Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tapasztalt kutyások, most segítsetek! fórum

Tapasztalt kutyások, most segítsetek! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
144. ebba518fdb (válaszként erre: 139. - Szasz23X)
2010. jan. 9. 00:51
amikor már biztosan megcsinálja a feladatot, akkor lehet ritkítani a jutalmakat.. de időnként a megtanult dolgokat is "frissíteni" kell, tehát elő kell venni és játékosan gyakorolni, majd jutalmazni kell.. persze az esetek nagy többségében elég lesz a szóbeli dicséret.. de ettől lesz megbízható, hogy szívesen csinálja, önként és dalolva..
2010. jan. 9. 00:50

ne viccelj :) köszönöm a segítséget, menj aludni :D

Én éjszakai bagoly vagyok, de Neked két fiad van :D

142. ebba518fdb (válaszként erre: 139. - Szasz23X)
2010. jan. 9. 00:47

na, jó még maradok.. :))

mi virslit használtunk..

2010. jan. 9. 00:47
jóéjt és köszönöm :)
140. ebba518fdb (válaszként erre: 138. - Szasz23X)
2010. jan. 9. 00:46

szerintem működni fog.. :))

de most elmegyek aludni, mert lassan reggel és a fiaim nem fogják megkérdezni, hogy kialudtam e magam.. :))


holnap jövök..:))hm.. vagyis ma.. :))


jó éjt..

2010. jan. 9. 00:45
nálatok mi volt az elsődleges megerősítés? ezt megkérdezhetem? mennyi idő múlva működik nélküle?
2010. jan. 9. 00:43

egész sok minden van róla a neten. Azt hiszem, megvan a ma éjjeli programom.

Ha beválik, akkor visítok :P

(nyakbaugrálás jár vele, vigyázat:D)

137. ebba518fdb (válaszként erre: 134. - Szasz23X)
2010. jan. 9. 00:42
utána néztem.. van még egy könyvük, azt könyvesboltban is meg lehet venni, meg is lehet rendelni, vagy a kutyasulin is meg lehet venni..
136. ebba518fdb (válaszként erre: 134. - Szasz23X)
2010. jan. 9. 00:41
szerintem a honlapjukról meg lehet rendelni.. én anno egy klikker tanfolyamukon vettem meg.. :))
2010. jan. 9. 00:39
"Klikkerképzés kutyáknak"..
134. Szasz23X (válaszként erre: 133. - Ebba518fdb)
2010. jan. 9. 00:39

ezeket a tanácsokat köszönöm szépen, már tuti, hogy kipróbáljuk. Hátha hasznos lesz :)

Örülnék neki :P

Ezt bármilyen kutyás boltban be lehet szerezni?

2010. jan. 9. 00:37
még egy picit a klikkererrel kapcsolatban.. nagyon jó kapcsolat építő gazdi és kutya között és rengeteg trükköt is könnyedén meg lehet tanítani vele.. ami nem utolsó sorban jó kikapcsolódás kutyának, gazdinak egyaránt.. :))
132. Szasz23X (válaszként erre: 130. - Ebba518fdb)
2010. jan. 9. 00:37
mi ez a könyv?
131. Panni58 (válaszként erre: 122. - Ebba518fdb)
2010. jan. 9. 00:34

Ez jó ötlet! Ez a hang dolog sokszor beválik.

Már az is, hogy erősen hangsúlyozva, mindig egyformán dicséred, és a letolás is mindig egyértelmű. Nagyon okosak ám, el se hittem volna, míg nem tapasztalom.

130. ebba518fdb (válaszként erre: 125. - Szasz23X)
2010. jan. 9. 00:33
a klikker tréningről mindenképpen érdemes olvasni és ők írtak egy könyvet.. én is az ő könyvükből szereztem be az alap ismereteket, aztán együtt fejlődtünk Borisz kutyámmal.. :))
2010. jan. 9. 00:32

Amúgy gyönyörű a kutyusod...

Merrefelé laktok? :D

Amúgy akkor ajánlom csak a közös játékot, ha kötélből vannak az idegeid, és füldugód van :D:D

128. Szasz23X (válaszként erre: 127. - Panni58)
2010. jan. 9. 00:32
Az a helyzet, hogy hiába tudom róla, hogy sosem harap meg másik kutyát, a fenyegető viselkedés csak a méretének szól (ténylegesen macsó)a többi gazdi fél attól, hogy a kutyája esetleg megharapja az enyémet. És nem igazán engedik közel a nagyokat. Pedig mint meséltem, nagyon remek nevelési eszköz volt neki a nagyobb kutya.
127. Panni58 (válaszként erre: 124. - Szasz23X)
2010. jan. 9. 00:30

Biztos örülnének egymásnak! :)

Az enyém imádja a társaságot, ő nem bántja a kicsiket sem, csak bolond hancúrozásba kezd velük. Őt viszont már volt, hogy pofánharapták. :)

Tényleg, a többi kutyával hogy viselkedik? Nem a kutyatársaság hiányzik neki? Talán ha ki tudná tombolni magát a többiekkel kicsit csillapodna. Persze ez csak tipp. Nálunk ez vált be "idegnyugtatónak". :)

126. ebba518fdb (válaszként erre: 115. - Szasz23X)
2010. jan. 9. 00:29
ja, és igen klikkert is használok és gyakorlatilag pillanatok alatt megtanítok új dolgokat az öt éves kutyámnak.. a kicsiről nem is beszélve.. imádják, mert tudják, kellemes dolgot jelent..
125. Szasz23X (válaszként erre: 122. - Ebba518fdb)
2010. jan. 9. 00:28

Nabasszus...nekem őket eddig nem ajánlották. konkrétan a tenyésztő. állítólag neki elcseszték az egyik legjobb vérvonalú kutyáját...

Utánanézek a neten, biztosan van róluk valami információ...

Lehet, hogy ezt a klikkert ki fogjuk próbálni, én eddig úgy tudtam, hogy csak a figyelem miatt hasznos. :S

124. Szasz23X (válaszként erre: 121. - Panni58)
2010. jan. 9. 00:26

Ha ennyire nyugis a kutyád, nem lehetne összeengedni egy picit az enyémmel? :D

A tied hangosabb lenne, az enyém halkabb :D

(gratula amúgy hozzá) :)

123. Szasz23X (válaszként erre: 112. - Kamillka)
2010. jan. 9. 00:25

:D:D

Lehet jó lenne :D

Az a gond, hogy a legtöbb kutya nem tudja felmérni, hogy ez a kis hülye csak hangos és ijesztgeti, és hiába engedném oda esetleg, eszébe sincsen odamenni (nem hülye...látja a méretviszonyokat)

És a kutyák inkább el lesznek rángatva (by a gazdi)

egyetlen kutyussal volt szerencsénk, na amíg ők rendszeresen találkoztak, a kutyám elkezdett javulni.

Egy 14 éves staffi. Elkezdte ijesztgetni a szaros, a gazdi mondta, hogy nem bántja, odaengedhetem amikor kérdeztem. Na Ellie rendberakta a kakást :D Olyan lapulás volt, mint a kaki a gazban :D

Sajnos Ellie meghalt azóta,és más kutyást nem találunk, aki nem félti a kutyáját, vagy az enyémet... Ha találnánk idősebb nyugis, de határozott kutyust, az segít neki. Szerintem az is a gond, hogy nincs kutyustársasága...

Egyáltalán nem buták, sőt :D

Annyi esze van, hogy eszméletlen...csak rosszra használja :D

Köszönöm hogy érdeklődsz nekem :)))

122. ebba518fdb (válaszként erre: 115. - Szasz23X)
2010. jan. 9. 00:24
a klikkernek nem az a lényege, hogy jobban figyeljen rád, hanem az, hogy abban a pillanatban tudjál jutalmazni, amikor a helyes viselkedést produkálja.. ahhoz, hogy a kutya tudja, hogy azért kap jutalmat, mert pl. leült a kérésedre, akkor azt pillanatokon belül kell megkapnia.. gyakorlatilag 3mp.. ezt kilkkerrel abszolút kivitelezhető.. először megtanítod, hogy a klikker hangja jutalmat jelent, és amikor már leesett neki, akkor kezdheted a tanítást.. a legnagyobb "mágusok" ebben a népszigeti kutyasulisok, az ő honlapjukon rengeteg infót és segítséget megtalálsz..
121. Panni58
2010. jan. 9. 00:21

Eddig csak olvasgattam a fórumot, most jutottam el az írásig.

Ezzel az újság dologgal pár hónapos labinknál csak annyit értünk el, hogy minden újságra haragudott, és széttépte. De a szelíd erőszak bevált. Fél éves korától járnak vele a srácok kutyasuliba, ahol az az elv, hogy nem verjük a kutyát, de igenis meg kell csinálnia amit kérünk. Ha le kell ülnie, lenyomtuk a seggét, ha nem akart, lefekvésre, helyben maradásra is kiválóan alkalmas volt. Mert nálunk inkább az volt a baj, hogy hülye kerge, kirohant a kapun az utcára, stb. Őt inkább arra nehéz rávenni, hogy egyáltalán ugasson, egyáltalán nem agresszív. :)

Elmúlt egy éves, de most már egy hangsúlyból, egy kézmozdulatból is pontosan érti, hogy mit csináljon és mit ne. Nálunk a suliban együtt tanítják a kutyut és a gazdit, így a kutya neki fogad szót.

Én könnyen beszélek, mert más természetű a kutyám. :) De ezek a picik mind sokkal harciasabbak, talán ezzel akarják kompenzálni a méretüket. Ez az ide-oda pisilés meg tipikus fiúkutya szokás, kicsit olyan, mint a kisgyerek, amikor nem tetszik neki, hogy rászólnak, vagy nem engednek meg neki valamit, ő meg dühében toppant egyet. :)

120. Szasz23X (válaszként erre: 118. - Imo)
2010. jan. 9. 00:21
Nem igazán akarnak beválni ugyanazok a dolgok. Egyébként sok hasonlóságot vettem észre azzal, amit a kutyasuliban próbáltunk. Az, hogy miért nem használ (vagy nem eléggé, mert pl. a nem eszi meg a macskaeledelt-re már sikerült rászoktatni) azt nem tudom, mindenesetre kitartóan próbálgatunk néhány trükköt, hogy hátha az idő legyűri azt a mérhetetlen makacsságot, ami ebbe a kis piszokban van :)
119. Kamillka (válaszként erre: 108. - Imo)
2010. jan. 9. 00:21

Ezt megcáfolom... Kami tökéletesen tisztában van vele, hogy rossz ha bepisil, ergo nem pelusra megy. Már volt olyan, hogy kiment az előszobába, mert tudta, hogy ezért szidás jár. Onnan tudtuk, hogy gubanc van, hogy nem az ágyra jött vissza. Soha nem megy csak úgy ki a szobából.

És megértem, hogy idegesítő a bepisilés úgy, hogy a kutya nem hülye, csak a rosszra használja az eszét. Ez az eset úgy nézett ki, hogy kakilt a pelusra és utánna pisilt a szoba közepére... Tehát tisztában van vele hová kell menni!

118. Imo
2010. jan. 9. 00:18
nem válik be?
117. Imo (válaszként erre: 116. - Szasz23X)
2010. jan. 9. 00:18
és??
116. Szasz23X (válaszként erre: 113. - Imo)
2010. jan. 9. 00:17

már lentebb írták páran, és mondtam, hogy nézem is :)

Azért köszönöm :)

115. Szasz23X (válaszként erre: 110. - Ebba518fdb)
2010. jan. 9. 00:16
Nem, azt még nem. A kutyasulis azt mondta, nem a figyelemmel van a gond, mert ha szólok, rám figyel. Szerinte felesleges. Nektek bejött? Lehet hogy én is kipróbálom, bár a fojtót, amit mondtál, azt már teljesen biztos. Hogy az nekem nem jutott eszembe!!!
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook