Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van köztetek 5 hetes+5 napos (+-néhány nap) kismami? fórum

Van köztetek 5 hetes+5 napos (+-néhány nap) kismami? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
80. aszija
2010. márc. 25. 12:16
Valószínű ma fognak szunyálni mert sokat voltunk a levegőn de náluk semmire sincs garancia majd meglátjuk.nagyfiam betakarózva nézi a tv-t a kicsi a szőnyegen szöszmötöl lányom még suliban
79. Kitti84 (válaszként erre: 77. - Aszija)
2010. márc. 25. 12:14
ok. Igyekszem majd bátran viselkedni és nem elájulni(mint az injekciónál általában)De hát mi ez a szüléshez képest...
78. Kitti84 (válaszként erre: 75. - Aszija)
2010. márc. 25. 12:12
Csak most néztem az adatlapod és láttam, hogy 3gyerekes anyuka vagy:-)Gratula!Nagyon szépek, aranyosak....A gyerekek nem szoktak du-n aludni?
77. aszija
2010. márc. 25. 12:12
Kitti ne aggódj egyáltalán nem fáj, ilyenkor a nővérkék még óvatosabban foglalkoznak a kismamikkal
2010. márc. 25. 12:10
Lehet hogy viccesen hangzik de tőlem még nem vettek vért...És nagyon félek már most:-O Fáj?
75. aszija
2010. márc. 25. 12:09
Kedvesek vagytok.Megpróbálok pihizni és lenyugodni.csak ez három gyerek mellett elég nehéz
74. Kitti84 (válaszként erre: 73. - Aszija)
2010. márc. 25. 12:08
Nyugodj meg!!!!!!!Nagyon sok kismaminál volt kics vérzés, barnázás.Unokatesómnál is és most egy 6 hónapos kislány anyukája.De mindenképp el kell menni orvoshoz.Pihenjél ha tudsz!
73. aszija
2010. márc. 25. 11:59
Sziasztok! légyszi nagyon nagyon drukkoljatok nekem.Tegnapi barnázás után ma megint vérzés lépett fel.Nem erős nem nagy mennyiség de rohadtul parázok és férjem csak este ér haza utána tudok bemenni a kórházba ügyeletre.Iszonyatosan félek.Se hasgörcs sem más tünetem nincs.Szorítsatok légysziiiiiiiiiiiiiii
72. hnora
2010. márc. 25. 11:48
azt hiszem összetévesztettem a szívhangot a szív-akcióval. Bocs:) Egyébként lassan telik az idő nekem is, türelmetlen is vagyok :)
71. hnora
2010. márc. 25. 11:47

Sziasztok!


Ettől a szívdobogástól megnyugodtam egy kicsit, nálam már az első UH-n lehetett látni :) De akkor lehet mégse jó ez az 5 hét? Mert naptár szerint 6 hetes lennék, csak az embrió olyan pici, hogy az orvos szerint csak 5 hetes. De a szíve már vert, azt tisztán lehetett látni :)

Ma voltam vérvételen és EKG-n, utána a védőnőnél is jelentkeztem. Korai, de nem tudok minden héten kivenni egy szabadnapot, hogy intéhessem:)

70. Kitti84 (válaszként erre: 69. - D8b6514533)
2010. márc. 25. 11:45
Akkor sóvárogni fogok a kép iránt:-)Majd írj kedden,hogy mi volt az uh-n:-) Én már úgy izgulok.Olyan lassan telik az idő....
2010. márc. 25. 11:37
Nekem azt mondták, hogy a 7-8.hét az,amikor már biztosan lehet hallani a szívhangot.Én is jövő héten leszek 6 hetes, de hétfőn este megyek ultrahangra a doktorbácsihoz, hátha sikerrel járunk. Nagyon bízom benne, hogy fogom hallani:-)))A képet nem kellett kérnem, saját magától adta. Lehet azért, mert mondtam neki, hogy a párom már nagyon várja a vizsgálat eredményét, és nem tudott eljönni velem.
2010. márc. 25. 10:24
Hogy képet készítsen a doki bácsi azt kérni kell?
2010. márc. 25. 10:23
Sziasztok!Csak 1-2 napig nem voltam és így megszaporodtunk?!:-))Én majd csak jövő héten megyek dokihoz akkor leszünk 1 nap híjján 6hetesek. Akkor már lehet hallani a szívhangot?
2010. márc. 25. 08:20
A "biztos"-t pedig úgy értettem, hogy amíg nincs szívhang, addig nem mondjuk el. Persze még utána is lehetnek gondok, de a nőgyógyász azt mondta, hogy addig a kiskönyvet sem kezdi el intézni és nem is küld sehova vizsgálatokra, míg a szívhangot nem észleli. És Ő javasolta azt is, hogy ezt az "eseményt" mindeképp várjuk meg, mielőtt a hírt közöljük.
65. d8b6514533 (válaszként erre: 59. - Hnora)
2010. márc. 25. 08:13

A párom rokonsága Csongrádon lakik, mi Székesfehérvár mellett egy kis faluban. Általában havi egyszer szoktunk Csongrádra utazni, s húsvét után legközelebb csak június elején fogunk tudni menni a munkám miatt, így azt gondoltuk, hogy a húsvét teljesen jó időpont lenne. Mégsem telefonon kellene közölni a hírt:-)) Nálunk még a szűk család sem tudja, csak mi ketten a párommal.

Székesfehérváron egyébként az a szokás, hogy szülésznőt is választanak az orvos mellé. Állítólag a szülésznők havonta csak 4-5 kismamát vállalhatnak, így viszonylag korán kell kiválasztani. Csak azt nem tudom, hogy császáros szülésnél is kell-e szülésznő...

64. aszija
2010. márc. 24. 19:54
Három gyermeket nevelünk. Az én előző kapcsolatomból a 10 éves lányomat a két közös fiunk 4- és 2 évesek, ők velünk élnek.Férjem előző házasságából a 14 éves lánya az anyukájával él.Férjem szeretett volna egy kislányt is és mindenki örülne egy hugicának.FÉrjemék is 5-en vannak testvérek és mivel én egyedül nőttem fel alapból nagy családot szerettem volna
63. hnora (válaszként erre: 62. - Aszija)
2010. márc. 24. 19:51

szörnyű, tudom. Azzal együtt, hogy tudom, hogy keveset kapnak meg minden, de én a saját szakmámban nem merném ezt megtenni. Kapnék is, ha megtenném :)

te egyébként hol fogsz most szülni? és hogyhogy vállaltatok egy negyediket?

62. aszija
2010. márc. 24. 19:37
Nem irigyellek az eset miatt.Rohadjanak meg az ilyen orvosok.Nekem anno nagyfiam itthon lenyelt egy pénzérmét legalábbis én azt hittem -mint utóbb kiderült kiköpte csak nem vettem észre.Na szóval a gyerekorvos elküldött a heim pálba röntgenre adobb beutalót is.Kisfiammal 7 hónaposterhes voltam.Fogtam becuccoltam a gyereket a kocsiba útközben felszedtem férjem irány a heim pál. az ottani ügyeletes betegfelvevő lazán elküldött minket a susnyásba mondván nem ők az ügyeletesek hanem a madarász.Én meg nem fogok átmenni a város másik végére.Vannak ilyen bunkó parasztok sajna.
61. hnora
2010. márc. 24. 19:32

Közben utánaolvastam: a védőnő és a háziorvos adott (egyébként háziorvoshoz is oda jársz, ahova bejelentkezel, és nem oda, ahova tartozol), a szülészt pedig fogadhatod. a Dél-Pestibe pedig tuti nem megyek, onnan engem már zavartak el teljesen más bajjal.

Karácsony után voltunk egy nappal, én 21 éves, a borotválástól begyulladt a hónaljam egyik szőrtüszője. Megőrültem, annyira fájt, amikor hozzáértem. Az orvosi ügyeletről azonnal a Dél.Pestibe irányítottak, mivel ezen csak úgy lehet segíteni, ha felvágják. Ott álltam a sebészet ajtajában, könyörögtünk az ügyeletes orvosnak, hogy csinálja meg, ő közölte, hogy nem ők az ügyeletesek, és menjek, ahova akarok, neki nem kötelessége felvennie. Az akkori párom kiderítette, hogy a Szt. István az ügyeletes, odagurultunk, 5 perc alatt végeztek, és megszűntek a fájdalmaim. Akkor megfogadtam: a Dél-Pestibe SOHA, semmilyen körülmények között nem megyek még egyszer!

60. aszija
2010. márc. 24. 19:20
Az elég ciki ha a Délpestihez tartozol. Egyik ismerősöm ott melozik azt mondja ott nincs is tehresgondozás ami azt jelenti hogy a lakhelyed szerinti sztk-ba jársz és ha szülnöd kell mész a délpestibe. Arról nincs tapasztalatom mármint a kórházról.Viszont ami igaz tényleg érdemesebb szülésznőt fogadni mert a doki nagyrészt csak akkor esik be a szülésre mikor már finis van.Én úgy jártam szólt a szülésznő a dokinak, mire odaért megszületett a fiam utána a doki varrt.Na mármost ezért a meloért nemfogok súlyos ezreket fizetni max akkor ha tudom a doki végig mellettem lesz és nemcsak a szülésznő.A szülésznő csinálja a gátvédelmet ő készít elő szülésnél, ha sikerült felfogadnod valakit ő lesz veled szülésnél ha kell masszíroz legtöbbször ő is vizsgál meg ő köti be az infuziot ha kell stb stb.
59. hnora (válaszként erre: 58. - Nicolecat)
2010. márc. 24. 18:57

Én azt hiszem pont a szülésznő a lényeg, ő van melletted a szülés nagy részében. A Szent Imrében például lehet őket is szabadon választani...

Bevallom, fogalmam sincs, hova tartozom, szerintem a Jahn Ferencbe, de a körülöttem lévő kismamák egyike sem ott szült, ahová tartozik... szóval én ezt valamiért nem is tartom szempontnak...

Mi sajnos képet nem kaptunk, de lehet azért, mert a férjem ott volt velem (mindenhová jön, a védőnőhöz is holnap :))

Miért épp húsvétot gondoljátok a "biztos"nak? Nem a 12 hét az? Nálunk már tudja a szűk család, meg az a 2 főnököm, akik a munkám stresszmentességéért sokat tehetnek, de mindenki más csak májusban fogja megtudni.

2010. márc. 24. 17:52

Sziasztok, jó látni, hogy egyre többen vagyunk:)!!!

Amúgy a szülésznőkkel mi a helyzet? Ha van dokim, akkor majd kapok valakit aki éppen ott lesz amikor szülök vagy lehet választani? Fogalmam nincs hogy megy ez. Egyáltalán érdemes ezzel foglalkozni vagy a doki a lényeg?

57. pqueen (válaszként erre: 56. - D8b6514533)
2010. márc. 24. 17:32

sziasztok:) köszönöm a válaszokat:$ én debreceni vagyok én még nem tudom, hogy mit fog mondani a doki jövő héten szerdán megyek és remélem én is kapok képecskét, mert apamackó nem tud velem jönni:( de ennél türelmetlenebb még soha nem volt:D

az első babánkat várjuk így minden érdekel:)

szép napot mindenkinek megyek:D

56. d8b6514533 (válaszként erre: 45. - Pqueen)
2010. márc. 24. 16:35
Én hétfőn voltam dokinál. Láttam a zsákocskát, meg benne valami fehér fonalkát... Sajna szívhang még nem volt, azt mondta a doktorbácsi, hogy még korán vagyok. De jövő héten azért megint megnézi, hátha...Azért apának kinyomtatta a képet, amit látni lehetett az ultrahangon. Annyira aranyos volt, otthon apa kitette az ágya mellé:-))) Húsvétkor szeretnénk a szülőknek és a gyerekeknek megmondani, de amíg nem biztos, addig hallgatunk. Csakhát egyre nehezebb. A gyerkőcök nem igazán értik, hogy miért fekszem le este olyan korán, miért vagyok annyit rosszul....
55. aszija (válaszként erre: 54. - Hnora)
2010. márc. 24. 16:17
Első gyermekemet még 11 évvel ezelőtt a csepeli szülészeten szültem ami azóta megszűnt.Mi területileg az I-es és a II-es szülészethez tartozunk, nemtudom te hova tartozol.Én nagyon összevesztem a barossban lévő orvosokkal és ott volt magándokim is.Barossból semmiképp sem ajánlom DR Magyar Zoltán és Csatlós éva házaspárt.Magyar doki egy pénzéhes .... ... doki akinek ha nem fizetsz az utcán meg sem ismer. A barossban van két tüneményes orvos Dr Lázár Levente ill. Garamvölgyi Zoltán de az ő tarifájukat ha van nekik nem ismerem.Barossban van még Dr Belics-a keresztnevét nemtudom sajna. A szent imrében dolgozik egy doki Dr CSemniczky gusztáv nála akartam volna szülni de közölte október végén elutazik és nem lenne etikus igy elvállalnia, legalább őszinte volt.A baross nagyon jó szülészet csak egyes dokik és csecsemős nővérek elég mufurcak de kibírható.Én most vacilálok mert védőnéni azt mondta hogy gyártelepre kell terhesgondozásra járnom de ha saját lábon megyek szülni akkor mehetek az üllői úti II-es szülészetre is nemfognak elküldeni.Március 16-án volt a II-es klinikán uh-m ahova vérzéses problémákkal mentem ott volt 4.2 mm a kis babócám láttam és hallottam a szívverését.A barossban annyiból rossz a szülőszoba hogy nem engednek sétálni csak az ágy mellé állhatsz le max és fekve kell szülni.Én nehezen viseltem hogy egészen végig feküdni vagy állni kellett ezért is keresek másik orvost.Másik kórházat.Én most szedek elevitet és 3x1 magne b6-ot hogy a problémám elmúljon de a védőnéni szerint ami nekem van az normális mert pont most kéne meglennie szóval azért parázok kicsit.Az egyik barátnőm októberre van kiírva ő a barossba jár somos professzorhoz ő egy idősebb őszhajú alacsony termetű doki.Barátnőm azt mondja a kórházba jár hozzá nem magánrendelésre és nem fizet neki.Személyesen is ismerem a dokit tényleg nagyon kedves aranyos doki lehet megnézem őt magamnak még elválik.Te hova is tartozol területilgeg?
54. hnora
2010. márc. 24. 16:07

aszija, üdv a körünkben :)

nagyon várjuk az infokat! Én Bp-i, egész pontosan csepeli vagyok, és nagy bajban vagyok az orvosválasztással!

Az eddigi dokim rögtön közölte, hogy a nála akarok szülni, akkor csak a magánrendelőjében pénzes terhesgondozás lehet. Nem mondom, nem ez volt az első mondat, amit hallani akartam, miután először láttam a babánkat :( Szóval arra gondoltam, körbenézek máshol.

A barátnőm a Szent Imrében fog szülni júliusban, holnap el is kísérem (inkognitóban, mint barátnő, nem mint kismama) egy ottani kismamaklubba találkozni a szülésznőkkel meg megnézni az osztályt. Ha tetszik, lehet én is ott kötök ki... Te hol szültél, kiknél, kiket ajánlasz és kiket kerüljünk? (Herczeg Szabolcson kívül, aki ellen a mai napig bírósági eljárás van az időzített szülések miatt, amibe egy kismama bele is halt, csak ugye az ártatlanság vélelme miatt nem függesztették fel...)

53. aszija
2010. márc. 24. 15:58
Sziasztok! Én naptár szerint most 7 hetes 5 napos vagyok.Ma voltam védőnőnél megkaptam a kiskönyvem és egy beutalot ekg-ra ha nem gond csatlakoznék hozzátok is.November 3-ra vagyok kiírva.4.babám várom, ha gondoljátok szivesen segítek pest mellett lakom pesten fogok szülni és egy-két orvost is tudok ajánlani és olyanokat is akiket messziről kerülni kell
2010. márc. 24. 15:56
Hnora amúgy merre laksz? Én a 3. kerületben. Sajna nem nagyon ismerek itt senkit, sok idős ember lakik a házban, gondoltam megkérdezem, hátha véletlenül a szomszéd házból írsz:PPPP. Esetleg valaki más:)?
51. nicolecat (válaszként erre: 49. - Hnora)
2010. márc. 24. 15:54
Köszi a gyors választ, megnyugtattál:)!!!
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook