Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Termékbemutató átverés fórum

Termékbemutató átverés (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Termékbemutató átverés

184. Hmkati (válaszként erre: 152. - Spann)
2015. dec. 12. 11:41
Egy tv műsorban elhangzott egy ilyen cég képviselője szájából: "kik itt vásárolnak már mind szenilisek, és döntésképtelenek. Nem fogják fel a hallottakat."Viszont akkor a megkötött szerződésekbe a műsorr alapján lehetett volna belekötni. Csak egy érdekesség? egy ideig a Jóban-rosszban egyik szponzora is termékbemutatón átverős cég volt. Ezt a céget adótartozás miatt kényszertörölték. Mellesleg utazási irodaként volt bejegyezve!
183. Hmkati (válaszként erre: 119. - Badonyimariaeva)
2015. dec. 12. 11:29
Azért megyek, hogy megóvjam az időseket, sokat közülük le is beszéltem. Volt amikor elég volt egy ilyen "szűrés" után felhúzni a nadrágom szárát. ugyanis azt állították, hogy az egyik lábam már érszűkület miatt amputálták.
182. Hmkati (válaszként erre: 76. - Spann)
2015. dec. 12. 11:20
Már vannak is kibúvók!
181. Hmkati (válaszként erre: 28. - Sajtostallér)
2015. dec. 12. 11:14
Köszönöm! Csak azért járok e programokra, hogy leleplezzem az átverést, nem egyszer sikeresen.
180. Hmkati (válaszként erre: 14. - Zebracsikó)
2015. dec. 12. 11:09
Nem fogja a szabályozás megoldani! A cég ugyanúgy elfog tűnni a semmiben. Ugyanis most is gyűjtenek adatokat a meghívottakról, beleértve egészségügyit is, azzal, hogy továbbadják más hasonló cégeknek. Mielőtt a cég eltűnik, már el is passzolta az adatokat az utódnak.
179. Cilumiluci (válaszként erre: 177. - Érdekes73)
2015. dec. 11. 21:34
De azt sem értettem soha,hogy oda kik telefonálnak be :D
178. Cilumiluci (válaszként erre: 176. - Syria)
2015. dec. 11. 21:33

Szerintem is.600 ezer hitel basszus :(

Rohadékok.

177. Érdekes73 (válaszként erre: 176. - Syria)
2015. dec. 11. 21:13
Az a baj hogy nehéz lenne a határt meghúzni hogy melyik "üzletelés" lehetne legális melyik nem. Szerintem a tévés csodacucc rendelős reklámok és a tévés telefonos csodajósos bulik is kb. a termékbemutatók szintjén vannak mégis "legálisak "
176. syria (válaszként erre: 173. - Spann)
2015. dec. 11. 21:09

Jézus ereje!


Na éppen ezért betiltanám az összes ilyen „árubemutatót”. Ide már nem elegek a törvényecskék, amiben ott találják meg a kiskapukat, ahol csak akarják. Zéró tolerancia kellene, mint pl. az ittas vezetésnél.

175. Érdekes73 (válaszként erre: 172. - Liza64)
2015. dec. 10. 22:01

Szomorú történet :(

Mocskos pénz amit így keresnek...

174. Panna.33 (válaszként erre: 172. - Liza64)
2015. dec. 10. 18:58
Nem értettelek félre, nem is neked címeztem a hozzászólásomat, és nem véletlenül. Pont annak írtam, aki ilyennel foglalkozott.
173. spann (válaszként erre: 172. - Liza64)
2015. dec. 10. 18:33

Igen, ez a legszomorúbb az egészben, hogy ELHITETIK VELE.

De nemcsak időseket tudnak átverni. Hallottam középkorú aktív dolgozó nőről, akinek bemesélték, hogy az a lámpa milyen fontos, mindenre jó, minden nap kell vele lámpázni és akkor egészséges lesz. Elhitte, pénze viszont nem volt, hogy kifizesse.

Hatszázezer Ft kölcsönt vett fel!

172. Liza64 (válaszként erre: 165. - Panna.33)
2015. dec. 10. 15:21

Sajnos félreértetted, amit írtam.

A bemutatókon az "előadóknak" az az első feladatuk, hogy kiszűrjék azokat az embereket, akik fogékonyak és befolyásolhatóak, azaz rájuk lehet sózni bármit.

Az én anyukám aktívan részt vett ebben és itt veszett el, mert aztán már a keresztnevén szólították, dícsérték, hogy milyen okos, hogy mennyire érti azt, hogy milyen fontos az egészség, hogy a családjára is vigyáz és egészségessé teszi őket. És ő boldogan vásárolt össze minden sz...rt, mert elhitt mindent, amit ott hallott, hát még meg is dicsérték, ettől pedig fontosnak és okosnak érezte magát. Ez egy ördögi kör. Senki sem érdemli meg, hogy átvágják, a termékbemutatók rendkívül károsak, nem véletlen, hogy a nyugdíjasok a legfőbb célcsoportjuk és őket vágják át leggyakrabban. Sajnos nem tudjuk megakadályozni őket, mert ott agymosáson mennek át, attól kezdve pedig azt csinálnak velük, amit nem szégyellnek.

Az én anyukám annyira egészséges lett ettől az egésztől, hogy nem ment orvoshoz, 200 feletti vérnyomással élt, agyvérzést kapott és fél év szenvedés után meghalt. Nem tudtuk, hogy magas a vérnyomása, nem látszott rajta semmi, dolgozott a kertben, fenntartotta a lakását, közben meg milliókat (nem tévedés) költött ezekre a termékekre. Dugdosta őket előlünk is, hiába beszéltünk neki és kértük, hogy ne vásároljon, mert szemetet sóznak rá, nem hitt nekünk, Ő jobban tudta...

171. syria (válaszként erre: 169. - Érdekes73)
2015. dec. 10. 12:33
Köszönöm. :)
170. Cilumiluci (válaszként erre: 168. - Syria)
2015. dec. 9. 21:10
Jogos.
169. Érdekes73 (válaszként erre: 168. - Syria)
2015. dec. 9. 21:08
találó
168. syria
2015. dec. 9. 17:20
A véleményem ezekről a termékbemutatókról: megélhetési bűnözés összekötve megélhetési országjárással.
167. spann (válaszként erre: 163. - Liza64)
2015. dec. 8. 21:37

Jól megfogtad a lényeget.

Ez a "szakértés" annyiból áll, hogy feltesznek néhány primitív kérdést (legtöbbször eldöntendőt), amivel gyagyás óvodásoknak nézik a hallgatóságot.

Ők pedig válaszolgatnak is szépen.

166. syria (válaszként erre: 163. - Liza64)
2015. dec. 8. 18:11
Pontosan az ilyen odafigyelésről írtam a 133-as hozzászólásomban.
165. Panna.33 (válaszként erre: 164. - Hné80)
2015. dec. 8. 16:23

Értem, tehát ha elnyomom az anyámat, akkor ő megérdemli, hogy átverjék, cserébe egy kicsit fontosnak érezheti magát. És ebben a termékbemutatók segítenek.

Hát köszi.

164. Hné80 (válaszként erre: 163. - Liza64)
2015. dec. 8. 15:31
Ott a pont!
163. Liza64
2015. dec. 8. 09:00

Én is lecseréltem és titkosítottam a telefonszámomat, mert nem tudtam sem udvarias, sem kedves lenni a hívókkal. Fogyasztóvédelmi referensként meg pláne nem.

Sajnos anyukámat sem tudtam lebeszélni a vásárlásokról, aztán amikor átvágták, mehettem helyre rakni a dolgokat, nem egyszer.

Sajnos a nyáron meghalt, ne tudjátok meg mit találtunk a lakásában és mennyi "kincs" ment a kukába.

Hiába könyörögtem, hogy csak utazzon, nézelődjön, de ne vásároljon.

Aztán rájöttem - miután egyszer elmentem vele - hogy ott Ő szakértett! Hozzászólt dolgokhoz azonnal, meghallgatták, attól kezdve beszéltették is, fontosnak és okosnak érezte magát, amit otthon sajnos nem érzett, hiszen az öcsém is, én is erős emberek vagyunk, talán nem figyeltünk rá eléggé, nem hagytuk, hogy intézkedjen, döntsön.

Gondolkozzatok el ezen Ti is, akik még megtehetik, hogy értékelik a szüleiket, én sajnos erre későn jöttem rá.

162. spann
2015. dec. 7. 21:40
A mi titkos számunkat nem derítették ki (nem is adtam meg soha senkinek), de ezek miatt a reklámhívások miatt kellett megváltoztatnunk és titkosítanunk a telefonszámunkat.
161. syria (válaszként erre: 152. - Spann)
2015. dec. 7. 20:37

Éppen ott a csapda: még nem magatehetetlenek, de már fokozottan fogékonyak az agymosásra. Nem véletlenül célozzák meg őket a marketingesek.

Elég volt néhány ilyen „szeánsz”ra csak az utazás kedvéért elmennem ahhoz, hogy rám szálljanak. Felkerültem a címlistájukra, s nem szűntek meg telefonon is zaklatni. (Ezek kiderítik még a titkos telefonszámot is.)

Jó párszor megkértem őket, hogy töröljenek a listájukról. Hatásosan tettem, már nem zaklatnak. Ha mégis, a legpróbáltabb marketinges is gyorsan leteszi a telefont. :D

160. spann (válaszként erre: 159. - Globus)
2015. dec. 6. 21:38

Ja, meg a csodaporszívó!

Aminek 800 000 Ft a valódi ára (!), de CSAK MA, CSAK NEKED odaadjuk 400 000-ért.

Mert ilyen jószívűek vagyunk és jót akarunk neked. Azt akarjuk, hogy boldog és elégedett legyél, és az is leszel ezzel a porszívóval, majd meglátod.

159. globus (válaszként erre: 155. - Spann)
2015. dec. 6. 21:26

Olyan is van, hogy odacipelnek lakásra egy közönséges paplant, melynek ára 60 ezer ft, felruházva csodatéteményekkel, de most ingyen kapja, ajándék! Persze tudják, hogy így venni fog még egyet, párban szokták vásárolni, ezért tényleg "csak" 60-ért megvan a varázslatos ágybavaló.

Úgysem fog plázázni, hogy megláthatná, ilyen paplanok még 6 ezerbe sem kerülnek.

158. spann (válaszként erre: 156. - Érdekes73)
2015. dec. 6. 21:25

Az biztos, hogy a fiatalabbakat ugyanúgy át lehet verni, ez nem korfüggő.

A korosztálytól csak az függ, hogy milyen dumával.

És ezt ezek a hiénák mind tudják.

157. spann (válaszként erre: 136. - Magdalénia)
2015. dec. 6. 21:21

Én is több ilyen kiránduláson voltam, ráérek. Ha csak egy kétórás előadást kell végigszenvedni, akkor talán meg is éri. Buszozás, ebéd, ajándékok + városnézés, volt ahol gyógyfürdő.


Néztem, hogy ki az, aki az előadás után vesz tőlük valamit.

Odamentem és megköszöntem neki az ingyen utamat és ebédemet. Tényleg rendes volt, hogy ennyit áldoz rám ismeretlenül. Meg még vagy 25 utasra, akik szintén nem vettek semmit.

156. Érdekes73 (válaszként erre: 155. - Spann)
2015. dec. 6. 21:16
Ha belegondolsz pl. a megszállottan fogyizó fiatalabb nők se különbek csak ők mindenféle fogyókúrás csodacart vesznek meg jó drágán az is ugyanolyan átverés ... meg stb...
155. spann (válaszként erre: 153. - Magdalénia)
2015. dec. 6. 21:13

Igen, de ha tudna is érdeklődni (pl. megnézhetné egy áruházban a gyapjúpaplant stb.), akkor se nézi meg, mert nem tájékoztatják előre, mit akarnak majd eladni neki.

Hogyisne!

Ha nem is az öreg, valamelyik fiatal családtagja utánanézne, mi mennyi.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook