor voltak élettársaim, a világ legtermészetesebb dolga volt, hogy nálam laknak (egyiküknek sem volt saját lakása, az más kérdés, hogy az egyik megengedhette volna magának, hogy legyen) és én mindig úgy említettem a lakást, hogy "a lakásunk".
101. andi0113 (válaszként erre: 95. - Channa*)
2015. szept. 4. 09:04
Lakásom már 10 éve van,egyedül vettem,soha nem is akartam közösködni,a velem egy korú vagy idősebb pasikkal sem,ráadásul családi segítséggel vettem,így aztán tényleg nem illett volna közösködni.Nem a fiatalabb pasira irígyek,hanem arra,ahogy élünk ( szerintem ezt is írtam,csak szövegértés kell hozzá) Egyébként meg te sem tudhatod,hogy mit hoz a jövő...akár a fiad miatt,akár magad miatt ;)
100. 7cb5512f0e (válaszként erre: 95. - Channa*)
2015. szept. 4. 07:43

Korábban ezt írtad: "Én el nem tudom képzelni, hogy egy 26 éves pasival kavarjak, hiszen a fiam ennyi idős, bár én azt sem tudom elképzelni, hogy 10 évvel fiatalabb legyen."

Lányod is van? Mit szólnál ahhoz, ha Ő egy nála 10 évvel fiatalabb férfival lenne boldog? Megtiltanád?

99. 7cb5512f0e (válaszként erre: 90. - Andi0113)
2015. szept. 4. 07:37
Nálatok szerintem sajnos elég peches a felállás, mert ő még nagyon fiatal, neked pedig tényleg 1-2 éven belül jöhetne a baba.
98. 7cb5512f0e (válaszként erre: 92. - Beaunich)
2015. szept. 4. 07:32

Persze, teljesen érthető, hogy sok a probléma és szerintem nagyon nagyon jól gondolod, hogy ezeket meg lehet oldani, ha mindkét fél részéről van rá igény.


43 vagyok. Egy közös ismerősön keresztül ismerkedtünk meg.

97. 7cb5512f0e (válaszként erre: 89. - Magdalénia)
2015. szept. 4. 07:28
Akkor jó. :) Az én anyám elég nehezen élte meg. Meg az is valahogy olyan fura nekem (bocsánat a többiektől az off-ért), hogy a menzesz beköszönt egy fiatal lány életébe, de valahogy olyan nehezen búcsúzik egy középkorú nőtől... nem egyszercsak marad abba, hanem elhúzódóan... na mindegy.
96. 7cb5512f0e (válaszként erre: 87. - Kircsi.)
2015. szept. 4. 07:24
Szerintem 3 év korkülönbség semmi. Tényleg semmi. A gond ott lehetett, hogy eleve a gyerekeiddel nem jött ki, aztán lett egy közös gyereketek, akit (jobban) szeretett. Nagyon gyakori és nagyon nehéz eset, ha egy kapcsolatban akár az egyik, akár a másik, akár mindkét félnek van gyereke és a gyerekek miatt problémák merülnek fel, amit nem kezelnek.
95. Channa* (válaszként erre: 94. - Andi0113)
2015. szept. 4. 06:49

Közted és a párod között 15 év van, ami szerintem már igen gáz, hiszen, ha az első randid sikeres, akkor van egy ekkora gyered. Irigység? Mégis mire? Arra, hogy az akár fiaddal ágyba bújsz? Hát nem tudom. Sosem lennék irigy erre. Van lakásod, azaz nem van lakásotok:D Ez már milyen kényelmes a kissrácnak. Lehet a lakásod miatt van veled?

Persze legyetek boldogok és legyen igazad, hogy ez egy szuper kapcsolat, de én nem hiszek ebbe.


Ha az én fiam egy 15 évvel idősebb nővel kavarna, nem nagyon tetszene. És nem azért, mert irigy vagyok, hanem pont ellenkezőleg. Tartom annyira jónak a fiamat, hogy neki egy fiatal, szép és üde lány jusson, ne egy öregedő nő....

94. andi0113 (válaszként erre: 93. - Beaunich)
2015. szept. 4. 06:40
Teljesen elfogadták a dolgot. (Bár a távoli ismerősök, rokonok nem tudják a pontos korkülönbséget :), őt idősebbnek, engem meg vagy 5 évvel fiatalabbnak néznek :) Nem érzek senki oldaláról megvetést, vagy negatívumot. Persze irígyek mindig vannak, ugyanis "jól" élünk, van lakásom, egy-egy autónk, dolgozunk mindketten.Ha tehetjük utazunk,étterembe járunk,strandolunk stb.És ugye akik nem tudnak mihez kezdeni az életükkel, irígykednek...
93. Beaunich (válaszként erre: 74. - Andi0113)
2015. szept. 3. 23:17
Mit szólnak a szülők? Rokonok? Barátok? Már abba is belegondoltam, hogy ha a gyerekemmel ilyen történne, hogy gondolkodnék? Hogy fogadnám el? Biztosan nehéz lehet.
92. Beaunich (válaszként erre: 85. - 7cb5512f0e)
2015. szept. 3. 23:09
Köszönöm Neked is a segítséget! Tényleg azt kell eldönteni hogy együtt vagy nem, de nem tudom végleg elküldeni. Nagyon sok emlék köt minket össze. Az is lehet, hogy neki még nem volt olyan tényleg komoly kapcsolata. Az exe is azert küldte el mert folyton mobilozott, de őt gyorsan elengedte, nem akart hozzá visszamenni 3 évig együtt éltek. Most meg hallom a hangján a kétségbe esést, úgy jönne. Otthagyta miattam a munkahelyét a barátait, mikor összeköltöztünk. Előtte is sokat utazott miattam. A gond akkor kezdődött mikor idejött. Hirtelen munkahelyváltás, nekem tanfolyam, egy gyerek, akit egyedül nevelek es nagyon féltékeny,kicsi lakás a sok cuccnak. És mind a ketten vezető egyéniségek vagyunk... Pedig úgy gondolkodom, hogy nincs olyan probléma,amit ne lehetne megoldani. Nálatok valahogy könnyebbnek,lazábbnakerzema kapcsolatot. Hogy ismerkedtetek meg? Hány éves vagy,ha kérdezhetem?
91. Beaunich (válaszként erre: 83. - C7ac40c554)
2015. szept. 3. 22:42
Most még nem vagyunk kész rá, az biztos. De szeretne gyereket mindenképpen, és ez jelentheti a kapcsolat végét is, ha már nem lehet a nőnek. Van egy ismerősöm. Évekig várt a párjára,gyakran találkoztak, de félt elkötelezni magát. Mire eldöntötte, már nem lehetett gyerekük. A nőnek egyre ritkábban volt meg, és nem esett teherbe. Borzasztó volt, nagyon sajnáltam a szenvedését, ahogy sírt hogy Mindennek vége, pedig három gyereke volt már. De a nagy szerelmének nem tudott szülni. Azóta is együtt vannak, és most lesz nagymama. Köszönöm a véleményedet! :)
90. andi0113 (válaszként erre: 88. - Magdalénia)
2015. szept. 3. 21:40
Tisztában vagyok azzal,hogy korai még neki.És azzal is,ha lesz közös gyerekünk,attól ő még bármikor leléphet.Tudom,hogy nem erőszakolhatom rá magam és egy babát,de ő sem veheti el tőlem a lehetőséget arra,hogy anya legyek.Ezt tudja,mert már beszéltünk róla.Én elengedem,ha el akar menni...bár nagyon rossz lenne,mert tényleg nagyon szeretjük egymàst...
89. Magdalénia (válaszként erre: 76. - 7cb5512f0e)
2015. szept. 3. 18:39

Tényleg fura dolog a klimax, de embere válogatja, ki hogyan éli meg. Engem egyáltalán nem zavar. Gyerekeimet fiatalon szültem, tartós jó házasságban élek. Egyáltalán nem szoroz, nem oszt.

Nem szükségszerű, hogy egy élettani folyamat lelkileg is befolyásolja az embert. A klimax után is van élet és szex. Miazhogy! :)

88. Magdalénia (válaszként erre: 74. - Andi0113)
2015. szept. 3. 18:15
Teljesen érthető, ha egy 21 éves srác még nem szeretne gyereket. A probléma akkor jelentkezhet, ha 35-40 éves korára már kifejezetten hiányzik neki és akkor akar. Nem tudhatjuk.
2015. szept. 3. 11:47
Sziasztok!Én is együtt éltem 10 évig egy fiatalabbal igaz nem 10 csak 3 év külömbség volt.Eleinte minden csodás volt.Nekem már volt akkor 3 gyermekem(a férjem meghalt).3 évvel megismerkedésünk után vállaltunk egy közöset.Ekkor voltam 40 éves....és jöttek a gondok!!!A párom és gyermekeim között levő rossz viszony csak rosszabb lett.Ennek enyhitésére próbáltam mindent megtenni,hogy ne legyen viszály,mégis sokat veszekedtünk.Ha nem ezért akkor azért.Lassan kezdtem magam alárendelni neki csak el ne menjen.Egy-két év mulva már én akartam,hogy menjen.Fiatalabb volt mégis én voltam az akinek több energiája akadt még a gyerekek mellett is.Ami érdekes az az,hogy a mai napig a fiatalabb érdekel még mindig.Én nem tudom elviselni a korombeli v.idősebb férfiakat.Mindig is mozgalmas életem volt és nem szándékozom egyenlőre még a TV elött pokróccal becsavarva megsavanyodni.47 éves vagyok de még szórakozni ,csavarogni ÉLNI szeretnék.Kevés hasonló korú tudja ezt megadni.
2015. szept. 3. 10:37

D) Megint végigolvastam és szerintem ez a gyerek téma mindkettőtök részéről valamiféle "ál-probléma". Egyetértek liv_-vel, amit a 83-as hsz-ban írt.


E) Végül. Ha ő már ilyet mondott, hogy sok a 11 év korkülönbség, akkor ez nem annyira jó. (Bár én is mondtam a páromnak, hogy sokallom a korkülönbséget kettőnk között, de ő nem izgatta magát, szerencsére.)

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook