Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tenyleg divat lett a vegetarianizmus? Te miert lettel vegetarianus? fórum

Tenyleg divat lett a vegetarianizmus? Te miert lettel vegetarianus? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
16. Castellina (válaszként erre: 13. - Masa.mate)
2007. dec. 13. 19:51

Nem igazán tudom, hogy miket eszik, de azt megfigyeltem, hogy inkább szénhidráttal kompenzálja. Ha elérakok egy tál sütit, képes együltő helyében megenni. De az biztos, hogy több zöldséget eszik, mint én. Én inkább gyümölcsben utazom, zöldséget nem eszem annyit, mint kellene.


Úgy tudom, hogy a B12 vitamin csak húsban van. Egy ismerős házaspár, szintén vegások, ezért vesztették el a kisbabájukat (halva született), mert nem kapott a baba B12 vitamint. Erről mit tudtok?

15. Deszty
2007. dec. 13. 19:31
Én nem vagyok vegetáriánus csak az átlagosnál kevesebb húst eszek!Ez valószínú azért van így mert a szervezetem nem kívánja.Probálkoztam vega életmóddal 2.5 hónapig ment rendesen.Most viszont úgy érzem akkor eszek húst ha nagyon muszály!Ha nem akarok nem eszek és kész.Viszont azt beláttom hogy vannak olyan fontos anyagok ami a húsban van csak és ezért nem hagyom ki zeljesen az életemből.
2007. dec. 13. 12:12
Én kb 3-4 évig voltam vega, és azért szoktam vissza, mert pár kedves embert megbántottam vele, hogy nem kértem a főztjükből. :S Vagyis társadalmi okokból, hogy úgy mondjam. :) Nem nagyon szeretem a húst, de mostanában nem is undorodom tőle. Azt hiszem, meglennék nélküle, de a férjem valszeg egy héten belül elköltözne, ha hústalanul kezdenék főzni, arra meg nincs energiám, hogy kétféle menü legyen. A fiam (7 év) is utálja egyébként a húst, de sajnos helyette egészséges dolgokat sem hajlandó igazából enni, pl vasat spenótból pótolni, úgyhogy egyelőre nincs értelme kettőnknek külön főzni.
2007. dec. 13. 11:58
En akkor voltam betegesebb, amikor tenyleg sok husit ettem, de azt hiszem ez nem csak ezzel fugg ossze. Castellina, a hugid arra is figyel, hogy helyesen etkezzen vagy csak egyszeruen nem eszik hust? Nem minndegy. Bar azert a husiban sincs am benne minden! Sot!
12. LoLiNa
2007. dec. 13. 04:35
nem tudnám elképzelni az életemet hús nélkül! sosem lennék vega
2007. dec. 13. 00:22
A hugom vegetáriánus és állandóan beteg, én pedig húst eszem hússal és sosincs semmi bajom.
2007. dec. 13. 00:10

Sajnos most nekem is kell ennem husit a dietam miatt, halat eszem minden alkalommal, de mar undorodom tole! Ahogy a fott tojastol is, bar alapjaban veve a tojas nincs szamuzve az etrendembol, ha nagyon kell valamihez beleteszem, de csak edesanya meg a nagyi tyukjainak tojasait hasznalom eloszeretettel. A tejtermekekrol viszont sajnos nagyon nehezemre esik lemondani, de epp allok at szojatejre, meg most ki akarom probalni a vegan tejfolt is.

Amugy nagyon erdekes, hogy regen tenyleg sok hust elfogyasztottam es most mar azt sem szeretem, ha valaki mellettem azt eszik vagy a szagat erzem.Persze ez elkerulhetetlen. De ha meg par napig tovabb tartana a dietam...hat nem tudom, mar a masodik napon is hanyingerrel nyeltem le a halat is es csak roszabb...

9. masa.mate (válaszként erre: 7. - Zsikee)
2007. dec. 12. 23:57

En, ha csak sima parolt zoldseget keszitek, akkor nem szeretek olajat hasznalni hozza, csak goz folott, paroloedenyben kb 5 percig fozom, igy jobban megtartja az izet szerintem meg amugy sem vagyok oda az olajos dolgokert.

Nagyon szeretem meg tejfolosen is oket, fuszerezve, szerecsendioval, kinek hogy tetszik; rakottan tepsiben sajttal, couscoussal, barnarizzsel, arpaval, szojaval. Vagy pl ha zoldseglevest csinalok, erdemesebb nagyobb adagot, a levet elrakom fagyoba, mert nagyon jol lehet vele kesobb izesiteni, a zoldeket meg megpiritom, fokhagyma vagy tormamartassal isteni!:) ill sokfele zoldsegkremet lehet belole kesziteni piritoshoz, szoja v zoldsegfasirthoz, toltelekhez.

Vagy ha lisztbol, tejbol palacsintateszta surusegu tesztat keszitesz, beleforgatod a zoldeket, majd zsemlemorzsaba hempergeted es kisutod, na az naggyon fincsi, csak ne sozd meg elotte, mert ledobja a panirt. Ezt sajttal is ugyanugy mecsinalhatod!

Hirtelen ezek jutottak eszembe, de a tarhaz vegtelen!:))

8. masa.mate (válaszként erre: 3. - Emagdi)
2007. dec. 12. 23:36
Most mar ez a taktika!:) Csak tudod, neha az emberek kotekednek!:)
7. Zsikee (válaszként erre: 1. - Masa.mate)
2007. dec. 12. 20:37
Adnál nekem néhány tippet , hogy lehetne úgy megpárolni a zöldségeket hogy ne legyen olyan uncsi egy idő után. Én kevés oliva olaj ágyra helyezem a zöldségeket és mikroban pár perc. Valami más ?
2007. dec. 12. 20:06
Nem vagyok vegetáriánus azonban nem szeretem a húsos ételeket, nálam szó sincs divatról, egyszerűen belülről jön a dolog jobbna kívánom a zöldségeket,gyümölcsöket, tejtermékeket.
5. time
2007. dec. 12. 18:31
Én gyerekkkorom óta szabályosan undorodom a hústól. Azért volt időszak, mikor bizonyos dolgokat meg tudtam enni. A férjem viszont vegetáriánus, s mióta együtt vagyunk nem nagyon volt dolgom hússal. :)
2007. dec. 12. 17:36
Először azért, mert a húsok szagát utáltam.
3. emagdi (válaszként erre: 1. - Masa.mate)
2007. dec. 12. 17:21

szerintem egész egyszerűen nem kell az emberek orrára kötni.

vagy ha valamiért kiderül, csak annyit kell mondani, hogy "nem szereted a húst".

:)))

2. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 1. - Masa.mate)
2007. dec. 12. 17:11
Igen, ezt en is tapasztaltam. Elkepzelhetetlen az emberek nagy reszenek hus nelkul. En neha eszem tojast es par fele tejtermeket, de a hust nem szeretem. Viszont itthon elkeszitem, mert csak en vagyok meg nelkule.
2007. dec. 12. 13:17

Miota nem eszem husit, sokan a fejemhez vagtak, hogy csak a divat miatt csinalom. En meg bamultam a vilagra, hogy ebbol is lehet divat? Pedig egyszeruen csak nem kivantam, talan tul sokat is ettem elotte es rajottem, hogy jobban erzem magam igy!

No meg a masik nagy kerdes altalaban az, hogy akkor mit eszel? Ilyenkor csak kapkodni tudok a levego utan, hogy valaki azt gondolja, hus nelkul elet sincs a vilagon es latom, ahogy elkepzelik, hogy nyuszi modjara csak sargarepat harapdalok naphosszat!

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook