Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Termékbemutató átverés fórum

Termékbemutató átverés (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Termékbemutató átverés

154. Érdekes73 (válaszként erre: 153. - Magdalénia)
2015. dec. 6. 21:10
Azért a csalásokról még a rémhíradós műsorokban is szót ejtenek. Sajna vannak becsapható emberek akik bármilyen béna trükknek bedőlnek :(
153. Magdalénia (válaszként erre: 151. - Spann)
2015. dec. 6. 21:01

A legtöbb idős ember még csak nem is tud tájékozódni, mert ugyan hol? Nem értenek az internethez, a számítógéphez.

Ma a legtöbb információt a világhálón lehet megszerezni, ami nekik nincs.

152. spann (válaszként erre: 133. - Syria)
2015. dec. 6. 20:20

"az idős emberrel fokozottabban többet törődő család"

Teljesen igazad van, de ezek az öregek, akik eljárnak az előadásokra, még nem magatehetetlenek. Még valamennyire urai akaratuknak, vannak elképzeléseik, van pénzük. Önállóak, arra költik, amire akarják.


Egyszer kizárólag azért mentem el a szüleimmel termékbemutatóra, hogy közbe tudjak lépni, ha megint valami drága baromságra akarják kiadni a pénzt.

Vetítés is kísérte a "tudományosnak" álcázott előadást. Mutattak egy grafikont, amiben 2% volt az áruval elégedetlenek aránya.

Azt mondja az apukám:

- Látod, bevallják azt is, hogy valakinek nem tetszik.

- De apuka! - feleltem - ki nem tud egy ilyen kördiagramot rajzolni?! Mindenki azt vetít, amit akar. Ki tudja ellenőrizni, igaz-e?

151. spann (válaszként erre: 145. - Magdalénia)
2015. dec. 6. 20:04

Az a sok hülye öreg nem alapból hülye.


Ott hülyítik be őket az előadásokon.


Fejbe kólintják őket a hatásos varázsigékkel:

"az egészség mindennél fontosabb" - amit persze csak ez meg ez az árucikk tud garantálni, vedd meg

"ez olyan tartós, hogy az unokák is hasznát veszik majd, milyen hálával gondolnak majd a nagyszüleikre"

"mindenképp megéri, használat közben bőven behozza majd az árát, örök darab"


Persze ugyanezeket a "szuper" cuccokat meg lehet kapni tizedannyiért, de az előadásokon elhitetik, hogy ez az a hely, ahol a legelőnyösebb megvenni.

Az idősek meg nem tájékozódnak előre, mert azt nem is közlik előzetesen, hogy mit akarnak majd rájuk tukmálni.

150. Hné80 (válaszként erre: 147. - Magdalénia)
2015. dec. 6. 14:45
Mondjuk 2 diplomám van :) Én nem irtam sehol, hogy ebbe vagytam volna bele. Teljesen más üzleti dolog:)
149. Cilumiluci (válaszként erre: 148. - Unom)
2015. dec. 6. 13:08
Így van.
148. unom (válaszként erre: 147. - Magdalénia)
2015. dec. 6. 12:52
Minden MLM ezzel hülyít, hogy "saját üzlet", sokan el is hiszik. Szebb megfogalmazás, mint az ügynöki munka, pedig ez is az.
147. Magdalénia (válaszként erre: 140. - Hné80)
2015. dec. 6. 12:45

Az is biztos, hogy amikor nincs ipar, nagy a munkanélküliség, akkor virágzik a saját üzlet gondolata. A marketingra már főiskolák, egyetemek képeznek. Üzlet, biznisz.

Legtöbb termékbemutatós nem az általános iskolából kerül ki.

146. Magdalénia (válaszként erre: 143. - Klarisszima)
2015. dec. 6. 12:38
Ld.a 145.hsz-t.
145. Magdalénia (válaszként erre: 142. - Syria)
2015. dec. 6. 12:38

"Aki hülye, az fizessen!"

Pontosan így gondolják a marketingesek is.

144. Cilumiluci (válaszként erre: 140. - Hné80)
2015. dec. 6. 10:36
Ezekbők a szarokból ? Gratula,Te tényleg elvetemült vagy :)
143. Klarisszima (válaszként erre: 139. - Magdalénia)
2015. dec. 6. 09:42
Aki hülye, fizesse meg! Nem kötelező ostobának lenni. Lehet tájékozódni is, pláne a mai világban. Azt meg mindenki ítélje meg maga, hogy meddig terjed a pénztárcájának a térfogata. Ha ezen nem gondolkodott el legalább három mp-ig, akkor így járt.
142. syria (válaszként erre: 136. - Magdalénia)
2015. dec. 6. 09:28

Aki hülye, az fizessen. Nem kértem senkitől, hogy fizesse az utazásom, az ebédem, az ajándékok költségét. Voltak lehetőségek, éltem velük. Sorry, de nem én húztam csőbe több ezer kispénzű nyugdíjast.

Még csak azt sem érzem, hogy asszisztáltam volna hozzá, mivel ezeknél a „befűzéseknél” az is el szokott hangzani, hogy nem kötelező vásárolni,

141. gyöngy:) (válaszként erre: 140. - Hné80)
2015. dec. 5. 23:01
Saját üzlet? Jesszus!
140. Hné80 (válaszként erre: 139. - Magdalénia)
2015. dec. 5. 22:52
Nem tervezem folytetni, bár soha nem end, hogy soha. Saját üzlet ez volt a cél :)
139. Magdalénia (válaszként erre: 138. - Hné80)
2015. dec. 5. 14:58

Szerintem az emberi tudatlanság és butaság a termékbemutatókon nyilvánul meg. Ehhez a telefonos ügynökösködés is hozzászámolható.


Ha csak a gyerek miatt hagytad abba, akkor feltehetően folytatni is fogod, ha nagyobb lesz, hiszen pazarul meg lehet belőle élni, mert tudjuk, hogy az emberi tudatlanságot és butaságot ki lehet használni. Mindig lesznek olyanok, akik ki is használják, - tőled függetlenül is.


Bocs, de Te itt most a "szakmát" véded, - ahogy én látom. Abszurd.

138. Hné80 (válaszként erre: 137. - Magdalénia)
2015. dec. 5. 14:07
Nem személyeskedés, de itt az emberi tudatlanság es butasãg..... Feltételezhetően csak maximum :) képzeld nem a termék miatt hagytam abba :))))) gyerek miatt :))))))
137. Magdalénia (válaszként erre: 134. - Hné80)
2015. dec. 5. 13:39
Ha már nem abból élsz, bizonyára az a termék már be is fuccsolt. Tehát kamu. Ha már nem hoz annyit a piacra abbahagyjuk, majd lesz más termék. Ez a forgatókönyv. :(
136. Magdalénia (válaszként erre: 133. - Syria)
2015. dec. 5. 13:29

Ha valaki csak városnézésre megy és az ajándékokért, csak kihasználja a lehetőséget, de jó, ha tudja, hogy azt másokkal fizettetik meg. Azokkal, akiket ott jól megdolgoznak a vásárlásért.


Én is voltam ilyen kiránduláson, amíg erre rá nem jöttem.

135. Magdalénia (válaszként erre: 119. - Badonyimariaeva)
2015. dec. 5. 13:27
Ha nem látogatná, akkor nem tudná levonni a tanulságot és közkinccsé tenni!
134. Hné80 (válaszként erre: 130. - Fincsi5)
2015. dec. 5. 10:15
Honnan tudod, hogy nekem használt vagy sem? Nem ismered a betegségeim...
133. syria (válaszként erre: 1. - Hmkati)
2015. dec. 5. 08:49

Ha nem olvasom kié a 119-es hsz., akkor is kitalálom: ba..ny..a…… írta. Ő már csak ilyen rosszindulatú …, a nevében is benne van a szó. :)


Magam is részt vettem több ilyen kiránduláson. Az előadások egyik fülemen be, a másikon ki, (volt köztük pár stand up-os; jókat röhögtünk) megettem az ebédet, elraktam a többnyire eszméletlenül gagyi ajándékokat. Kalocsán szájtátva mentem végig a porcelánok útján az agyagmintáktól kezdve a kemencén keresztül a festésig. Vásárolni is lehetett nagyon olcsón, kis hibás porcelánokat. Egy fogvájótartó kalocsai mintás kicsi malacka azóta is kedvencem a terítésnél, az ajándék porcelán bögrében azóta is mézet tartok a konyhaszekrényem polcán. (Ld. 1.-es naplóm 2404. bejegyzése szombat 2015-04-25 21:35) [link]


Cikkedre térve: jogos a kirohanásod, de a lehúzás ellen sajnos ugyanúgy nem lehet tenni semmit, mint a „senki nem ad önnek hitelt? majd mi adunk” (uzsorakamatra) című történetekben. Hiába az ezer levél, cikk, riport, törvény, protestálás, stb.: az emberi, főleg időskori hiszékenységet mindig is ki fogják használni. :(

Egyetlen ellenszert tudok elképzelni: az idős emberrel fokozottabban többet törődő család. De attól tartok, ez többnyire utópisztikus ötlet.

132. gbabi50
2015. dec. 5. 08:45
Egyszer engem is hivtak hogy vastagbel rakszures lesz,azt nem tudom hogyan tukrozik meg az embert egy termekbemutaton mert csak kolonoszkopiaval tudjak kimutatni ha van valami a vastagbeleden,aki telefonalt valtig allitotta hogy majd ok megmondjak,nem mentem el pedig kivancsi lettem volna mi a francot csinaltak ott de nem volt felesleges idom.Szegeny szomszedasszonyomat bepaliztak ,aztan visszavitte nekik a termeket de 24ezerbe kerult a fuvar mert Tatabanyara kellet vinni,masszazs fotelt nyert a bemutaton de kellett venni meg fozolapot stb.,azt mondtak kamatmentes hitelt adnak,megkotottek a hitelszerzodest aztan latta hogy mennyi kamatot kell majd fizetni,szerencseje volt hogy el tudott allni a vasarlastol de mondom jol megfizette a tanulopenzt a kis nyugdijabol.
131. Cilumiluci (válaszként erre: 128. - Marlenka70)
2015. dec. 5. 08:23
Hát nekem is :(
130. fincsi5 (válaszként erre: 129. - Hné80)
2015. dec. 5. 08:13

Nem. Csak szemrebbenés nélkül hazudjátok, hogy nektek, anyátoknak,és még mennyi közeliteknek használt.

Jó, hogy te már nem vagy aktív.

129. Hné80 (válaszként erre: 128. - Marlenka70)
2015. dec. 4. 23:38
Nem csaltam ki senki pénzét :)
128. marlenka70 (válaszként erre: 126. - Hné80)
2015. dec. 4. 23:05
Attól még átverés :-) Ha már nem is de ki tudja hány embert tett lóvá. A szörnyű az, hogy zömében kiszolgáltatott idős emberek vásárolnak ilyen bemutatókon mert nagyon naívak és könnyen befolyásolhatóak, rajtuk nyerészkednek. Nekem lenne lelkiismeret furdalásom tuti mikor kicsalom a szüleimmel egyidős emberek nehezen megkuporgatott pénzét.
127. marlenka70 (válaszként erre: 125. - Hné80)
2015. dec. 4. 22:59
Egészen a Török uralomig?
126. Hné80 (válaszként erre: 124. - Marlenka70)
2015. dec. 4. 22:58
Nem "kell" ezt mondanom :) már nem ebből élek :)
125. Hné80 (válaszként erre: 122. - Marlenka70)
2015. dec. 4. 22:56
Csaladfa :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook