Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tenyleg divat lett a vegetarianizmus? Te miert lettel vegetarianus? fórum

Tenyleg divat lett a vegetarianizmus? Te miert lettel vegetarianus? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
46. emagdi (válaszként erre: 45. - C4f059c04b)
2008. aug. 28. 14:23
jaja, a B lesz a megoldás:))
2008. aug. 28. 10:38
Egyszer nagyon meglepődtem amikor vegavirslit vettem. Azt hittem teljesen más az íze mint a "rendesnek". Nem csalódtam kb ugyanolyan. Ennek két oka lehet.A: a vegavirsli is húsból van. B: az átlagos virsli is szójából van. Szerintem B
44. swallow18 (válaszként erre: 38. - Emagdi)
2008. aug. 27. 22:05
Én pl. nagyon szeretem a virslit és a parizert is megeszem . Finomnak találom. És nem szoktam ilyenekbe belegondolni, hogy mi van benne, mert biztosan igazatok van, hogy tele van minden szarrral, de nekem ez nem fáj és tényleg szeretem.
43. c4f059c04b (válaszként erre: 42. - Emagdi)
2008. aug. 27. 21:40
:)Igazad van. A húsevés nem közvetlen életveszélyelhárítás nekünk (szerencsére), csak azt nem tudom hosszú távon mennyire jó elhagyni.
42. emagdi (válaszként erre: 41. - C4f059c04b)
2008. aug. 27. 20:35

dehát a létfenntartásod miatt nem kell egy tyúknak sem meghalnia:) van sok más alternatívád arra, hogy mit egyél a húson kívül.

na jó, ha esetleg egy lakatlan szigetre vagy egy esőerdőbe tévednél, ahol már nagyon éhezel, és szembe jön egy csirke, megennéd, na akkor valóban létfenntartás miatt ölted meg:)

2008. aug. 27. 20:20
Nekem az esik rosszul ahogy a vágásra szánt állatokat tartják és szállítják.Az valóban kínzás. Azzal viszont hogy a létfenntartásunk miatt állatoknak kell meghalni nincs bajom. Egy biofarmon boldogan éldegélő tyúk halála csak kicsit visel meg. Tyukica sem sokat lelkizik amikor megeszik egy bogarat vagy gilisztát. Szórakozásból nem bántanék állatot, még a legyet is inkább kiengedem minthogy lecsapjam.
40. kedike
2008. júl. 26. 14:19

Én sem eszem húst, az állatok leölése mindig elborzaszt. Szerencsére nekem nem is kívánja a szervezetem.

Sose vagyok beteg, se vitaminhiányos. Annyi mindent lehet enni mellette, tudom pótolni a hússal kieső tápanyagokat.

Gyerekkoromban se voltam nagy húsevő, rokonok belémerőltették, kétszer kaptam szalmonellát és mindkét alkalommal hústól.

Viszont vannak akik nem bírják ki hús nélkül, mert remegnek és legyengülnek. Kinek milyen a szervezete (lehet vércsoporttól is függnek az étkezési szokások)

39. Leoborta (válaszként erre: 38. - Emagdi)
2008. júl. 25. 13:50

Jaaa...

Múltkor olvastam valahol, hogy a McDonaldos hamburger husijában kimutattak sokféle olyan dolgot, aminek semmi keresnivalója nem lett volna ott, pl. tehéntrágyát. Igaz elég kis százalékban, senki nem vette észre, jól volt fűszerezve. Néha még kóli-baci is belekerül.

38. emagdi (válaszként erre: 36. - 451d525bd6)
2008. júl. 25. 13:45

na igen... szerintem felnőttnek sem való a virsli meg a parizer, és egyéb hasonló, amibe a hulladék van bedarálva...

persze jól fűszerezve a szemetet is el lehet adni:)

37. Leoborta (válaszként erre: 36. - 451d525bd6)
2008. júl. 25. 13:39
Igen tudom, de a maradék sem hús, hanem hulladék, ami másba már nem jó. Apám húsüzmeben dolgozott átmenetileg, mesélt ezt-azt.
36. 451d525bd6 (válaszként erre: 34. - Leoborta)
2008. júl. 25. 12:23
A virslikben meg több a szója mint a hús... De azért a kisbaba étrendjében így sincs helyen....
35. 451d525bd6 (válaszként erre: 30. - 6532c775dd)
2008. júl. 25. 12:21
Gondolod a zöldség gyümölcs nincs annyira agyon kezelve??? :) Elárulom neked, h igen... Most mondhatod azt, hogy te nem a nagy szupermarket láncokban vásárolsz, de sajnos a falukban a kistermelőnek is kell permetet használni, és a magok nagy része is kezelve van... Nem hiszem, h a kukacos almát el tudnák adni...
2008. júl. 21. 16:07

En nem vagyok vegetariánus, de nagggyon megválogatom, hogy milyen húst eszem. Általában csak pulya- v. csibemellet, azt is csak hetente 3-4x maximum, halat, zöldségeket nyersen, párolva, néha rántva, főzeléket minden héten. Nem divatból, hanem mert így ízlik, és a disznóhús tényleg nekem is szaglik, marha meg birkahúst sosem szerettem. A zsírostól meg egyenesen hánynom kell kicsi gyerekkoromtól fogva. Pl. a párizsit semmi pénzért meg nem enném, meg a virslit sem. De még a szalámikat, házikolbászt sem eszem évek óta, mert nem kívánom, csak elvétve. De pl. ízlik a füstöltsonka, császárszalonna, pár falat erejéig hagymával. Tehát tényleg csak azt eszem ami ízlik.

Azon pl. ledöbbentem - ezen a portálon vmelyik fórumon azt olvastam - hogy a 9-10 hós babájának vki virslit adott!!!

2008. júl. 8. 16:26

Szerintem a hús önmagában undorító. Ezért is eszik az emberek szinte kizárólag agyonfűszerezve, füstölve.

Ezenkívül imádom az állatokat, élve.

2008. ápr. 22. 23:35
NEM VAGYOK VEGÁS, DE NEM ESZEK HÚST-HÚSSAL
2008. febr. 7. 16:22
Mert büdös volt a hús. Brrrrr
2008. febr. 7. 15:40

hmm én nekem tetzsik a vegetarianizmus. Lehet átállok. Mivel jógázom ezek 2es nagyon kiegészitik egymást. Én szerintem divat ide vagy oda én egy beteg vegát semi ismerek. Amugy én is nagy husevő voltam de egy jó ideje alig eszem hust. Nem kivánom. Meg a hus leterheli a gyomrot nagyon ami ettől besüllyed. Ha megkivánom eszem hust egy keveset. Nem zárom ki teljesen. Épp a napokban filoztam azon hogy ujra kezdem az atkins diétát de mára le is tettem róla nem birnék naponta enni hust, nem kivánom. Csak egy nagy bajom van a vegetarianizmussal hogy elég drágák az ételek és lusta vagyok fözöcskézni meg a családom nagy husevő. Mult héten szokszor ettünk vega kaját és sokkal jobban éreztem magam és jobban is aludtam. Nem tudom miért de nekem bejön. Nagyon változatos étrend amugy. :) Ahhoz nem tudok hozzászólni hogy kelle a szervezetnek hus. Talán egy kevés. JA és a baronfikat meg se birom enni amugy angyon durván érezni benne za anitibiotikumot és olyan fura ize van. Már csak azért is megérné nem enni hust mert manapság mindennel agyon kezeleik a szegény kis állatokat :O

Dia :)

29. virgilius (válaszként erre: 28. - Audclon)
2007. dec. 14. 07:59
Aud, te adsz/adtál a gyerekeidnek húst? Mikortól, milyet? Nekem fél éves kortól nagyon nyomták ezt a témát, a vas miatt. :S Csináltak vérképet is a fiamnak, és úgy látták, vashiányos, ezért pláne.
28. Audclon (válaszként erre: 27. - 278c85ecf4)
2007. dec. 14. 06:03

Már ne haragudj, de várandósan miért kellene megenned a húst, ezt egyáltalán nem értem!! magam is vega vagyok, vagyis én inkább úgy hívom, hogy húsmentesen táplálkozó :)), a 4. babámat várom, és gyönyörű, egészséges mind a 3 , akik már megszülettek.

Megfelelő fehérjebevitel mellett teljesen rendben van a vega étlap!

És kár ekkora felhajtást csinálniuk azoknak, akik a vegák ellen vannak, merthogy ez kb. annyira "különleges" dolog, mint az, ha valaki pl. valamilyen ritkább látogatottságú vallás tagja. Amíg másokra nincs veszéllyel, addig mindenki azt tesz( eszik), amit akar, nem?:))

2007. dec. 13. 23:54

Sziasztok!


Én is vegetáriánus vagyok! De semmi köze a divathoz! Főleg, hogy kb. 13éves koromtól hanyagoltam a húst!:) Nem bírom megenni! Rettentőn sajnálom az összes élőlényt! És egyet se kívánok holtan a tányéromon látni...


A baba kérdés nehéz! Ha várandós leszek, "muszáj" lesz húst ennem! Meg kell tennem a piciért! Soha nem tudnám feldolgozni, ha amiatt lenne baja, hogy én nem eszem húst! Az más kérdés, hogy fogom megoldani...?!

És ha megszületik, utána fogok neki húst adni!

Aztán ha nagyobb lesz eldönti maga, kell-e neki, vagy sem!

26. masa.mate (válaszként erre: 25. - Virgilius)
2007. dec. 13. 23:38

Rajta vagyok, azert jo tudni (meg belatni meg magamnak is) a hatranyaimat! Bar nekem azert eleg testhezallo a tema.

Koszi:)

25. virgilius (válaszként erre: 23. - Masa.mate)
2007. dec. 13. 23:00

Hát, nekem csak okos emberek magyarázták ezt a felszívódást, nem vág szakmámba, úgyhogy nem tudlak meggyőzni. :( De biztos utána lehet nézni a neten.


A sógornőmák egyébként vegák a férjével, de a két gyereknek mindig is adtak húst. Pont ezért.

24. masa.mate (válaszként erre: 22. - Castellina)
2007. dec. 13. 22:56

Leirnad, hogy mit is ettel pontosan? Egy kis fogyas igazan ramferne!!!:)))


Azt mar nem kerdezem, hogy miert is valtottal munkahelyet...:)

23. masa.mate (válaszként erre: 21. - Virgilius)
2007. dec. 13. 22:52

Termeszetesen nekem sem ez az elso kerdesem az elso randin, de azert fontosnak tartom! Es alapvetoen az ember olyan tarsat valaszt maga melle, aki, hasonlo gondolkodasmoddal bir. Szoval a dolgok hozzak magukkal a tobbit is. Persze nem feltetel veganak lenni, ezzel meg nem is volt gond ilyen teren soha.

Alapvetoen azt sem banom, ha a csaladom hust eszik, csak ne napi 3-szor, meg ne akarmilyet. No meg ne legyen mar az vita targya, hogy en nem!Ez igazan fontos(nekem)!

Egyebkent az utolso kapcsolatomban annak ellenere is, hogy a parom szakacs volt, nagyon jol megoldottuk ezt, bar igazan o sem volt nagy husizabalo, no meg a hust, meg az izet is eleg jol lehet helyettesiteni!Szerette a foztom:) Ja es ha ritkan bele is csuszott egy tal porkoltbe, azt nem elottem tette!

Meg nincs gyerkocom, de eleg nagy fejtorest jelent ez a kerdes!Mindenesetre azthiszem megprobalom kihagyni majd az etrendjebol a husokat es ilyen szellemben nevelni majd, de ha azt mondja, hogy neki marpedig az kell, en nem veszem ki a szajabol!

Azt viszont ketlem, hogy akarmi is konnyebben szivodna fel husbol, mint masbol. De varom, hogy meggyozz, erdekel!:)

2007. dec. 13. 22:15
Az őskorban, szóval jó régen, dolgoztam csemege pultban, eladóként. Na, akkor vegetáriánus lettem vagy egy évig képtelen voltam a húsra ránézni, hála a munkámnak. Akkor rengeteg gyümölcsöt, zöldséget és magvakat ettem. Állandóan fogytam tőle. Azért is hagytam abba, mert már nagyon sovány voltam. A párizsira azóta se bírok még ránézni se.
21. virgilius (válaszként erre: 20. - Masa.mate)
2007. dec. 13. 22:04

Hát, kérdés, mi az igazán lényeges szempont a párválasztásban. Van, akinek a hús, nekem nem. De el tudom fogadni azt is, akinél fontosabb. Azért pacalt azt nem főzök, meg belsőségeket sem. És bontani sem tudnék állatot.

A gyerekemnek mindenképp adnék húst, mert ha van is vas meg B12 stb vitamin másban is, a húsból sokkal könnyebben felszívódik.

2007. dec. 13. 20:44

Egyebkent vas a csokiban is van!:) En mindig ezzel nyugtatom magam, ha ramjon a csokizhatnek!:) Egy ideig en is ugy voltam, hogy neha ettem husit, nem is gondolkodtam rajta, hogy ne, aztan egyre kevesebbet.Nem kivantam. E mellett pedig folyamatos rahatasok ertek a vegetarianizmus mellett, persze teljesen eszrevetlenul. Akkor ebredtem ra, hogy nekem nem is kell a hus!:)

Az en kornyezetemben is sokan probaljak rameroszakolni a husis kkajakat, de egyszeruen nem es kesz.Meg senkit nem bantottam meg vele, inkabb csak ertetlenkedest valtott ki az emberekbol.

Sajnos a mostani munkam miatt nekem is kell neha husos kajakat fozom, megcsinalom, mert muszaj, de bele nem ennek az tuti! Persze hazassagban ez egesz mas lehet! De azt hiszem en a mostani fejecskemmel, nem butoroznek ossze olyan valakivel, aki ezt nem erti meg es elvarna, hogy pacalt raakjak az asztalra.:)

19. Zsikee (válaszként erre: 9. - Masa.mate)
2007. dec. 13. 20:38
Köszi a tippeket, holnap ki is próbálom a tejfölös verziót. Milyen a vega tejföl amiről irtál ?Milyen tipusú párolóedényt használsz a zöldségek elkészítéséhez? Én is szeretnék vásárolni egy párolót ,de elektromosat érdemes vagy elég egy gázon használatosat??
2007. dec. 13. 20:32
Amugy ez nagyon erdekelne! Foleg vegakhoz szol most a kerdes. Gyermekednek adnal hust, akkor is ha te nem eszel?
2007. dec. 13. 20:30

Valoban nagyon sokan esunk abba a hibaba, hogy a husit szenhidrattal helyettesitjuk, foleg tesztafelekkel.Sajnos en is 'aldozata' lettem ennek. Viszont mostmar probalok tenyleg odafigyelni ezekre, mert a vegetarianizmus a kozhiedelemmel ellentetben meg nem jelent egeszseges taplalkozast, de (szamomra ) itt kezdodik.

Marpedig en ezt szeretnem elerni.Meg csak halado vagyok benne, de igazan igyekszem!:)

Varandosoknal pedig meginkabb oda kell figyelni mit eszunk, hiszen konnyen bele lehet esni a csapdakba, pl hogy mivel ketten vannak, akkor annyit ehet, amennyit akar es azt, amit akar, pedig ez sem igy van azert. A zoldsegek kozul sem jo barmelyik, meg szpotatasnal sem.

Akar vega valaki, akar nem, kivalo etek a csira! (pl: a lucernacsiraban nagyon sok B 12 van!) Hazilag is termelheto, nem is igazan koltseges dolog! A csirak az egyik legjobb asv anyag, vitamin forras, ill nagyon sok gabonafele tartalmaz nelkulozhetetlen anyagokat, sot a vitaminok felszivodasat is segitik!

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook