Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tapasztalt kutyások, most segítsetek! fórum

Tapasztalt kutyások, most segítsetek! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2010. jan. 8. 23:07

Szia!

A grabancánál kicsit megrángathatod,nem nagyon, de határozottan, ha valami rosszat csinál. Az anyakutya is így neveli a kiskutyáját. Közben határozottan mondtuk neki, hogy nem szabad. Nálunk bevált. Légy türelmes, és próbáld tudatosítani magadban hogy igenis Te vagy a falkavezér. Soha ne hagyd neki hogy valamit ne úgy csináljon ahogy azt elvárod tőle. És soha ne hagyd hogy bárhova előtted menjen be, mert mindig a falkavezér megy elől! Ez nagyon fontos, főleg egy ilyen öntörvényű kutyusnál.Remélem segíthettem!

53. Szasz23X (válaszként erre: 51. - Ebba518fdb)
2010. jan. 8. 23:04
mindkettőt próbáltuk, a nyakörv jobban "bejött", a hámnak nekifeszül, és húz mint a barom (egy 3 kilós kutya!!!!!!!!!!!!!!!!!!)
52. Szasz23X (válaszként erre: 48. - Nívea)
2010. jan. 8. 23:03

Annyira hangosan ugat a kezemből is, hogy a postás egy szavát nem lehet hallani....

Régen ezt csináltam. Ha kimentem valakihez, akkor vittem a karomban, hogy hátha akkor megszokja, hogy látja, mi történik. Volt, hogy a kutya egyszerűen inkább addig tekergett, míg kiesett a kezemből...

A 180 centimmel meg egy ekkora kutyával annyira nem volt vicces, ahogy nyekkent...De semmi baja nem lett, és rohant volna kifelé ugatva...................................................

Mindegy, próbálkozok még, de lassan kihullik a hajam...

51. ebba518fdb (válaszként erre: 45. - Szasz23X)
2010. jan. 8. 23:03
sétáltatni mivel szoktad?? hám, vagy nyakörv??
50. Nívea (válaszként erre: 48. - Nívea)
2010. jan. 8. 23:01
megtanulná
49. Szasz23X (válaszként erre: 46. - Vercsaszy)
2010. jan. 8. 23:01

Ezt úgy értettem, hogy ezt "kéne" tennem ahhoz, hogy ne álljon bosszút. ááááá, nem lett semmi ilyen, hogy átvette a falkavezér szerepét, erre nagyon vigyázunk. Csak ő "csakazértis" megpróbálja újra és újra...

Ezt írtam lejjebb, hogy ezt a "beleeszek a táljába" módszert próbáltuk, ezt ebből a könyvből vettem...

Vagy én vagyok egy intelligenciai nulla, és nem bírom felfogni hogy mit csinálok rosszul, vagy a kutya hülye...

Amúgy nem sértődök meg, néha annyira kimerülök a próbálkozásban, hogy otthagyom, és elvonulok a fürdőszobába röhögni....Néha már visítok a röhögéstől...

48. Nívea (válaszként erre: 44. - Szasz23X)
2010. jan. 8. 23:01
És mi lenne, ha ilyenkor nem csuknád ki, hanem felvennéd, vagy pedig pórázra kötve figyelhetné a folyosóról az eseményeket? Akkor lehet megtanullná, hogy nem viselkedhet így. Csak egy tipp.
47. ebba518fdb (válaszként erre: 44. - Szasz23X)
2010. jan. 8. 23:01
lehet, hogy a megelőzésre kell első lépésként koncentrálni.. esetleg ilyen esetekben be tehetnéd egy "szállító box-ba", talán oda nem lenne kedve bosszút állni, és így a nappali is megmenekül.. még az is lehet, hogy lassan leesne neki, hogy mit nem csinál jól.. :))
2010. jan. 8. 22:58

Szasz23x!Olvasgatom a soraidat,és nevetek.Tudom,nem vicces...Mégis olyan cuki lehet amúgy a kutyád...

Nem vagyok kutyaidomár,de a megoldás kulcsa szerintem ebben a mondatodban rejlik:

"Egyszerűen kivagyok idegileg, hogy nekem kell a kutyához alkalmazkodni, olyan szinten, hogy ezt meg ezt meg ezt nem csinálhatom, mert a kutyám nem bírja :S "

Magyarán,behódoltál neki...

Ettől függetlenül biztosan van a "kis mocsoknak" idegrendszeri problémája is.Nem tudom mit tennék a helyedben,én is imádom az állatokat.

Ami még eszembe jutott!!!

Olvastad a KUTYAPSZICHOLÓGIA című könyvet???

Ha adsz egy e-mail címet,megpróbálom átküldeni Neked.Nagyon sok érdekes dolog van benne,pl a helyes sorrend tudatosítása-kialakítása a falkavezérséggel kapcsolatban,pl,amit sose gondoltam volna,az egyik gazdinak enni kellett a kutya tányérjából(úgy csinálni mintha enne)és utána kaphatta csak meg a kutya az ételét,stb.

45. Szasz23X (válaszként erre: 43. - Ebba518fdb)
2010. jan. 8. 22:58
Szinte semennyit...valaki szinte folyamatosan van itthon...
44. Szasz23X (válaszként erre: 42. - Nívea)
2010. jan. 8. 22:57
Ha pl. olyasvalaki jön hozzánk, aki nem tetszik neki, ha kicsukom az előszobából, ha jön a postás, és nem moroghat az ajtóban, akkor mire visszaérek, a nappali totál káosz...
43. ebba518fdb (válaszként erre: 34. - Szasz23X)
2010. jan. 8. 22:55
nem is kell elaltatnod.. de meg kell valahogy találnod az agyához vezető utat.. :)) mennyit van egyedül?? lehet, hogy unatkozik?? valami közös sport esetleg, ami levezeti a fölösleges energiáit?? (gondolok itt pl. az agility-re)
42. Nívea (válaszként erre: 41. - Szasz23X)
2010. jan. 8. 22:54
De mégis mikor? Mit csinálsz, hogy meg kell bosszulnia? Mire teszi azt?
41. Szasz23X (válaszként erre: 40. - Nívea)
2010. jan. 8. 22:53
Naponta 5x visszük sétálni. Nem pisil a lakásban, csak "bosszúból"....
40. Nívea
2010. jan. 8. 22:52
Amúgy van kijelölt helye a lakásba, ahova pisilhet?
39. Szasz23X (válaszként erre: 38. - Nívea)
2010. jan. 8. 22:52

Nagyon reménykedem még, hogy sikerül megnevelni. Amikor ma ide jutottam, hogy már azon gondolkodtam, hogy esetleg másik gazdi, a szememet kisírtam...

Egyszerűen teljesen tanácstalan vagyok.

Már bármilyen tanácsot vagy segítséget szívesen fogadok...

38. Nívea (válaszként erre: 37. - Szasz23X)
2010. jan. 8. 22:50

Igen, olvastam, hogy ott van. Csak gondoltam megosztom veletek, hogy az én spancim sem a legjobb, azok is lökött kutyák nagyon.

Nem tudom mit kellene vele csinálnod, nekem sem lenne szívem megszabadulni tőle.

Én a kiszökésről megkötéssel szoktattam le. De a verés tényleg nem segít, csak agressziót szül náluk. Az enyém is ízóta morog, mióta megpakoltam.

37. Szasz23X (válaszként erre: 35. - Nívea)
2010. jan. 8. 22:48

nálunk lakásban van... kicsit kellemetlenebb, ha odapisil, és rág "bosszúból".

Nálunk szerencsére nem harap...Még csak az kéne...

36. ebba518fdb (válaszként erre: 29. - Szasz23X)
2010. jan. 8. 22:45
nem feltétlenül jutalomfalattal kell jutalmazni.. a jutalmazás bármi lehet, amit a kutyusod szeret.. egy kedvenc játék, egy rongy, egy fadarab, egy simogatás.. bármi, a lényeg, hogy örüljön neki..
35. Nívea (válaszként erre: 26. - Nadine81)
2010. jan. 8. 22:44

Az én spánielem már 7 éve nem bír megkomolyodni. Kerti kutya. Idén kezdte el szétrágni a teraszkaput, anyumnak a virágait kikaparni, az udvarba nagy lukakat ásni. Kölyökkorában nem tette.

Ha anyumék kocsival jönnek haza, ott görcsöl a kapuba, hogy amikor kinyílik a kapu, rohanjon keresztül az úttesten a szomszéd kutyát ugatni. És ha anyum megpróbálja megakadályozni, akkor a lábába harap. Nálam ezt nem csinálja, sőt ha nyitva hagyom a kaput, akkoris csak a helyéről figyel. Sétálni égő vele, mert vonyít és rángat, mint egy idióta. Ha leszidom, vagy a fenekére csapok, akkor morog rám megsértődve.

Ha büntetem, hogy nem foglalkozok vele, mert rossz volt, akkor hátat fordít és a válla fölött felemelt fejjel leseget hátra rám, mikor észreveszi nézem, akkor elkapja a fejét. Megsértődik :DDDD Kis hülye. Hát ilyen, na! Szeretem :)

34. Szasz23X (válaszként erre: 32. - Ebba518fdb)
2010. jan. 8. 22:42

igen, tudom :(

De azért vagyok elkeseredve, mert nagyon szeretem.

Ellenben nem egy kutyát neveltem már, és sosem volt olyan, hogy valami nem sikerült :(

Egyszerűen nem tudok már mit kitalálni.

Az altatás ellen kézzel-lábbal tiltakozom, mert nem lenne szívem hozzá. Elajándékozni pedig nem merem. És nem is igazán akarom. De ez egy tarthatatlan állapot már :(

33. Szasz23X (válaszként erre: 28. - A106211d56)
2010. jan. 8. 22:41

Nem lett határozottan rendreutasítva????

Te viccelsz??? Két profi kutyaiskolai oktató nem tudta megnevelni, és Én sem, aki túl van egy határozottan buta 95 kg-os moszkvai őrkutya kan megnevelésén, és két menhelyi, csavargós felnőtt kutya rendre szoktatásán...

Nem hinném, hogy elrontottam volna bármit, vagy lenne még olyan, amit nem próbáltam.

Elaltatni nem akarom. Olvasd el, amit írtam. mondom nem akarom.

32. ebba518fdb (válaszként erre: 19. - Szasz23X)
2010. jan. 8. 22:40
nem hiszem, hogy nem bír, de ha felmerült már a rivalizálás, akkor lehet benne valami.. szerintem arról lehet szó, hogy amilyen "jelzéseket" kap tőled a kutyusod, azt ő másképp értelmezi, ebből van a "rivalizálás".. lehet tényleg a kommunikációban van a hiba, és ezt most nem rosszból mondom.. egyszerűen csak félre értitek egymást.. és azért akármilyen kicsi is mégis csak kutya, kutya ösztönökkel..:((
31. Szasz23X (válaszként erre: 26. - Nadine81)
2010. jan. 8. 22:39

Nagyon remélem, hogy igazad lesz. Ahogy egy hangyányi javulást is észreveszek, reménykedem. Csak sosem tart 1-2 napnál tovább...

De remélem igazad lesz.

30. Vica26
2010. jan. 8. 22:38

Nekünk mondjuk németjuhászunk van, szóval annál azért más a verés. Nekünk bizony így tanulta meg a szobatisztaságot, hogy kapott a popójára.

Meg a kerítésen átszökést is így neveltük ki belőle.


Egy kis testűnél lehet mi is más módszert használtunk volna...

29. Szasz23X (válaszként erre: 24. - Ebba518fdb)
2010. jan. 8. 22:38

Jutalomfalat se működött :(

Még márciusig kapott egy uccsó határidőt, de egyszerűen már idegekkel nem bírom...

2010. jan. 8. 22:37

Na ne vicceljetek már!Az életével fizessen mert nem lett határozottan rendreutasítva?

.....?????????

Kezd előlről:mintha ma hoztad volna haza,persze már kész van,felnőtt.nem lesz könnyű.

Van ezekről a neveletlen kutyákról egy műsor a SEKTRUM-on.Nagyon okos dolgokat lehet elsajátítani,nézd meg,hogy műsoron van-e?Egyik részében épp EGY UGYANILYEN Yorkiról volt szó.TELJESEN ÍGY VISELKEDETT,AHOGYAN ÍRTAD..ÉS SIKERÜLT JÓ EREDMÉNYT ELÉRNI NÁLA!

27. Szasz23X (válaszként erre: 23. - 40163fd81d)
2010. jan. 8. 22:37

Próbáltuk :( Én is nézem a műsort, már DVD-re vettem őket, hogy vissza tudjam nézni...

Próbáltuk, akkor a lakásban intézte el a dolgát, és gúnyosan bámult a fejembe. Hazahoztál? Nesze b+...

2010. jan. 8. 22:36
Szerintem valahogy próbálj még kitartani mellette,mert ha 1.5 éves,szerintem komolyodik majd még ő bőven.Tudom,ő már nem számít kölyök kutyának,de hallottam már nem egy esetet,hogy a kutyus kb.2éves korától kezdte folyamatosan elhagyni a gyerekkori"hülyeségeit",meg pl.volt olyan,aki pl.csak arra az időre lett teljesen szobatiszta is.Nekem se lenne szívem elajándékozni,elaltatni meg főleg nem,nameg gondolom ennyi idő alatt ragaszkodtok is már egymáshoz.Az én spánielem se sokkal jobb eset,ők mondjuk köztudottan öntörvényűek.Az enyém is 1.5éves és még neki is van mit komolyodnia.Hiába hogy ők már nem kölykök,de akkor is,a viselkedésük alapján igenis azok,úgyhogy nekeünk is így kell hozzájuk viszonyulnunk,mint a gyerekeknél,megvárni míg elnövik a gyerekes tetteiket.Tudom,mert volt már egy spánielem,10évig,s vele is kicsit nehéz volt az első kb.2év,mert ő is pl.harapdált(csípkedett) minket,de utána egy gyönyörű,nyugodt,komoly kutyus lett.Addig is próbálj vele keményen bánni,ha rosszat csinál vedd egy ideig semmibe,ne is szólj hozzá órákig,hagyd otthon egyedül,hogy érezze,rosszat tett.Amikor jó kutya,akkor pedig dícsérd ahogy csak bírod.Tudom,hogy nehéz,de ne feledd,"felelős vagy azért akit megszelidítettél".A gyerekeket se adják egyből intézetbe+örökbe,mikor kiskorukban rosszalkodnak.Kitartás,még nincs veszve semmi!
25. Szasz23X (válaszként erre: 21. - Molyka)
2010. jan. 8. 22:36

Már próbáltunk ezzel többféle módszert, ugye elvileg az a falkavezér, aki először eszik. Próbáltuk, hogy úgy csináltam, mintha ennék a kajájából, mielőtt megkapja.

Nem használt.

A nyakánál fogva lefogni a földre, és nem szorítani, ne fájjon neki, csak nem engedni felkelni.

SEMMIT NEM HASZNÁLT!!!

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook