Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Túlélni a nyarat az oviban fórum

Túlélni a nyarat az oviban (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
68. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 66. - 9536810fa1)
2011. jún. 23. 12:16
Lehet. De akkor se fogok óvodát csinálni a másfél szobás lakásban :) És mondom, nekem nincs igazán nagy gondom a szünettel, valahogy majd lesz.
67. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 57. - 4c1a787e8f)
2011. jún. 23. 12:14
Az én lányomnak pénteken kentem géllakkot. Azt mondta, olyan kell neki, ami nem kopik. Hát ez nem kopik :D Vicces, mert szinte elő sem készítettem a körmét, és mégis fent marad neki, pedig a kiképzés rendesen megvan nála. :D
66. 9536810fa1 (válaszként erre: 64. - 57aa4ea1e8)
2011. jún. 23. 12:14
... de hááát mégis az van, hogy a lehetőség millió... :)
65. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 64. - 57aa4ea1e8)
2011. jún. 23. 12:13
Ja, és én sem várom el ezt mástól.
64. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 62. - 9536810fa1)
2011. jún. 23. 12:13
Az sem vagyok. A sajátommal ok, de idegen gyerekkel nem.
63. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 54. - 4c1a787e8f)
2011. jún. 23. 12:12

Hát kb én is így gondolom.

Amúgy szerencsére a lányom imádja az ovit, neki az a bünti, ha nem mehet :D

62. 9536810fa1 (válaszként erre: 60. - 57aa4ea1e8)
2011. jún. 23. 12:12

... ez nem óvónéni-típus... hanem anyuka-típus..;))

szerintem :)

61. 9536810fa1 (válaszként erre: 57. - 4c1a787e8f)
2011. jún. 23. 12:11
Leányomnak derékig érő szőke haja volt (most is az van) ő meg indián akart lenni, hajszínező sprayvel befestettük feketére az egész nagy szőkeséget. :DDD
60. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 58. - 9536810fa1)
2011. jún. 23. 12:11
az lehet. Csak én kapnék kiütést :D Mondom, nagyon nem vagyok ilyen óvónéni tipus. :D
59. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 55. - 9536810fa1)
2011. jún. 23. 12:11
és köszi :)
58. 9536810fa1 (válaszként erre: 56. - 57aa4ea1e8)
2011. jún. 23. 12:10
Olyankor nem a komoly munkát kell végezni... :)))) Színeztetsz velük egy kis papírkoronát, kivágod, hátul tűzőgéppel összekapcs... aztán az összes kis királylány kap szép mintát a körmöcskéjére... imáááááááááááádnák. :))))
57. 4c1a787e8f (válaszként erre: 56. - 57aa4ea1e8)
2011. jún. 23. 12:09

Asszem élveznék a lányok...


Az én lányom a hajfestésért nyúz, mert szőke akar lenni. Mondtam, hogy vagy 10 évet tévedett...


De a körmöket is imádja... Jó ügyfeled lesz.

56. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 55. - 9536810fa1)
2011. jún. 23. 12:07
Ja. Mellettük mindent lehet, csak festeni nem :D A lányom mellet sem, egyedül, akkor festek, ha alszik, vagy nincs itthon. Pl most kezdem :D Szóval nem egyszerű ez azért annyira.
55. 9536810fa1 (válaszként erre: 53. - 57aa4ea1e8)
2011. jún. 23. 12:06
... pedig hogy örülnének a 4 éves leánykák, ha bemutatnád a tudásodat... (néztem az adatlapod, gratulálok)... szerintem egy varázslat lenne nekik... :))
2011. jún. 23. 12:05

Én úgy vezettem be ezt a nyári összevonás dolgot, hogy ez buli, megismerhetnek új gyerekeket, új játékokat, nincsenek foglalkozások...


A gyerek lelki világa nagyban a szülőétől függ...


Annak ellenére szóba sem kerül, hogy itthon legyenek, hogy én "itthon vagyok" a kicsi testvérükkel. Csak hát élni is kell valamiből...


Az apjuk 16 órát van távol (szombaton is), nagyszülők még dolgoznak. Azok az óvónők, akik nem ismernek, szoktak szúrós szemekkel nézni a babakocsira, de nem mozgat, én tudom, hogy az utolsó leheletemig a gyerekeimért hajtok egész nap, a többihez meg senkinek semmi köze...

53. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 51. - 9536810fa1)
2011. jún. 23. 12:00

Hát mivel én se viselek el hosszútávon sok idegen gyereket, meg türelmem sincs babusgatni mondjuk 7 db 4 évest, ezért nálam a lehetőség kilőve. Nem mellesleg, itthon is melózok, hogy ne vigyék el a fejünk fölül a házat.

Viszont nem is én sírok, hogy mit hogy oldok meg :D Majd lesz valahogy :D Eddig is elég sok mindent megoldottam. Szóval én speciel jól elvagyok a szomszéd tehenével.

52. 9536810fa1 (válaszként erre: 50. - 57aa4ea1e8)
2011. jún. 23. 11:56
... amúgy én államigazgatásban dolgozom, tehát nem vagyok pedagógus.
51. 9536810fa1 (válaszként erre: 50. - 57aa4ea1e8)
2011. jún. 23. 11:55
Végülis ... valóban... személyiségfüggő... de lehetőség is, és ha a lehetőség tulképpen adott (lenne), akkor legalább ne hárítsunk... szerintem... :) Ezért zavar engem mindig, hogy szidjuk a szomszéd tehenét, pedig ezer lehetőség saját kézben is...
50. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 47. - 9536810fa1)
2011. jún. 23. 11:53

Nekem semmi gondom az ovival, de azért lássuk be, a legtöbb szülő ezt nem tudja megoldani. Anyámat pl elég nehezen tudom elképzelni, hogy 8-10 gyerekkel van egy hetet, utána tuti diliházba kerülne, pláne, hogy még dolgozik is, apám dettó. Anyós kb haldoklik, oda sem mehetnek.

Én sem vagyok az az óvónéni tipus, tehát bőven elég az én hármam. Szóval szerencsés vagy, hogy ilyen tipus vagy, de sokan nem.

Hál istennek, talán azt a négy hetet valahogy megoldjuk, de nyaralni nincs pénz,majd itthon kitalálunk valamit, meg anyu vállalja a picit is talán egy hétre, ami azért is nehéz, mert kb három nap után haza akar jönni. A 65 éves anyámnak, meg a majd 70 éves apámnak nem biztos, hogy kell a stressz, hogy a gyerek hisztizik, hogy haza akar jönni anyához. A két naggyal nincs gond, ők egész nyáron ott lesznek valszeg.

Úgyhogy nem egyszerű dolog ez.

49. 9536810fa1 (válaszként erre: 48. - Stokimagdi)
2011. jún. 23. 11:53
... meg is dolgoztam érte, hogy szerencsém legyen, hidd el... :), de az egy külön történet. Az óvodás, kisiskolás évek időszaka a gyerekeimé volt ... teljesen. Ehhez viszont hozzátartozik, hogy amikor megnőttek, és immár leválófélben voltak, újra meg kellett tanulnom élni, nem volt egyszerű. :)
48. stokimagdi (válaszként erre: 47. - 9536810fa1)
2011. jún. 23. 11:50
Akkor Neked szerencséd volt az ovival is meg az iskolával is. :D
2011. jún. 23. 11:48

Nekem annyira furi, amiket írtok... én óvodában, iskolában is azt tapasztaltam, hogy nagyon gyerek centrikusak... és odafigyelősek... pedig sima városi óvoda volt mindegyik, először egy lakótelepi 4 csoportos, aztán egy belvárosi 8 csoportos, és valóban csak meleg szívvel tudok visszagondolni.

viszont az is igaz, hogy a gyerekeim nyáron mentek a nagymamához osztálytársastól, barátostól... álltak a sátrak az udvaron már elsős koruktól kezdve, apukám gyűjtötte velük a rőzsét a tábortűzhöz, vitte őket kecskét, birkát, tehenet nézni a szomszédokba... mindig vagy 8-10 gyerek volt náluk az én kettőmmel együtt. Én olyankor egy vagy két hét szabit vettem ki, olyankor kézműveskedtünk, bográcsban főztünk, szalonnát sütöttünk a tábortűznél, vittem őket kirándulni (igen a 8-10-et), strandra a közeli városba, mentünk a helybeni tóra is fürdeni... éjszaka szellemjárást tartottunk, aztán utána másik anyuka vitte az enyémeket is a Balatonra a nyaralóba, vagy otthon náluk voltak... soha, és ezt így írd és mondd, soha nem okozott gondot a nyári szünet... annyi szabim maradt, hogy decemberben karácsony körül még két hétig otthon voltam.

46. stokimagdi (válaszként erre: 45. - Trapiti)
2011. jún. 23. 10:58
Igen, és ez eléggé gáz.
45. trapiti (válaszként erre: 43. - Stokimagdi)
2011. jún. 23. 10:54

Ezzel a burkolt - vagy néha nem is olyan burkolt - célozgatással mi is találkozunk.


Múlt hét szerdától beteg volt a lányom, ezen a héten szerdán ment elöször természetesen orvosi igazolással. Délután felháborodva vonták kérdőre a férjemet amikor ment a gyerekért, hogy hány napig volt tünetmentes a gyerek, mert 2x is volt aznap wc-n. És hogy ha ma is így lesz akkor megint hazaküldik. Mert az óvónő azt is jobban tudja mikor beteg egy gyerek és mikor nem, mint az orvos...


Szintén a múlt héten e-mailben kaptuk a következő sorokat az egyik óvónőtől:

"A héten én már szabadságon vagyok, Rózsa néni helyettesít.

A gyerekek délután - lehet - több csoportba lesznek beosztva...aki teheti - és ennek nem akarja kitenni a gyerekeket - követheti a példámat, és elmehet szabadságra."


Komolyan az az érzésem ilyenkor, hogy az áldatlan állapotokkal az a cél, hogy inkább vegyük ki a gyereket az oviból. Az e-mailben ez már nem is burkoltan fogalmazódik meg :(

44. trapiti (válaszként erre: 42. - C130f7eb3b)
2011. jún. 23. 10:41
Hát... erre szerintem még néhány évtizedet várni kell. Húsz éve még saját óvodája volt a kórháznak ahol dolgozom. Nem egy kollégám gyereke még oda járt, úgy emlékeznek vissza hogy jó volt, nyugodtan tudtak dolgozni, nem kellett aggódni a gyerekért.
2011. jún. 23. 10:40

Nnna végigolvastam, sziasztok mindenkinek.

Nálunk a következő a helyzet. Az én kisfiam az idén iskolába megy, tehát, május végén elballagott az ovodából. Elvileg ugye a takaritási szünetig minden ovodának az a dolga, hogy vigyázzanak nyáron is a gyerekre, függetlenül attól hogy dogozik e a szülő vagy nem. A takaritási szünetre vonatkozik az az eljárás, hogy lehet ügyeletet kérni, ha a szülő nem tudja megoldani a gyermek elhelyezését. Jól mondom ugye??????

Nálunk, mihelyst az iskolaidő végetért, fel lettek szólitva azok a szülők, akik nem dolgoznak: hogy ugymond, nem akar e hosszabb szünetet a gyereknek? stb stb, burkoltan, meghogy akár már be se vigye, vagy hozza haza ebéd után.

Hozzáteszem, itt ahol én élek, rosszak a munkahelyi körülmények, és én jelenleg nem dolgozom, / április közepe óta /de a gyerek szereti az ovodát, miután ugye gyereknek gyerek a pajtása. És nekem is lehet olyan dolgom, ahova a gyereket nemigazán szeretném magammal cipelni, annál is inkább mert nem birja a buszt. Attól hogy itthon vagyok, még van dolgom, de ők azt feltételezik, hogy az ilyen szülő egész nap ráér, hát akkor minek viszi a gyereket.

Én ezt ugy oldottam meg, hogy kompromisszumot kössek, / vita nélkül / hogy ebéd után elhozom.

A szünet augusztus 1-31-ig lesz.

Mellesleg megcsinálták velem ezt a cirkuszt, mármint az ebéd utáni hazavitelt akkor is, amikor másfél évvel ezelőtt munkát találtam, dolgozni kezdtem, és szóltam, hogy nem tudok ebéd után értejönni. Merthogy akkor is el kellett vigyem, holott, február volt, és nem nyári szünet !!!!

Az ovónő hitetlenkedett, hogy tényleg dolgozom e, és hogy odatelefonálhat e? Ez azért eléggé durva nem ???

Az én meglátásom az, hogy az ovóda nyáron is azért működik, legalábbis a hivatalos szünetig, hogy vigyázzanak a gyerekekre, de ugy látom, hogy ez az ovónőknek terhes, és igyekeznek minden gyereket, akit csak lehet eltávolitani onnan.

42. c130f7eb3b (válaszként erre: 40. - Trapiti)
2011. jún. 23. 10:36
Szomorúan olvasom a soraid, és még elkeserítőbb, hogy nem egyedi az eseted. Talán az lenne a megoldás, ha a munkahelyek legalább ideiglenesen, nyárra biztosítanának helyben "gyermekmegőrzőket". Lehet, hogy ez hülyén hangzik, de ennyit megérdemelnének a dolgozóik...
41. stokimagdi (válaszként erre: 14. - Trapiti)
2011. jún. 23. 10:16

Igy igaz. Sajnos.

Mindjárt leirom, hogy nálunk mi a helyzet, csak végigolvasom a fórumot.

40. trapiti (válaszként erre: 38. - C130f7eb3b)
2011. jún. 23. 10:12
Nem sértettél meg... Az egészben az esik rosszul, hogy olyan helyen/munnkakörben dolgozom, ahol emberekkel foglalkozom, a legnagyobb bajaikban kellene segítenem rajtuk. Olyan helyen ahol nincs nyár, nincs "lazább" időszak és nincs két hónap szabadság. És mikozben az Ő bajaikkal kéne foglalkoznom nem lehetek nyugodt afelől hogy a gyerekemmel minden rendben, mert nem figyelnek rájuk úgy mint eddig. Sajnos nincsenek illúzióim. Amiben lehet próbálok alkalmazkodni. Pl. zoknit már nem is viszünk mert úgyis elvész (engedik hogy mezítláb legyenek az udvaron de azzal senki nem törődik hogy a gyerekek zoknija hol kallódik). Leszoktam arról is, hogy kinti-benti váltóruhája legyen mert minden nap eltűnt valami. Éppen most csináltatok ütésálló-nyúzható-taposható szemüveget a gyereknek, mert az óvónő nem képes megoldani hogy vigyázzanak rá. Ha kirándul a csoport minden alkalommal megszerveztem hogy mi vagy a nagyszülők egyike elkísérje őket. Amikor kiderült hogy a gyerekem azért nem ül le pl. kirakózni a csoportban mert csak 10-20 darabos kirakó van ami neki nem kihívás vettem néhány dobozzal, bevittem. Májusig minden nap másik mesekönyvet vitt, most nem visz mert volt ami nem került haza, volt ami tönkretéve került haza. Hetente viszek gyümölcsöt a csoportnak, bár nem vagyunk minden héten sorosak. Törődöm a gyerekemmel, normálisan nevelem, mindent azonnal viszek amit kiejtenek a szájukon. Nem sokat várok el: hogy szeretgessék ha kell, tudják merre jár, mit csinál, vigyázzanak rá. Mostanában nem megy. Nem tudom szülőként mit tehetnék azon kívül hogy megfogadom óvónéni tanácsát és kiveszek két hónap szabadságot a nincsből.
39. c130f7eb3b (válaszként erre: 25. - 5e48d37001)
2011. jún. 23. 10:06

Nagyon helyes! Tudod, nálunk a suliban már akkor kötelező nyári ügyeletet tartani, ha egy, azaz egyetlenegy gyerek igényli... és nem a dolgozó szülők gyerekei jelentkeznek... de ugyanez már az ovinkban is megfigyelhető. :((( Mint ahogy az is, hogy sok nem dolgozó anyuka viszi legkorábban be és legkésőbb haza a gyerekét.

Tehát amit korábban írtam, nem személyeskedésnek szántam, de el tudom képzelni, hogy emiatt fortyognak az óvónők és dajkák, bár ez nem mentség arra, hogy ne foglalkozzanak a rájuk bízott apróságokkal.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook