Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tanács örökbeadóknak és örökbefogadóknak. fórum

Tanács örökbeadóknak és örökbefogadóknak. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tanács örökbeadóknak és örökbefogadóknak.

88. hte23
2010. ápr. 25. 19:41

Anya csak egy van.


Tamianya ?


Ki az anya. Az aki felneveli, szereti, terelgeti.


Az miért anya aki megszülte, és az ólban kutyák közt nő fel a gyerek? Vagy miért anya az aki megszülte, de a kukába teszi, vagy egyáltalán nem gondoskodik róla?

Az anyaság nem jelenti a vérszerintiséget.


Nem a cikk irójára gondolok, mert Ő szerintem felelősen döntött. Ő akkor is anya, ha lemondott róla. Nem tudta vállalni. Keresett neki egy másik anyát.


Gondolkodjatok.

87. Tamianyu (válaszként erre: 84. - Gica86)
2010. ápr. 25. 19:40

Ez sajnálatos,de ha megadatna le tudnál mondani róla azért,hogy valaki mást boldoggá tegyél???

Nem hiszem,sőt ahhoz nagyon rossz körülményeknek kellene lennie.Ezért írom,hogy nem innen kell ezt nézni,hogy kit lehet vele boldoggá tenni.

Hanem onnan,ami a gyerek érdeke.Az pedig az,hogy ha lehetőség van rá,akkor a vérszerinti szülei neveljék fel.Persze ha alkalmasak rá egyáltalán,mert sokan nem azok.Csak az sajnálatos,amikor anyagiak,rossz életkörülmények kényszerítenek egy nőt arra,hogy lemondjon a gyerekéről.Képzeld magad a helyébe,mit érezhet.Nem is tudom elképzelni,hogy lehetnék annyira rossz körülmények között...pedig sokan vannak.Ahol pedig nincs más megoldás,ott persze nagyszerű dolog az örökbe adás,ezt nem vitatom.

2010. ápr. 25. 19:40
Nem tudod mi vezette miért döntött így,hihetetlen ahogyan itélkeztek!!Sose tudjátok meg milyen abban a helyzetben lenni mint Ő vagy mi. Kitartás!
85. Tamianyu (válaszként erre: 79. - Zsanetta)
2010. ápr. 25. 19:33
Igen,mint írtam az érzéseidet megértem ezzel kapcsolatban.És tényleg vannak rossz szülők is,akik maguk nevelik a gyerekeiket(de vannak ilyen örökbe fogadottak is,ez sem garancia),és vannak elvetemült gyilkosok is,szóval sokféle ember van akinek a viselkedése érthetetlen számomra....
84. Gica86 (válaszként erre: 83. - Tamianyu)
2010. ápr. 25. 19:31
Neked megadatott, h láthasd a saját vérszerinti gyermekedet...de sokaknak nem, köztük nekem sem....
83. Tamianyu (válaszként erre: 77. - Tamaryn)
2010. ápr. 25. 19:29

Hát szerintem aki olyan helyzetben van,hogy nem tudja vállalni a gyerekét,az valahogy keres megoldást,hogy lemondjon róla.Én tulajdon képen Őt is áldoztatnak látom,mert ugyan nem írta mi miatt kell lemondania a gyerekéről,de nem hiszem,hogy ez könnyű lehet.Sőt,még Ő sem tudja mennyire nem az,hiszen nem szülte még meg.Nem véletlenül gondolják meg magukat sokan amikor megszülik a babát,amikor a karjaikba veszik.Amikor az ember először látja fogja meg a saját gyerekét,azt az érzést semmivel nem lehet összehasonlítani,olyan szeretet több nem létezik,olyan összhang amilyen baba-mama közt van,olyan nincs több...stb..ezért érthetetlen számomra amikor egy nő meg tudja ezt tenni,vagy erre kényszerül.Nem hiszem el,hogy ezt ép ésszel ki lehet bírni,fel lehet dolgozni.

Amikor a gyerekeim mindenki kezében ordítottak,és meghallották a hangomat,ahogy magamhoz öleltem Őket és rögtön megnyugodtak,és erre csak én voltam képes,senki más.Talán mert én szültem azért...szóval én nem ellene vagyok annak aki örökbe fogad,sőt szerintem is jobb ha családba nőhet fel a gyerek mint intézetben,hanem nem értem meg,amikor egy nő a saját véréről agyerekéről le tud mondani.

82. tamaryn (válaszként erre: 79. - Zsanetta)
2010. ápr. 25. 19:23

ez igy van.hogy ki milyen anya az a gyakorlatban mutatkozik meg.

mivel nincs sajátod,csak arra tudok utalni ahogyan te vagy a saját szülöddel.nem egy szülő hanem a saját gyökered.ezt nem pótolja semmi pótpapi.ezt gondolom elfogadod.hogy kijár nekik valami ami senki másnak.

bizony a szülő is igy van a gyerekével.hogy körömszakadtáig.

2010. ápr. 25. 19:22
Nagyon megható amiről írtál. Minden tiszteletm a tiéd, hogy tisztelve a magzatot nem az abortuszt választottad. Ugyanakkor megértem a leendő örökbefogadőkat is, hogy félnek, vagy féltek és nyugtatnod kellett őket. Én ugyanis személyesen ismerek olyan történetet, ahol a 14 éves lányt jóakaratból megpróbálták összehozni az örökbefogadókkal. Ez a lány tényleg nem akarta a gyermekét a szülés előtt, majd a szülés alatt bámulatos fordulat történt. A hasára tették a picit, aki ösztönösen belekapaszkodott az anyjába és kinyitotta a szemét. Az anya ezután már nem tudott róla lemondani. Szerencsére a környezet és a védőnő, minden segítséget megadtak neki, hogy hazavihesse őt. Azóta is bár nehéz anyagi körülmények között, de boldogan neveli a kicsit. Többek között ezért is jó, ha az ember ilyen esetben alpítványi, vagy egyesületi segítséget is kér, mert nekik ha ilyen váratlan fordulat történik benned, kutya kötelességük segíteni abban, hogy felnevelhesd a gyermeked. Egyébként általuk is találkozol az örökbefogadó szülőkkel. Kinél a szülés előtt, kinél pedig utána. Esetleg elmondanád, hogy miért nem tőlük kértél segítséget? Csak zárójelben jegyzem meg a leendő örökbeadóknak és örökbefogadóknak, hogy 2011. 01. 01-től már csak az arra feljogosított civil szervezetek közvetítésével lehet nyíltan örökbe fogadni. Az örökbefogadás eme formája törvényen kívülivé fog válni, és egy gyámhivatal sem fogja engedélyezni
80. Gica86 (válaszként erre: 74. - Tamianyu)
2010. ápr. 25. 19:19
Én egyáltalán nem nézem le, és ha velem ez nem történt volna meg , ami, akkor lehet én is a Ti véleményeteken lennék. Bár ki tudja. Csak sajnos én sok mindenen keresztül mentem 23 évesen, lehet h valaki élete végéig nem szenved annyit, mint én ennyi idősen...
2010. ápr. 25. 19:18

én imádom anyukámat és én sem mondanék le semmiért se senkiért a gyermekemről.

de én szeretnék gyermeket és ezért küzdünk éppen.

az örökbefogadás az utolsó megoldás lenne.

én sajátot szeretnék.

Én csak azt mondom hogy anyának lenni jó ,de ez nem azt jelenti hogy egy örökbefogadó nem ugy tudja szeretni,láttam már én olyat is hogy szült 3 gyereket és kiment tőlük külföldre dolgozni évekre,sőt megmondta vagy elfogadják pótpapit vagyőt nem érdeki mi lesz velük.

szóval lehet vki vérszerinti anya attól még nem biztos hogy anya!!

78. Gica86 (válaszként erre: 77. - Tamaryn)
2010. ápr. 25. 19:17
gondolom, akkor alapítványhoz fordul segítségért!
77. tamaryn (válaszként erre: 74. - Tamianyu)
2010. ápr. 25. 19:16

nem akarlak elkeseriteni,de teljesen kilátástalan.

mármint a nézetek egyeztetése.


azért kiváncsi lennék,ha nem talál ilyen örökbefogadó szülőt akkor mit lép a cikk irója?

76. Gica86
2010. ápr. 25. 19:14
a profilomban megtalálod az interaktivitásban..
75. Tamianyu (válaszként erre: 72. - Gica86)
2010. ápr. 25. 19:13
mi a címe?
74. Tamianyu (válaszként erre: 68. - Gica86)
2010. ápr. 25. 19:12

Látod az ellentmondást?

Tulajdonképen lenézitek azt,akit magasztaltok azért,mert lemondott a gyerekéről,esetlegesen örömet szerezve ezzel egy gyermektelen párnak...

73. tamaryn (válaszként erre: 71. - Gica86)
2010. ápr. 25. 19:12
hálistennek:)
72. Gica86 (válaszként erre: 70. - Tamianyu)
2010. ápr. 25. 19:11
Olvasd el a cikkemet....
71. Gica86 (válaszként erre: 69. - Tamaryn)
2010. ápr. 25. 19:10
Szerintem Te nem érted....De nem magyarázkodom inkább...
70. Tamianyu (válaszként erre: 58. - Zsanetta)
2010. ápr. 25. 19:08

A szavaidból azt veszem ki,hogy nem szülhetsz,vagy örökbe fogadtál.Ezért nem is látsz reálisan,mert elfogult vagy a saját helyzeted miatt.Én nem az érzést nem értem meg erről az oldalról sem,de szerintem nem ebből kell kiindulni,hogy jaj milyen jó,hogy vannak olyan nők akik képesek lemondani a gyerekükről,mert ezzel örömöt szerezhetnek másoknak.Ez nagyon sajnálatos,hogy így van,hogy van aki erre kényszerül,vagy csak egyszerűen felelőtlen.Azt ezzel nem vontam kétségbe,hogy nem tudná szeretni a gyereket aki örökbe fogadja.Azt is megértem,hogy öröm egy gyermektelen párnak ha gyerekhez jut,de igenis a vérszerinti családban lenne a legjobb felnőni mindenkinek,és sajnálatos,hogy ahol baba fogan,ott nem mindenhol van erre lehetőség.

És igen,összeteszem kezem-lábam,és imádkozok a gyönyörű 3 gyerekemért,hiszen tudom mit jelentenek nekünk.Pont ezért érthetetlen számomra,hogy van olyan anya,aki képes lemondani a gyerekéről.

Egyébként,Te megválnál az édesanyádtól ha nem lenne muszáj?Nézd innen is.

69. tamaryn (válaszként erre: 68. - Gica86)
2010. ápr. 25. 19:07

gőzöd nincs róla látom.emberség?jócselekedet?az hogy a saját gyerekéről lemond?

az a fájdalom amit a gyereknek okoz azt nem pótolja egy uj szülő sem,erről beszélek!és ez elkiséri mig él,hogy nem kellett az anyjának,mert csak egy hiba volt a léte.legyen tán hálás hogy nem vetette el?hát ennyit a jócselekedetről.méghogy anyagiak!gyatra kifogás.inkább havi 50 de nem az a tudat hogy eldobom.sajnálom ha nem érted.

68. Gica86 (válaszként erre: 65. - Tamaryn)
2010. ápr. 25. 19:02
és?? Akkor mi van? Ha akar, találkozzon. Ehhez két ember kell, de ha mégis összejön, akkor sem fog a nyakába borulni, hogy húú, de jó anya vagy, köszi, hogy örökbeadtál... vagy te így gondolod???
67. tamaryn (válaszként erre: 63. - Bettike2007)
2010. ápr. 25. 19:01
velős volt,gratula!
66. Gica86 (válaszként erre: 63. - Bettike2007)
2010. ápr. 25. 19:01
hallottam már olyanról, aki gyógyszer mellett lett terhes, és olyanról is, akiknél a gumi volt rossz... lényegében igazad van. De nem mindenki tehet arról, hogy rossz anyagi körülmények között él...sokan saját hibájukon kívül kerülnek olyan helyzetbe, ami kilátástalannak tűnhet.
65. tamaryn (válaszként erre: 60. - Gica86)
2010. ápr. 25. 18:59
nagy kár hogy csak a gyerekgyilkosságos hirekre emlékszel,és azokra az arcokra nem akik felnőttként találkoznak a vérszerintivel!
64. Gica86 (válaszként erre: 61. - Tamianyu)
2010. ápr. 25. 18:58
írj ki egy fórumot! Hátha valaki jelentkezik! És leírja, mit érez, érzett.
2010. ápr. 25. 18:58

Akkor kellett volna gondolkodni mielőtt megcsinálta.

Aki szeret ba....ni az az ésszel csinálja. Én már 15 éve rendszeresen nemi életet élek és csak egyszer akartam gyereket és egy is van. Nem hiszem el hogy valaki nem tudja kihúzni előtte a f..szát ha nem akar gyereket, nekem ne mesélje senki. Ha volt eszed megcsinálni vállald a következményeit. És ha valaki szegény arról tehet is, gyűlölöm azokat az embereket akik siránkoznak hogy szegények és a segítséget várják. Segíts magadon és az Isten is megsegít.

Norbi

2010. ápr. 25. 18:57
Hozzáteszem mégha erről nem is úgy mondott le mint egy játékról vagy egy könyvről.
2010. ápr. 25. 18:57
Én azért kíváncsi lennék olyan nőre is,hogy mit érez mit érzett egész életében,aki nem maga nevelte fel a gyerekét,esetleg nem tud róla semmit.Nem hiszem el,hogy ezzel a lelki teherrel lehet normális teljes életet élni.Én nem tudnék.
60. Gica86 (válaszként erre: 57. - Tamaryn)
2010. ápr. 25. 18:56
ki tudja!! De egy gyereknek az az anya, aki felnevelte! Engem legalábbis tuti nem érdekelne ki szült meg. Lehet hogy megakarnám ismerni, de ennyi...
59. tamaryn (válaszként erre: 55. - Gica86)
2010. ápr. 25. 18:55
kötözködik a fene.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook