Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » 1 éves mosógép működés közben égett gumiszagot áraszt, kívülről nem látszik semmi és a mosással sincs baj. Mi lehet a szag oka? fórum

1 éves mosógép működés közben égett gumiszagot áraszt, kívülről nem látszik semmi és a mosással sincs baj. Mi lehet a szag oka? (tudásbázis kérdés)


13. gatto4
2010. febr. 4. 15:18
Persze még mindig nem sikerült belenézni a gépbe, mert eléggé be van építve, de ha bármire jutunk, szólok :)
12. kefekötőke (válaszként erre: 11. - Gatto4)
2010. jan. 9. 12:40

Ha vettétek a bátorságot belenézni ,egy pillantást vessetek az ékszíj (ami a dobot hajtja)

környékére!Ha a szíjjal egysíkban sok fekete "fröcsögő" nyomot lehet látni,az a levált gumirécskék kiverődött nyomai.Ha a szíjat megnyomod ujjaddal kb.1 kg os erővel, max.1-1,5 cm-re szabad benyomódnia.Ha jobban be tudod nyomni laza a szíj.Bár scak ennyi lenne probléma!

Sokl sikert!

11. gatto4 (válaszként erre: 10. - Kefekötőke)
2010. jan. 8. 13:43
Hálás köszönetem, ha hazaér a férjem nekilátunk szerelni :) És tényleg HÁLÁS KÖSZÖNET! Majd megírom mit találtunk.
10. kefekötőke (válaszként erre: 9. - Gatto4)
2010. jan. 8. 12:15

Azt javaslom,egy csavarhúzóval bontsátok meg a szerelőnyílásokat(hátul,alul,mittudom én )Ez még nem érinti a garanciát.

Biztos van körülötted férfiember vagy műszaki beállítorrságú nő.

A vezetékek csatlakozásainál,csúszócsatlakozóknál,csavarokon előfordul gumiból készűlt kupak,szigetelés.Nem kell szakembernek lenni ,hogy meglássa nem illik a képbe egy elszenesedett felület valahol.

Evvel az előzetes kukucskálással megelőzhető egy 3500-4000 Ft-os kiszállási költség

2010. jan. 8. 10:07
Automata és nem lakkszag, hanem gumiszag. Ja, a szűrőt megnéztem, teljesen tiszta volt. Ja és köszönöm a válaszokat :)
8. kefekötőke (válaszként erre: 7. - Yulcsy)
2010. jan. 7. 13:55

N a jó hogy megijedtél

nem ez volt szándék de gondoljuk csak át mi történik egy aut.mosógép abban a részében amiben Te soha nem jársz!

Berakod a ruhát,ezt,azt ,bekapcs.sminket rendbetenni,napszemcsit a fejtetőre, aztán irány a város.

Közben a bezárt lakásban elindul a folyamat :szívattyú elindul ,víz folyik,fűtés bekapcsol.... közben egy tömítés meggondolja magát ,megsértődik a drága gazda itthagyott engem elszakadok,nem tömítek... az alattunk lévő lakások felkészülhetnek újrafestésre.

Vagy úgy érzi az érzékelő bent a víz fűthetek de nincs bent a víz (mert a Murphi megmondta:ami elromolhat....)na a fűtőtest kikezd valamit és nem old a védelem

aztán a tengelyek beszorúlnak a motor megadja magát leég jó esetben ha jó anyagokkal van csinálva csak büdös lesz meg egy jókora javítási költség.

Na szóval egy csomó dolog van ott bent ami elromolhat.Működő gépet amiben áram folyik SOHA nem szabad magára hagyni!

7. Yulcsy (válaszként erre: 6. - Kefekötőke)
2010. jan. 7. 13:44
Most megijjesztettél, mert én egy csomószor csinálom ezt. Beprogramozom a gépet és mire du hazaérek kimosott.Imádom benne ezt a funkciót...
6. kefekötőke (válaszként erre: 5. - Kinni)
2010. jan. 7. 13:41

Ez helyes figyelmeztetés volt.

Sokan csinálják "bedobtam egy adagot ,addig elmegyek pletyizni vagy akárhová"

Na ezt nem szabad!

2010. jan. 7. 13:35
Vigyázz vele, ahol tavaly laktunk a lépcsőházban kigyulladt egy mosógép, szerencsére gyorsan észrevették és eloltották, "csak" a fürdőszobájuk égett ki, a de ennyi erővel leéghetett volna az egész ház.
2010. jan. 7. 13:25

Hagyományos forgótárcsás(un.mezei) vagy automata?

Ha mezei akkor valószínű az ékszíj csúszik ezt lehet hallani is csikorgó,nyekegő hang.

Ha automata akkor a "gumiszag" definiálást kell pontosítani.Tényleg gumiszag,vagy jellegzetes égett lakkszag? Úgy mondják villanyászzsargonban:amperszag.

Van ott bent néhány alkatráész ami szeret "leégni",melegedni pl.mágnesszelepek,szívattyúmotor ami nem szereti a tengelyén a mocskot és beszorul.

2010. jan. 7. 11:20

Leégett a motor... Nálunk is ez van, de most nem fogok új mosógépet venni.

Alul ha kitisztítod a szűrőt, akkor jobb lesz egy kicsit.

2010. jan. 7. 11:20
Én akkor jártam így, amikor betettem a gumitalpú papucsomat. Hozzáért a mosógép gumi részéhez és megbarnult a papucsom. Nem tettél esetleg Te is ilyan valamit a mosógépbe?
2010. jan. 7. 11:18
1 éves mosógép működés közben égett gumiszagot áraszt, kívülről nem látszik semmi és a mosással sincs baj. Mi lehet a szag oka?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook