Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Termékbemutató átverés fórum

Termékbemutató átverés (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Termékbemutató átverés

214. unom (válaszként erre: 212. - Spann)
2015. dec. 23. 20:15

Ugyanez megy e-mailben is, a cégek is gyűjtik, bár ott nyilatkozni kell, hogy kérsz-e hírlevelet. De a spamelők is, ők kéretlenül küldik az e-maileket.

Sokan nem is tudják magukról, hogy spamet küldenek, azt hiszik, csak ajánlatot. A kéretlen ajánlat=spam.

213. Cilumiluci (válaszként erre: 211. - Unom)
2015. dec. 23. 20:00
Így van.
212. spann (válaszként erre: 211. - Unom)
2015. dec. 23. 19:54

Engem azért hívogattak egy időben (amíg le nem cseréltük a telefonszámot), mert ÉN MAGAM ADTAM MEG a számunkat!

Hány olyan akció volt, hogy az óriási nyeremény fejében nem kell mást tenni, csak pár személes adatot kitölteni, és már pörög is a szerencsekerék!

És akkor mindjárt ott van nekik a telefonszám, kor, néha még teljes név is, lakcím. Főleg a rendszerváltás idején ezeket minden naivan megadtuk, miért is ne?

Az öregek még talán örülnek is, ha hívja őket valaki telefonon. Pláne egy ingyenes bemutatóra, ahol ajándékot kapnak.

211. unom (válaszként erre: 209. - Töprengő)
2015. dec. 23. 18:05
Lehet vásárolni listákat, a megadott jellemzők alapján. Az állam is árulja az adatainkat.
210. Klarisszima (válaszként erre: 209. - Töprengő)
2015. dec. 23. 17:55
Hát, én legalább 15 éve egy db telefonkönyvet sem láttam. Aztán attól még lehet, hogy van. De nem hinném, hogy egyesével bogarásszák át, nem beszélve arról, hogy régen igen kevés embernek volt telefonja, max pesten lehetett több, de vidéken alig. Úgyhogy szerintem ez a szál igencsak vakvágány.
2015. dec. 23. 15:50

Igen nagy szélhámosok.

Honnan tudják akit hívnak pl 45 év és 65 között van? Vagy még idősebb?

A jó öreg telefonkönyvből. Erre van ember aki megnézi pl az 1985 - és a 2014 es lakossági névsorba azonos lakcím na és a név...

Nem tudom, de olyan jól betalálják a korosztályt.

208. Érdekes73 (válaszként erre: 207. - Töprengő)
2015. dec. 22. 19:12
Egy szélhámos trükk a sok közül :(
2015. dec. 22. 18:46

196 hszembe írtam, elolvasta valaki?

Spann köszönöm a választ.

206. Érdekes73 (válaszként erre: 202. - Spann)
2015. dec. 22. 18:23
A szélhámosok az ilyen emberekből élnek. Ez a termékbemutatós téma csak egy a sok szélhámosság közül.
205. Érdekes73 (válaszként erre: 204. - Klarisszima)
2015. dec. 22. 18:20
Erre gondoltam .
204. Klarisszima (válaszként erre: 202. - Spann)
2015. dec. 22. 08:46
Értsd úgy, hogy annyira hiszékeny, hogy bárhol átverhetik, nem kell ahhoz termékbemutató. Az ilyennek hiába mondasz bármit, túl naiv, buta, tájékozatlan..... (a pontok helyére bármi behelyettesíthető), hogy meggyőzhető legyen arról, hogy marhaságot készül csinálni.
203. Klarisszima (válaszként erre: 200. - Érdekes73)
2015. dec. 22. 08:45
Teljesen igazad van.
202. spann (válaszként erre: 200. - Érdekes73)
2015. dec. 21. 22:01

Az idős emberek nem azért mennek a termékbemutató előadásokra, mert annyira szeretnének áldozatok lenni. Honnan veszed ezt a hülyeséget?

Egyszerűen csak odacsábítják és becsapják őket (ahogy fiatalabbakat is be lehet csapni), mert tájékozatlanok, nem néznek utána az áraknak, ezért mindent elhisznek, amit ott a szájukba rágnak.

2015. dec. 21. 20:18
jav. : senkit
200. Érdekes73 (válaszként erre: 198. - Érdekes73)
2015. dec. 21. 20:17

Bocs de ezeket a dolgokat semmilyen jogszabály változás nem szünteti meg és ha vki áldozat akar lenni sehogy se tudod megakadályozni. Sajnálom a becsapott embereket de ha nem csapják majd be őket a termékbemutatón majd becsapják őket máshol :(

Senki se tudsz megmenteni önmagától...

199. Cilumiluci (válaszként erre: 198. - Érdekes73)
2015. dec. 21. 20:05
:D
198. Érdekes73 (válaszként erre: 197. - Spann)
2015. dec. 21. 20:00
Ja most esett le honnét ismerős az itteni neved : te vagy az aki mindig tévesen írsz az összes szóláncos fórumra de észre se veszed viszont másokba állandóan belekötsz.Ott se remekelsz az agyműködéseddel :)
197. spann (válaszként erre: 196. - Töprengő)
2015. dec. 20. 15:45

Ügyfélszolgálatot kell fenntartaniuk a jövőben az árubemutatóval egybekötött termékértékesítést folytató vállalkozásoknak, és az ilyen cégek a fogyasztóknak nem nyújthatnának fogyasztói hitelt - többek között ezt tartalmazza a csaló termékbemutatók visszaszorítását célzó javaslat, amelyet nemrég fogadott el az Országgyűlés.


A változások értelmében az árubemutatóval egybekötött termékértékesítést folytató vállalkozások ügyfélszolgálatot lesznek kötelesek fenntartani, és telefonos elérhetőséget is biztosítaniuk kell. Ezzel biztosíthatóvá válik, hogy a fogyasztók élhessenek a gyakorlatban is az elállási jogukkal. Rögzítették, hogy az ügyfélszolgálati előírások betartását a fogyasztóvédelmi hatóság ellenőrzi.


Az árubemutatóval egybekötött termékértékesítéshez kapcsolódóan az ajándék vagy az ajándéksorsolás reklámja mellett az árengedmény, a kedvezmény vagy a vagyoni előny nyújtása is tilos. Jelentős mértékben ugyanis ezen juttatások miatt népszerű ez az értékesítési forma.


Tilos lesz a pénzügyi szolgáltatások nyújtása ezen bemutatókon, de a készpénz-helyettesítő fizetési eszközök használatával összefüggésben nyújtott szolgáltatásra nem vonatkozik a tilalom. Ilyen fizetési eszköz például a fesztiválokon használt kártya.

Míg 2010-ben 228, tavaly 780 írásos panasz érkezett a fogyasztóvédelmi hatósághoz a megtévesztő termékbemutatók ügyében.


Magyarországon iparág épült ki arra, hogy az időseket becsapva, megtévesztve, magányosságukat kihasználva olyan termékeket adjanak el nekik "csillagászati áron", amelyekre valójában nincs szükségük. Sokszor hirdetnek ingyenességet is, de ez sem felel meg a valóságnak, hiszen végül több tízezer vagy százezer forintot húznak ki a zsebükből.


A cégek feltöltötték a raktáraikat a karácsonyi vásárra, ezek értékesítését még a régi szabályok szerint folytathatják le, hiszen a szigorítás csak az új év első napján lép hatályba. A jövőben nem lehet különlegesnek mondott, valójában egyszerű, árut csillagászati áron kínálni.


A jogszabályváltozás kezdeményezői szerint elsősorban a védtelen, naív idős embereket védi az új törvény. A tisztességtelen árubemutató szervezők ugyanis a nyugdíjasokat tartják jó vevőknek, mivel tőlük könnyen letiltható a felvett hitel törlesztő részlete. Miután a jövőben a bemutatókon nem lehet hitelt kínálni, ez a veszély megszűnik.

2015. dec. 19. 21:34

Százakat vert át a termékbemutatós cég: ez a legújabb trükkjük

A lényeg, hogy a már egyszer termékbemutatókon vásárlásra bírt embereket úgy fosztják ki, hogy a már használt masszírozós foteljüket, mágneses matracukat és turmixgépüket visszaveszik bizományos értékesítésre, ezért cserébe ügyintézésre pénzt vesznek fel, amely az ígéretek szerint visszajár, amint elkelt a portéka.


Érdemes kigooglezni.

Idős rokon / hozzátanktartozót nem elengedni egyedül. Kioktatni.

195. syria (válaszként erre: 193. - Spann)
2015. dec. 15. 20:56
Ebben az esetben ketten is kaszáltak: a művelődési ház, és az étterem. Ebből is látszik mekkora a biznisz: a csalóknak még így is megérte. :(
194. Cilumiluci (válaszként erre: 192. - Globus)
2015. dec. 13. 19:21
hát én sem :(
193. spann (válaszként erre: 191. - Syria)
2015. dec. 13. 19:21
Á, szerintem itt nem az étterem a főszereplő, bár a kihasználtságot nyilván növeli egy 30-40 fős csoport. De én voltam már művelődési házban is előadáson, utána ebédre átvittek minket egy másik faluba.
192. globus (válaszként erre: 191. - Syria)
2015. dec. 13. 19:20
Városom egyik étterme emiatt szerepelt a Kékfényben. Azóta itt abbahagyták, egy másikba invitálnak erőszakosan. Nem lennék büszke rá, hogy ebből élek.
191. syria (válaszként erre: 187. - Hmkati)
2015. dec. 13. 19:14
Tőlem kb. 3 km-re van egy jól menő étterem, ahová rendszeresen szerveznek ilyen csalásokat. A cégnek hiába megy jól, még több bevételt akarnak. Délelőtt letudják a nyilván jól fizető, kevés macerával járó „programot”, este pedig jöhetnek a legális vendégek.
190. Érdekes73 (válaszként erre: 189. - Syria)
2015. dec. 12. 20:16
Szomorú de tényleg így megy :(
189. syria (válaszként erre: 177. - Érdekes73)
2015. dec. 12. 19:29

A tévés telefonos akármik kenterbe verik ezeket az utazós árubemutatókat. Megboldogult édesanyám bő 15 éve havi tízezreket telefonált a 90-es számokra. A telefonjának letiltásával megfenyegetve állt le róla.

Minden legális, amiben valakik pénzt tudnak lehúzni bárkiről, bármi áron. A kulcsszó: kéz kezet mocskol = korrupció.

188. Hmkati
2015. dec. 12. 12:53

A legszomorúbb, hogy a cégek előre levédik magukat!

A részvétel előzetes regisztrációhoz kötött, s a lapon apró betűvel szerepel, hogy itt semmiféle egészségügyi tevékenység /Szűrővizsgálat, tanácsadáa, gyógyhatású termék forgalmazása/ nem történt. Az adatgyűjtés pusztán kereskedelmi célt szolgál. a belegezik adatai ilyen céllal történő tárolásába, továbbításába. Ezek közt bizony ott vannak a családtagok egészségügyi adatai is. Ezt alá kell írni még a bemutató előtt. Mivel írás erősebb a szónál a cég védett.

187. Hmkati
2015. dec. 12. 12:02
Addig nem ér semmit a szabályozás, míg az átveréseknek helyt adó étterem, művelődési ház besorolása nem lesz folytatólagosan üzletszerűen hátrányos helyzetű emberek ellen elkövetett csalás társtettese. Hiába tudom, hogy számos alig forgalmú étteremnek, közösségi teremnek szinte az egyetlen nyeresége.
186. Hmkati (válaszként erre: 159. - Globus)
2015. dec. 12. 11:54
Egyszer épp nagytakarítás közepén voltam. mikor hívtak, hogy a lakáson bemutatnának egy csodaporszívót. Oké gyertek!Rögtön azzal kezdte: ez a szőnyeg koszos, nem pucoltam ki, érkezésük előtt! Mire én: itt a lehetőség, mutassa meg mit tud a masina! Becsődölt, keetőt húzott vele, s tele lett a porzsák, állította. Mutatta, hogy mennyi koszt szívott ki. Tömény fahamu volt, ami gázfűtésnél nem keletkezik. Tele porzsákkal hozta. Mondtam is, hogy nem a mi szőnygünkből szívta, hisz egyetlen macskaször sincs benne, pedig 3 cicmicem van. Elhúzott gyorsan.
185. a360345bdd (válaszként erre: 177. - Érdekes73)
2015. dec. 12. 11:46
Az egyik ottani nőnél voltam privát "szeánszonsz" eddig minden bejött amit mondott. És konkrét számadatokat mondott, nem ködösített humbukot! És nevesített is! Szóval, ő tud valamit!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook