Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van köztetek 5 hetes+5 napos (+-néhány nap) kismami? fórum

Van köztetek 5 hetes+5 napos (+-néhány nap) kismami? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
50. hnora (válaszként erre: 48. - Nicolecat)
2010. márc. 24. 15:52
:))) én is nagyon rákattantam :)
49. hnora (válaszként erre: 47. - Nicolecat)
2010. márc. 24. 15:51

Nekem 2 hétig fájt egyfolytában, amikor még nem tudtam, hogy terhes vagyok. Azt hittem egy durvább PMS-sel állok szemben. Az orvos szerint teljesen normális ilyenkor a fájdalom hasban és derékban, a lényeg, hogy ne vérezzél:)

Én is 8 hetesen megyek legközelebb, de holnap vérvétel és védőnéni.

2010. márc. 24. 15:50
Ez a libamájas kápia paprikával azért jól hangzik:P
2010. márc. 24. 15:45

Sziasztok:)! Nekem nem nagyon vannak kedvenc kajáim, egyelőre nem nagyon tudok megenni semmi jóízűen, és ma a fejem is fáj, de nem panaszkodom, boldog vagyok:). Voltam dokinál, 5 hetesen, legközelebb 8 hetesen megyek, alig várom, de még sajna odébb van..

Szokott fájni a pocitok? Én rég nem vezettem, és ma hazavezettem anyukámékhoz, kb 30 km, és fájt a hasam, görcsölt mire hazaértem, gondolom a feszültség miatt a méhem is begörcsölt:S. Megittam gyorsan egy magnéziumot, aztán elmúlt, de úgy megijedtem:(. Ez normális? Ugye nem kell aggódnom???

46. hnora
2010. márc. 24. 15:44

Helló!

Nálam a kaja-dolog fordítva van: eddig az egészséges étkezés éllovasa voltam, zöldségeket és gabonát meg sok gyümölcsöt ettem, most olaszkolbászos-pepperonis pizzát kívánok, meg épp 10 perce jött rám, hogy muszáj egy kis libamájast ennem kápia paprikával :)

És voltam orvosnál is, ő mondta, hogy 5 hetes vagyok (naptár alapján 6 lennék), az UH-n annyit lehetett látni, hogy dobog a kis szíve :)

45. pqueen (válaszként erre: 44. - D8b6514533)
2010. márc. 24. 14:01

:) én is így vagyok ezzel most az uborka a kedvenc, főleg a savanyú:$

te, ti mikor mentek dokihoz? volt már valaki? bocsi,ha már ezt írtátok, de nem mindig működik a net így igyekszem nem piszkálni:)

2010. márc. 24. 13:51

Az émelygéssel én is sokat küszködök...De szerencsére akadnak napok, amikor a reggeli rosszullét után egész nap teljesen jól vagyok, sem hányinger, sem szédülés:-)) Imádom ezeket a napokat:-))

És érdekes, hogy rákattantam a zöldségekre, nyersen, főzve, párolva, míg az édességet pedig egyáltalán nem kívánom. Korábban ez pont fordítva volt.

43. pqueen
2010. márc. 24. 13:21

Sziasztok!

Én is szeretnék csatlakozni:) Mi ma 5 hét +6 napos naposak vagyunk:)

Mindenkinek gratulálok. Én egyenlőre az aluszékonyságon és az émelygésen, szédülésen kívül nem érzek semmit-bár egész nap ez is elég, de érdekes módon éhes vagyok sokszor:)

42. hnora (válaszként erre: 38. - Nicolecat)
2010. márc. 24. 10:18
Komolyan? Ez még lesz rosszabb??? Háát, nem tudom, hogy fogok így dolgozni...
2010. márc. 24. 09:37

Köszönöm szépen:-))

Ezt a terhességet sokkal nehezebben viselem, mint az előzőt...Lehet, a korral is jár:-))

40. nicolecat (válaszként erre: 39. - D8b6514533)
2010. márc. 24. 06:06
Szia Ditti, üdv. a csapatban, és gratulálunk!!!!:)
2010. márc. 23. 22:25

Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni hozzátok. 5 hetes terhes vagyok:-))

38. nicolecat (válaszként erre: 37. - Hnora)
2010. márc. 23. 21:46
A tüneteim kb. ugyanazok, mint neked, ma nem tudtam időben lefeküdni, érzem is, hulla vagyok, de az utóbbi időben 8 és 9 között elalszom, sőt, délután is ledőlök, ha van időm. A mellem nekem is fáj, és pár napja egész nap hányingerem van, alig tudok enni valamit, persze erőltetem az evést, így se vagyok egy nagy darab:). Azt mondják a 6. héttől indul be igazán a rosszullét, hát, remélem itt megáll nálunk a helyzet.
37. hnora (válaszként erre: 36. - Nicolecat)
2010. márc. 23. 14:51

jó neked, hogy kinyomtatták...

és hogy viseled az első tüneteket? Én már megszoktam, hogy fáj a mellem, a lelassult emésztéssel is megbarátkoztam (sok almát, kölest eszem), szerencsére napközben nem vagyok fáradt, csak este 8-kor kidőlök, csak az émelygéssel nem tudok mit kezdeni :( Nekem a reggeli rosszullét az simán rosszullét, mivel nagyjából egész nap tart.

36. nicolecat (válaszként erre: 35. - Hnora)
2010. márc. 23. 13:16
Ja, bocsi:), nem láttam még ilyet, csak hallottam róla. Akkor 8.6 mm volt a petezsák, és látszott benne a pirinyókám, de még nem látszott a szívverése, bár ez elméletileg még normális.
35. hnora (válaszként erre: 34. - Nicolecat)
2010. márc. 23. 12:46

Ja, az a jónás-naptár :) Egy másik fórumon elemzgettük a lányokkal és mindenki feltette a magáét, hogy jobban lássuk :) Persze egy héttel az ott bejelölt ideális időpont után fogantam meg :)

De jó neked, hogy adtak fényképet! Nálad mit lehetett látni?

2010. márc. 23. 10:46
Nóra mit mutat a táblázat az adatlapodon?
33. nicolecat (válaszként erre: 32. - Hnora)
2010. márc. 23. 10:19

Igen, én is kaptam képet a picurkámról 5 hetesen, úgy örültem neki.

Nektek se sikerült gyorsan a baba, de annál nagyobb az öröm, gondolom:).

32. hnora (válaszként erre: 25. - Nicolecat)
2010. márc. 23. 08:24

Bp-en, és ám nem biztos, hogy ez minden dokinál így van, csak az enyém magánrendelőjének felszereléséről nem hallottam jókat. A kórházakban/rendelőkben meg csomó alapítványi/adomány pénzből viszonylag jó a felszerelés. A barátnőm pl. már az első ultrahangjáról kapott nyomtatott képet (asszem 6 hetesen ment el)

Mi egyébként 2 éve nem védekezünk, de komolyan az esküvőnk óta, fél éve próbálkozunk.

31. hnora (válaszként erre: 26. - Nicolecat)
2010. márc. 23. 08:21
jó neked, én előre fázom attól, hogy kávé és reggeli nélkül menjek vérvételre. Így is rosszul vagyok minden reggel :((
30. hnora (válaszként erre: 27. - Kitti84)
2010. márc. 23. 08:20

Lehet érdemes egy másik dokit keresned, nem? Olyan rossz, hogy sokuknak mi csak darab/darab vagyunk, nekik nem olyan nagy szám ez a terhesség, ami a mi kis életünk fő eseménye...

Engem szerintem azért vizsgált meg, mert ő maga állapította meg, hogy nehezen eshetek teherbe, és naptár szerint valamivel több mint 6 hetes lennék. Megnézte UH-val, és akkor látta, hogy a baba még jóval kisebb, valószínűleg 1 héttel később volt peteérésem... Lehet nálam még a teszt se mutatta volna ki ennyi idősen, mint amennyi te vagy, ne aggódj!

De az orvos lecserélésén azért gondolkodj el, később biztos lesz olyan helyzet, amikor szükséged lesz támogatásra és empátiára...

2010. márc. 23. 08:19
Csajok, sajna most mennem kell Mert közben dolgozok:-) de még vissza nézek.Nem sokára
28. hnora (válaszként erre: 24. - Kitti84)
2010. márc. 23. 08:16

Nem, én már most kaptam papírokat, a háziorvoshoz kellett elmenni velük, ő utalt be a szakorvosi rendelőbe vérvételre/vizeletvizsgálatra/EKG-ra. Elvileg vannak olyan eredmények, amik csak másfél hét alatt készülnek el (vagy még több), így azt mondták nem ártana minél hamarabb rávennem magam a vizsgálatokra...

És elvileg a védőnőhöz is el kell mennem bejelentkezni.

27. Kitti84 (válaszként erre: 23. - Hnora)
2010. márc. 23. 08:14
úgy számolom hogy a héten leszek 5 hetes.Akkor biztos nem látta volna, de olyan rosszul esett HOGY ELKÜLDÖTT.
26. nicolecat (válaszként erre: 24. - Kitti84)
2010. márc. 23. 08:04
Rákérdeztem a dokinál, és azt mondta, hogy igen, ráér csak a 8. hét után.
25. nicolecat (válaszként erre: 22. - Hnora)
2010. márc. 23. 08:03
Ez szuper, már én is úgy várom, hogy lássam a szívverését:)! Nekünk is első, és mi is sokat vártunk rá, 9 hónapot(nekünk ez sok volt, de ez elég relatív dolog). Én is magán dokinál voltam, a gépekről semmit nem tudok:(. Azt mondod jobbak a kórháziak? Hol laksz?
24. Kitti84 (válaszként erre: 21. - Nicolecat)
2010. márc. 23. 08:00
Hát, igen.Úgy döntöttem, hogy jövő hét pénteken megyek, akkor már csak fogja látni!?Mikor kell menned az első szűrő vizsgálatokra(labor, fogászat stb) csak a 8. hét után?
23. hnora (válaszként erre: 20. - Kitti84)
2010. márc. 23. 07:59
Mennyi idős vagy? Tényleg nem lehet sokat látni még ilyenkor, a barátnőmet is későbbre hívták...
22. hnora (válaszként erre: 18. - Nicolecat)
2010. márc. 23. 07:58

Nem, öt hetes csak, 27-e környékén fogant :) Alapvetően nálam is méhen belüli petezsákot láttak, de az orvos még egy kicsit körözött az ultrahanggal, és akkor ott volt egy borsszem méretű kis lüktető dolog. Na az a szíve :) Szerencsére a férjem is látta, el is érzékenyült rendesen :) Ez az első babánk, és már nagyon vágytunk rá mindketten...

Én is gratulálok neked, nagyon szép hónapok elé nézünk. Egyébként nekem is a 8. héten kell visszamennem, csak még nem tudom kihez. Az orvosom (aki egyébként endokrinológus), csak a magánpraxisban vállalja a terhesgondozást, én pedig szeretnék inkább rendelőbe vagy kórházba járni (nem perverzióm a várakozás, de az a tapasztalatom, hogy ott jobb gépek vannak, legalábbis aző praxisáról nem olvastam túl jókat ebből a szempontból...) Szóval most úgy döntöttem, körbenézek máshol is...

21. nicolecat (válaszként erre: 20. - Kitti84)
2010. márc. 23. 07:57
Elhiszem:(. Minden egyes vizsgálatot hosszú várakozás előz meg...ezt valahogy meg kéne szoknunk, de nekem se megy:).
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook