Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tanács örökbeadóknak és örökbefogadóknak. fórum

Tanács örökbeadóknak és örökbefogadóknak. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tanács örökbeadóknak és örökbefogadóknak.

178. bettike2007 (válaszként erre: 176. - Dee)
2010. ápr. 25. 22:36
Miért? Félnem kellene tőled??
177. bettike2007 (válaszként erre: 172. - Dee)
2010. ápr. 25. 22:36

Ja és ne idézz közmondást ha nem tudod befejezni és nem tudod hogy mit jelent


Norbi

176. dee (válaszként erre: 175. - Bettike2007)
2010. ápr. 25. 22:36

Moderáld már magad kedves!

Én is és más is kultúráltan írtunk.

Honnan van ennyi bátorság benned??????????????

175. bettike2007 (válaszként erre: 172. - Dee)
2010. ápr. 25. 22:34

Mi van????


Te most jöttél azt sem tudod miről van szó, ne dumálj már bele OSTOBA!!!


Ki nem sz...ja le a gyereket??? Itt nem a gyerekkel foglalkoznak te agyatlan. A takony megszabadul a tehertől ezek meg olcsón gyerekhez jutnak. A gyerek le van sz..va b.meg


Norbi

174. Tamianyu (válaszként erre: 172. - Dee)
2010. ápr. 25. 22:34

Kedves dee!

Olvass figyelmesebben,próbáld értelmezni a leírtakat!Én nem ítéltem el senkit,csupán az erőszakos csakén viselkedést,amikor valaki nem lát túl a saját önzésén.És sajnos nem mindig agyerek érdekeit helyezik előtérbe,ezt ugye Te sem gondlod komolyan?Gyámügy,ahh viccelsz?

Én is szoc szférában dolgozok,van közünk a gyámügyhöz.

És nem utolsó sorban igen,felelősségteljes embernek tartom magam!!!

173. bettike2007 (válaszként erre: 171. - Macifül)
2010. ápr. 25. 22:31

Mi köze annak a szerencsétlen gyereknek az erőszakolthoz?

Nem a gyerek tehet róla.


meg az erőszak után lenyelsz egy esemény utánit és nincs abortusz. Ilyen a stílusom de legalább nem beszélek butaságokat.


Norbi

172. dee
2010. ápr. 25. 22:30

Bettike! Tamianyu!


Hogy lehet ilyet leírni? Ez felelősségteljes viselkedés?


Ha nem lenne örökbeadó, akkor nem lehetne örökbefogadó!


Mindenkinek és mindennek meg van a miértje.

Szerintem itt is a legjobb döntés született a baba érdekében.


A gyámügy is a gyerek érdekeit nézi.



Ne felejtsétek el azt a mondást, hogy ....ne ítélj, hogy ne................

171. Macifül (válaszként erre: 167. - Bettike2007)
2010. ápr. 25. 22:24

Nem szívesen reagálok. A stílusod miatt!


Nem értelek! Ha kicsit figyelmesebben olvasol és a soraim mögé is látsz akkor láthatnád, hogy nem vagyok abortuszpárti! Mélyen elítélem! A helyzetet viszont, a másik ember sorsát sosem ítélhetjük el tudatlanul. Sosem szülnék meg úgy gyereket pl, ha megerőszakolásból fogan!


De ez a fórum nem az abortuszról szól!

170. dee
2010. ápr. 25. 22:21

Gratulálok a cikkhez, és gratulálok, hogy meghoztad életed legnehezebb és legjobb döntését!


Felelősen döntöttél picinyed sorsáról!

169. Tamianyu (válaszként erre: 164. - Macifül)
2010. ápr. 25. 22:20

Én pont ezért nem tudom elítélni azt sem aki abortuszra megy.Ellene vagyok,de minden helyzet egyedi.Bele sem mernék gondolni egy nem kívánt terhességbe,pedig mindannyiunknál fenn áll a lehetőség aki aktív nemi életet él,akkor is ha védekezünk.Lemondani semmiképen nem tudnék a gyerekemről,mondjuk nála már egy 4-ik terhesség eü okok miatt ellenjavallt,de ha nem lenne az,akkor sem tudom hogyan döntenék.

Itt sokan szándékosan értik félre a leírtakat,vagy csak nem tudják értelmezni.Én nem ítéltem el senkit,nem is akarok,de ez az erőszak az örökbe fogadók részéről,hát nekem ez nagyon ellenszenves...

168. bettike2007 (válaszként erre: 166. - Mandula71)
2010. ápr. 25. 22:19

Majd tudom én Okoska.


Norbi

167. bettike2007 (válaszként erre: 164. - Macifül)
2010. ápr. 25. 22:18

Az abortusz még rosszabb mint ha az utcán leszúrsz egy embert, mert az legalább tud védekezni.

Nézz meg egy abortuszos felvételt hogy a szerencsétlen magzat próbál menekülni és cafatokra szaggatják. Aki ilyenhez folyamodik az rosszabb mint egy állat.


Norbi

166. Mandula71 (válaszként erre: 162. - Bettike2007)
2010. ápr. 25. 22:17
Ez a stílus nem erre a portálra való. Légy szíves próbálj meg normális, emberi hangon társalogni. Köszönöm.
165. Tamianyu (válaszként erre: 158. - Bettike2007)
2010. ápr. 25. 22:15
Ezek az emberek egyszerűen csak egoisták,csak az ő vágyaik számítanak...
164. Macifül (válaszként erre: 153. - Tamianyu)
2010. ápr. 25. 22:14

Amiről írsz egy példát az a nyílt örökbefogadás. Elképzelhető az ilyen helyzet is sajnos....


Kár, hogy nem nagyon írnak akik örökbeadtak, hogy hogy élik meg.

Azért talán 23 évesen már tud az ember felelősségteljesen gondolkodni.

Mivel nekem is lombikbabám van, mélyen érint a "nem lehet gyerekem" téma is, csőlátó is lehetek akár, azt mondtam régen is, hogy aki nem akar gyereket annak nem lesz, de ismerek elég régről olyan embert akik védekeztek. A lányuk már ovis. Szóval balesetek vannak. Ezt el kell fogadni. Az okokat pedig sosem tudhatjuk ki miért folyamodik akár az abortuszhoz, akár az örökbeadáshoz, mint írtam nem vagyunk egyformák, egyforma lelkületűek. Tudatlanul nem ítélhetünk!

163. eselyazeletre (válaszként erre: 161. - Bettike2007)
2010. ápr. 25. 22:09
Nem írom meg ne haragudj, hiszen már titkosítva van, és nem akarok senkit megsérteni, de azért lehetett volna benne annyi gerinc, hogy felvállalja önmagát.
162. bettike2007 (válaszként erre: 159. - 7f9c3ba1a7)
2010. ápr. 25. 22:07

Jól van menekülj csak kamugép


Norbi

161. bettike2007 (válaszként erre: 156. - Eselyazeletre)
2010. ápr. 25. 22:07
Ha lehet igen írd meg priviben is lehet én is kíváncsi vok a történetre!
160. bettike2007 (válaszként erre: 157. - Mandula71)
2010. ápr. 25. 22:06

Hülyeség


Norbi

2010. ápr. 25. 22:05
Köszönöm Mandula! Többet nem kívánok hozzá tenni. Jó szórakozást.
158. bettike2007 (válaszként erre: 153. - Tamianyu)
2010. ápr. 25. 22:04

És mi van akkor ha 10év múlva eszébe jut a gyereke,és tudja hol lakik(így)és elmegy megkeresi és összezavarja azt a gyereket,ezért ha már így döntött kellene intézményen keresztül intézni az örökbeadást,hogy ne érje évek múlva azt a gyereket semmi rossz.És igazad van első lenne a gyerek!De itt szó sincs arról,hogy a gyereknek mi a jó!A csitri jól jár mert megszabadul a gyerektől,az örökbeadók jól járnak mert lesz egy gyerekük,a gyerek meg le van sz...va.


Norbi

157. Mandula71 (válaszként erre: 144. - 7f9c3ba1a7)
2010. ápr. 25. 22:03

Sziasztok!


Nem is kell, hogy felfedd magad, aki ismer, az tudja, hogy igaz a történet.


Végig olvastam a cikket és a hozzászólásokat is. Nem szeretnék belefolyni a vitába, de azért elmondom a véleményem. Nem azzal van a baj, hogy két (több) ember másképp gondolkozik valamiről, hanem a tálalással. Szörnyű az a hangnem, amit itt néhényan megengedtek maguknak...

Egyvalami még feltűnt. Arról beszéltek, hogy az örökbeadó örömet akart okozni az örökbefogadónak. Nem tudom, ezt ki és hol olvasta. Ilyen nincs leírva sehol. Egy fiatal lány teherbe esett és nem tudja felnevelni a gyermekét. Nem azért lett terhes, hogy ezzel valakit gyermekhez juttasson. Ő a gyermekének a legjobbat akarta/akarja akkor is, ha ő maga nem tud róla gondoskodni. Az pedig, hogy a pici felnőve hogyan fog viszonyulni a szülőanyjához, milyen érzései lesznek vele kapcsolatban, egyáltalán meg akarja-e majd ismerni, részben biztosan az örökbefogadó szüleivel való viszonyán is múlik. Hiszem, hogy nem helyette fognak döntéseket hozni, de segíteni fogják abban, hogy ha szeretné, megkereshesse a szülőanyját.

156. eselyazeletre (válaszként erre: 154. - 7f9c3ba1a7)
2010. ápr. 25. 22:02
Én a te naplődat olvastam, amíg nem titkosítottad, és abban benne volt a szüléstörténet is. Most íjram le a nevedet?
155. Tamianyu (válaszként erre: 151. - Bettike2007)
2010. ápr. 25. 22:01

Tessék,itt egy ilyen gyerek esete.


Nagyon sajnálom bettike.

Nekem sem volt rózsás gyerekkorom,de legalább tudom kik a szüleim.Tudom kiket imádhatok,vagy köphetek szembe ha úgy adódik.

De ezt sokan nem értik úgy tűnik.

Talán az ilyen embereknek is gond van a szülői kapcsolatukkal.

154. 7f9c3ba1a7 (válaszként erre: 152. - Eselyazeletre)
2010. ápr. 25. 21:59
Olvastad a naplóját??????? Ott írta hogy megszületett a baba nem tudom miről beszélsz.
153. Tamianyu (válaszként erre: 148. - Macifül)
2010. ápr. 25. 21:57

Igen,én is így gondolom.

Szerintem a rangsor egy ilyen szituban,első a gyerek érdeke,az anyja,aztán az örökbe fogadó.Még ha ez nekik nem tetszik akkor is.

Teszem fel teherbe esik egy fiatal felelőtlen fruska,későn megy dokihoz,már nem tudja elvetetni.Mert nem hiszem,hogy sokakat a mártírság visz a szülőszobáig.Nincs senkije,sem szerető családja akire támaszkodhat,a fiú lelép mint sok esetben...stb...Szóval kétségbe esés,kilátástalanság meg minden.Mit tud csinálni,lemond a gyerekéről.Ha belebotlik egy olyan párba aki meg évek óta szeretne babát,és befolyásolják terelgetik az irányba,hogy megkapják a gyerekét,elhalmozzák mindennel,elkábítják milyen rendes önzetlen emberek...stb...Már el is követte élete legnagyobb hibáját egy buta kislány.És ehhez nem kell rossz embernek lenni,csak fiatalnak,felelőtlennek,elhagyatottnak.

Aztán amikor már esze is van szegénynek,gondolkodni lesz képes,akkor élete végéig él a lelkiismeret furdalásával,hogy vajon merre lehet a gyereke.Azt pedig nem hiszem el,hogy a gyereknek sosem jut eszébe a szülő anyja,legyen bármilyen jó sora ott ahol felnő.

2010. ápr. 25. 21:57
Kedves örökbefogadó szülő vagyok! Nem tudod feldolgozni a helyzetet, mert akkor nem regisztrálnál itt többféle néven és nem írogatnál hatvanféleképpen a történetetekről. Olvastam korábban a naplódat, amíg nem titkosítottad. Össze-vissza írkáltok. Leírja az örökbeadó, hogy még szülni fog, közben pedig másfél hetes a baba??? Hidd el mindkettőtöknek szükségetek van a segítsére, mert ha feldolgoztad volna nem írkálnál többféle néven, hanem fel mernéd vállalni önmagad. Örüljetek neki, hogy ilyen gyorsan letettek örökbefogadó szülők, de kérlek ne osztogassatok sem te, sem az örökbeadó tapasztalatlanul tanácsokat.
151. bettike2007 (válaszként erre: 143. - 7f9c3ba1a7)
2010. ápr. 25. 21:50

szerintem is gagyi vagy semmi közöd a szülőkhöz.

Egyébként egy gyereknek soha a büdös életben nem lesz jobb nevelőszülőknél mint az eredetinél. Engem 3 éves koromban hagytak el és hiába neveltek fel mások NEM VOLTAK SZÜLEIM!!!!!!!!!!!!!!

És soha nem fogom megtudni hogy milyen az. Okostojás kamugép.


Norbi

2010. ápr. 25. 21:49
Nem mi kénszerítettük erre, az Ő döntése volt ez. Nem mindenáron szereztünk gyereket nem tudom ezt honnan vetted. Azért egyeseknél a szókincs az remek.
149. Tamianyu (válaszként erre: 146. - Bettike2007)
2010. ápr. 25. 21:48
Hát nem fogalmaztál túl finoman,de egyet értek veled.:))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook