Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Termékbemutató átverés fórum

Termékbemutató átverés (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Termékbemutató átverés

34. Cilumiluci (válaszként erre: 31. - Kisj)
2015. dec. 3. 20:04
Én rögtön kinyomom őket :)
33. unom (válaszként erre: 31. - Kisj)
2015. dec. 3. 20:04
Bérrabszolgák.
32. Magdalénia (válaszként erre: 30. - Hné80)
2015. dec. 3. 20:03

A 4.hsz-emre reagálhatnál, ha a telefon másik oldalán vagy és Te vagy a hívó.

Erre vagyunk kíváncsiak. Miért végez valaki ilyen "munkát"? Tudván tudva, hogy léprecsalja a hiszékeny embereket.

31. kisj (válaszként erre: 30. - Hné80)
2015. dec. 3. 20:03

Hogy kik végzik ezt a munkát és hogyan?


Anyámat is napi szinten többször zaklatják telefonon. Ráadásul ezeknek a telefonálóknak a modora is, meg a stílusa is hagy jócskán kívánnivalót maga után.

30. Hné80 (válaszként erre: 29. - Kisj)
2015. dec. 3. 19:49
Mit akarsz tudni?
29. kisj (válaszként erre: 24. - Hné80)
2015. dec. 3. 19:25
Mesélj egy kicsit erről a"másik oldalról" légyszíves.
2015. dec. 3. 17:18
Kedves cikkíró, élvezettel olvastam a cikkedet,mert ez a fajta gondolkodásmód és éleslátás, amit nálad tapasztaltam,- nagyon közel áll hozzám.
2015. dec. 3. 14:45
a bankok is hibásak.egy takarék adott kölcsönt egy fiúnak,aki életében nem dolgozott,mivel a mi jelzálogunk volt a házon/dolgozói kölcsön volt/jött az értesítés.a kölcsön már több százezer forint volt,a ház lakottan százat ért.
2015. dec. 3. 14:45
hát igen én is voltam ,kész átverés az egész, nem is mentem többet!!!!
25. Cilumiluci (válaszként erre: 5. - Bözsi néni)
2015. dec. 3. 14:43

Egyszer mi is elmentünk a Ze..re.,kíváncsiságból ,volt ott jó nagy duma,mindenkit külön ember kísérgetett és fűzött az előadás után.Mikor közöltük ,nem veszünk semmit,elmúlt a kedvesség :)

Nekem is van idősebb a tágabb családban aki sajnos bedőlt és vett szarokat hitelre.

24. Hné80 (válaszként erre: 11. - 032b6d3bda)
2015. dec. 3. 14:42
Nem sül le :) te nem voltál a másik oldalon, csak egy félig látott kép alapján ítélsz.... (Mint mindenki)
23. Cilumiluci (válaszként erre: 14. - Zebracsikó)
2015. dec. 3. 14:40
Éppen ideje.De én is tartok azért ettől ,hogy megoldja e a problémát.
22. Magdalénia (válaszként erre: 20. - A360345bdd)
2015. dec. 3. 14:29

A másik oldalról viszont az is tisztességtelen, hogy minimálnyugdíjra, v.munkanélkülinek folyósítottak jelzálog alapú deizahitelt.

Nyomták a reklámot ezerrel, ingyen bankkártyákat postáztak kérés nélkül, bárkinek. Aljas húzás volt, az egész országra nézve.

21. Magdalénia (válaszként erre: 19. - Magdalénia)
2015. dec. 3. 14:15
Sőt, nem csak az idősek megtéveszthetőek! Sok fiatal rengeteg pénzt áldoz különféle hablatyokra, hülyeségekre és fogalmuk sincs, hogy be vannak csapva.
20. a360345bdd (válaszként erre: 13. - Klarisszima)
2015. dec. 3. 14:14

Ebben a szituban az idős emberek áldozatok!

Én azokat nem tudom sajnálni akik egy bazi nagy lapos tévé miatt vesznek fel hitelt!

Vagy a síelős idióták a reklámban, elmondja hogy minden évben megoldotta a sífelszerelést, akkor minek akar sajátot venni? Van olyan "síparadicsom" ahol nincs kölcsönző?????

Adósságrendező hitel? Oké 80%-kal csökken a havi törlesztő részlet, de a futamidő 20 évvel hosszabb lesz :(

Igen, a tovább nyújtózkodok, mint a takaróm ér, na ők megérdemlik!!!


De az idős nénik és bácsik, akik legtöbbször a gyerekeiknek és az unokáiknak vásárolnának valami hasznosat, na nekik tényleg segíteni kell abban, hogy nemet mondhassanak!

19. Magdalénia (válaszként erre: 13. - Klarisszima)
2015. dec. 3. 14:08

Ez nem ilyen egyértelmű és egyszerű.

Az idős emberek könnyebben megtéveszthetőek.


Az időskori demencia sem egyik napról a másikra jelentkezik. Kezdeti stádiumában alig vehető észre. Mire kiderül, már megtörténik a baj.

18. Panna.33 (válaszként erre: 13. - Klarisszima)
2015. dec. 3. 13:58

Tudod, elég fájdalmas, amikor a hozzátartozója valakinek az időskori demencia határán összevásárol !hitelre! minden szart. És leginkább azért, mert kihasználták, átverték és nem tudsz segíteni.

Az meg, hogy mi is megöregszünk, benne van a pakliban és sajnos az is, hogy már nem feltétlenül lesz ilyen fürge és alapos a gondolkodásunk, mint most.

17. Magdalénia (válaszként erre: 12. - A360345bdd)
2015. dec. 3. 13:57

Ez ügyes, tetszik. Frappáns a nagyi. :)


Csak ezekkel a kirándulásokkal az a baj, hogy mi, akik tudatosan nem veszünk semmit, bátorítjuk a "cégeket" ilyen utak szervezésére és mindig akad közöttünk egy-két becsapható ember is, akik nem szoktak hozzá az ilyen átveréshez.

A mi kirándulásunkat is velük fizettetjük meg.

16. Magdalénia (válaszként erre: 11. - 032b6d3bda)
2015. dec. 3. 13:49
Igazad van! Ezentúl csak annyit fogok kérdezni a telefonosoktól, hogy ma már hány naív, hiszékeny emer került a hálójába? Mennyi után kapja a fejpénzt?
15. Klarisszima (válaszként erre: 12. - A360345bdd)
2015. dec. 3. 13:43
Ennyi :) Nekem is van ismerősöm, aki utazgat ezekkel. :) Még sosem vett semmit, viszont fillérekért járja be az országot.
2015. dec. 3. 13:42

A napokban hallottam a Híradóban, hogy ezentúl muszáj ügyfélszolgálattal rendelkezniük ezeknek a cégeknek, tehát elvileg lesz helyileg hova visszavinni a csodatévő ágyneműt és egyebeket.


Kíváncsi leszek, ez a szabályozás megoldja-e a problémát. Nincsenek illúzióim.

2015. dec. 3. 13:40
Én egyáltalán nem sajnálom az ilyen embereket. Nincs kényszer, lehet nemet mondani, és elsétálni. Az emberi hiszékenységet mindig is kihasználták. Nem kell ostobának lenni, és akkor nem vernek át. Nem mellesleg, aki ilyenre kidob ennyi pénzt, azt meg pláne nem sajnálom. Úgy tűnik, van miből herdálni.
2015. dec. 3. 13:40
Drága nagymamám imádta ezeket a termékbemutatókat! Elbuszozott 300 km-t, kapott kávés készletet, mosóport, ezt-azt mikor mit :) Amikor vásárolni kellett volna bájos öregnéni mosollyal közölte: Jajj, édeském épp a múlt héten vett nekem ilyet az unokám :D :D :D
11. 032b6d3bda (válaszként erre: 4. - Magdalénia)
2015. dec. 3. 13:13
Szégyellheti magát, aki ilyen munkát végez, pofájáról nem sül le a bőr?
2015. dec. 3. 11:56
Igen, erdekes amikor a nyugdijast akar 5-600 ezres vasarlasra akarjak rabeszelni, vagy ilyen osszegu hitel felvetelere.
9. dominós (válaszként erre: 8. - Magdalénia)
2015. dec. 3. 11:48
Ilyen kellene mindegyiknek!
8. Magdalénia (válaszként erre: 1. - Hmkati)
2015. dec. 3. 11:28

Éppen most olasom egy másik hírportálon:


"Egy termékbemutatóra invitálta egy vállalkozás a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság főigazgatóját, úgy hogy nem is tudták, hogy kivel beszélnek. A szervező telefonon kereste fel Szente Istvánt és értesítette nyereményéről, amit egy nyereménygála helyszínén vehetett át. Az eseményre a cég névre szóló meghívót is küldött.

Szente István a hatóság főigazgatója és kísérője, a Fővárosi Kormányhivatal kollégája, mint vásárlók hallgatták végig a programot, átvették az ajándékot a nyereménysorsoláson, és szerződést kötöttek. Csak ezek után igazolták magukat, megkezdve a fogyasztóvédelmi eljárás további szakaszát."


Ilyen az, amikor a fagyi visszanyal. :)


Törvényi változás is várható.

2015. dec. 3. 11:24

Családiházak esetében vigyázni kell a bádogos brigádokkal! Az esőcsatornát bontják le százezrekért, de árajánlatban csak 1 m cserét számolnak és mondanak. A tulajjal elhitetik, hogy az a végösszeg, majd a végén felszorozzák.


Az idős szomszédom járt így, de idejekorán elzavartam a "bádogosokat".

2015. dec. 3. 11:10
Mindig lesz, aki bedől. Nagymamám, bár idős, de a tudata teljesen okés, de ezek a házaló, meg tv-s izék mindig úgy átvágják a palánkon, h csak na. És anya nem tudja neki megmagyarázni, h NE vegyen ilyenektől semmit. A legnagyobb eddig, amivel átvágták, egy ablakcsere volt, ott is valami házaló ment be hozzá, h olcsóért csinálnak neki szép új műanyag ablakot. Ki is jöttek, mértek, elkértek egy nagyobb összeget előleg címszó alatt, azóta is jönnek az ablakokkal. Persze ezeket az akcióit mindig csak akkor meséli el, amikor rájön, h átvágták, akkor meg már nem tudunk mit tenni, mert rég eltelt az erre való idő. Az ablakos esetnél talán feljelentés is volt, de valami kamu cég volt, így nem sikerült a pénzt visszaszerezni.
2015. dec. 3. 10:55

Nekem az a véleményem, hogy ezek azért és addig tudnak megélni, amíg lesznek buta és hiszékeny emberek.


És ezen semmiféle törvény nem segíthet! Az embereknek maguknak kellene annyira észen lenni már, hogy nem dőlnek be nekik.


Kár is ezen kiakadni meg lamentálni. Nem kell elmenni, vagy ha igen, nem kell vásárolni és ennyi.


Kíváncsiságból kétszer is elmentem ilyenre, hát jó nagy "show"-t vágnak le, az biztos, de engem pl. nem tudtak rávenni semmi vásárlásra és nem is erőlködtek túlzottan.


De ott hiába szóltam néhány idősebb résztvevőnek, hogy gondolják meg, biztos kell-e az az edénykészlet 450 ezerért nekik, nem tudtam eltántorítani őket.


Szóval szerintem - bár ezek a cégek elítélendőek - de igazán magának köszönheti az, aki elmegy és ráadásul még vásárol is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook