Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van köztetek, aki szokott orrmosást végezni? fórum

Van köztetek, aki szokott orrmosást végezni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
99. MMR (válaszként erre: 96. - Milia_1992)
2022. aug. 10. 14:42

Hasonló tüneteim vannak nekem is. Érdeklődnék hogy mi segített?

Előre is köszönöm a választ.

98. 27826e5205 (válaszként erre: 96. - Milia_1992)
2020. nov. 16. 00:03
Ártani biztos nem fog, ezèrt egy próbát simán megèr. Max kimosod a vírusokat, az meg tán nem nagy baj, mostanság pláne nem. Hajrá. 🙂
97. Epresturmix (válaszként erre: 94. - Kutymuty)
2020. nov. 5. 19:41
De van hozzá flakon. Nem értem nálad miért nem működött? Már ha a clean sin medet vetted.
2020. nov. 4. 12:55

Sziasztok! Tudom, hogy a legtöbb komment tavalyi, de hátha :)

2020.október elején mütotték a fogam, hogy a bölcsességfog kitudjon bújni a helyére. Az arcüregem többször volt ellenörizve,nem nyílt meg minden oke volt. Ra par napra arcureggyulladashoz hasonlo tuneteket kezdtem produkalni laz es fejfajas nelkul - visszamentm Aktil Duo. Nem lett jobb sot - iszonyatos budoset ereztem az orromba fekve, allva, ulve es szinte hanyingerkelto volt. Haziorvos Dalacin+ orrspray. Csodas javulas, hurra. Letelt a dalacin, orrfujasok egesz nap, suru kopetinger es ezek melle ha lehajolok akkor erzem azt a budoset ismet.

A haziorvos a koronavirus miatt alig-alig elerheto. Folyamatos gozoles, rezegtetes megvolt javulgatott de nem az igazi. Tegnap talaltam erre a forumra es kb. utolso opciokent kerdezem azokat akik jartak ebbe a cipobe - az orrmosas segitene?


Azota sincs lazam, sem mas tunetem.

En mar mindenre is gondoltam - homlokureggyulladas, orrpolip, minden forumot/ webbeteg orvosi cikket elolvastam.


Varom valaszotokat!

Vigyazzatok magatokra :)

2019. júl. 24. 16:11

Arról mi a véleményetek, hogy az orromosó flakonba / kancsóban nem sót, hanem valamilyen fertőtlenítő folyékony szappant rakok? Ezekben a szappanokban van klórhexidin és/vagy benzalkonium-klorid, amik jórészt virucid, bactericid és fungicid hatásúak, így feltételezem, hogy ezeket az arcüregen belül tudják ölni is a vírusokat és baktériumokat. Mint régebben egy Bioparox.


Értelemszerűen ezek nem csak a kórokozókat, hanem a nyálkahártyát vagy a természetes öntisztító folyamatokat is károsítják így nem is szabad gyakran, de van az a szint, amikor beáldozható a szervezetünk a gyorsabb gyógyulás reményében


Vadászom a netet, de pár kétes külföldi (orosz?) magyarra lefordított oldalon kívül nem találok egy hiteles forrást sem: sem tiltást, sem ajánlást. Pedig szerintem ez egy eléggé kézenfekvő megoldásnak tűnik elsőre.

94. kutymuty (válaszként erre: 93. - Epresturmix)
2019. jún. 1. 21:34
Persze, rendesen, ahogy a videókban is láttam, megnéztem mindet és rengetegszer próbáltam, valószínű mivel ez csak belecsorog (kanna, nem lehet nyomni hogy erősebben folyjon), ezért csak felcsorog az orrjáratba de át nem megy, pedig nincs polip és bedugulva sincs...szóval nem értem én sem, mi lehet a gond. Lehet hogy nem kancsót hanem azt a műanyag, nyomható fajta palackot kellett volna venni?
93. Epresturmix (válaszként erre: 32. - Kutymuty)
2019. jún. 1. 16:38
Rendesen oldalra fordítod a fejedet? Olyan nincs, hogy az nem folyik át! Megfelelő mennyiségű langyos, sós oldattal és oldalra fordított fejjel szoktam, csap fölött magamnak. Sokszor van náthám, emiatt vettem én is!
92. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Kutymuty)
2019. jún. 1. 16:33
Én szoktam! ClinSin Med-del, amihez van só!
91. Eta70 (válaszként erre: 74. - Kutymuty)
2019. máj. 31. 09:44

Bocsi, eddig nem értem rá.

Igen, egyet értek veled, sok-sok éves tapasztalatom nekem is, hogy az állandóan változó vírusok egy-egy erősebb fajtája komoly problémát tud okozni. az Ibuprofen általános hatású gyulladáscsökkentő. Nem vagyok szakember, de tudomásom szerint az egész szervezetben hat a gyulladás ellen. Nekem jó tapasztalatom van vele. Lehet hosszabban is szedni, legfeljebb időnként 4-5 napot kihagyni, mert ugye mindenhez kicsit hozzászokhat a szervezet. A gyulladás csökkentése sokat tud segíteni. Javaslom próbáld ki legalább pár napra, pl egy 600 v. 800 mg-os dózisuval. Ha már ilyen sokat költöttél a szükséges egyébre talán ezt még érdemes rászánni. Vegyél egy kisebb kiszerelést - ha jól emlékszem van 20 szemes v. kérd a legkisebb db számut.

Sok sikert.

90. kutymuty (válaszként erre: 89. - Aase)
2019. máj. 29. 21:46
Köszönöm szépen, Neked is minden jót!
89. Aase (válaszként erre: 88. - Kutymuty)
2019. máj. 29. 20:59

A kórházba így ahogy mondod, de hetente egyszer rendel az egészségházban is. Általában hétfő délelőtt. Érdemes időpontot kérni, mindig sokan vannak nála.

Sok sikert, gyógyuljatok meg. Szia.

88. kutymuty (válaszként erre: 87. - Aase)
2019. máj. 29. 19:39
Köszönöm. Bizonytalan vagyok, hogy nem csak belsős betegek, pl. ott műtöttek stb. mehetnek vizsgálatra hozzá? Mert kéne végre egy jó orvos, de a sima egészségházban botrányos a hozzáállás, jó lenne a kórházban is egy vizsgálat.
87. Aase (válaszként erre: 86. - Kutymuty)
2019. máj. 29. 18:24

Szerintem ha elég ügyes vagy, akkor igen. Ha előbb gondolkodtam volna pár éve, én sem vettem volna aranyáron. Sót sem, én sima mezei konyhasót használok. Egy bögrébe egy teáskanál. (Ez fontos, ha kevesebb, ha több, csíp. Nagyon.)

Én Bajor Bencéhez járok, jó szívvel ajánlom, de ott bármelyik orvoshoz mész, jó kezekben leszel.

86. kutymuty (válaszként erre: 83. - Aase)
2019. máj. 29. 17:58
Igen, úgy csinálom, a technikát már ezer videóról megnéztem, de nem megy át egy csepp sem. Biztos a kanna az oka...azt nem tudom nyomni. Elég egy sima palack, amit kifertőtlenítek? Mert marhára nincs kedvem újabb sokezret kiadni egy műanyag palackért :) :)
85. kutymuty (válaszként erre: 82. - Lávli)
2019. máj. 29. 17:57
Akkor ketten várjuk :) szerencsére jönnek a segítségek, amikért nem győzök hálás lenni, nagyon köszönöm mindenkinek, aki vette a fáradságot és írt a témában!!!!
84. kutymuty (válaszként erre: 83. - Aase)
2019. máj. 29. 17:56
Köszönöm, sajna kannát vettem...nem tudtam, hogy azzal azzal sehogy sem megy. Esetleg a Bajcsy-ban tudod, kihez érdemes menni? Mert sztk kereteken belül a majd elmúlik volt a szakorvosi vélemény, nagyon rossz szájízzel jöttünk ki.
83. Aase
2019. máj. 29. 17:35

Szia Kutymuty. Balra hajtott fejjel a jobb orrlyukba, jobbra hajtott fejjel a bal orrlyukba, nyitott szájjal. Ha nem folyik át a víz, a pakackot meg kell nyomni, hogy lökèst adjon. De ha kancsód van, azzal ez nem megy. Èn palackot használok. Ha nem megy, szerintem ne kísèrletezz, keress másik orvost. Csákó László nagyon jó, ès nagyon jó a Bajcsy kórház fül-orr-gègèszete. Csákó László is dolgozott ott.

A poènkodóknak meg csak annyit, hogy míg nem voltak benne, nem tudhatják, tehát ne szóljanak bele. Alkalmasint azèrt jusson majd eszükbe, ha ne adj'isten, hasonló helyzetbe kerülnek.

82. Lávli (válaszként erre: 81. - Kutymuty)
2019. máj. 29. 16:13
Te tudod. Már én is várom, hogy végre valaki megadja neked azt a technikai segítséget, hogyan öntsd azt a kannát! (vagy mézesmacis bödönt, viráglocsolót, nekem tök mindegy)
81. kutymuty (válaszként erre: 68. - Lávli)
2019. máj. 29. 16:08
Nem is kell semmit eldönteni, elég feltételezni, hogy vannak, akik komolyan veszik a bajukat és a legtöbb orvosi tudással, konzultációval és vizsgálatokkal, leletekkel felvértezve kérnek technikai segítséget :)
80. kutymuty (válaszként erre: 58. - Mina88)
2019. máj. 29. 16:07
Hát azóta sem folyik át, naponta többször próbálkozom, felszalad az orrba, aztán ugyanott kijön. Spray-vel sem, pedig orrpolip nincs, legalábbis a manuális vizsgálat nem mutatott ki.
79. kutymuty (válaszként erre: 66. - Agi_15)
2019. máj. 29. 16:04
Bizony hogy van. Régi kollegám megjárta az egész országot, mire talált egy olyan szakorvost, aki felismerte a probléma gyökerét, majdnem 5 évig járt orvosról orvosra. Sajnos sokan azt hiszik, hogy az orvosok egyformák, pedig dehogy, van jó és pocsék orvos, szerencse és utánajárás kérdése, épp kihez kerül az ember. Azt bátran mondhatom, hogy sokszor többet árt mint használ. Pl. gyerekkorunkban mindenkinél, akit csak ismerek és nálam is akármi gond volt, ész nélkül írták fel az antibiotikumot, mintha cukorka lenne, mi meg, mivel orvosok, elhittük, beszedtük, és mára van egy generáció, akiknek már nem vagy alig hatnak az antibiotikumok a csodás orvosi hozzáértés miatt. Régen azt írták fel náthára, amit ma már tüdőgyulladásra. Nem kommentálnám, de egy biztos, az orvosok sem istenek és mivel van a közvetlen környezetemben is nem egy, sajnos testközelből is látom és a sztorizgatásukat sem kívánom, hogy hallják a betegeik. Szóval szerencse és rengeteg energia, utánajárás, ha valaki mázlista, elsőre talál jó orvost. Ezt kívánom mindenkinek.
78. kutymuty (válaszként erre: 59. - Mina88)
2019. máj. 29. 15:55
Huh, most vettem jó drágán a másik fajtát, de akkor lehet hogy beszerzem ezt is. Aldiban melyik vettétek ezt a nagy infrát és kb. mennyiért? Most voltunk és nem találtunk, valami szezonális ajánlata lehetett? Köszi :) :)
77. kutymuty (válaszként erre: 58. - Mina88)
2019. máj. 29. 15:52
Csákó László a 20 ker-ben rendel, vajon más kerületből is fogadna a kórházban?
76. kutymuty (válaszként erre: 67. - Pteri)
2019. máj. 29. 15:51
Orrsprayt csak 7 napig szabad, ebben minden orvos egyetértett, le is álltam egy hét után, mert szétnyírja a nyálkahártyát. Szóval az kilőve, mert hónapok óta tart a gond és az egy hetes orrcsepp halottnak a csók kategória volt. Tengervizes spray-t viszont napi szinten használunk, ezt is megérdeklődtük, lehet korlátlanul. Az infrát nem tudom, milyen infralámpát érdemes venni ami nem horror áru de hatékony? Ha esetleg van ötlet?
75. kutymuty (válaszként erre: 69. - Guruljka)
2019. máj. 29. 15:49
Szia, köszi :) tormát, gyömbért napi szinten eszünk...szóval ez már kipróbálva :) De lehet hogy akkor emelem a dózist, és inhalálok is, bár evésnél is pont ez történt, azt hittem megfulladok, a torma egészen a fejtetőig hatol, nem lefele, hanem felfele csíp. Sírás és prüszkölés ezerrel.
74. kutymuty (válaszként erre: 70. - Eta70)
2019. máj. 29. 15:47
Köszönöm az ötleted. Nem tudják, mi okozta, v.színű egy agresszív vírus, amire nem nagyon hat semmi...találgatás megy, ezért kell az orrmosás, hogy legalább a tünetek enyhítését napi szinten el lehessen végezni.Te milyen gyulladásra használtad az Ibuprofen-t?
2019. máj. 28. 22:08
Mindenkinek köszönöm, hogy írt.
72. kutymuty (válaszként erre: 58. - Mina88)
2019. máj. 28. 22:04

Kedves Mina88!


Sajnos csak most tudtam leülni a gép elé munka után, ezért nem írtam eddig de majd szeretném veled privátban is felvenni a kapcsolatot. Nagyon rendes vagy, hogy ennyit segítesz, óriási segítség, mert egyszerűen az orvosok nem veszik komolyan a problémát, pedig már a szaglás is elszállt, ami további problémákat okoz.

71. Eta70 (válaszként erre: 70. - Eta70)
2019. máj. 28. 21:03
Kiegészítés. Azért javaslom, mert ha a gyulladás csökken az ibuprofen hatására, valószínű a nyálkahártya duzzanatod is csökkenhet.
70. Eta70 (válaszként erre: 57. - Kutymuty)
2019. máj. 28. 20:59
Ha lehet egy javaslatom, amit talán még alkalmazhatsz. Szerintem fontos a gyulladás csökkentése is, legalább valamennyire, de nyilván minél jobban. Nekem bevált az Ibuprofen hatóanyagú gyulladáscsökkentő; recept nélkül kiadják. Én az Ibumax nevü készítményt szoktam venni. Kedvező az ára és nekem bevált. Ha a 600 vagy 800 mg-ost választod az gazdaságosabb. Én sokszor elfelezek egyet, úgy szedem. Anyagilag sokkal kedvezőbb, mintha egy kisebb dózisút választol. Hátha ez is segít
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook