Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Túlélni a nyarat az oviban fórum

Túlélni a nyarat az oviban (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
38. c130f7eb3b (válaszként erre: 24. - Trapiti)
2011. jún. 23. 09:59
Nem feltételezés... tapasztalat. :((( És pont nem rólad szól, hanem azokról, akik "hivatalból" otthon vannak. Vagyis: véletlenül sem akartalak megsérteni sem téged, sem pedig azokat, akik dolgoznak!!! :)
37. trapiti (válaszként erre: 35. - 9536810fa1)
2011. jún. 23. 09:54
Ajjaj... én inkább azt tartanám járható útnak ha a pedagógus is végezné a dolgát ;)
36. trapiti (válaszként erre: 34. - 9536810fa1)
2011. jún. 23. 09:53

Hidd el, van tapasztalatom sajnos, ez a második óvodánk. Májusig rendben is volt minden, csak a nyárra való tekintettel fordultak ki magukból.

Nem ötlethiányban szennvednek, inkább azt látom, hogy terhükre vannak a gyerekek.

35. 9536810fa1 (válaszként erre: 33. - Trapiti)
2011. jún. 23. 09:46

"szintén pedagógusnak vallja magát."

ajaajjjjjj.... anyukának megfelelő magántanárt tudnék javasolni a gyermek mellé... már most.

34. 9536810fa1 (válaszként erre: 31. - Trapiti)
2011. jún. 23. 09:45

... a problémát ugye ott el kell mondani, ahol tudják orvosolni.

"óvónéni! Tudok-e segíteni valamit, hogy tartalmasabban teljen a nap, színezőket fénymásolni... kreatív akármiket kivágni?... stb ... Ismeri-e azt a játékot, hogy...? szerintem élveznék a gyerekek. blabla... "


Ha végkép gáz az óvoda, akkor pedig új ovit kell keresni. Két gyerekem járt oviba, iskolába... sőt ovit váltottunk is költözés miatt... maximálisan elégedett voltam, csodás óvónénik, dajkák (és konyhásnénik is) voltak. Szóval ha óvódáról beszélünk, nekem ez a kép ugrik be.

(Nem mellesleg anyukám is nyugdíjas óvónő.)

Ha ilyen haraggal vagy az ovi felé, ami a soraidból kitűnik, az meg fogja mérgezni a levegőt.. a gyermekednek is. ... szerintem....

33. trapiti (válaszként erre: 30. - 9536810fa1)
2011. jún. 23. 09:40

Nehéz jó képet vágni ahhoz amikor minden napra jut valami kellemetlenség. Májusig nem volt semmi gond és én sem "voltam haraggal".

Na, abban biztos vagyok hogy az iskola sem lesz könnyű, már régen megkaptuk hogy két baj van a gyerekkel, az egyik hogy túl okos a másik hogy túlságosan szeretjük. És aki ezt mondta szintén pedagógusnak vallja magát.

32. 5e48d37001 (válaszként erre: 26. - Trapiti)
2011. jún. 23. 09:40

Sajnos nálunk így mennek a dolgok. Sőt csak 3 hetet lehet igényelni az ügyeletes oviban,még akkor is ha mind a 2 szülő dolgozik!

Amúgy meg nagyon jó ovi, tényleg. Csak ez az egy diljük van.

31. trapiti (válaszként erre: 28. - 9536810fa1)
2011. jún. 23. 09:38

Nem az 5 hét zárás a gáz, és igen megoldjuk hogy ebben az 5 hétben a család együtt legyen. Bár ehhez ugye még jön a téli szünet illetve az 5 nap nevelés nélküli munkanap amit mind szabadsággal kell megoldani, ami nekem közelkalmazottként mindenestül 27 nap. Számolj ;) De ez nem gond, még egyszer mondom.


A gond az ami hogy június elejétől július közepéig a zárásig 6 héten keresztül megy.

Oké összevont csoport. Az is rendben hogy az óvónők negyvenakárhány nap szabiját ki kell adni. De az már nem, hogy aki ott van az sem csinál semmit. Minden nap történik valami baleset, fogalmuk nincs mit csinált a gyerek egész nap, amikor megyünk érte sokszor azt sem tudják épp merre van. Eltűnnek a holmijai, lassan váltóruhát sem tudok bevinni, mert elvész. A szemüvegére nem vigyáznak, tönkremegy, elvesznek a darabjai. Vagy erre is az a megoldás, hogy júniustól szeptemberig ne hordjon szemüveget.


Nálunk is vannak szabadságolások, de aki épp dolgozik kétszer annyira kitesz magáért hogy kompenzáljuk a létszámhiányt.

30. 9536810fa1 (válaszként erre: 26. - Trapiti)
2011. jún. 23. 09:31
Haraggal vagy az óvónők, az óvoda felé.... valószínű így lesz iskolában is, nem lesz könnyű dolgotok.
2011. jún. 23. 09:31
ez nagyon gáz amiket itt olvasok :( gyeden vagyok és egész napos a fiam. június eleje óta itthon van, mert nem volt kedve oviba járni már :) én meg ráhagytam. június végéig van ovi aztán aug. 20.-a után indul újra. itt incs ilyen kitétel hogy gyeses vagy munkanélküli anyuka gyereke csak félnapos, ezt azért találják ki többnyire mert zsúfoltság van alvásnál, de ezt a pénteket nem értem
28. 9536810fa1 (válaszként erre: 23. - Trapiti)
2011. jún. 23. 09:29
Miért képtelen ellátni a feladatát? Ezt nem értem. Azt, hogy nyáron bezár az óvoda is iskola is X időre, ez már 30 éve is így volt... és nem dőlt össze a világ. Néhány hetet a gyermek tölthet a családjával, nagyszüleivel, nagynénivel...
27. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 25. - 5e48d37001)
2011. jún. 23. 09:24
Hát ez elég gáz azért... na, mindegy.
26. trapiti (válaszként erre: 25. - 5e48d37001)
2011. jún. 23. 09:22

Elég érdekes... valójában nem szabhatnának ilyen kitételeket, amelyik gyerek felvételt nyert az oviba, annak joga van az egész napos ellátáshoz. Ettől függetlenül ha lenne 8 hét szabim nyilván nem vinném oviba.


Ahová a sógoromék kislánya jár, szabályosan el kellett rejteni a velük együtt lakó nagymamát amikor csláadlátogatás volt, mert ahol az óvónők tudomást szereztek róla hogy elérhető nagyszülő van, péntekenként nem fogadják a gyerekeket, és nyáron sem. Tényleg normális dolog hogy az óvónők ezt megtehetik?

25. 5e48d37001 (válaszként erre: 21. - C130f7eb3b)
2011. jún. 23. 09:18

Nálunk az a kitétel,hogy mind a 2 szülő dolgozzon,akkor mehet tovább nyári,ügyeletes ovibna a gyerek.

Sőt!Évközben ebéd után haza kell mennie azoknak a gyerekeknek ahol az anyuka nem dolgozik,gyes ,munkanélküli stb.

24. trapiti (válaszként erre: 21. - C130f7eb3b)
2011. jún. 23. 09:07
Köszi a feltételezést :) Dolgozunk mindketten, nem hobbiból jár a gyerek oviba és nem azért mert idegesít a jelenléte. Én lennék a legboldogabb ha együtt tölthetném vele a nyár minden percét.
23. trapiti (válaszként erre: 22. - 9536810fa1)
2011. jún. 23. 09:06
Hát nem gondoltam, hogy a kiscsoportos gyerekemet táboroztatnom kell mert az óvoda képtelen ellátni a feladatát :( De lehet hogy körbetelefonálom a környező családi napköziket és július két hetére kimenekítem a gyereket... :(
2011. jún. 23. 08:05

Már az ovikban is vannak nyári táborok... igaz, hogy nem az ovi díjért, de izgalmasak-érdekesek. Most készültem elő egy ismerősnek az ovis tánctábori foglalkozásokhoz... királylány ruhákat varrtam, puzzleket, memóriajátékokat készítettem szintén az adott témában... színes dekorgumiból korona és jogar alapokat... blabla... jóóóó lesz.... :)) igaz, hogy 26 ezer Ft/hét, reggel 7-től du. 6-ig...

De láttam más ovikba kevesebbért is...

21. c130f7eb3b (válaszként erre: 17. - Zebracsikó)
2011. jún. 23. 07:55
Ráadásul az a tapasztalatom, hogy az óvodai/iskolai felügyeletet elsősorban azok igénylik, akik főállású anyák vagy munkanélküliek.:((( A dolgozók többsége valahogy megoldja a gyerek elhelyezését. Egyébként annak idején nálunk a szünetekben az én nyakamba sózták a 6 évvel fiatalabb tesóm, és ez teljesen természetesnek tűnt. :)
20. trapiti (válaszként erre: 16. - Jozsi.38)
2011. jún. 23. 07:08
Ez biztos hogy nem járható út. Gondolom aki tudta már kivette a gyerekét, aki meg dolgozik az dolgozik.
19. trapiti (válaszként erre: 17. - Zebracsikó)
2011. jún. 23. 07:07

Az utolsó bekezdésedhez:

már régen nem azt várom, hogy neveljen a pedagógus - bár amikor ugye a szakmai önérzetről van szó, akkor nagyon hangsúlyozzák, hogy ők nevelők, akiknek megvan ehhez a szakmai felkészültségük én meg csak a h***e szülő. De nem várom hogy neveljék. Azt várom, hogy vigyázzanak rá. Abban a 8 órában amíg a gyerek az oviban van ez lenne a dolguk, semmi más :(

18. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2011. jún. 23. 07:04
Sajnálom,hogy így jártatok.Az én lányom is jár még a nyári oviban. Nagyon szereti,igaz az udvaron vannak összevonva,de a kiscsoport azért egybe tart.A hajgumik eltűnésén kívűl más kellemetlenség nem történt.
2011. jún. 23. 06:52

Az óvodai nyári zárást a fenntartó rendeli el, elsősorban a kötelező nagytakarítás-felújítás és költségtakarékossági okokból.

Ezen kívül 5 nevelés nélküli munkanapot tartanak tanévente.

A nyári zárás idejét februárban már kifüggesztik.


A nyári ügyelet tényleg csak ügyeleti formában valósul meg.

A fülbe-szembe homokszórás, kisruhák elhagyása tanév közben is gyakran előfordul. Ha a gyerek nem szól róla az óvónéninek, nem csodálom, hogy az nem tud róla. Sőt: baleset is előfordul mind a tanév alatt, mind a nyári ügyelet alatt.


Abban igazad van, hogy ilyenkor is lehetne egy kicsit szakmaibb munkát végezniük az óvónéniknek, no nem foglalkozást tartani, csak sétálgatni az udvaron a gyerekek között - akkor nem kerülné el a fogyelmét ez+az.

A nyári szabi annyi,amennyi. Törvényileg ennyi van. Ezért nem érdemes fújni az óvónőkre.

Idézek az Országos Óvodai Nevelési Programból: "gyermek nevelése elsősorban a család joga és kötelessége, s ebben az óvodák kiegészítő szerepet játszanak."

2011. jún. 23. 06:21
csak ötletelek, de nem lehetne összefogni más anyukákkal az oviból és hetekre bontva elosztani mikor ki lenne a gyerekekkel? olyan 4-5 gyerekkel 1hetet. az anyukáknak nem kell hogy szeressék egymást, elég ha a gyerekek szeretnek együtt játszani
15. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 14. - Trapiti)
2011. jún. 22. 23:59
Hát nem tom, nálunk tök rendben van minden.
14. trapiti (válaszként erre: 8. - 57aa4ea1e8)
2011. jún. 22. 23:41

Nem az a baj, hogy nincs foglalkozás, meg hogy az udvaron vannak. Hanem hogy szinte minden nap történik valami amiből az derül ki nem törődnek gyerekekkel. Attól hogy kint vannak meg nincs ott mindenki még lehetne rájuk figyelni... A ruháik szanaszét dobálva, állandóan elveszik, tönkremegy valami. Ma pl azzal jött haza, hogy az egyik kisfiú homokot szórt a fülébe és fáj. Az óvónő meg semmit nem tud az egészről...

Az egészben azt nem értem, hogy ez májusig egy teljesen normális óvoda volt, törődtek a gyerekekkel, minden szépen rendben nyugodtan ment. Most meg mintha kifordultak volna magukból...

13. starmama (válaszként erre: 12. - 57aa4ea1e8)
2011. jún. 22. 23:40
:) A nyár izgisebb szerintem is, akkor nincsenek olyan merev szabályok.
12. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 10. - Starmama)
2011. jún. 22. 23:39
Sztem igen :) Csak másképp, mint év közben. Én nem aggódok ezen, a gyereknek az a bünti, ha nem mehetne oviba :D Imád járni.
11. trapiti (válaszként erre: 7. - 91d4989ab9)
2011. jún. 22. 23:38
Szabit? 60 fölötti nyugdíjas szerződésesnek? Meg Apukámnak akinek két diplomás mérnökként egy asztalosműhely a megélhetése és mindenki most csináltat mindenfélét amikor szabira megy?
10. starmama (válaszként erre: 8. - 57aa4ea1e8)
2011. jún. 22. 23:37
Néha ez az "áldatlan" állapot nagyobb gondot okoz a szülőknek, mint a gyerekeknek. ilyenkor lehet kint pancsolni, cseresznyét enni, egymást kifesteni, indiánost játszani... szóval azért ilyenkor is foglalkoznak a gyerekekkel, nem?
9. trapiti (válaszként erre: 6. - 57aa4ea1e8)
2011. jún. 22. 23:36
Igen... nálunk 5 hétig van zárva az ovi, ebből négy hetet tudunk megoldani szabadsággal (3 hetet én leszek a kislányommal, egy hetet hármasban a férjemmel együtt). EGy hétre kénytelen vagyok a másik oviba is vinni ügyeletre.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook