Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » -12 kg után stagnálok. Mit csinálhatok rosszul? fórum

-12 kg után stagnálok. Mit csinálhatok rosszul? (tudásbázis kérdés)


25. ebba518fdb (válaszként erre: 1. - Csiga01)
2010. aug. 22. 15:00

szia !


én is pont így jártam pár hónapja.. két hónapig nem mozdult a súlyom, pedig mindent ugyanúgy csináltam addig.. aztán rájöttem, hogy ha változtatok ilyenkor valamin, akkor megint beindul.. ilyenkor kipróbálok más mozgást, vagy valami új rendszert a kajálásban.. :) a lényeg, hogy ne add fel, mert pár hét és újra beindul.. :) már nekem is megy újra lefelé.. :)

2010. aug. 5. 17:47
Nekem úgy lendült át a stagnálás kétszer is, hogy elmentem egy baromi erőteljes hegymászó túrára, és rögtön lecsökkent a súlyom... Utána csökkent tovább is.
2010. jan. 11. 07:34
Ezt én is tapasztaltam, hogy egy idő után stagnálás következik be a diéta során, én is megijedtem először, de mivel tapasztaltam, hogy előtte jópár kilót fogytam a megadott módszerrel, és azt tartom is, tehát nem bennem van a hiba, folytattam tovább, s két hét után kb. ugyanúgy sikerült folytatnom a fogyókúrát, a szervezetem befejezte az ellenállást, megadta magát, nem tartalékolt tovább.Kitartás.Ez a fontos.
22. s.irma
2008. jún. 12. 21:19
Szerintem ez teljesen normális dolog. Van akinél a stagnálás akár heteket is jelent. Majd egy idő után ismét fogyni fogsz. Csak ne add fel!!!!!
21. 105.75 (válaszként erre: 8. - Vöri)
2007. nov. 21. 20:39
Szia, szerintem sem csinálsz rosszul semmit, én is így voltam vele,"egy idő után a szervezet megszokja a diétát és beáll a platóra".Ezen át lendülhetsz,pl. igy, hogy beiktatsz egy paradicsomos napot...azaz csak paradicsomot eszel akár több kilogramot is+ folyadékot.
20. Levander (válaszként erre: 18. - Smaragd1959)
2007. nov. 21. 20:03

Ez a Hold-fogyás összefüggés is bizonyítottan igaz! Ugyanúgy, mint a telihold-nem tudok aludni összefüggés...

De tudtommal most még növekvő Hold van, ezt megleshetitek több oldalon is, pl. bnőm oldalára is ki van téve: [link]


Szóval figyeljetek oda rá és mindig reggel evés és ivás előtt mérjétek magatokat!

2007. nov. 21. 19:59

Szia!


Semmit nem csinálsz rosszul... Ezt végre jó lenne megérteni a fogyózoknak, hogy kezdeti sok kg leadásában 90%-ban felesleges vízkihajtás történik... Miután megáll a fogyásod, az azt jelenti, hogy végre eljutottál a csak zsír égetéséig és ha sportolsz, akkor nem fogsz annyit fogyni, mint előtte, mivel izmosodsz! Nem is értem, hogy pl. a Nagy fogyásban a Norbi ezt miért nem mondja a csapatának...

2007. okt. 16. 18:07
hosszú éves tapasztalataim azt mutatják,hogy érdemes odafigyelni a hold csökkenésére és növekedésére,hiszen egyéb mást is szabályoz,ami hatással van ránk.ezért aztán vannak időszakok amikor 2 hét alatt csak 2 kiló megy le,vagy a csökkenő holdnál akár 10 kg is. Így az sem mindegy mikor kezdjük el a diétát.Hamar elveszíthetjük a kedvünket,ha a növeknőnél kezdjük el,mert egy deka sem fog lemenni 2 hét szenvedés után.
2007. okt. 16. 16:59

Szerintem ne keseredj el, bizonyos súlyvesztés után megáll a fogyás. A szervezetednek is hozzá kell szoknia a kisebb súlyhoz, megváltozott állapothoz.


Kitartás! :)

16. cukilany (válaszként erre: 12. - Deenise)
2007. jún. 12. 15:29

A csalónap csak kis testzsír%-ú embereknél használ, ami a nőknél 20 vagy alatta, nem hiszem, hogy itt sok 20%-as lány lenne...

Annak ajánlatos aki testépítő és zsírmentes tömeg kell, akkor a testzsír%-tól függ h milyen gyakran kell alkalmazni, 10% körül már 3-4 naponta is.

Amúgy eléggé behatárolt az a csalónap is, csak mivel testépítők egyébként sem esznek összevissza, hanem általában gr-ra pontosan viszik be a napi ételmennyiségeket, ezért náluk a csalónap is egy átlagos ember számára picit koplalásnak tünne...

15. 4726e582cf (válaszként erre: 14. - Emagdi)
2007. jún. 12. 14:26
nálam csaló 3 hónap lett :(
14. emagdi (válaszként erre: 12. - Deenise)
2007. jún. 12. 14:25
ezekkel a "csaló" napokkal csak az a baj, hogy nem lehet abbahagyni...:)) aztán csaló hét, csaló hónap lesz belőle:(
13. 4726e582cf (válaszként erre: 12. - Deenise)
2007. jún. 11. 22:29
ez sosem jött be, :(, de azért köszi :)
12. deenise (válaszként erre: 11. - 4726e582cf)
2007. jún. 11. 22:24
ha stagnál a testtömeg kell csinálni egy-két nap csaló napot és ennyi...
11. 4726e582cf (válaszként erre: 9. - Tinendo)
2006. szept. 26. 07:39
Nah, kérem a csak egy ideig stagnálásra - 2-3 hónapja stagnálok, hol lemegy egy-két kiló, hol fel. Úgyhogy egy ideje úgy döntöttem, hogy letojom a fogyit, és pihenek. Majd belekezdek ismét, ha lesz kedvem és elszántságom hozzá.
2006. szept. 26. 06:57
Én is ugyanebben a cipőben járok, de én mostanában sajnos többet is eszek. Remélem, egy kis szünet után töretlenül fogom folytatni, mert még van 10 kg pusszom. A torna megy változatlanul, de itt az ősz, a retek, salátaszezon, szerintem ezek az alacsony kalóriatartalmú zöldségek fogyasztanak a legjobban.
2006. júl. 27. 12:29
Csak 1 ideig fog stagnálni ez a dolog, utána folytatódik tovább a fogyás, de a szervezetednek is kell a regenerálás.
2006. júl. 23. 00:01
Szerintem semmit sem csinálsz rosszul, én is így voltam vele, és valahol, talán a Házipatikában olvastam róla, hogy egy idő után a szervezet megszokja a diétát és beáll a platóra. De ezen egy idő után átlendül. Nekem pl. úgy sikerült, hogy (90 naposoztam) 2 gyüminapot beiktattam egymás után.
2006. júl. 22. 19:04

Szia Csiga01!

Én is csak Proma76-ot tudom idézni.Csak 1 ideig fog stagnálni ez a dolog, utána folytatódik tovább a fogyás, de a szervezetednek is kell a regenerálás.

Kitartás!

6. proma76 (válaszként erre: 4. - Csiga01)
2006. jún. 30. 14:03

Ez egy természetes folyamat , a szervezetnek szüksége van rá. Lehet hogy csak egy pár napig ,lehet hogy 1-2 hétig tart.

Iyenkor kell erő venni magadon, úgyanúgy folytatni a diétát. Majd újra megindul.

Addig is kitartást.

5. 4726e582cf (válaszként erre: 4. - Csiga01)
2006. jún. 29. 20:49

:))), akkor jó, én teljesen kiborulok, ha stagnálok, akkor biztosan evésmegvonással "jutalmazom" magam, nem szándékosan, de (szerencsére már nem falásrohamom van) nem követendő példa...


Kérdezz csak :)).


Amúgy nem lehet, hogy azért nem mennek a kilók lefele, mert elméred a mennyiségeket? Milyen diétát csinálsz?

2006. jún. 29. 17:48

Nem vagyok nagyon elkeseredve, csak nem értem a helyzetet. Köszönöm, hogy bíztattatok!!!!

Üdv: Csiga

2006. jún. 28. 20:39

Csiga!


Tényleg ne keseredj el. Előfordul. Jobb, mint ami nálam van.... alig eszem és felfele megy a súlyom, csakis a vízre lehet fogni, mert nem lépem túl a megengedett kcal értéket. Meg nem eszem össze-vissza.


Nem szabad feladni. Viszont, ha 1 hónapnál tovább tart a stagnálás, érdemes egy vérvizsgálatra elmenni, mert lehet valami változás állt be a szervezetedbe.

2006. jún. 28. 11:37
Ne keseredj el azt olvastam, hogy ez természetes folyamat. Türelem és újra megindul a fogyás. Most nem szabad feladni!
2006. jún. 27. 22:57
Pár hónapja kezdtem a fogyókúrát, meg az életmód váltást. 12 kg gyönyörűen le is ment, de már két hete egy dkg sem. Mit csinálhatok rosszul?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook