Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tanács örökbeadóknak és örökbefogadóknak. fórum

Tanács örökbeadóknak és örökbefogadóknak. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tanács örökbeadóknak és örökbefogadóknak.

2010. ápr. 26. 09:12

Köszi!Csak egy szülő értheti meg milyen csoda egy gyerek és milyen elveszteni,sajna ezt te tudod:(

Ezek mély és csodás érzések ha valakihez így kötődik az ember!

237. Gica86 (válaszként erre: 236. - Bettike2007)
2010. ápr. 26. 09:10
A Te kislányod is nagyon édes :) Tudod, nekem Patrik az életem értelme.... Semmiért és senkiért nem válnék meg tőle..
236. bettike2007 (válaszként erre: 234. - Gica86)
2010. ápr. 26. 09:08
Nincs mit!ÉDES a fiúcska sok örömet és egészséget!
235. bettike2007 (válaszként erre: 233. - Hte23)
2010. ápr. 26. 09:07

A legjobb ha nem tudja ki szülte,mi már csak tudjuk(van a családban "elhagyott")

A legtöbb örökbefogadás titkos és így van jól.

Már ők a szüleik,ha eldobta a szülőanya és másra bízza már ne érdekelje,kezdjen valamit az életében,és ha lesz módja és helyzete szüljön gyermeket akit maga nevel fel és azzal foglalkozzon.

234. Gica86 (válaszként erre: 232. - Bettike2007)
2010. ápr. 26. 09:05

Köszike

:)

233. hte23
2010. ápr. 26. 09:02

Prixi!


Nagyon örülök, hogy megszólaltál, elmondtad véleményed.

Van olyan örökbefogadott aki soha nem bocsát meg a szülőanyának. És van olyan mint TE. Nagybetüvel.


Jó lenne ha nem keverednének a fogalmak. Örökbefogadó nem egyenlő nevelőszülővel.


Ha nem jók az örökbefogadók, honnan tudja hogy a vérszerinti jó lett volna? Biztos hogy itt tartana. Lehet hogy jobb lett volna, de lehet hogy roszabb.



Egy életadó nem azért szül, hogy jó tegyen a leendő örökbefogadóknak.

Azért szül, mert nem akarja elvetetni, vagy nem volt ideje elvetetni. A legtöbben a gyereknek akarnak jót. És itt nem beszélek azokról a "vérszerinti" szülőkről akiktől elveszik e gyereket mert pl. ólban, kutyák közt nevelik, állandóan verik stb. Ők a gyereknek sem a legjobbat keresik. De akik örökbefogadják őket, azok megtesznek értük mindent. ( Itt is vannak jók/esetleg rosszak)

Az örökbefogadók között is vannak, akik nem tudnak megbirkózni a feladattal. Vannak akik nem tudják mit vállalnak.


A gyerekkel őszintének kell lenni. Fel kell őket késziteni arra, hogy ha meg akarják ismerni az életadót megtehessék. Mellettük kell állni.

És akkor már jobb, ha olyan az életadó mint a cikk irója, mint az akitől elveszik. Könnyebb a gyereknek is szembesülni vele.

Tudja azt valaki milyen nehéz ez egy anyának?

Átélni a gyerek fájdalmát. Ez egy nagy feladat, mert tudniuk kell pici koruktól kezdve, ahogy az értelmük nyiladozik.

És a gyerek attól lesz nyugodt, ha érzi hogy nem titkolózunk előtte. És attól lesz csalódott ha mástól tudja meg, és azt érzi hazudtak neki, hazugságban nő fel.

Nekem két gyereknek kellett elmondani. Az egyik a könnyü eset, mert róla felelősséggel döntöttek, a másik a nehéz eset, mert őt csak eldobták.

232. bettike2007 (válaszként erre: 231. - Gica86)
2010. ápr. 26. 09:01
Szerintem is!Sajnálom hogy így alakult az életed és megértelek!De látom szép kisfiad van gratula hozzá!!
231. Gica86 (válaszként erre: 230. - Bettike2007)
2010. ápr. 26. 08:51
Na, szerintem lezárhatjuk a témát. Mindenkinek megvan a véleménye. Én azért vagyok elfogult, mert nekem nem volt más lehetőségem az anyaságra. De az öf kívül lehetőség lehetne a dajkaanyaságra...az sem az utolsó szempont, csak legalizálni kellene...
230. bettike2007 (válaszként erre: 227. - Gica86)
2010. ápr. 26. 08:33

Így van.Mi így döntöttünk hogy gyermekünket felneveljük és ez így a jó nekünk.

Más ha nem akar ne tegye!Nem erőszak az élet,jó esetben.

229. Krisztine2 (válaszként erre: 227. - Gica86)
2010. ápr. 26. 08:31

így van:)


Szép napot mindenkinek:)

2010. ápr. 26. 08:30
Még akkor is ha az a séta az illeték befizetésének végállomása!:-))))))
227. Gica86 (válaszként erre: 225. - Bettike2007)
2010. ápr. 26. 08:30
Az milyen durva lenne, ha mindenkinek egyezne a véleménye?? Elég egyhangú és unalmas lenne a világ... így jó, több ember, több vélemény. Kinek ez, kinek az. El kell fogadni, hogy másoknak is vannak véleményei, még ha ez különbözik a miénktől! :) Én is ezt teszem! :) Ez van, el kell fogadni! :)
2010. ápr. 26. 08:29

Eljutottam oda,hogy mindenki döntsön úgy ahogy akar vállalja e a gyermekét egyéni probléma ki hogy rontsa el vagy nem az életét.

Nekem az hogy süt a nap kint és megyünk sétálni vidáman a lánnyal felér minden jóval a világon sosem cserélném el ezt az életet,akárki akármit mond!

225. bettike2007 (válaszként erre: 224. - Krisztine2)
2010. ápr. 26. 08:25
Szerintem így reggel most mindenki kultúráltan ír,csak mindenkinek más a véleménye,és ezért világ a világ mert minden másképp történik,így nem unalmas az élet!
2010. ápr. 26. 08:23

Látom zajlik az élet...

kár hogy nem kulturáltan...:(

223. bettike2007 (válaszként erre: 221. - Gica86)
2010. ápr. 26. 08:19

Szia!

Igen.De nem is akarok itt vitát.Ezt tette már vissza úgy sem lehet csinálni,kár rágódni.

Majd kiderül 15-20év múlva mi lett az eredménye a dolognak!

222. bettike2007 (válaszként erre: 220. - Mandula71)
2010. ápr. 26. 08:17

MIndenki más akit ismerek és pici a gyermeke lefekszik este korán hogy tudjon pihenni nem én csak!

De én már nem fexek korán és a lány se mert már nagyobb.De attól még más örül hogy pihenhet kicsit.

Fontosabb az alvás mint a net!Az hogy a tiéd nem aludt el egyéni probléma biztos rossz volt te így jártál még más gyereke alszik egész éjjel.

221. Gica86
2010. ápr. 26. 08:16
Jó reggelt! Egész elkanyarodtunk a témától...
220. Mandula71 (válaszként erre: 215. - Bettike2007)
2010. ápr. 26. 08:11
Ez a te véleményed. Én meg másként gondolom:) Én is sokat voltam fent éjjel a gép előtt, amikor megszülettek a fiaim. Sokszor csak a kezemben aludt el, és vele együtt ültem a gép előtt. És nem vagyunk egyformák, attól, hogy te 8-kor lefekszel a gyerekkel együtt, nem biztos, hogy más is ezt teszi. Furcsa, hogy ez alapján gondolod úgy, hogy nem az örökbefogadó ír, de mindegy is. Aki ismeri őket, tudja, hogy mi a helyzet.
219. 852308703c (válaszként erre: 217. - Bettike2007)
2010. ápr. 26. 08:06

Megértelek téged is....csak tudod mindenki másképp gondolkozik és fogja fel...én sem tudnám az enyémet tovább adni ha majd lesz...de mivel nem ismerem az ő hátterét, hogy miért is, nem éltem azt meg és úgy ahogy ő nem akarok ítélkezni...

nem szeretek elítélni senkit...

2010. ápr. 26. 08:00
Az megint más ha nem akarja felnevelni a gyerekét mert még nem szeretne
217. bettike2007 (válaszként erre: 216. - 852308703c)
2010. ápr. 26. 07:59
Nem hiszem hogy nehéz lett volna neki mert én oda se adtam volna senkinek a sajátomat!Inkább a halál!Kértem volna segítséget,csak 1évvel vok öregebb a cikk írójánál és felelősen gondolkozom szerintem.Nekem van fedél a fejem felett,ami sokba nagyon sokba van havonta épp hogy kijövünk!De ha nem így lenne,mennék családsegítőhöz.Itt pár évig ingyen élhet a kismama a gyerekkel a szállón,dolgozhat és ha lesz némi spórolt pénze mehet albiba.Nem annyira nehéz csak akarni kell!Sok ilyen ismerősöm van aki NEM ADTA FEL!
2010. ápr. 26. 07:55
Te jó ég...:( micsoda hangnem...:( Most minek kell ítélkezni...? amíg nem ismeritek úgy igazándiból a tényeket...? Mindenkinek megvan a joga, hogy azt csináljon az életével amit akar, amit a legjobbnak lát...ha így látta jobbnak, hogy örökbe adja ez az ő döntése...biztos nehéz volt...áhh...
215. bettike2007 (válaszként erre: 213. - Mandula71)
2010. ápr. 26. 07:54

Szia!Kicsit rövid volt az éjszaka így hogy sokáig fenn voltam.

Mondtam neki regizzen ha akar és írogathat,de azt mondta csak ehhez akart szólni nem ír máshová.

Na mindegy.

De az én véleményem ha van nálunk egy pár hetes baba nem maradok fenn éjfélig mert az még tuti nem alussza át az éjszakát és nem is lehet rendszerről beszélni még!Az én lányom is csak 1hónapja alszik fél7ig azelőtt felkelt éjszaka enni.

Úgyhogy nekem gyanús hogy nem az örökbefogadó írogatott.Nekem eszembe se jutott amikor még pici volt a lány hogy sokáig fenn legyek,örültem ha 8kor ágyba kerülök és alhatok még lehet,ezt csak pár hónapja engedhetem meg magamnak:-)Csak a véleményem!

2010. ápr. 26. 07:49

az a baj hogy nem mindenki tudja átérezni se az egyik se a másik oldalt.

az akinek nem lehet saját gyermeke ilyen vagy olyan okból akkor ő már nem érdemli meg hogy szülő legyen??ő már ne is érezze milyen anyának,apának lenni?érezni azt a csepp testet szeretni őt és akit az a kicsi anyjaként viszont szeret?

nekik sem könnyű megtenni azt a lépést hogy elmenjenek és bejelentkezzenek hogy örökbefogadók legyenek.aztán átmenni azon a rengeteg vizsgálódáson amíg engedélyt kapnak rá hogy igen örökbefogadhatnak.

és várni várni mert ugye mindig azt hallani hogy sok gyermek van állami gondozásban de a fogaskerekek nehezen indulnak be és csikorognak ám persze ezt is meg lehet érteni hiszen az államnak az az érdeke hogy a legjobb helyre tudja elhelyezni ezeket a gyerekeket.

és nem csak zárt nyílt örökbefogadás is van.

megismerkednek a felek az aki szeretné örökbe fogadni azt a kis babát akit az örökbeadó hord ki majdnem úgy érezheti magát mintha ő is babát várna és vele együtt él meg szinte minden pillanatot.És igen az örökbe adónak joga van meggondolni magát de aki örökbefogadná azt a kicsit éppen úgy érezheti mintha elvetélt volna és elvesztené azt kicsi babát akit várt már nagyon.akiről már álmodozott mert ugye ugysem lehet úgy belevágni ebbe a dologba hogy majd lesz valahogy...a félelem mindkét félben benne van szerintem.

az örökbeadó is félhet hiszen le(kell)mondania a saját gyermekéről de jó helyen szeretné tudni ahol szeretik a babát és próbálnak neki mindent megadni..

és ez a döntés egy életre szól nincs vissza út.

ezzel együtt kell élnie de még mindig azt gondolom ha valaki örökbeadja a gyermekét sokkal tisztább és jobb megoldás mint szörnyűséget tenni vele bántalmazni.

és nem hiszem hogy aki örökbefogadó lenne az csakis magára gondolna.persze végre teljesül az álma és szülő lesz/lett de az aki lemondott a gyermekéről már ne követelje vissza ha megtudta hozni ezt a hihetetlenül nehéz és bátor döntést akkor vállalja és ne visszakozzon mert az már mindenkinek rossz.

ezért gondolom én hogy egyik félnek sem könnyű mindkét oldalnak megvan a neheze nem ítélkezhetünk senki felett sem főleg úgy nem hogy nem tudjuk átérezni amin ők keresztül mennek az adott pillanatokban.

213. Mandula71 (válaszként erre: 189. - Bettike2007)
2010. ápr. 25. 23:27
Akkor talán kérd meg a férjed, hogy regisztráljon és a saját nevével írjon véleményt!
212. dee (válaszként erre: 211. - Tamianyu)
2010. ápr. 25. 23:19
Szép álmokat!
211. Tamianyu (válaszként erre: 209. - 7f9c3ba1a7)
2010. ápr. 25. 23:16

Hát igen,ami az egyiknek öröm, a másiknak bánat.Habár nem minden esetben,van olyan volt falumbeli,akinek 4 gyereke van örökbe adva,egyet a nagymamája nevel,volt számtalan abortusza,és az utolsó kettő vele él.Na,erre varrjatok gombot,ilyen nők is léteznek.

De nem szabad ebből kiindulni,mert nem mindenki elvetemült aki "megesik".Van akinek örök bánat,hogy lemondott agyerekéről,én sok ilyennel találkozok.

Jó éjt mindenkinek.

210. 7f9c3ba1a7 (válaszként erre: 208. - Bettike2007)
2010. ápr. 25. 23:11
Alszik a baba. Délután aludtunk vele egy nagyot, még bírom de lassan megyek általában ilyenkor reggelig alszik:)
209. 7f9c3ba1a7 (válaszként erre: 207. - Tamianyu)
2010. ápr. 25. 23:10
Én is imába foglalom a nevét minden este, de igen azt is tudom neki milyen nehéz. Nem áltatom magam hogy neki hú de jó mert lemondott a gyerekéről. Nehéz volt nekem is mikor aláírtuk a papírt mert boldog voltam de köben szomorú is hogy ilyenre kényszerült.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook