Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatás körüli tévhitek fórum

Szoptatás körüli tévhitek (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szoptatás körüli tévhitek

1 2 3 4 5 6
2010. júl. 4. 13:48

amúgy a cikk kitűnő nagyon sok mindent tanultam belőle!

Remélem menni is fog mert nagyon jó lenne

2010. júl. 4. 13:47

Nagyon jó a cikk!!

Kár, hogy ilyen klassz kis összefoglalót nem adnak minden várandós anyuka kezébe, hogy már az első baba érkezésekor tisztában legyen mindennel.

Az első babám szoptatását én is elszúrtam, pedig a legjobbat akartam neki és szerettem volna szoptatni. Kértem segítséget is a védőnőtől, de hiába csináltam amit mondott, tápszeres lett a babám.


Második babám érkezése előtt rengeteget olvastam utána a szoptatás témának, lényegében ugyanazokat a dolgokat találtam amiket a cikk is ír. Szépen kitisztult előttem, hogy hol rontottam el. Pedig akkor meg voltam róla győződve, hogy nekem kevés a tejem. A mai napig sajnálom, hogy az első pocakosságom alatt nem készültem fel a szoptatásra. Azt gondoltam, hogy menni fog magától is. Pedig nem árt tisztában lenni pl. a tejtermelés folyamatával.


Második babám most lesz 5 hónapos és még kizárólag szopizik. Büszke vagyok rá nagyon:))

32. my.po.oo (válaszként erre: 5. - A908366fdb)
2010. júl. 4. 13:28

Sajnos nekünk is ez volt a probléma már a kórházból is úgy jöttünk ki hogy mindig kapott tápszerpótlást a kisfiam.

De ennek ellenére a záróra az volt írva hogy anyatejes és szépen szopik!!

Na mondanom sem kell, hogy-hogy meglepődtem amikor hazaérve olvastam!!

Persze hétfői nap hazajöttünk és akkor még a nappal minden oké volt de az éjszaka 2óránként kellett szopiztatni volt hogy felváltva volt a mellemen és nem volt neki elég sajnos :(

Másnap elmentem az gyerekügyeletre hogy írjanak nekem valamit amitől beindul a tejem. írtak több mindent de nem hogy több tejem lett volna sajna 1re kevesebb lett Így mi is tápszeresek lettünk.

Most lesz a kisfiam 14hós most nagyon parázok hogy most hátha a másik gyerkőccel is így járjak:(

De a védőnő mondta hogy sajnos lehetséges ennek a veszélye most is fent áll.

Reménykedem hogy hátha lesz több tejem és én is fogom tudni szopiztatni a gyerkőcömet!

2010. júl. 4. 13:10

Sziasztok!


A cikk nekem is tetszett, jó hogy egy helyen olvasható mindez. Viszont egy állítással nem értek egyet, a "komfortcicizéssel". Ha a bébi már eleget szopizott, szerintem nem kell a cicin hagyni elaludni, szájában a bimbóval. Talán ez jó a bébinek, bár nem vagyok meggyőződve erről, de a mellbimbónak semmiképp sem jó. Felázik, könnyebben fertőződik, sérülékenyebb, érzékenyebb amúgy is. Persze nem azt mondom, hogy szopizás után azonnal tegyük le, és kész, ölelgessük, babusgassuk, de szerintem semmi szükség arra, hogy még fél órát a szájában legyen, rágicsálja, szétázzon a bimbó. Nektek mi a tapasztalatotok?

Az én fiam gyorsan evett, igazi pasi olt már akkor is:) Amint végzett, cicit kiejtette a szájából, nézelődött, az ölemben volt, fantasztikus élmény volt:)

Kívánom hogy mindenki tudjon szpotatni, kihagyhatatlan és megismételhetetlen élmény!

Szép napot, sziasztok

Zsuzska

2010. júl. 4. 12:59
Nagyon tetszett a cikk, remélem hamarosan nagy hasznát fogom venni az olvasottaknak. Már lehet hogy csak pár nap kérdése. :))
29. Orsy27
2010. júl. 4. 12:59
Én mindig is szerettem volna szoptatni. Januárban született meg a kislányom, a kórházban folyton mellre tettem, de sajnos az első 1 hétben csak előtejem volt, utána indult be a tejem. Az első napokban tápszert is kapott pótlásnak a nővérektől, hazajöttünk, szopizott, de sokat sírt, védőnő tanácsára teát adtam neki néha, amúgyis hasfájós volt. Beindult a tejem, de egyik napról a másikra nem volt hajlandó pici lánykám szopizni, ezért az első 6 hétben fejtem úgy, hogy minden evésnél próbálkoztunk a cicizéssel, de sajnos csak sírás lett belőle, de nem adtam fel. 6 hét után teljesen önszántából el kezdett szopizni, 3 hónapig szopizott, most viszont megint 6 hete fejem neki a tejcsit, ami fogy sajnos, de még meg van a kellő napi mennyiség. Még mindig próbálkozom cicire tenni, de gyakorlatilag semmit nem kezd vele Hanna, kezdem feladni, pedig úgy szeretném, ha szopizna. Hogy mi lehetett/lehet a gond, azt senki nem tudja megmondani.
2010. júl. 4. 12:54

Gratulálok!

Nagyon jól megírt, átgondolt, szép cikk.

Minden kismamának a kiskönyvvel együtt meg kéne kapnia!


4 éve, amikor Csenge született, hiába próbáltam mindent, amit a neten találtam (bogyó, tea, ráolvasás) nem volt tej. Csongor 11 hónapos koráig szopott, magától hagyta abba 2 hónapja (bár az én 41 fokos lázam is sokat "segített").


Ugyanaz a védőnő, aki 4 éve állandóan piszkált, hogy miért nem szoptatok, most azzal zaklatott, hogy mikor hagyjuk abba a szopit. ???

Amikor Anyukám megkérdezte, hogy 'még mindíg szopizik?', mert vagy 30 perce evett Csongor, és a válaszom az volt, hogy 'nem, már csak játszik', azt mondta, hogy akkor vegyem el tőle a mellem. Mert az ő korosztályát úgy tanították, hogy 3 óránként 20 perc az evés és kész. Nehéz volt meggyőznöm, hogy ÉN MÁSKÉPP CSINÁLOM és kész. :-))


Nóri! Köszönjük a cikket!

2010. júl. 4. 12:53
Sajnos én is csak 2hétig szoptattam úgy ahogy,a kórházban is nehezen indult be a tejem,mivel ott éjszaka nem volt szoptatás,reggelre mindig lett annyi ami elég volt délelőtt de estére már semmi,itthon még rosszabb volt a helyzet,mindig sírt,csak fogyott ahogy hazahoztuk,nem tudtam csak 1cseppet kipréselni a cicimből,lelkiismeret furdalásom volt mért nem megy pedig akartam szoptatni,tápszeres lett a lányom,onnantól nyugodt és kiegyensúlyozott lett és hízni kezdett,sokáig lenéztem magam amiért nem sikerült,de ma már szerencsére túltettem magam,1éves lesz egészséges ügyes baba.De a családban több rokonnál is ez volt,anyu is 3hónapos korig tudott szoptatni.
2010. júl. 4. 12:28

Sziasztok!


En is a nagyon kuzdok taboraban vagyok, de nem adom fel!!!

Viszont az en kislanyom (egy honapos) napi ot szopinal nem igenyel tobbet :S... pedig en ugy szeretnem!!! De ha nem ebred fel, akkor mit csinaljak? A fejessel az a bajom, hogy OK, cicizes utan lefejem, hogy kiuruljon, de mikor nem ebred fel, akkor is fejjek max 3 orankent? Mert azzal meg az a bajom, hogy tutira utana ebred fel, amikor meg "ures" (ok, en is olvastam, hogy soha nem urul ki teljesen) cicit talal. Segitsen nekem ebben valaki legyszi!


Nekem nagyon nincs onbizalmam ebben, pedig egyelore hizik a kicsikem, de anno 17 eves koromban egy doki kielentette, hogy nekem sem lesz tejem, mint ahogy anyamnak se volt. Mindig sirhatnekom van, ha eszembe jut es minden egyes etetesnel ugy erzem, hogy ez az utolso vacsora... De probalom mondogatni magamnak, hogy meg tudom csinalni!


Raadasul nalunk elnek most az anyosek, akiktol ugy kell kitepni a gyereket, hogy marpedig en megszoptatom, mert oket anno a regi 3 oras szopizasra tanitottak es hajthatatlanok. Mindig stresszes az egesz, de szerencsere szerdan hazamennek.

25. Kippy
2010. júl. 4. 12:27
És valóban nagyon kemény a szopi eleje, amit senki nem mondott el. De, minden fájdalom elmúlik és kárpótol a pici mindenért.
24. Kippy
2010. júl. 4. 12:24

Nagyon nagyon jó a cikk!!!

Én is ezeket vallom, követem. Bár, sok "tudatlan" anyuka ítél el ezért (néha azt érzem sajnos, inkább titkolnom kellene más előtt), és büszkék arra, hogy 3 hónaposan hurkát és tápszert evett a gyerekük. Hagyták 30perceket sírni, mert csak így tanul a gyerek, szerintük. Természetesen nagy bajom lesz majd, ha továbbra is többször szopizunk éjjel (5hónapos babám van), mert ki kell bírnia reggelig. Sőt, miért vagyunk még mindig egy szobában? ...Sorolhatnám oldalakon át, amit naponta hallgatnom kell más, velem egykorú (!) anyáktól.

Egy szóval: rideg tartás. Erre próbálnak engem is utasítani.

Persze, idegesít borzasztóan. De, nagyon boldog és kiegyensúlyozott vagyok mióta megszültem, és semmi nem tud ebből kimozdítani.


Még egyszer gratulálok a cikk írójának!!

23. marcsix (válaszként erre: 22. - Lego)
2010. júl. 4. 12:24
Gratula neked is... :)
22. lego
2010. júl. 4. 12:10

Sziasztok!

Gratulálok a cikk írójának!


Az első babámat 11 hóig szoptattam kizárólag bimbóvédővel és ő választotta el magát.

A második babámat minden gond és védő nélkűl 2 év 8 hóig szoptattam de őt már én akartam elválasztani.

A harmadik babám aki most 1 éves még napi 8-12 alk. szopizik.A korházban 1 hétig csak pohárból ivott mert nem volt jó a szopó reflexe és cumiból sem tudott inni.Hazajöttünk és elkezdtünk tanúlni,

2 hónap kellett hozzá,hogy bárhol bármikor tudjon szopizni de megérte és nem volt segítségem és sokszor voltam elkeseredve a nem alvás és a házimunka miatt.Nagy küzdelem volt naponta több órát szoptatani 2 nagyobb mellett nyári szünetben.

Egész nap ettem és szoptattam.Az elején csak akkor evett ha dőlt a tejcsi és ez máshogy nem ment csak rengeteg evés ivás mellett.Híztam és híztam.5 hónapos volt a kicsi amikor már majd 80 kg voltam ekkor lett elegem a sok kajától,ha rágondoltam rosszúl voltam.

Ma 66 kg vagyok és már sokkal könnyebb az élet és ezt nem a súlyomra értem persze.

3210 gr-al született a pici,kzárólag tejcsivel 6 hósan 9500 gr volt,ma 1 évesen 10400 gr.


Nagyon kell akarni szoptatni és tenni kell érte és a babát váró anyákat fel kell készíteni rá,hogy nagyon nagyon nehéz de annál szebb dolog szoptatni.Én az hittem hipp-hopp menni fog már mivel rutinos vagyok de sajna nem így volt.


Kicsit hosszú lett de talán valakinek segíthettem.

2010. júl. 4. 11:52
Persze...:) Örülök is hogy eddig tudom szoptatni, csak idegesít a sok hülyeség. Még ha a kislányomon múlik akkor fél évig bizti fog cicizni...:)
20. horvathrekusi (válaszként erre: 18. - Marcsix)
2010. júl. 4. 11:45

Semmi gond a cicizéssel!

Az én lányom is sokat cicizik, ugyanúgy éjszaka is.

Én is sokszor megkaptam már mások buta véleményét.

De nem kell vele foglalkozni!

Legyél büszke magadra!

2010. júl. 4. 11:43
Még az igény szerinti szoptatásra visszatérve, nálunk ez kb 20 perces időközönként volt MÁr újszülött kora óta. Most is van hogy két órán keresztül cicizik esti alvás előtt. pár perces megszakításokkal... És amikor picike pár hónapos volt, a védőnőm azt tanácsolta, hogy ha éhes akkor is várjak vele 3 órát... Persze én nem vártam meg mig 2-3 órát éhen ordít. Sőt volt olyan hogy szólt mikor jön mérésre, persze előtte ne etessem. egy pár hónapos gyerkőcnek nem lehet megmagyarázni, hogy két órája nem kaptál enni, és várjál még addig mig a védőnéni megjön, sőt még ugye késik is egy órát... :)Úgyhogy sűrűn volt etetve kiskora óta és sokat cicizett, cicizik.
2010. júl. 4. 11:40

Nagyon tetszik a cikk. Anyukámnak is meg kéne mutatnom, mivel az én kislányom már 18 hónapos lesz, és még mindig sokat cicizik. Ez viszont anyukámat zavarja, azt mondja, hogy nem eszik elég kaját és azért kell neki a cici. Nem cumizott és nem is cumisüvegezett. Éjszaka is felkel 3x kb. Szóval sokat lehet okosodni a cikkből.

Gratula az írójának!


Marcsix

2010. júl. 4. 11:34

Szuper kis cikk, nagyon jól összefoglal mindent. :)

Jó volt így egy kupacon olvasni mindent, legalább felfrissítette a tudásomat is (remélem, 1 hét múlva már kelleni is fog a gyakorlatban...)

Talán annyit szépítenék rajta, hogy nem minden babát zavar meg pl. a cumi vagy a bimbóvédő... :)

(Végig bimbóvédőztem a lányommal, most is azt fogok, mert nincs más választásom, ha szoptatni akarok, 3 napos korától cumis volt, és 18 hósan ő válaztotta le saját magát - és én szenvedtem lelkileg!)

Az igény szerinti szoptatásról:

Kedvenc mondatom: "Igény szerint háromóránként." Na, ezt az se tudta megmagyarázni, aki mondta!!! (Mellesleg a védőnő volt.)

Azt tanácsolta újszülöttként, hogy 3-3,5 óránként ébresszem nappal a lányzót, éjjel viszont ne. Bevallom, nem tartottam be! :) Mármint a nappali ébresztőket. :)

(4hónapos korára megduplázta a súlyát, 10hónaposan triplázta, kétévesen simán elveszett az óvodások között.)

16. v.kler
2010. júl. 4. 11:23

Sziasztok!


Nagyon tetszik a cikk, minden szavával egyetértek! Nagyon jól jön az ilyen biztató hangvételű írás, azoknak akik nem sokára szülni fognak, és mint mindenkiben sok kérdés felmerül a szoptatással kapcsolatban.

Még annyit hozzátennék, hogy EL KELL HINNI, HOGY IGENIS FOGOK TUDNI SZOPTATNI! Ez is, mint sok minden agyban dől el! Nem szabad feladni, hinni kell, hogy menni fog!

Egyébként nekem van egy 15 hónapos kisfiam, aki még mindig szopizik...:-)

2010. júl. 4. 11:15
Még annyit: fejni csak az első héten fejtem, amikor belövellt a tej, és muszáj volt, emrt annyi lett hirtleen.nehogy begyulladjon
2010. júl. 4. 11:14

Nagyon jó a cikk!

Első gyerekemet 18hóig szoptattam, ebből 8hóig csak anyatej, másodikat 12hóig, ő választotta el magát, de ő korábban is kapott kóstolókat, már 6 hósan hisztizett, ha látott minket enni:)

A pici 6 hetes, a ter: legalább fél évig CSAK anyatej, és ha megy egy éves koráig még tejci...

Voltak nehezebb idők, volt, amikor sűrűbben kért enni a baba, de gondoltam, h most épp növekszik(és tényleg hirtelen nyúlott) vagy jött a fog, rengeteg dolog miatt változhat 1-2 nap alatt is a menetrend... igény szerint szoptattam mindig, de egy idő után azért beáll a baba is valamiféle saját maga által kialakított nairendre...

13. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 11. - Cepheus)
2010. júl. 4. 11:07
Én 16 hónapja szoptatok és még sosem fejtem. Mégis él a lány ,pedig a mai napig nem iszik semmit.
12. fbab8271ce (válaszként erre: 8. - Cb53e790b2)
2010. júl. 4. 11:05
Nekem megy! szerencsére!
2010. júl. 4. 11:04

Nekem is tetszik a cikk.


Még egy visszatérő motívumot írok: a maradék tejet ki kell fejni, hogy ne gyulladjon be a mell. És ha a lefejt tej mennyisége csökken, arra következtetnek, hogy fogy/kevés a tej.


Az anyatej jórészt a szoptatás alatt termelődik, így a fentiek nem igazak. Van, aki nem is tud fejni, mert nem tudja kiváltani a tejleadó reflexet, de ettől sikeresen szoptathat.

10. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 1. - Olasznori)
2010. júl. 4. 11:00
Szia! Örülök,hogy megvagy!!!!:)A lányzó most 16 hónapos és még mindig szopizunk!!!!JÓ a cikked!
2010. júl. 4. 10:49

Sziasztok,

Egy megjegyzés:

"Sajnos az elterjedt módszer még mindig az, hogy csak három vagy négy óránként szoptassunk és egy mellből max. 20 percig, különben a baba hasfájós lesz, elhízik és el lesz kényeztetve."


Az ígény szerinti szoptatást mikor fogják a védőnők és gyermekorvosok fejébe beleverni????

Nálunk még mindig azt fújják 3 óránként és csak 10 percet legyen a gyerek cicin... Ha nem így csinálja az ember, akkor ejnye-bejnye! Ilyenkor jön a hamukázás, mellébeszélés.... :(

2010. júl. 4. 10:46

minden stimmel kivéve ez :

nem igény szerint, hanem menetrend szerint szoptat az anya!


próbáltad már mien + 2 gyerek mellett igény szerint a szoptatást ja és persze segítség nélkül :( ez nem müködhet csak átmenetileg minden esetre én el bírkórtam vele 9 hónapig de nem volt egyszerű :(

7. razsoann (válaszként erre: 5. - A908366fdb)
2010. júl. 4. 10:41
Sajnos ténleg van egy bizonyos százalék akinek nincs teje,és nem tud szoptatni de erről nem tehet senki.
6. noedi (válaszként erre: 1. - Olasznori)
2010. júl. 4. 10:41

Szia, a cikked minden egyes sorával egyet kell, hogy értsek! És én igyekszem is eszerint táplálni a babámat (jövő héten lesz 4 hónapos).

Sajnos az elején nem volt könnyű, mert bár én valahol éreztem, hogy mit hogyan kellene, a védőnő és a gyerekorvos az általad leírtaktól eltérően a szigorú 3 órás etetéseket és a maximum 20 perces időtartamú szopikat erőltette, mert túl gyorsan gyarapodott a Kisfiam.

Azóta váltottam gyerekorvost, mert elegem lett a folyamatos lecseszésektől, és most minden a legnagyobb rendben. :)

Illetve majdnem..ugyanis most itt van a fogzás, és egyszer már volt cicisztrájkunk.. :(

2010. júl. 4. 10:33

Nem tudom, nálam akkor mi lehetett a probléma.

Már a szülőszobán cicin volt a kisfiam, sőt egész éjjel, és az utána következő napokban, hetekben is, amikor csak akart. Nem dohányoztam, nem fogyasztottam alkoholt. Mégsem volt tejem. Már a kórházban sem. Mégis úgy engedtek haza, hogy a papírra azt írták, jól szopik. Pedig nem is volt tejem. Mindegy, ez más téma.

Hazajöttünk, tényleg igény szerint szoptattam, mindent kipróbáltam...homeos bogyók, teák, mindenféle tejserkentő....fejés, összebújás meztelenül....tényleg mindent, de semmi. A védőnő is jött sűrűn, neki is mondtam minden alkalommal, hogy nincs tej, nem lakik jól, 3hétig csak sírt szegény, de a védőnő mindig azt mondta, ne izguljak, majd beindul. nem indult be, 3 hetes korában bekerült a kórházba kiszáradással. Pedig a védőnő szinte minden nap látta, és nem vette észre rajta. Ja, meg alapból úgy jöttünk haza, hogy be volt sárgulva. Aztán 3 hetesen elvittük dokihoz, mert láttuk, hogy valami nem stimmel. És egyből beutaltak minket a kórházba, én meg egy felelőtlen , béna anyukának lettem elkönyvelve, aki még etetni sem tudja a gyerekét. Aztán 1 hetet töltöttünk akórházban ott minden nap azt hallgattam, hogy anyuka, valahogy csináljon tejet magának, mert addig nem mennek haza...ja, jó lenne ha ilyen könnyen menne. Persze tejem nem lett, azóta tápszeres a kisfiam.

Pedig szerettem volna, már a szülés előtt mindig elképzeltem, milyen jó lesz szoptatni, nagyon vágytam rá.....de mégsem. Sokan azért küzdenek, hogy ne kelljen szoptatni, kitalálnak mindent, csak ne kelljen....én meg azért küzdöttem, hogy tudjam, de mégsem jött össze.

Mindegy, sajnos ezzel már nem tudok mit csinálni, a lényeg, hgoy egy gyönyörű egészséges kisfiam van, de szívesen felkelnék még most is éjjel etetni, ha arról lenne szó:)

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook