Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tapasztalt kutyások, most segítsetek! fórum

Tapasztalt kutyások, most segítsetek! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
84. ebba518fdb (válaszként erre: 80. - Szasz23X)
2010. jan. 8. 23:44
na, hát akkor ez egy jó kiindulási pont (mármint a mérete miatti "zavar"), a kutyusod viselkedésének megváltoztatásához.. :)) szerintem meg fogod oldani, csak meg kell találnotok a "közös hangot".. :))
83. H.Ancsi (válaszként erre: 81. - Szasz23X)
2010. jan. 8. 23:43
igen, az, de muszáj megpróbálni, hátha használ, nálunk a hatalmas nagy kutyák után jött két szobacirkáló, persze sokkal jobban el vannak kényeztetve, de azért tudják, hol a helyük, az egy okos hsz-nek tünt,hogy próbáld elkezdeni a legelejéről, a legfontosabb,hogy éreztesd vele, hogy te vagy a főnök, próbáld fegyelmezni, rázd meg a grabancánál ha rossz, szépen lassan türelemmel talán
82. cb82b220ce (válaszként erre: 81. - Szasz23X)
2010. jan. 8. 23:43
Szia!A verés igen is használ.Nem kézzel kell verni.Sosem azzal verd amivel símogatni is szoktad.Tekerj össze egy újságpapírt és azzal üss rá a fenekére amikor rossz.Az én kutyám se piskóta de minden kutyát meglehet nevelni.Ha pedig nem akkor ott nála bibi van és vagy elfogadod hogy ilyen vagy...Szóval.A kutyapszihológus meg egy próbát megér.
81. Szasz23X (válaszként erre: 78. - H.Ancsi)
2010. jan. 8. 23:40

Igen, a verés nem használ...Ez teljesen biztos. A grabanc és a földre nyomás van nálunk is, mivel normál esetben "ebből ért".

Egyszerűen lehet, hogy ki fogjuk próbálni, de első hallásra ez a kutyapszichológus dolog eszméletlenül idiótán hangzik a számomra :D

80. Szasz23X (válaszként erre: 77. - Ebba518fdb)
2010. jan. 8. 23:39
igen. eddig mint írtam, csak "ló méretű" kutyáim voltak, és ezt kaptam a páromtól...Eszembe sem jutott volna megvenni, hiszen akkora volt, mint ahogy a cikk is írta, tényleg. Egy szappantartó....
79. bumburka (válaszként erre: 76. - Szasz23X)
2010. jan. 8. 23:38

Jó éjszakát+

Majd holnap is belesek!

78. H.Ancsi (válaszként erre: 74. - Szasz23X)
2010. jan. 8. 23:36

sziasztok, ne haragudj de nem értelek, ahogyan irtad normális környezetben a kutyád nem normálisan viselkedig. "hozzáértő" embereknél voltál, nem segitett, megverted, az se, akkor miért neveted ki azt aki javasolja a kutyapszichológust, bármily nevetséges van ilyen, és nem alfába fogja levinni, hanem a veled való beszélgetés alapján, talán megtalálja a bibit.


Még annyit azoknak a hsz-óknak akik bőszen előadást tartanak a kutya veréssel való neveléséről, hogy a kutyák nem verik egymást, vagyis azt sem érti ha őt verik. Megrázni a grabancát, lenyomni a földre azt értik, de a verést nem. Bocs, ez csak az én véleményem, néhány kis és igen nagytestü kutya felnevelése után.

77. ebba518fdb (válaszként erre: 72. - Szasz23X)
2010. jan. 8. 23:36
hát igen ez könnyen lehet.. :)) de erre utaltam az elején is, hogy ő is kutya, akármilyen kicsi is.. sokan beleesnek abba a hibába, hogy azért mert kicsi egy blöki, nem "veszik komolyan".. pedig a kicsik is ugyanabból értenek, csak nagyobbat kell hajolni hozzájuk.. :)) ez az első ilyen kis méretű kutyusod??
76. Szasz23X (válaszként erre: 75. - Bumburka)
2010. jan. 8. 23:33

Dehogyis bántottál meg :) Csak egyszerűen én kicsit felháborodok, ha olyasmiket tapasztalok, amikor a gazdiból a pénzt akarják kiszedni, és ez is így hangzott.

Az említett műsor szinte minden része megvan, felvettük, nézegetjük, ötleteket merítünk.

Már kérdezték lejjebb.

Sajnálom, hogy beteg a kutyusod :( Jobbulást és hosszú életet neki :)

75. bumburka (válaszként erre: 64. - Szasz23X)
2010. jan. 8. 23:31

Na,na tudtam,hogy erős lesz!Sorry,nem akartalak ám megbántani!Távol álljon tőlem.De én már csak ilyen szókimondó vagyok./Emiatt általában bajom van/

Bármely betegség,mint külső,mint belső,genetikai is lehet.

Az én kutyim sajnos beteg,epilepsziás.

Ajánlom a spektrumon futó műsort:A póráz két végén.

Érdekes,tanulságos,elgondolkodtató!!!!

74. Szasz23X (válaszként erre: 73. - Noncsi18)
2010. jan. 8. 23:30

Istenem...Most iszonyat rossz és bunkó gazdi leszek...

Egy hét ilyen depiért bármit megadnék :D

A nem evés nem tetszik, de az egész nap alvás nagyon kecsegtető ajánlat :)))))))))))

(viccelek persze)

73. Noncsi18 (válaszként erre: 64. - Szasz23X)
2010. jan. 8. 23:29

Szerintem az nem megoldás!!! :):) Én is elég viccesnek tartom :S


Mondjuk még anno a régi kutyim volt depressziós, de azt orvos állapította meg és az pont az ellenkezője volt!!!! Nem nagyon evett, aludt egész nap, kedvtelen volt...... De kapott pár szanax félét és meggyógyult :D:D Szegénykémet megviselte a költözés :)

72. Szasz23X (válaszként erre: 70. - Ebba518fdb)
2010. jan. 8. 23:29
Értem...Lehet, hogy tényleg ez a gond, hogy ennyire "zavart" hogy picike, és nem vetettem be a nagy kutyáknál bevált módszereket....
71. Szasz23X (válaszként erre: 63. - Gabrieko)
2010. jan. 8. 23:28

köszönöm szépen, na ezt még nem olvastam...

Vannak benne számomra meglepő részletek, amik akár segíthetnek is...

Örök hála :)

70. ebba518fdb (válaszként erre: 67. - Szasz23X)
2010. jan. 8. 23:27
nyilván az ő pehelysúlyához mérten használva.. :)) nekem egy orosz feketém van, meg egy törpe snacim és mindkettőnél bevált.. alapjáraton kényelmes viselet, de ha "melózunk", akkor azonnal tudok reagálni dolgokra és ők azonnal kapják a kellemetlen ingert a helytelen viselkedésért.. persze nem vandál módjára, csak jelzés értékkel.. :))
69. Szasz23X (válaszként erre: 65. - Vercsaszy)
2010. jan. 8. 23:23
jóéjt, és köszönöm :)
68. Szasz23X (válaszként erre: 61. - Vercsaszy)
2010. jan. 8. 23:23

:DDDDDD

Akkor látom, nem egyedül nekem van problémás kutyóm :D

67. Szasz23X (válaszként erre: 62. - Ebba518fdb)
2010. jan. 8. 23:23

Ismerem, tudom mi ez...a moszkvaimra használtam :D

De ő 92 kilóval súlyosabb egyéniség volt a kis mocsadéknál :D

66. ebba518fdb (válaszként erre: 65. - Vercsaszy)
2010. jan. 8. 23:23
Jó éjt!
2010. jan. 8. 23:22
Jó éjt Mindenkinek,elköszönök,holnap benézek!
64. Szasz23X (válaszként erre: 58. - Bumburka)
2010. jan. 8. 23:20

HOGY HOVA????

Na nemár...

És az mit csinál vele? Mert embernél beszélget.

Majd a kutyapszichológus megbeszéli a kutyámmal hogy "vau-vau"?

lehet hogy én vagyok maradi, de egy kutyának bőven soknak kellene lennie már a kutyasulinak is, nem ám még pszichológus... Szerintem ez is olyan dolgok közé tartozik, amiért sok pénzt lehet kiszedni a gazdiból.

Egyszerűen nem hiszek ebben.

Depressziós... Most csúnya leszek, sorry érte.

MI A JÓ ÉDESANYJÁTÓL DEPRESSZIÓS??? szar élete van? Szegény. Nincs egy láncra kikötve, nincs verve, nincs elhanyagolva...

Köszönöm szépen amúgy a véleményedet. Ti jártatok már kutyapsszichológusnál? csinált valamit? Egyszerűen nem tudom elképzelni. Illetve el tudom, de már fáj a hasam a röhögéstől :D

Gratula a kutyusodhoz :)))

2010. jan. 8. 23:18

[link]

Egy idevágó cikk.

62. ebba518fdb (válaszként erre: 53. - Szasz23X)
2010. jan. 8. 23:18
a sétához lehet érdemes lenne beszerezni egy egysoros "fojtóláncot".. na ennek csak a neve ilyen ijesztő, nyilván nem fojtásra használjuk, de ha jól használod, remek kommunikációs eszköz lehet.. a tanulási folyamat idejére mindenképpen érdemes lenne használnod.. :))
61. Vercsaszy (válaszként erre: 49. - Szasz23X)
2010. jan. 8. 23:17

Hagy tegyem hozzá,mivel az előbb nagyon okosnak tűnhettem,hogy egyáltalán nem vagyok az...

Két viszonylag nagy lányom van,10 és 13 évesek.Jól neveltnek mondanám őket.Van pszichológiai érzékem.

De a kutyám,egy westie,az más!Neki majdnem mindent szabad!!Kiskorában nagyon sokszor elrágott mindent-de mindent az égvilágon,kb 5-ször kötötték újra a netemet,mert állandóan szétrágta a kábelt,a halak levegőztetőjének a kábelét,ceruzákat-tollakat,papucsokat,bármit!!!

Barbie baba keze lába odalett,nem mindig tőből,van amikor csak könyökből,illetve térdből "amputált a doktor úr":)Aki egyben szemész,és fül-orr gégész is,mert a plüssökön mindig ezeket a dolgokat maszekolja meg!(nem kell az nekik)

Vagy pl főzés.Csirkemellfilé,összevágva az asztalon.Valamiért be kell szaladnom,félbehagyom.

Simán befalta szépen suttyomban,persze nem azt,ami még egybe volt,hanem ami apró kis guszta csíkokra volt vágva!Ááááá imádom!

Nem is Ő lenne,ha nem lenne ilyen rossz!

Bocs a sok írásért,és a tulajdonképpeni nem segítésért.Nem tudok segíteni Neked,semmi konkrétum nincs amit írni tudnék.

Amúgy ilyen szempontból én is fontos dolog előtt állok,nekünk majd az ugatásról kell leszoktatni a kis dögömet,mert jön a 3.baby,aki azért fog aludni napközben is,nem csak éjszaka,és a "köcsögnek" nem kéne felkelteni...

60. nadine81 (válaszként erre: 35. - Nívea)
2010. jan. 8. 23:17
Hát igen,a spánielek főleg nehéz esetek.Az előzőm blauschimmel színű volt,ő nagyon nyugodt volt egész életében(miután kiskorában kibolondulta magát).A mostani az fekete,és már többen is mondták,ezek a legvérmesebbek.A tied milyen színű?Furinak találom,hogy színüktől függ a természetük,dehát a tények ezt bizonyítják:)Amúgy az enyém is csinál hasonlókat,mint amiket Te is írtál.Panellakásban lakunk,napi 3x sétáltatjuk,szerencsére van kutyafuttató a közelben.Nálunk akkkor van gond,mikor kopognak,vagy szól a kaputeló,akkor aztán sír,ugat,vonyít,ugrál,míg fel nem érnek hozzánk,s mikor nyílik az ajtó,kiszökik a folyosóra.Olyankor megfogni is alig lehet.Ha nagyon hideg van,szoktunk rá adni ilyen kis rihát,na már amikor engedi.Nekem egész jól engedi,nekem csak morog,de anyuékat meg is csípi.Az orvost is megharapná simán,ha nem kötnék be a száját,a kutyakozmetikát se nagyon bírja,ellenben a blauschimmel színűvel csinálhattak amit csak akarnak,a 2órás nyírást is nyugodtan végigállta,az orvosok is vizsgálhatták bárhogy.De ez a kis fekete...egy igazi kis ördög!Nyáron a nyaraló egész kertjét felásta,az egyik labdáját úgy elásta,hogy még maga sem találta meg:)Alig tudtunk valahova is menni tőle,pedig anyu otthon maradt volna vele,de nem érdekelte,kimászott utánunk a kerítés legszűkebb részén is,majdnem beszorult,de küzdött,jött,futott utánunk,nevetséges volt.De úgy imádom,más már agyon ütötte volna szerintem,de nekem ő a mindenem.Gyerekkorom óta a spánielek tetszenek:)
59. Szasz23X (válaszként erre: 57. - Gabrieko)
2010. jan. 8. 23:17
Ez egy 3 kilós yorki...első 2 nap után vihetném az állatorvoshoz. Nagyon nem kinti kutya. Arról nem beszélve, hogy társasházban lakunk, és közös a kert. Igaz, szinte egész nyáron kint lébecol :)
58. bumburka (válaszként erre: 1. - Szasz23X)
2010. jan. 8. 23:17

Tudom,semmi közöm hozzá!De amit leírok,csupán egy vélemény!

Szerintem a kutyid depressziós,vidd el kutyapszihológushoz.Én is nagyon sajnálnám az ebemet ha hasonlóan viselkedne!Imádom a kutyákat!!!!!!Az én LUIGIm a mindenem!!!!!

Őegy king charles spanci.11éves kora ellenére nagyon kajla.:))

Sok sikert Neked/nektek!

Szia!

2010. jan. 8. 23:12
Hát én a helyedben akkor kiköltöztetném a kutyát az udvarra. Természetesen ha kertes házba laktok. És ne is legyen bejárása. Főleg ha babát szeretnétek, akkor ez az egyetlen megoldás szerintem.
56. ebba518fdb (válaszként erre: 52. - Szasz23X)
2010. jan. 8. 23:11

szerintem érdemes ilyenkor kivonni a forgalomból és egy másik helységbe tenni a dobozába.. az ilyen szitukat direkt gyakorolni kell..

én ezt úgy tudom elképzelni, hogy valakit megkérek, hogy csöngessen.. ekkor az első amit tennék, hogy összeszedném a kutyusomat, majd behelyezném a dobozába, egy a "helyedre" felszólalással.. és persze ezt a lehető legnagyobb nyugalommal, semmi cirkusz.. :)) ha balhézna, megvárnám míg megnyugszik és csak utána venném "elő".. akkor akár jöhet a juti is.. :))

55. Szasz23X (válaszként erre: 54. - Gabrieko)
2010. jan. 8. 23:09

Köszönöm, de ezek nekem már alapdolgok voltak... :(

Ezzel próbálkoztam először. Ne tudd meg, milyen hülyeségeket csináltam már, hogy hátha használ.

Kábé olyan szinten vagyunk, hogy a "csavarj egy zoknira 1 citrom levét, és csavard a homlokodra, akkor rád figyel a kutya" szerű tanácsokat is megfogadom már....

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook