Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tenyleg divat lett a vegetarianizmus? Te miert lettel vegetarianus? fórum

Tenyleg divat lett a vegetarianizmus? Te miert lettel vegetarianus? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2008. nov. 18. 23:45

Szervusztok!

Itt olvasgatlak titeket, nem mintha vegetáriánus lennék, de tényleg érdekel, hogy aki az, miért az.

És még annyit szeretnék mondani, hogy azért eszünk nyershúst. Az igazi házi szárazkolbász nyers. És a pármai sonka is. Csak pácolják, füstölik és szikkasztják. Na meg a tatár beefsteak.

75. c0c88e77c0 (válaszként erre: 72. - 036bf4cfe4)
2008. nov. 18. 22:33
ezt most miért írtad nekem? én nem azt írtam,hogy azért eszem kevesebb húst,hogy ne legyek daganatos vagy,hogy ne vágják le a melleim,vagy így értelmezted ? :o hanem jobb a közérzetem,érzem,hogy az emésztőrendszerem nincs leterhelve nem puffad a hasam,illetve szebb a bőröm ha kevesebb húst fogyasztok! és én nem állok fanatikusan egyik oldalon sem,ha megkívánom megeszem,de arra figyelek ha érzem,hogy nem jó nekem,akkor kevesebbet fogyasszam! és nagyon sajnálom ,hogy Christine Applegate-el ez történt, de gondolom nem azért mert vegetáriánus...
74. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 67. - Katinkaboszi)
2008. nov. 18. 19:27
Tévedsz nem azért van a húsnak büdös szaga a főzés kezdetén mert állott, nem friss.Ha a levágott disznónak rögtön főzöd a húsát akkor is van.Azért van mert a hús ként tartalmaz és főzésnél az bomlik a hő hatására először. Az meg hogy a szervezet tudná mi kell neki nem áll mert akkor nem lennének táplálkozási anomáliák. Az agy a ludas ebben.
73. a1baa7edcc (válaszként erre: 72. - 036bf4cfe4)
2008. nov. 18. 19:22
Nem szamottevoen kevesebb a daganatok elofordulasi eselye vegetarianusok eseteben.
72. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 71. - C0c88e77c0)
2008. nov. 18. 19:10
Christine Applegate 15 éves kora óta vegetariánus. Most vették le mindkét mellét. Nos?
2008. nov. 18. 18:16
én nem vagyok vega,viszont azt észrevettem a szervezetemen ,hogyha nem eszem húst,szebb a bőröm és jobban érzem magam,jobb a közérzetem! ezért amennyire tudom leminimalizálom a húst az étrendemben,mindenféle divattól függetlenül,csupán az egészségem érdekében:)
2008. nov. 18. 18:12
Én állatszeretből lettem az. Egy ideig ettem halat, de aztán valahogy már azt sem megy. Sajnálom, azt is. :) Kívánni egyáltalán nem kívánom a húst, őszintén megvalva, eszembe se jut, hogy pl. "Jaj de jó lenne egy kis szalonna a túrós tésztába!" vagy ilyenek.
2008. okt. 24. 11:08
sziasztok:)ez no divat ez1 életfotma,mint nekem és más külömbözö emberek felfogásának hozzáállása a vegás élet sok mindenböl ered spéci"én"az állatbarátság miatt csinálom,más az egészségéért és vannak olyanok is akik a vallásukbol eredöen,de 1re jobban nő az a tábor is ahol a "szépségért"küzdenek(ök csak magokat esznek...értsétek a szóxoros értelmében!)
2008. szept. 2. 20:39
Az ember a fogazata és az emésztőszervei alapján mindenevő. A mi tápcsatornánk hosszabb a ragadozó állatokénál,de rövidebb mint a növényevőké.Az eszkimók és egyes mongóliai népcsoportok akik csak húst és tejtermékeket esznek vitaminhiányosak. Akik csak növényeken élnek azok is vitaminhiányosak, tehát mindenfajta tápanyagra szükség van. Egyes vitaminok csak zsírban oldódnak. A növényi vas szinte alig szívódik fel. A vasat viszont nem szabad vény nélkül kapható tablettákkal sem pótolni, mert túladagolás esetén növelheti a daganatos betegségek kockázatát. Inkább tojásból érdemes.
2008. szept. 2. 00:20

Szerintem az ember szervezete mindig tudja, hogy mire van szüksége, és érdekes módon, jelzi is.

Ezek az ún. kívánalmak, vagyis rájön az emberre, hogy kíván valamit. Bármit. Akkor abban a dologban olyan anyag van, amire a szervezetének szüksége van. Ilyenkor érdemes megnézni, hogy pontosan az adott dolog mit tartalmaz, és máris lehet tudni mi kell még a kicsi testünknek.


Mindent lehet, húst enni, nem enni, csak egyetlen, dolog. semmit nem szabad túlzásba vinni.


Ami a hús szagát illeti, igenis minden húsnak van egy sajátos szaga, amiért nem szokták lefedve elkezdeni a főzést. Mert akárhogy is vesszük, ezek bizony állott húsok.

És a frissen vágott állatot is jobb másnap feldolgozni, persze kivéve a malacot, amikor a vágás napja van, de nem véletlenül főzik nagy üstben, és nyitottan.

Nem mondanám tovább, mert sokan elriadnak a húsevéstől.

2008. szept. 1. 20:48
A csoki is jöhet
65. emagdi (válaszként erre: 64. - C4f059c04b)
2008. szept. 1. 20:45

hát, én azt mondom, ha ennyire szereted, akkor neked húst kell enned:)


mindenki azt egye, amit szeret. (én maradok a csokinál:)))

2008. szept. 1. 20:40
Hát ez van. Pedig nem igazán élvezem hogy ennyire szeretem a húst. 3 hónap volt a legtöbb amit kibírtam nélküle. Erőtlen voltam és egész nap éhes.
63. emagdi (válaszként erre: 62. - C4f059c04b)
2008. szept. 1. 20:33

huhhh :)))

(nem semmi, ilyet még nem is hallottam, hogy valaki így szeretné a nyers csirkét)

62. c4f059c04b (válaszként erre: 61. - Emagdi)
2008. szept. 1. 20:29
Komolyan. Van úgy hogy pl rántotthús panírozás közben nem tudom megállni hogy bele ne harapjak a nyers csirkébe. A nyres májat is szeretem, halat is ettem így és a bifsztet is nagyon bírom (de marhahúst nem akarok enni). Ha nem hallanám mindenhonnan hogy fertőzést lehet kapni a nyershústól többet is ennék belőle. Egyébként nem ezért vagyok szürkefarkas, gyerekkoromban találtam ki. :)
61. emagdi (válaszként erre: 60. - C4f059c04b)
2008. szept. 1. 20:05
komolyan megeszed nyersen a húst?:)) akkor te tényleg szürke farkas vagy:)))
60. c4f059c04b (válaszként erre: 58. - Bailadora)
2008. szept. 1. 19:44
Szia! Először is a hús nem büdös csak ha romlott. A zöldség is büdös ha romlott. Sok vega azt mondja hogy nyersen nem ennénk meg.Van egy jó hírem nyersen is szeretem. Az állatok rettegésben tartják egymást és meg is eszik a másik állatot.Miért csak az ember nem ehet húst? Aki nem szereti a húst annak könnyű leszokni róla. Ilyen erővel tisztelhetnénk a NÖVÉNYI ÉLETET is. A répa sem lehet boldog amikor tövestől kitépik. Az "ártatlan " növényevő állatkák kopaszra legelnének mindent ha nem lennének ragadozók.
59. Bailadora (válaszként erre: 57. - Ec63a7fc29)
2008. aug. 31. 19:23

Kleca!

A hús valóban büdös, az emberek csak megszokásból eszik, jól megfűszerezve, hogy ne érezzék a valódi szagát és ízét.

2008. aug. 31. 19:21

Kedves Húsevők!

Higgyétek el, nagyon is jól el lehet élni húsevés nélkül, sőt, még sokkal tovább, mint hússal! Sorolhatnám az érveket...

De inkább csak egy dolgot hoznék fel a vegaság mellett, az pedig a környezettudatosság, a természetvédelem. Ajánlom figyelmetekbe az "Elpusztítjuk a Földet (Devour the Earth)" című filmet:

[link]

Az állatokkal szembeni morális, etikus viselkedés kérdésköréhez pedig az "Earthlings"-t:

[link]

2008. aug. 28. 20:15
Büdös volt a hús.:(((
2008. aug. 28. 19:49
Mielőtt bárki elhgyná a húst az étrendjéből jó lenne ha tudná (pl. egy dietetikus szakembertől,háziorvosától) milyen ásványi anyagok bevitelére kell jobban odafigyelni pl más ételekből. Nem árt előtte egy vérvétel sem mert aki eleve vashiányos annak nem biztos hogy a legmegfelelőbb étrend a vegetariánus.Sokan erre csak legyintenek,mert papolásnak gondolják,de ez VALÓBAN KOMOLY téma. Kihat a testi és lelki egészségre egyaránt.
55. c4f059c04b (válaszként erre: 53. - 223cf40dc0)
2008. aug. 28. 19:24
Jól teszed hogy mindenfélét eszel amit kívánsz. Azért kívánod mert a szervezetednek szüksége van rá. A lovak tényleg gyönyörű állatok, régebben én is lovagoltam. A tejtermékeket és a tejet nagyon szeretem és a bocik is szépek.
2008. aug. 28. 19:16

Sziasztok, én nem vagyok vegetáriánus, csak elnéztem ide, hogy mi újság.

Akárhogy is, szeretem a húst. ám van amikor rá sem tudok nézni. De és ez számomra érthetetlen, megeszek minden féle, fajta husikát, csak a lelkifurdalás gyötör, mikor mondjuk vadat, vagy hasonlót eszek.

Ez az abszolute emberi kettősség, amitől vagyunk, akik vagyunk.

2008. aug. 28. 18:36

én nem vagyok vegetarianus, soha nem tudnék az lenni, viszont ez nem változtat azon, hogy nem tudok akármilyen féle jószágot megenni - csak csirkemell, disznó és nem malac hús, mert amikor már nagy szárazabb a húsa, pulykamell - a többitől vagy undorodom, vagy sajnálnám megenni, vagy nem tudom megemészteni, tehát nem finnyásság, egyszerűen csak imádok lovagolni, iszom a tejet, ami tehén nélkül nincs, és a galambokat undorítónak tartom a tányéromon, a vadat meg ne is emlegessük - ahány ember annyi "gusztus" :)) ez az enyém


ha meg valaki a vegetarianus életmód mellett dönt, azzal sincs bajom, hiszen ahogy nekem jogom van dönteni afelől, hogy mit tegyek az életemmel, úgy másoknak is - ráadásul imádom a zöldségeket - gyümölcsöket!!!!

2008. aug. 28. 18:35
én nem vagyok vega...de van h egy hétig se kivánom a húst pl...aztán van h két hétig egyfolytába szalámit ezsek,meg sült hust,szalonnát ilyeneket....
51. c4f059c04b (válaszként erre: 48. - Emagdi)
2008. aug. 28. 18:33
A tescos pontyok látványa NO KOMMENT kategória. Van akváriumom, tök arik a halacskák.
50. c4f059c04b (válaszként erre: 49. - Enci2)
2008. aug. 28. 18:18
Én is imádom a húst sülve,főve,nyersen bárhogy. Pl a sertést arra tenyésztik hogy megegyük. Ez így rendben van, ha szépen és emberségesen tartják,és szállítják oké. De az olyan állatokat amiket más módon is kihasználunk (pl. ló,tehén stb.)nem kéne hogy még a tányérunkon is végezze.
49. enci2
2008. aug. 28. 17:35
Én imádom a húst, szerintem szükség van rá, úgy mint mindenre. Sosem tudnék az lenni:o)).
48. emagdi (válaszként erre: 47. - C4f059c04b)
2008. aug. 28. 17:23

szomorú dolgok ezek:((

dehát a csirkéket meg a malacokat is csak azért szaporítják, hogy aztán levágják őket! közben szűk helyen tartják őket, lehetőleg nem engedik mozogni őket, hogy hamarabb hízzanak.

durva:((

engem az is elszomorít, amikor a tescoban látom a pontyokat összezsúfolva a "medencében", várva a halálra. (ami lehet hogy már megváltás nekik az után a tömeg után ami ott van a halasnál)

2008. aug. 28. 16:58
Mit gondoltok arról amikor egy hosszú éveken át gazdáját szolgáló lovat elvisznek a vágóhídra azért mert már öreg? Talán ez az állatok kihasználásának a legrondább módja. Hallottam olyat is amikor direkt vágásra tenyésztik őket! Ez elég övön aluli húzás az emberek részéről.Ezt gondolom a tehenek kizsákmányolásáról is. Állandóan tejeltetik őket emberek ezreit látják el ,majd ha már erre nem jók levágják őket. Kinek jó ez?
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook