Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 1 éves gyerek és a mobil fórum

1 éves gyerek és a mobil (beszélgetős fórum)


1 2 3
2018. ápr. 11. 11:30

Nekem 7 éves a lányom.

Van tabletja.Videókat,meséket néz rajta.Fürdéstől este 8-ig nézheti.Nincs hiszti,az olvasott meséket is szereti,most már Ő is szívesen olvas.Nem befolyásolja a tanulmányait.

2018. ápr. 11. 11:24

Én most várom az első babámat és ez egy elég hamar eldöntött kérdés volt a férjem és köztem: Minél később, annál jobb. Előbb-utóbb nem lehet elkerülni, de nem lesz (terveink szerint) bevett gyakorlat, hogy ha sír a gyerek, kezébe a telefon vagy tablet...

Viszont van egy unokaöcsém, most már hét éves, de mikor még alig tudott beszélni (leginkább csak gagyogott), az első szavai között volt, hogy "ajpad" és az esti mese helyett az Ipod-ot akarta nyomkodni, nézni, bármi :(

Minimális kort nem tudnék mondani, de én szívesen nem adnék a kezébe mobilt minimum az iskoláig...

2018. ápr. 11. 11:19
Kérdés, hogy ezek a gyerekek milyen szülőkkel vannak? Ha anya-apa feszt a telefont bambulja (a gyerekkel foglalkozás helyett), akkor teljesen természetes, hogy a gyerek is ezt fogja csinálni, ez kizárólag a szülő felelőssége. Az 1 éves kor morbid, de az is az, hogy x éves koráig nem nyúlhat semmihez.... ma már ezen élik az életüket az emberek, és nem kell álszenteskedni, mi is.. ti is, minden anyuka-apuka. Igenis a gyerekeknek is meg kell tanulni, érteniük kell hozzá, mert ez a jövő. Én a stabil írás-olvasás megtanulása után (8-9) éves koruk körül kötelezővé is tenném, hogy tanulják/használják.
2018. ápr. 11. 11:15

Nem, nem normális.

Ismerek ilyen gyereket, vörösre üvölti a fejét, ha elveszik tőle, már most függő. Kérdés, ha kimarad nála emiatt a mese, könyv, fejlesztő foglalkozások, logikai játékok, társas kapcsolatok, mi lesz vele később...

2. babika_ (válaszként erre: 1. - Babyapocakban)
2018. ápr. 11. 11:14
Az én gyerekem kezében nem lesz se mobil, se táblagép 10 éves kora előtt. A családban látom, hogy mennyire meg tudnak őrülni tőle.. Konkrétan a kisfiú nem tud játszani, csak "táblagép, számgép"... Órákat képes görnyedni felette, ha elvesszük tőle, akkor dührohamot kap. Ez szerintem a szülő hibája: sokkal egyszerűbb a gyereket így lepasszolni, mint vele hasznos időt eltölteni. Ha már a kütyüket a kezébe adta, akkor legalább egy határ lenne, de az sincs.... Mert akkor ordít a gyerek, mint a fába szorult...
2018. ápr. 11. 11:09

A legutóbbi szavazásomon rettenetesen ledöbbentem. A szavazatok száma főként háromfelé oszlik, és ezeknek kb egynegyede szerint teljesen rendben van, ha egy EGY ÉVES gyerek mobilozik. Én nem is értem. Nem 2, nem 3, nem 4, hanem 1 ÉVES, aki sem járni, sem beszélni nem tud még, normális, hogy mobilozik, mert ilyen most a világ???

Szerintetek tényleg ennyire elfogadott dolog ma már, hogy egy ilyen pici gyerek kezébe nem csörgő, kocka, gyűrhető könyv van, hanem mobil???



Én fordítva vagyok bekötve, ha ez felháborít?


Ki hogy gondolja, mi az minimális kor, ami előtt nem kéne rendszeresen mobilozni hagyni egy gyereket?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook