Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tenyleg divat lett a vegetarianizmus? Te miert lettel vegetarianus? fórum

Tenyleg divat lett a vegetarianizmus? Te miert lettel vegetarianus? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
196. c4f059c04b (válaszként erre: 191. - 42af71f255)
2009. aug. 3. 08:44
Nem is kell erőszakolni. Az esetek nagy részében a példa is elegendő. Az egyik ismerősöm kisfia sem ette a húst, mert az anyukája sem.
195. emagdi
2009. aug. 3. 08:42
de csak a kötözködés végett (mert egyébként nem szeretnék vitatkozni az együnk-e húst vagy sem témában) : nekem is van és volt sok olyan húsevő ismerősöm akikről nem mondanám, hogy ránézésre kicsattannak az egészségtől. sápadtak, vékonyak és a hajuk is el van vékonyodva :))))))
194. emagdi (válaszként erre: 193. - C4f059c04b)
2009. aug. 3. 08:40
elhiszem, de most ezt miért mondod nekem?:)
193. c4f059c04b (válaszként erre: 192. - Emagdi)
2009. aug. 3. 08:39
Szia! Van és volt néhány vegetariánus ismerősöm. Nem mondanám, hogy ránézésre kicsattannak az egészségtől. Sápadtak, vékonyak, és a hajuk is el van vékonyodva.
192. emagdi (válaszként erre: 188. - 17dfdcec7d)
2009. aug. 3. 08:16

én már csak azt nem értem, hogy miért beszélsz erről ekkora indulattal?

nyugodtan ehetsz bármit, nem akart szerintem senki sem "megtéríteni" :)))

és ha már kicsit lenyugodtál és felszállt a köd, akkor elgondolkodhatnál, hogy talán amennyire te szereted a húst, talán más pont annyira nem szereti. értem én, hogy a te szempontrendszered szerint ez nem normális, viszont más szemében esetleg a te étkezési szokásaid nem normálisak. ez abszolut csak nézőpont kérdése, tehát sokat nem mondasz azzal, ha valakiről kijelented, hogy szerinted ő nem normális:))))


na megyek is, megsütök egy mókust nyárson:))

191. 42af71f255 (válaszként erre: 190. - C4f059c04b)
2009. aug. 2. 18:33

Köszi,én nem vagyok egyáltalán elvetemült..:)

Az meg biztos,ha majd gyerekem lesz,nem fogok ráerőszakolni semmit,úgy ahogy a párommal se teszem..

190. c4f059c04b (válaszként erre: 185. - 42af71f255)
2009. aug. 2. 07:41
Az jó, ha eszel tejterméket és tojást. A vegán (csak zöldség, gyümölcs) anyák gyerekei viszont elmaradnak mind a testi- és a szellemi fejlődésükben is a vegyesen táplálkozó anyák gyerekeihez képest. Védőnő vagyok iskoláknál , a doktornő alig talált izmot egy felső tagozatos fiú karján , ahova az oltást beadhatta volna. Kiskorától nem evett húst, azt már nem tudom pontosan a tejtermékeket ették-e.Nem ijesztgetni akarlak, csak ámítani sem.
2009. aug. 1. 13:32

Én speciel nem akaratam különbözni senkitől,én soha nem is voltam egy senkivel..:))))

Lehet van benne valami amit írtál,de én előtte is minimális mennyiségű húst ettem,éssss élek!!!

188. 17dfdcec7d (válaszként erre: 185. - 42af71f255)
2009. aug. 1. 13:03
Sokan csak azért mondják magukat vegetáriánusnak,mert ki akarnak tűnni valamivel,h felfigyeljenek rájuk az emberek,h ők (különcök,különbözőek a NORMÁLIS embertől!!!!!Egyáltalán nem normális,h valaki nem fogyaszt húst,fehér húst,halat,tojást,stb.Ezt is valami agyon tanult barom elkezdte,és felvette a sok hülye követő.Egy terhes mamának még jobban szüksége van a normális kiegyensúlyozott étkezésre,ezen belül a hús fogyasztására,és nem 2 hetente hanem hetente 4-5x minimum,de 3 szor biztosan.Hát a rostok,nélkülözhetetlenek az étkezésünkben.Meg bolondulnék ha nem ennék hetente többször húst,ezen belül csirke,pulyka húst,hébe hóba sertést,marhát,kacsát stb.Egyrészt isteni finomak,elsősorban egészségesek,sertés nem annyira,de kell azért néha az is a változatosság miatt.
2009. aug. 1. 12:59
Régen én is ezt gondoltam,de mióta nem eszek,tényleg egészségesebb vagyok..
2009. aug. 1. 12:58

Én elnem tudnám képzelni az életem hús nélkül.Nem is akarok lemondani róla.Imádom.

nem itélek el senkit aki vegetariánus,szive joga hogy mit eszik meg és mit nem,de én nem lennék az.

185. 42af71f255 (válaszként erre: 184. - C4f059c04b)
2009. aug. 1. 12:54

Valószínűleg már meg se tudnám enni úgy,hogy ne legyek sz@rul tőle.

Így inkább mással próbálom pótolni,amennyire tudom.

Csak a páromnak is olvasnia kellene olyan tapasztalatokat,amikor valaki vegaként sok egészséges babát szült,mert különben végig üldözni fog majd a hússal.

184. c4f059c04b (válaszként erre: 181. - 42af71f255)
2009. júl. 31. 07:45
Szia! Ahogy szerinted jó. Úgysincs értelme, hogy most elkezdjelek rábeszélni a húsra, ha meggyőződésed a húsmentes táplálkozás áldásos mivolta. Ha meg évek óta nem eszed, akkor lehet hogy nem jó pont a terhesség alatt elkezdeni, mert a tested el van szokva tőle. Szerintem fél évvel a babatervezés előttől ennék húst modjuk 2 hetente egyszer ha vega lennék.
183. f66095b124 (válaszként erre: 181. - 42af71f255)
2009. júl. 31. 07:07

Szia!

Ne aggódj... Én végigcsináltam így 2 terhességet. Hús nélkül.Egészséges babák születtek. Az elején aggódtam. De figyelj majd a szervezetedre s jelzi. Semmi gond nem lesz.

182. emagdi (válaszként erre: 181. - 42af71f255)
2009. júl. 10. 19:44

az rossz lehet, ha a családod nem támogat, sőt ellened van ebben a kérdésben.

de talán sikerül úgy főznöd, hogy ne tűnjön fel nekik:)) (úgy értem, hogy finom ételeket tudsz így is készíteni, és nem tűnik fel, hogy pont hús nincs benne...)


azzal, meg hogy a babának mit adtok és mit nem ráértek majd akkor foglalkozni, ha aktuális lesz, szerintem úgyis fogod érezni, hogy mire van szükséged. ha úgy érzed, hogy jó húst enned, akkor egyél, ha nem bírod megenni, akkor úgysem fogja bevenni a gyomrod. de előre ezen ne vitatkozzatok:)))

2009. júl. 10. 18:48

Sziasztok!

Én négy éve vagyok vega,de "csak" ovo-lakto (tej,toji megy)..én is kaptam hideget meleget..4 év kellett,hogy a családom elfogadja..bár nagyi még néha megkérdezi:"Nem kérsz egy kis szalonnát?Az nem hús!"

Köszi mama!:)


Csak a párom aggódik,hogy mi lesz ha babánk lesz..szerintem tökéletesen fejlődne hús nélkül is(mármint amikor a pocimban van,amúgy megadnám neki a választás jogát..),mivel én ésszel csinálom,és minden fontos anyagot beviszek a szervezetembe,de hát ő csak az a földhözragadt fajta..


Én is megkaptam a szokásosat:"Akkor meg mit eszel?"-Asztallábat.Mi mást? Hát hogy lehet ilyet kérdezni?


A zöldségeknek,gyümölcsöknek,tejtermékeknek,csíráknak..stb.-nek meg amúgy is végtelen sok elkészítési módja van.Nincs olyan,hogy nem jutna eszembe valami új fini kaja.


Így 20 évesen mivel az én családom is nagy húsevő,megtanultam mindent elkészíteni magamnak-és így én és a párom nemcsak ízletes,de nagyon tápláló és egészséges ételeket ehetünk nap mint nap.


Amúgy van benne valami,hogy divat lett,de ha valaki jól csinálja és nem feltűnési viszketegségből,akkor csinálja.

180. d26dcc4363 (válaszként erre: 179. - Emagdi)
2009. júl. 1. 21:51
Köszi, ha úgy hozza a sors, hogy nem tudok normális kaját enni, akkor kipróbálom :-)
179. emagdi (válaszként erre: 178. - D26dcc4363)
2009. júl. 1. 19:53

biztos. mindig is volt, bár nincs kiírva.

még nagyon régen, talán 15 éve volt hogy ki is volt nekik írva az étlapon. akkoriban volt néhányszor, hogy ettem ott olyat.

aztán pár éve megint BK-ben voltam kénytelen enni, kérdeztem van-e ilyen, mondták hogy igen. (de az étlapon kiírva nem volt). szóval van, csak rá kell kérdezni:))

vega whopper, tulajdonképpen a zsemle, saláta, paradicsom, hagyma, meg valami öntet van benne). de elég sok zöldség van benne, szóval nem rossz, ha nincs más.

178. d26dcc4363 (válaszként erre: 177. - Emagdi)
2009. júl. 1. 19:46
Van a burger kingben vega szendvics? Ez biztos? Még sosem láttam. Én meg semmit nem szoktam ilyen helyeken, max sült krumpli.
177. emagdi (válaszként erre: 176. - 9886f305e8)
2009. júl. 1. 18:47

hamburger hús nélkül?? azt miért veszed, az végülis csak a sima zsemle, meg egy kis ketchup benne, nem?:)))

akkor menj inkább a burger kingbe, nekik van "vega szendvicsük", nem mintha az jobban megérné, de abban legalább van sokfajta zöldség, és olcsóbb is mint a húsos whopper.


de én ezeken a helyeken leginkább a shake-et és a fagyit szeretem:)

176. 9886f305e8 (válaszként erre: 169. - Emagdi)
2009. jún. 24. 18:00

Én mekis kaját nagyon ritkán eszek, akkor is sültkrumlit esetleg a bigmacet hús nélkül kérem. Jobb szeretem a sima gyorsbüféket ahol jó esetben friss zöldséget tudok kérni mindenbe.

Egyébként nem tudom észre vettétek-e de a mekis kaja egyáltalán nem olyan ízű már mint régen...

175. 9886f305e8 (válaszként erre: 166. - 8e8c2f0ee9)
2009. jún. 24. 17:57

:D Tasakos levest csak akkor eszek ha nincs benne állati eredetű pl. szárított hús, sertészsír stb.

A hambit csak sajttal ubival, jó sok hagymával(mert anélkül meg sem enném :D) és salátalevéllel szeretem, plusz egy kis majonéz-ketchup, de ugyanezekből áll a gyros és a kebab is, csak azokba paradicsomot teszek.

A szóját szeretem ízre, de valószínüleg a babféléket nem bírja s szervezetem... :D Semmilyen babos, paszulyos dolgot nem ettem soha, de sejtem jobb is így!

Tuti nem a szomszédod vagyok, de a neved ismerős...

174. Cepheus (válaszként erre: 172. - Emagdi)
2009. jún. 24. 11:25
Ja, így könnyű nem megkívánni! :-D
2009. jún. 24. 10:22

11 éve vagyok vegetáriánus. annyira a részemmé vált, hogy semmi különöset nem érzek benne.

Erre a kérdésre se tudok összefogó választ adni, hisz egy húsevő is meglepődne, ha megkérdeznék tőle, te miért eszel húst?


Ha divat a vegetáriánus életforma (mert ez az, szerintem, nem csak a hús evés, nemevésben merül ki, tárul hozzá még állat és környezetvédelem), akkor nagyon kitartó vagyok :-D

172. emagdi (válaszként erre: 171. - Cepheus)
2009. jún. 24. 09:51
én meg még sosem ettem hamburgert:)) (sajtburgert sem)
171. Cepheus (válaszként erre: 170. - Cepheus)
2009. jún. 24. 09:43
Ja, és két húsos kaját végig kívántam: a csirkemáj pörköltet és a mekis sajtburgert... :-P
170. Cepheus
2009. jún. 24. 09:41
Másfél évig voltam vega, még kamaszként, szerintem csak olyan kamaszkori hisztiből. Se negatív, se pozitív előjellel nem illetném azt az időszakot, szimplán csak nem ettem húst és kész. Gondolom anyukám boldog volt, hogy főzhetett rám külön. Sem jobb, sem rosszabb fizikális állapotban nem voltam akkor. Talán annyi előnye volt mindössze, hogy több zöldséges ételt kipróbált a család, amit előtte nem ettünk, ennyi.
169. emagdi (válaszként erre: 165. - 9886f305e8)
2009. jún. 24. 09:37

szerintem a junk food is olyan, hogy néha néha ha más nincs, elmegy, de azért nem jó gyakran enni.


bár azért ha az ember hosszabb távon egészséges ételeket eszik, akkor valahogy nem kívánja a mekis cuccot, legalábbis én úgy tapasztaltam.


de persze mindenki azt egyen, amit szeretne:)

2009. jún. 23. 23:12

Én három évig voltam vegetáriánus. Tejterméket, tojás ettem. Miután családossá váltam a lustaság miatt tértem vissza a húsevéshez. Nem volt kedvem 2-3 féle menüt főzőcskézni. Annak idején igen mélyen beleástam magam a témába, jókat tudnék itt vitázni, de nem ez a lényeg. Én mindig csak annyit kértem az ismerőseimtől, hogy mivel én sem kényszerítem rájuk az én akaratomat, gondolataimat, ők se akarjanak a húsevés fontosságáról meggyőzni.

Viszont általában akkor már nagyot néztek amikor a munkában kellett helyt állni. Kertészként dolgoztam, és ott bizony nem ártott az erő. Többet bírtam fizikálisan a férfiaknál! Soha olyan jól nem éreztem magam a bőrömben mint abban az időben. Nehéz volt lefárasztani!

Ja és a vasamat soha nem kellett pótolni, még így is sok volt.

167. 26c9a8950c (válaszként erre: 128. - 8e8c2f0ee9)
2009. jún. 23. 22:27
Ezt az "alapvetően ragadozók vagyunk" mondatot nem értem. Milyen adottságaink vannak nekünk embereknek a ragadozókhoz képest? Körmeink, fogaink, izomzatunk, emésztőrendszerünk semmiben sem hasonlít egy ragadozóra sem.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook