Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tanács örökbeadóknak és örökbefogadóknak. fórum

Tanács örökbeadóknak és örökbefogadóknak. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tanács örökbeadóknak és örökbefogadóknak.

118. Tamianyu (válaszként erre: 113. - Tamaryn)
2010. ápr. 25. 20:21
Igazad van:))
117. Tamianyu (válaszként erre: 110. - Hte23)
2010. ápr. 25. 20:20
Hát nem az aki a saját gyerekéhez ragaszkodik akit megszült...
116. Tamianyu (válaszként erre: 112. - 2a14cbeb53)
2010. ápr. 25. 20:19

Erről beszélek én is,amit sokan nem értenek,vagy inkább nem akarnak érteni,mert énénénénén,én nem lehetek boldog mert nem szülhetek...stb.Nem lehet egy oldalról nézni a dolgot.Igenis mindenkinek az a legjobb,ha a saját szüleivel nőhet fel,akiből lett.Aztán ha ennek akadálya van,ami lehet többezer,akkor kell keresgélni a lehetőségeket,kiválasztani a legjobbat a gyereknek.

Nem írtam le sehol,hogy ne lehetne jó a szülő aki örökbe fogadó,hogy ne nevelhetné szerethetné a gyerekét.Az árva gyereknek pedig nagyon nagy szerencse,ha olyan szülőkhöz kerül mit Te is.

De gondolom,ha a sajátjaiddal nősz fel ilyen jó körülmények között mint ahogy felnőttél,az lett volna a100%-os.

És ahogy írod,ha lehet sajátos az a tökéletes,ha nem,akkor marad az örökbe fogadás.

Csak tudni kell rangsorolni,mert szerintem nem az örökbe adásnak kell az első helyen lenni,még akkor sem ha sok a gyermektelen pár.

115. Gica86
2010. ápr. 25. 20:15
Nah, megyek futni, majd még leszek! Sziasztok!
114. Gica86 (válaszként erre: 112. - 2a14cbeb53)
2010. ápr. 25. 20:13
Szia!! Te írtad le az igazságot!!!!!!
113. tamaryn (válaszként erre: 108. - Hte23)
2010. ápr. 25. 20:13

aki ugy szül gyereket hogy majd felneveli valaki aki nála alkalmasabb az nem felelősségteljes!

az a gyerek is viseli a sorsát amint megtudja hogy igazából más vére folyik benne.összezavarja.ez az igazi próbatétele a nevelésnek.és itt megérettetik hogy tényleg jó anya vagy.tudod,tetszett amilyen elszántan védted.biztos vagyok benne hogy jó anyja vagy a kicsinek.a genetikát nem én találtam ki,és nem is irhatod felül te sem.

ha istenmentsen kell egy donor,vagy örökletes betegséget kérdeznek valahol akkor biztos nem lenne könnyü a helyzet./mielőtt félremagyaráznád esetleg,nem bántásnak irom!/


ha nekem nem lenne saját,akkor nem lenne.attól még az élet nem áll meg.

ha

2010. ápr. 25. 20:11

sziasztok.

engem örökbe fogadtak az igazi szüleimet nem ismerem nem is szeretném már megismerni őket valamilyen okból lemondtak rólam de csodálatos szülőket kaptam helyettük akik szerettek próbálták mindenből a legjobbat adni nekem.És azt hiszem sikerült és őket tekintem a szüleimnek mert hiába szült meg valaki amikor beteg voltam az anyukám ült az ágyam mellett és aggódott értem nem az aki megszült..

ennek ellenére nem ítélem el őket biztos megvolt rá az okuk hogy így cselekedtek.

és úgy néz ki nekem is be kell járnom az örökbefogadás útvesztőjét remélem fogadhatok örökbe mert nagyon szeretnék szülő lenni és minden szeretetem egy vagy több gyermeknek adni.

nem ítélhetünk el senkit nincs hozzá jogunk.

én sem mondanék le a saját gyermekemről viszont úgy gondolom ha valaki megteszi legyen ennek bármilyen oka is az nagy erőről és bátorságról tesz tanú bizonyságot.

annál mindenképp jobb dolog mint megölni kukába dobni azt a csepp kis életet aki semmiről sem tehet.

ha másért nem én legalább ezért hálás vagyok a szülő anyámnak hogy megadta az esélyt egy jobb életre azzal hogy lemondott rólam hogy nem ölt meg amikor megszülettem.

111. Gica86 (válaszként erre: 105. - Tamianyu)
2010. ápr. 25. 20:07
szerintem én normálisan gondolkodom. Voltam mindkét helyzetben...ezt úgy értem, hogy én is voltam terhes, tudom milyen,mikor a pici rugdos, csuklik, tudom milyen érzés ultrahangom látni a gyermekemet, de sajnos nekem ennyi jutott a gyermekemből. Nem találkozhattam vele, nem foghattam a kezembe, nem lehettem mellette. Én nem szülhetek, soha többet, nekem csak az örökbefogadás maradt. És tudod, nagyon jól döntöttem!!!!
110. hte23
2010. ápr. 25. 20:07

Ja és nem tudom ki nem lát tul az egóján.


És ugyan ki a csőlátó.


Na majd holnap fojtatom. Vár a kicsi családom.

109. Tamianyu (válaszként erre: 108. - Hte23)
2010. ápr. 25. 20:06
:-)))))))))))))))))
108. hte23
2010. ápr. 25. 20:04

Anya!Szülóanya, életadó anya. mert felelősen dönt.


Én azt nem tartom anyának akiugyan megszülte de nem gondoskodik a gyerekéről. "Neveli" égbe világba, intézetbe.


Láttatok már olyan gyereket aki ólban nevelkedett.

Én láttam. Annak is anyja van? azért mert ő szülte, Akkor az a dolga a gyereknek hogy viselje a sorsát.


Miért anya az akinek a gyereke intézetbe nő fel, azért mert megszülte?



Arra lennék kiváncsi, ha nem lehetett volna vérszerinti gyereked/gyreketek mit tettél/tettetek volna.


Genetika!


A lányom jobban én, mintha én szültem volna.

Nem én mondom, anyukám, és sokan mások akik ismernek.

Mozdulatban, járásban, viselkedésben,az összes reakciójában. Még ugy is alszik mint én. Kivülállók szerint ( akik esetleg nem tudják hogy öf.) pont olyan mint én voltam kicsinek.


Genetika! ugyan már! honnan tudod Te mit hoztál magaddal. Inkább átveszed a mozdulatokat mint öröklöd. Ugy mint a lányom. Habár Ő kicsinek is olyan volt, mintha én lennék. (csak egészségesebb)

107. Gica86 (válaszként erre: 103. - Tamianyu)
2010. ápr. 25. 20:04
teljesen igazad van. Ebben egyet értünk. de akkor sem kell elítélni azt, aki lemond a gyermekéről, hogy jobb jövőt biztosítson neki.. és azt sem, aki örökbefogad. Mindennek megvan a maga rendje. Ebbe nem szólhat bele senki. Örülj neki, hogy Te a másik oldalról szemléled a dolgokat, és nem kell átélned azt a sok szörnyűséget, amit egy gyermek elvesztése jelent,vagy az, hogy nem vagy képes gyermeket szülni, vagy az örökbefogadási procedúra...
106. Tamianyu (válaszként erre: 102. - Gica86)
2010. ápr. 25. 20:02
Nem láttok túl az egótokon az a baj..
105. Tamianyu (válaszként erre: 102. - Gica86)
2010. ápr. 25. 20:01
Az a bunkó aki nem tud normálisan gondolkozni...
104. tamaryn (válaszként erre: 98. - Hte23)
2010. ápr. 25. 20:01

csak egy kérdés:

aki nem tudja vállalni a sajátjának a nevelését /hmm!/az a vérszerinti anya az milyen?attól automatikusan jó hogy meghagyja a gyermek életét és lemond róla?ez elég ahhoz hogy jó legyen?

103. Tamianyu (válaszként erre: 90. - Gica86)
2010. ápr. 25. 19:58
Igen,természetesen sokan nem alkalmasak a gyerek nevelésre akik szültek,hiába anyák.Mint ahogyan sokan nem azok akkor sem ha örökbe fogadtak,hiába van 50 papírjuk róla.Azért mondom,hogy mindig a gyerek érdekeit kell elsősorban szem előtt tartani.És abban csak egyet ért épeszű ember,hogy az ott van ahol született,ha alkalmasak rá a szülők.Mert nem mindenki ezért mond le,hanem sokan a rossz körülményeik miatt,anyagiak miatt,és ez igenis sajnálatos.Mert a nincsből a semmiből bizony nem lehet gyereket nevelni.A kilátástalanság sajnos nagyban befolyásol.
102. Gica86 (válaszként erre: 99. - Tamianyu)
2010. ápr. 25. 19:57
ez bunkó megjegyzés volt.... inkább nem ragozom. mi az, h aki örökbefogadott az szent?? Talán nem volt más lehetősége arra, hogy családja legyen...
101. tamaryn (válaszként erre: 99. - Tamianyu)
2010. ápr. 25. 19:57
igazad van.pedig tök jól érveltél.
2010. ápr. 25. 19:55
Én tiszetelm az ilyen embereket de persze azért mert én ebben a helyzetben voltam. Aki nincs ebben nem érti ez így igaz. És ahogy hte23 írta vannak jó vérszrinti szülők és rosszak és vannak rossz örökbefogadó szülők és jók.
99. Tamianyu (válaszként erre: 95. - Tamaryn)
2010. ápr. 25. 19:53

Ezt egy csőlátónak hiába írod,csak fújja..fújja....az ilyenre nem is érdemes reagálni.

Mert aki örökbe fogad,az bizony szent:O)))

Áhh,értelmezni kellene a leírtakat.

98. hte23
2010. ápr. 25. 19:52

Nem tudom ki az aki általánosit.


Van vérszerinti nagyon jó anya. Van szivszerinti nagyon jó anya. És van vérszerinti kevésbé jó, és van szivszerinti kevésbé jó.

97. Gica86 (válaszként erre: 96. - Tamaryn)
2010. ápr. 25. 19:52
:D
96. tamaryn (válaszként erre: 94. - Gica86)
2010. ápr. 25. 19:51
no végre valamiben kiegyeztünk:)
95. tamaryn (válaszként erre: 88. - Hte23)
2010. ápr. 25. 19:50

gondolkodom.tudod azok a "tetves gének" akkor is ottvannak akár egy mozdulatban akár járásában,sokmindenben.akkor is ha nem vagyunk rá büszkék.attól még az anyánk marad ha italozott,ha megpofozott,stb.a szülőt kapjuk nem választjuk!

3.sorod irja az az anya aki felnevel.és alulról a 3.azt irja ő akkor is anya,ha lemondott róla.hogyisvan ez?

94. Gica86 (válaszként erre: 92. - Tamaryn)
2010. ápr. 25. 19:50
ez így van, hála az égnek :) Engem is tisztességesen nevelt fel anyukám egyedül. Apukám 21 éve meghalt.
93. hte23
2010. ápr. 25. 19:49

Az én lányomat még mindig csak én tudom megnyugtatni. Kicsinek is csak én tudtam. Pedig nem én szültem. Ha meghallotta a hangom, már az intézetben repdesett, tudta én vagyok anya. Pedig még pici volt.

A két fél között hatalmas érzelmi kötődés alakulhat ki akkor is, ( sokat szerint hatalmasabb ) mint a vérszerinti kapcsolatban.


Nem tudod, honnan is tudhatnád. Én sem tudom átélni a vérszerinti köteléket. DE sokan vannak akik igen. Mert van akinek van vérszerinti és szivszerinit babája is. Ők sem éreznek különbséget. Tudomásom szerint.

2010. ápr. 25. 19:45
nem kéne általánositani!sokan nem alkalmasak.hmm.ezt visszautasitom!rengeteg tisztességesen nevelő vérszerinti szülő van!
91. Gica86 (válaszként erre: 87. - Tamianyu)
2010. ápr. 25. 19:44
amúgy nem tudnák lemondani róla, semmi pénzért... ezért írtam pár hozzászólással lejjebb, ha nem lennék ilyen helyzetben, mint amiben vagyok, lehet, hogy azon a véleményen lennék, mint Ti, vagy Te!
90. Gica86 (válaszként erre: 87. - Tamianyu)
2010. ápr. 25. 19:42
Látod, leírtad a lényeget....Az pedig az,hogy ha lehetőség van rá,akkor a vérszerinti szülei neveljék fel.Persze ha alkalmasak rá egyáltalán,mert sokan nem azok.Csak az sajnálatos,amikor anyagiak,rossz életkörülmények kényszerítenek egy nőt arra,hogy lemondjon a gyerekéről.
89. hte23
2010. ápr. 25. 19:42
Az anyaság szivből jön. Azzal ha szül valaki egy gyereket, még nem válik anyává.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook