Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tapasztalt kutyások, most segítsetek! fórum

Tapasztalt kutyások, most segítsetek! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
114. cb82b220ce (válaszként erre: 108. - Imo)
2010. jan. 9. 00:16
Baromi igazad van.Senki se mondta hogy verje szét csak csapjon oda egy picit.Nem hülye hogy ne értse.
113. Imo (válaszként erre: 109. - Szasz23X)
2010. jan. 9. 00:16
nézd meg a spektrumon a filmet érdemes, pont olyan kutyákon segít a csaj mint a tied
112. Kamillka (válaszként erre: 104. - Szasz23X)
2010. jan. 9. 00:16

Tudom, hogy nem könnyű, mert elég kemény fejűek:) Eddig azt hittem, Kaminál nincs akaratosabb yorkie, de mi ovisok vagyunk hozzátok képest:)


Gondoltam, hogy nem vagy hülye, csak nekem még elég frissek az élmények és gondoltam leírom:P


Itt nem arról van szó, h a gazdi pláza cica vagy sem, hanem a yorkiek baromira nem plázakutyák alapvetően. Sokan azt hiszik, hogy buták stb stb..., de nagyon nincs igazuk.


Megérdeklődöm, hogy tudnak e ajánlani neked egy megfelelő trénert. Max beajánlom unokatestvéreméhez a 10 weimari közé:) Ott tuti megtanulna viselkedni a kis rosszcsont 1 hét alatt. Valamivel biztos meg lehet fogni. Engem is mindig azzal bátorít a tenyésztő, hogy legyek türelmes:)

111. cb82b220ce (válaszként erre: 107. - Szasz23X)
2010. jan. 9. 00:16
Dehogy szólt direkt.Azért írtam azt hogy kinézem belőled,elnézést kérek érte.Azért írtam mert annyira írtad hogy pici és nem mersz vele ezt meg azt tenni.Nem bántásból írtam.
110. ebba518fdb (válaszként erre: 104. - Szasz23X)
2010. jan. 9. 00:15
a klikkert próbáltad már??
109. Szasz23X (válaszként erre: 108. - Imo)
2010. jan. 9. 00:14

az azonnali büntetést érti :)

Rengeteg esze van a kis mocsoknak :P

108. Imo (válaszként erre: 102. - Szasz23X)
2010. jan. 9. 00:13

a "büntiből" mit érthet meg szegény

nem tud visszagondolni, hogy ezt most miért is kapta

107. Szasz23X (válaszként erre: 103. - Cb82b220ce)
2010. jan. 9. 00:10

A hangvétel annak szólt, hogy aki jelen van, egy alap illemforma, hogy nem beszélek róla úgy, mint egy tárgyról. Ez emiatt volt, de ha nem direkt volt a dolog, akkor elnézést kérek.

Csak azt éreztem rajtad is, mint sok más emberen, hogy a yorkisok el vannak könyvelve idióta üresfejű plázamacáknak. Ez nem igaz!

Igen, szóban kezdtük a büntit. Mint már írtam, 3 másik kutyuson "túl" azért tisztában vagyok nagyjából, mit kell kezdeni egy kutyával :)

106. Imo
2010. jan. 9. 00:09
érdemes megnézni ezt a műsort a spektrum tv-n megy hétköznaponként a címe: A póráz két végén
2010. jan. 9. 00:09
Ha ennyire nem látsz kiutat és semmi sem jó amit tanácsolunk,mert eddig semmi se volt jó.Vagy jó volt és kipróbáltad vagy kinevetted.Akkor fog és vidd egy kutya pszihológushoz,mi veszteni valód van?Vagy ha nem viszed akkor eltűröd hogy ilyen.
104. Szasz23X (válaszként erre: 99. - Kamillka)
2010. jan. 9. 00:08

Nem tudnál esetleg trénert ajánlani? Ha te is yorkis vagy, akkor gondolom ismersz ilyet. Vagy nektek sikerült :D

Igen, dettó ezek fordultak elő, de az az érdekes, hogy nálunk is ugyanígy bünti volt. És azonnal.

És utána nem volt a 10 percre rá abajgatás.

Nem vagyok hülye :D

A közhiedelemmel ellentétben (ezt kedves lejjebb irkáló okoskának mondom) a yorkisok nem feltétlenül üresfejű 10 centis körmű hü.e pi.ák...

A megrázást dettó csináltam.

neki fogok próbálkozni újra, nem hiszem el, hogy nem sikerül megnevelni...

Köszönöm a bátorítást :D

103. cb82b220ce (válaszként erre: 100. - Szasz23X)
2010. jan. 9. 00:07

Hűha de fenyegető a "hangvételed".Te magad írtad mennyire pici meg sajnálod meg stb...Gondolom mivel tisztában vagy a saját erőddel tudsz is uralkodni felette,tehát tudnád hol a határ,az csak egy fenékre csapás lenne vagy sem...

Érthetetlen számomra hogy egy kutyát ennyire ne lehessen kezelni.Próbáltad szóban,rászóltál aztán ott hagytad,nem fogalakoztál vele?

102. Szasz23X (válaszként erre: 98. - Imo)
2010. jan. 9. 00:06
Nem, nem megütöttem, hanem büntibe lett rakva. Sokszor-sokszor. Ma kapott egy maflást, amikr kb. 11 milliomodik alkalommal pisilt a fürdőszobaszőnyegre hobbiból...
101. ebba518fdb (válaszként erre: 96. - Cb82b220ce)
2010. jan. 9. 00:06
nem tudom jobban kifejezni: "szelíd" módszer.. ahogy írtam, nem csak a jutalom van, van fegyelmezés is..
100. Szasz23X (válaszként erre: 96. - Cb82b220ce)
2010. jan. 9. 00:05

Igen?

Kinézed "belőle"?

Nem egy kétségbeesett idióta 30 kilós plázacica vagyok nyafogós vékony hanggal, hanem egy 180 centis, eléggé karakán, határozott fellépésű nő.

Érzékeld a különbséget. De nem az erőszak a megoldás.

A gyerekemet se fogom verni. A kutyámat se. Sőt, az olyanokat se, akik nem tudnak viselkedni, pedig némely megérdemelne tőlem egy rendes anyait...

A helyzet az, hogy 12 év élsport, és egy olyan ütőerő áll mögöttem, ami sok férfinak nincsen.

És mivel tisztában vagyok az erőmmel, JOGOS. NEM MEREM MEGÜTNI...ha én elborult aggyal, idegesen odacsapok...a kutya ottmarad.

Az ember is. megjegyzem.

2010. jan. 9. 00:02

Szia!


A kutyád nem hülye és az idegrendszerével sincs probléma, csak terrier. A baj szerintem az, hogy kicsinek nem mertétek eléggé megbüntetni. 1,5 évesen nehezebb lesz átnevelni, de mindig is fogja feszegetni a határait, hogy meddig mehet el.


Nekem is yorkiem van, 10 hetes kora óta van nálunk és nem ismeretlen, hogy valamit megbosszul pisivel. (mondjuk ez kb 2x fordult elő, mert azon nyomban megbüntettük) A fenekére csaptunk, vagy megráztuk pont mikor rajta kaptuk, utánna megsértődött, de nem foglalkoztunk vele. 15 perc után ő jött oda hozzánk hízelegni. Vagy nem tetszett neki kb 4 hónaposan, hogy hajvágóval a fülét rendbe akartam tenni. Rám morgott, a fenekére csaptam azonnal. Folytatni akartam, megint rám morgott, megint kikapott. Ezt megcsinálta így zsinórban 3x, de felfogta, hogy addig fog kapni, amíg morog.(félre értés ne essék, soha nem vertük szét a kuttyot, csak meglegyintettük a fenekét) Befogta a száját és szépen befejeztem amit akartam 1 nyikk nélkül. Azóta sem fordult elő soha, sőt a kutyakozmetikusnál is olyan szépen viselkedik, hogy meg is dicsérik, hogy ritkaság számba megy az ennyire szófogadó kutyus.


Amilyen kistestűek, olyan akaratosak és éles eszűek a yorkiek. Tenyésztőt mi is körültekintően választottunk, aki el is mondta, hogy picike meg nagyon aranyos, DE!! ha egyszer megengedünk neki valamit, arról baromi nehezen, vagy soha nem fogom tudni leszoktatni. Nagyon hamar meg lehet nekik tanítani mindent, csak első körben tudatosítsd benne, hogy minden rosszalkodást egy baromi kellemetlen dolog fog követni és minden jót jutalom. Írtad, hogy soha nincs egyedül... Ezzel lehetne büntetni, Kamit legalább is az viseli meg a legjobban. Hát zárd be olyan helyre ahol sötét van(úgy egyedül fogja magát érezni), nem tud rombolni és nincs szőnyeg.

Vagy hallottam egy új módszerről is, ami azon alapul, hogy a kutyák akkor pisilnek be, ha nem irányul rájuk elég figyelem. Úgy kell feltakarítani utánnuk, hogy ne lássák, és a gazdinak is úgy kell tennie, mintha semmi nem történt volna. Na ez nálunk nem jött be pl, de hátha neked beválik:)


Vannak ilyen kutyák(fajtától függetlenü), akik nem bírják a többi állatot. Nem kell eröltetni ezt nála, ő ilyen lesz. Én picinek szokattam Kamit a kutyákhoz, ha olyanja van vizslákkal futkos, de nem minden kutya szimpatikus neki sem. Akkor arrébb megyünk és keresünk más játszótársat.


A yorkiek meg őrzik a területüket, ezért ugat a lakásban. Ha ezért megvered az olyan, mintha egy vadász kutyát bántanál amiért megfog 1 nyulat. Ugat és halgass parancs?? Ha ilyen ugatós, erre könnyen meg lehet tanítani. Úgy látszik benne nagyon erősen dominál ez a fajtajellem. Ha mozgást hall a lépcsőházban, Kami is ugat, de ha hozzánk jön valaki nagyon barátságos. Ha nem jön be neki az illető elkerüli. Bár ő pici korától kezdve szokatva volt a jövésmenéshez, utazáshoz, tömeghez, ezért neki ez természetes.


A gyerekvállalástól nem kell megijedni. Meg kell tanítani, hogy a gyerekszoba neki tiltott terület. Ha a pici meg nagyobb lesz, neki is meg kell tanítani, hogy nem plüss kutyáról van szó, tehát nem tépjük, nem ütjük, nem húzzuk stb... Egy kutyának azért ezeket nem feltétlenül kell eltűrnie, de biztos vagyok benne, hogy nem fog alaptalanul még morogni sem a babára.


Biztos kemény dió a kutyád, de biztos legalább ennyi örömöd is van benne. Remélem tudtam segíteni. Biztos tudsz rajta változtatni, csak KITARTÁS!!!! Minden kutya nevelhető, lehet, hogy nem a legmegfelelőbb trénereket fogtátok ki???

98. Imo (válaszként erre: 1. - Szasz23X)
2010. jan. 9. 00:01
én ebből azt veszem ki, hogy a kutyád a falkavezér a családban és amíg ezen nem változtatsz addig a kutyus sem fog megváltozni. Miután bepisilt te megütötted, de az a szerencsétlen nem tudta, hogy miért bántod.
97. Szasz23X (válaszként erre: 93. - Cb82b220ce)
2010. jan. 9. 00:01
nem tudom...nálam ez a nem csinálom módszerek közé tartozik...
96. cb82b220ce (válaszként erre: 94. - Ebba518fdb)
2010. jan. 9. 00:00
Nyilvánvaló.De nem minden esetben használ a szelid módszer.Minden kutya más és más.Én sem állandóan vertem,rászóltam,ha nem hatott akkor ott volt az újság de legtöbbször szerencsével jártam szóval is.Sajnos ahogy írja hogy ilyen meg olyan pici,meg törékeny meg mi lesz vele kinézem belőle hogy nem is mer rászólni erőteljesen.
95. ebba518fdb (válaszként erre: 93. - Cb82b220ce)
2010. jan. 8. 23:59
a kis törpe snacim most öt hónapos.. ígéretes tehetség ő is..
94. ebba518fdb (válaszként erre: 91. - Cb82b220ce)
2010. jan. 8. 23:58
hát ez így ebben a formában nem igaz.. az én 50kg orosz feketém 8 hetes kora óta "szelíd" módszerekkel tanul.. most öt és fél éves.. pontosan tudja hol a helye, hol, mikor, hogyan kell viselkednie.. A büntetésnek is megvannak a maga módszerei, de semmiképp nem a verés..
2010. jan. 8. 23:56
Nem azt mondtam hogy verd agyon csak azt hogy igen is kapjon a fenekére ha valami rosszat csinált.Az újságpapír már pedig nem fáj,ezért használtam én is azt.Ne haragudj de ha egy újságpapírral se érnél hozzá,azt se tudom elképzelni hogy egyáltalán erélyesen rá mersz szólni.Attól hogy pici ugyanolyan kis "dög" mint a többi kutya.
92. ebba518fdb (válaszként erre: 89. - Szasz23X)
2010. jan. 8. 23:53
lehet, hogy nem jó helyen jártál..
91. cb82b220ce (válaszként erre: 86. - H.Ancsi)
2010. jan. 8. 23:53

Én alkalmaztam,2 kutyánál is,bejött,anyum is alkalmazta neki is bejött.Egyszerűen tudta hol a helye,mit szabad és mit nem.Az újság mégcsak nem is fájt neki,akkorát nem is lehet vele ütni.

Ha a kutyát semmikép sem veri meg,még csak ha épp hogy hozzá ér,soha a büdös életbe nem fogja megérteni hol a helye és mi szabad,mi nem.

90. ebba518fdb (válaszként erre: 88. - Szasz23X)
2010. jan. 8. 23:52
a kutyapszichológia olyasmi, mint amit a "Póráz két végén" című műsorban csinál a csaj.. nem kell hozzá egyéb, mint egy kis etológiai ismeret..:))
89. Szasz23X (válaszként erre: 86. - H.Ancsi)
2010. jan. 8. 23:48

Igen, én is elképzeltem, ahogy a 95 kilós moszkvai kannak ráverek a seggére újsággal XD Szerintem hátranézett volna, hogy mi a fene volt ez? Légy?

:D:D

Amúgy imádtam azt a kutyust... Lehet hogy tényleg ott rontottam el, hogy nem mertem ugyanazokkal az eszközökkel nevelni a pici mérete miatt.

De ezt nekem eddig több tízezrekért a kutyasulisok miért nem mondták soha???????????

88. Szasz23X (válaszként erre: 82. - Cb82b220ce)
2010. jan. 8. 23:46

Ne haragudj, a kutyapszichológuson el fogok gondolkodni, ellenben nem fogom verni a kutyámat.

Egyszerűen nem megy. Újsággal sem, és kézzel sem...

87. H.Ancsi (válaszként erre: 85. - Szasz23X)
2010. jan. 8. 23:46
sok sikert:D
86. H.Ancsi (válaszként erre: 82. - Cb82b220ce)
2010. jan. 8. 23:46
igen pici kutyánál talán, bár szerintem nem ez a módja, nem érti, max félni fog.....de nem az a fontos hogy féljen, hanem hogy tudja hol a helye a sorban, és ehhez kutyamódon kell megértetni vele.szerintem. meg elég vicces lett volna anno a 100 kg-s kutyámmal a falkavezérségi harcot ujságpapirral lejátszani........:D
85. Szasz23X (válaszként erre: 83. - H.Ancsi)
2010. jan. 8. 23:45

szerintem ezzel még megpróbálkozunk...

Köszi :)

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook