Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Túlélni a nyarat az oviban fórum

Túlélni a nyarat az oviban (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2011. jún. 23. 17:19

Végigolvastam amit azóta írtatok.


Nyilván az óvónőkkel is próbálom megbeszélni, de ettől még nem hiszem hogy tilos írni erről. Pláne hogy nem egyedi probléma ahogy látom...


Azért egy iskolás gyerek már egészen más tészta. Nyilván ha addigra nem változik a helyzetünk akkor fogok keresni napközis táborokat pl. és ki fogjuk fizetni. De mégis, szerintetek hová küldjem táborozni a 3.5 éves gyerekemet aki két hónappal ezelőtt váltott óvodát???


A mai élményünk: bekakilt az udvaron, mert óvónéni saját bevallása szerint lehet hogy reggeli után nem került sorra a wc-n mert annyi gyerek volt. Idegen bugyiban volt mikor odaértem mondván, hogy nem volt váltóbugyija - végülis csak 5 van bekészítve... úgy látszik meghaladta a képességüket megtalálni. Vagy egyszerűen csak könnyeb volt ráhúzni az első bugyit ami a kezükbe akadt. Óvónéni szemforgatva közölte, hogy szerinte beteg, legalább 3 hétig otthon kellene tartanom. Na ja... Mondtam, ha úgy látja, hívja ki hozzá az ovi gyerekorvosát, írja le, hogy milyen betegsége van. Erre persze elhallgatott. Hozzáteszem, orvos vagyok, elég jól fel tudom mérni, van-e baja a gyereknek és én lennék az utolsó aki betegen beviszi. De azt a luxust nem engedhetem meg magamnak hogy ne dolgozzak ha egészséges. Egyébként rájöttem, lehet hogy az böki a csőrüket hogy én írtam alá és pecsételtem le az igazolást? Gyerekorvosnál nem voltunk, úgy láttam, hogy meg tudom magam is oldani. Egy papírért meg nem megyek a beteg gyerekek közé akkor ha én is megírhatom. Legközelebb a főnököm fogja lepecsételni... agyrém.

97. stokimagdi (válaszként erre: 83. - Évi anyuka)
2011. jún. 23. 16:44
Igen-igen érdekes a dolog ugye? Olvasd el légyszi a 43. hsz-omat.
96. stokimagdi (válaszként erre: 91. - Reload)
2011. jún. 23. 16:43

No igen, szemüveg.....

Amikor az én kisfiam szemüveges lett, honapokig minden reggel vittem pluszba a törlöt, és a tokot, egyetlenegyszer nem törölték meg neki a szemüvegét. Mindennap szutykosan hoztuk haza.

De idén májusban az ovonő igen sürün b...tott, hogy mikor lesz már kiváltva az uj szemüveg.

/ merthogy szemorvoshoz kellett menni, és másikat irt fel, / folyamatban van, de nem 2 ft nem tudtam még elhozni.

Ezidő alatt a kicsim elcsórta :D a nagyfiam tavaly nyáron vásárolt 800 ft-os napszemüvegét, és abban ment az ovodába, mire az ovonő..... " napszemüvegre volt pénz ???"

Azóta már mindketten kaptunk ajándékba családtagoktól másik biciklit, várom hogy erre mikor kérdeznek rá. :D:D:D

2011. jún. 23. 15:41

Most olvastam a többiek hozzászólását, már írtátok ezt az iskolai felügyeletet.


Mondjuk ez nem a legszuperebb nyári időtöltés egy gyereknek. Az iskolában ücsörögni a padban adott esetben, ha esik az eső. :SS

A különböző táborok meg iszonyú drágák :(

94. Évi anyuka (válaszként erre: 87. - Reload)
2011. jún. 23. 15:38

Úgy tudom van nyáron iskolásoknak gyerekmegőrzés. Olyan óvodai felügyelet szerű. Unokatesómék gyereke van ilyenben. 2-os kislány, otthon ugye nem lehet egyedül.

Így nem tudod megoldani a nagyobbal? Azzal is faragnál le és nem a Te szabid fogyna.

93. reload (válaszként erre: 90. - Zebracsikó)
2011. jún. 23. 14:39
Pont erre gondoltam a minap én is, igaz nekem az egyik már sulis. De örüljek, hogy az oviban csak 4 hét a szünet, nem 8-9 :)
92. pmjudit (válaszként erre: 90. - Zebracsikó)
2011. jún. 23. 14:39

Bizony a suliban ez lesz.

Nálunk van felügyelet júl. utolsó napjáig - naponta másik pedagógussal felügyelet. Jó időben iskolaudvar, rossz időben tanterem.

Augusztusban kötelező fertőtlenítés és takarítás miatt zárva.

91. reload (válaszként erre: 89. - Zebracsikó)
2011. jún. 23. 14:38

Mikor először hazavittem az ágyneműt kimosni és visszavittem, szóltam, hogy az nem a mi lepedőnk,amit haza adtak. Ezután kb 2 hétig nyomoztam a lepedőtulajdonost, szóltam még 2X mikor hazavittük, hogy az még mindig nem a miénk. Aztán egy idő után eluntam a dolgot, a férjem azt mondta lepedő-lepedő.

Úgyse volt egy darab frottírlepedőm se soha :))))


Nyilván ez nem akkora probléma, mint egy szemüveg..na azért kivágtam volna a balhét tutira.

90. zebracsikó (válaszként erre: 33. - Trapiti)
2011. jún. 23. 14:36

Az iskolában is van nyári szünet, 2,5 hónap! AZt is meg kell majd oldani, ott is csak gyerekfelügyelet van, és az iskolában is lesz tanévenként 5 nevelés nélküli munkanap. Nyáron helytől/lehetőségektől függően bent az iskolában, iskolaudvaron, illetve kiterelik őket a szomszéd játszótérre.

Foglalkoztatás nincs, arra ott vannak a fizetős táborok.

89. zebracsikó (válaszként erre: 31. - Trapiti)
2011. jún. 23. 14:34
Teljesen igazad van abban, hogy a gyerek biztonságára és alapvető értékeire (ruha, szemüveg) az óvónőnek figyelni kötelesség!! de ezt a vezető felé kell jelezned, nem felénk.
88. reload (válaszként erre: 86. - Évi anyuka)
2011. jún. 23. 14:24
Én is mennék nyaralni elhiheted, de utána ott marad 2 hét szünet mikor nincs senki a gyerekekkel... Inkább a nyaralást hagyjuk ki,talán jövőre jobb lesz a helyzet :)))
87. reload (válaszként erre: 86. - Évi anyuka)
2011. jún. 23. 14:23

Nálunk nincs mama, nagynéni, nagybácsi..stbstb, így elég nehéz megoldani. A nagyobbikat viszem a barátnőihez, táboroztatni meg ilyenek, a kicsi oviban van, az 1 hónap szünetet meg szabival megoldjuk, de külön-külön sajnos.

Nem a legjobb ez így, hisz egész nyáron alig vagyunk együtt, de más megoldás nincs....

86. Évi anyuka (válaszként erre: 85. - Reload)
2011. jún. 23. 14:19

Nem is én miattam kellene a közös nyaralás (persze én is vágyom rá, hisz egy család vagyunk), hanem a gyerekek miatt.


Igazad van, valamit valamiért. :(


Még nem tudom hogy lesz. Nem vagyok az a "majd lesz valahogy " fajta ember, de most nem gondolkodtam még rajta. 3 hét közösen a Balatonon, ebből nem engedek. Aztán majd pár napig egyik mama, pár napig másik, pár napig anyukám... valahogy így megoldjuk.

85. reload (válaszként erre: 82. - Évi anyuka)
2011. jún. 23. 14:07
Nálunk hasonló okok miatt 2éve nincs közös nyaralás. Hosszú hétvégeken beidőzítünk 1-1 "nyaralást". Tavaly pl. a húsvétot "dobtuk" egy 3 napos közös kiruccanásra. De valamit valamiért...
84. trapiti (válaszként erre: 83. - Évi anyuka)
2011. jún. 23. 13:40
Nálunk a legtöbb gyerek még járna, mert a legtöbben július-augusztusra időzítik a szabijukat. 5 csoportnyi gyerek + a szomszég ovi gyerekei ami most zárva van két csoportba vannak összezsúfolva. Még ha sok hiányzóval is számolok kb. 80 gyerek tolong 40 helyén, az udvarra máskor épp azért nem visznek két cosportnál többet egyszerre mert viszonylag kicsi.
2011. jún. 23. 13:35

Meg az óvónők egyfolytában fújjognak rám, mikor viszem be nyáron a gyereket, hogy minek?


Nem értem!!!!


Miért van az, hogy a 200 fős oviban most csak 25 gyerek van. Itt a szülők 70 %-ának van 3 havi szabadsága?????


Van olyan, aki május 31-ével kivette a gyereket. Az évzáróra alig tudták összevadászni az óvónők.

2011. jún. 23. 13:33

Nekem a fiam most volt nagycsoportos ovis. A zárás után már nem viszem vissza augusztus utolsó 2 hetében, mert milyen az, hogy aug. 31-én ovi, aztán szept 1-én meg suli.


Egyébként nekem is ilyesmi gondjaim vannak, nehezen oldom meg a nyarat.

És jövőre mit csinálok, mikor a suli kiadja a szünetet június 14. után????

Anyukám, apukám dolgozik, 2 mamám van, de már 80 körüliek...

Apósom dolgozik szintén, anyósom meg rokkantnyugdíjas, menni alig tud, szinte egész nap csak fekszik. Kész pont.

Ja meg van egy 2 évesem is, az még bölcsis. És bölcsizárás is van, és persze nem egyidőben az ovizárással. Klassz mi? Kb 2 hét ami fedi egymást.


Na mit csináljak?


Én 3 hetet tudok egyben kivenni, meg a férjem is, akkor megyünk le a Balcsira.

HA külön-külön vesszük ki a 3-3 hetünket, úgy szűken kijönne a dolog, de akkor hol a közös nyári nyaralás? :((

2011. jún. 23. 13:26

Egy ismerős írja:

"Tegnap mentem ...ért az oviba. Gyerek sehol. Kérdezem óvónőt, hogy merre van. A válasz: az előbb még itt volt. Mondom köszi, most nincs. Hosszas keresgélésre egy idegen apukával és a lányával találtam meg egy másik csoport öltözőszobájában. Mikor alapból az udvaron kellett volna lennie. Hát köszi. Baromira figyelnek rájuk. :(("


Sorban hallom egyre több helyről ugyanezt.

Még ha magamról lenne szó, rendben is lenne a leszaromtabletta, de érdekes módon a gyerekemhez nem tudok így hozzáállni.

80. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 79. - 0c7cb4959f)
2011. jún. 23. 12:52
nézz utána a neten, mi az a leszaromtabletta :D ezek szerint, még sosem hallottál róla :D
79. 0c7cb4959f (válaszként erre: 73. - 57aa4ea1e8)
2011. jún. 23. 12:34
Hát én nem szeretnék beszedni semmit! Anélkül is jól elvagyok! Fő szlogenem problémák nincsenek, csak megoldások!
78. 9536810fa1 (válaszként erre: 77. - 0c7cb4959f)
2011. jún. 23. 12:31
olvass vissza kicsit!
2011. jún. 23. 12:30
Az még csak hagyján az oviban! De mikor nincs ovi akkor hova tegye a dolgozó szülő a gyereket, ha mondjuk szabira nem tud menni, vagy nem is mer! Mert azt az időt leszervezni, túlélni szerintem az a művészet!
76. 9536810fa1 (válaszként erre: 75. - 4c1a787e8f)
2011. jún. 23. 12:24
... természetesen a munka, az munka... ez nem kérdés. :)
75. 4c1a787e8f (válaszként erre: 66. - 9536810fa1)
2011. jún. 23. 12:23

Szerintem ő is olyan tipus, hogy ha dolgozik, akkor arra koncentrál, szívvel, lélekkel. Én is ilyen vagyok. Inkább elvégzem odafigyelve a munkámat, meg a házimunkát, és délutánra, meg hétvégén tényleg szívvel lélekkel a gyerekeimmel tudok lenni. Engem flusztrál, ha a kettőt egyszerre kell csinálni, (elég sokat volt olyan is).


Ez nem azt jelenti, hogy a munka fontosabb, csak ha nincs más, akkor az is az élet fontos része. Szerintem nem baj, ha ezt másként éljük meg. Az én gyerekeim kifejezetten szenvednek itthon hosszú távon, amíg én házakat tervezek, (amin mellesleg mások élete is múlik)... Még akkor is, ha mutatok nekik utat az elfoglaltsághoz... Velük menni kell, sokat..


Egy meg még így is van itthon velem... Ő még elmászkál itt a lábamnál...

74. 9536810fa1 (válaszként erre: 73. - 57aa4ea1e8)
2011. jún. 23. 12:22
... szintén... ;)
73. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 71. - 9536810fa1)
2011. jún. 23. 12:20

Ebben tökéletesen egyetértünk :)

Amúgy meg, leszaromtablettát kell szedni, elfogadni, amit nem tudunk megváltoztatni, és változtatni, amin lehet. Én így élek, és bevált, és jól vagyok :)

72. 9536810fa1 (válaszként erre: 70. - 57aa4ea1e8)
2011. jún. 23. 12:19
Jó munkát, szép délutánt. :)
71. 9536810fa1 (válaszként erre: 68. - 57aa4ea1e8)
2011. jún. 23. 12:19

Nem is azért mondtam...

csupán csak azért, ahogy írtam is, hogy zavar, ha másokra fröcskölődünk... ha valaki nyugodtan, kiegyensúlyozottan, természetesen tudja viselni az adódott helyzetet, akkor az OK. De ha valami nem tetszik, akkor kezünkben a változtatás lehetősége, mert az, hogy mindenki trehány, meg nem figyelnek, meg nem jól végzik a munkájukat... ez tökjó (megnyugtató) megállapítás lehet, de előre nem visz.... szerintem.

2011. jún. 23. 12:18

... és most L, festenem kell.

Sziasztok!

69. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 61. - 9536810fa1)
2011. jún. 23. 12:17
az enyém tök szőke. én is az voltam amíg melíroztattam. most vörös vagyok, nyúz, hogy megint legyek szőke, vagy ő vörös. Hát kb mind a kettő ki van csukva :D A fodrász hülyét kapna, mire kiszőkítené a vöröset :D
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook