Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatás körüli tévhitek fórum

Szoptatás körüli tévhitek (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szoptatás körüli tévhitek

1 2 3 4 5 6
124. a305cbacd8 (válaszként erre: 27. - Bettike2007)
2010. júl. 7. 12:59
>lelkiismeret furdalásom volt mért nem megy pedig akartam szoptatni, tápszeres lett a lányom, onnantól nyugodt és kiegyensúlyozott lett és hízni kezdett, sokáig lenéztem magam amiért nem sikerült, de ma már szerencsére túltettem magam>, ezt te írtad, végül is te voltál az, aki elítélted megad. Sajnálom, biztosan a környezet hatására történt, aki mást várt tőled el.
123. bettike2007 (válaszként erre: 121. - Gyopár)
2010. júl. 7. 12:58
mondjuk kínában rengeteg ember van,ott 1gyerek születhet 1párnak,nem is csodálkozom...
122. gyopár (válaszként erre: 104. - Jozsi.38)
2010. júl. 7. 11:50

Alapvetően nem kell kerülni semmilyen ételt, csak akkor, ha az anya is különösen érzékeny rá, vagy a babánál annak a jelét látjuk, hogy esetleg tüneteket okoz nála.


Ha valaki elolvassa az IBCLC anyagait erről, ott ez világosan le van írva.

121. gyopár (válaszként erre: 92. - 778dc2edcd)
2010. júl. 7. 11:45

Az, hogy a tápszeresek nem visznek be a szervezetükbe "ilyesmit"..

Miből gondolod, hogy a tápszergyártó cégek annyira steril körülmények között dolgoznak, hogy a tápszer alapanyagát annyira ellenőriznék? Mert ez csak akkor valósulna így meg, ha a tápszer biotehén biotejéből készülne, valamilyen ultrasteril körülmények között. A tápszer ugyanúgy tartalmazhat akármilyen káros anyagokat, sőt, még tudatosan is lehet nek benne káros anyagot, lásd a kínai tápszerbotrányt, amitől csecsemők haltak meg.


Szerintem teljesen természetes, hogy az anyatej tartalmazza az általunk bevitt anyagokat, a károsakat is, de ez alól a tápszer sem kivétel. és akkor az anyatejes táplálásnak má mindenképpen több előnye van.

2010. júl. 7. 11:08
Nem kell direktbe félre érteni,nem veszekedem,miért hiszitek???
119. bettike2007 (válaszként erre: 117. - Annamari80)
2010. júl. 7. 10:46
akkor hogy jött a szoptatáshoz ez a téma?Mindegy,sokan ítélkeznek nem épp rád gondoltam.Megyek és főzök a gyereknek.Mindenkinek szép napot!
118. bettike2007 (válaszként erre: 116. - A305cbacd8)
2010. júl. 7. 10:42
nem bosszantott fel semmi,csak írtam hogy vannak akik elítélik ezeket az anyákat,nem írtam hogy bosszankodom:-)
117. Annamari80 (válaszként erre: 113. - Bettike2007)
2010. júl. 7. 10:29

Ne haragudj Betti, de ki beszél rákos csecsemőről????? Ezt honnan szedted? nem is értem, hogy hogy jön ez ide????

ha nem sikerült értelmezni a cikket, akkor 2 mondatba leírom:

Kutatások igazolták, hogy az anyatejben lévő egyik protein segít elpusztítani a ráksejteket!

Vagyis, itt nem arról van szó, hogy aki szoptat, az megmenti a rákos csecsemőjét....jézus...ezt hogy hámoztad ki belőle????

Itt arról van szó, hogy az anyatej egyfajta gyógyszerként segít meggyógyulni a már rákos betegeknek!!!! A cikk alapján még egyenlőre állatokon kísérleteztek, de mint már említettem, én láttam pár hónapja a Viasaton egy filmet, ahol az anyatejről és hatásáról volt szó és abban volt egy férfi, akinek a hűtője tele volt kis zacsikban anyatejjel és azt itta naponta, és ez segített nagyban neki.

Nagyon egyszerű, az anyatejet az anyatejgyűjtő állomáson lehet megvenni, amit nem csak csecsemők ihatnak és senki nem is kérdezi, hogy kinek viszed. Bemész, kifizeted, és viszed haza a tejet. Ennyi, Kecskeméten is van. Ha annyi tejem lett volna, akkor biztos én is adtam volna le oda, hogy más babák is szopizhassanak belőle.


Egyébként, ahogy ez itt már másnak is feltűnt, SENKI, DE SENKI egy szóval nem említette, hogy rossz anya, aki nem szoptat!!!! Ezeket valószínűleg csak Te képzelted ide, de itt senki nem bántja a tápszeres anyukákat, mégis miért tennénk? te azt hiszed, hogy én pl. annyira kicsinyes ember vagyok, hogy lenézem azt, aki nem szoptat???? rengeteg barátnőm van, akiknek tápszeres a babájuk, és soha fel sem merült bennem, hogy Ő attól rossz anya lenne, hiszen nem a táplálás módján múlik az anyaság! És én sem vagyok jobb/vagy több senkinél, csak azért mert megtehetem, hogy szoptatok!

Itt már a tápszer kontra anyatej volt a téma, nem pedig a jó anya kontra rossz anya.


Tehát részemről itt le is van zárva ez a téma!

Szép napot mindenkinek!

Megyek megszoptatom a kisfiamat! :)

116. a305cbacd8 (válaszként erre: 113. - Bettike2007)
2010. júl. 6. 22:29
Melyik hozzászólás bosszantott fel annyira, én végigolvastam a fórumot, de nem emlékszem, hogy valaki leírta volna, hogy csak az lehet jó anya, aki szoptat.
115. a305cbacd8 (válaszként erre: 101. - Cb6e54c3d9)
2010. júl. 6. 22:24
Véletlnül nem oltás után van a picur. Nálunk akkor történt meg az egymás utáni nátha, amkikor megkapta az MMR oltást.Amúgy mi is voltunk náthásak, de soha nem verte le annyira. És amíg kizárólag csak szopizott, soha nem volt beteg.
114. a305cbacd8 (válaszként erre: 100. - Tündér74)
2010. júl. 6. 22:19

Igen vannak, d mesterségesek, még akkor is, ha jóval jobb a minőségük, mint ezelőtt pár évvel, amikor csak felfujták a babákat.

Amúgy érdekes beszélgetés alakult ki. De szrintm mint már mondtam ez nem szoptatós anyukák kontra tápszeresek végtt íródott. Én annakidején, ha nem találatam volna rá egy építő fórumra biztosan egy hónapnál többet nem szoptatok. Azóta eltelt 19.

S bár ebben a mű világban nehéz egészségesen étkezni, de nem lehetetlen.

113. bettike2007 (válaszként erre: 112. - Annamari80)
2010. júl. 6. 22:06

egy csecsemő mért lenne rákos???Felnőtt korban meg hogy jusson vallaki anyatejhez??

Nem akarlak meggyőzni,isten ments!!!Szoptass csak ha lesz 2ik gyerekem akkor is megpróbálom és ha akkor sem lesz nem esek kétségbe,eddig mindig mindenki aki tudott szoptatni durvaságokat mondott és "elvárás'"hogy szoptass és ha nem nem vagy jó anya-én ez ellen akarok tenni nem a szoptatás ellen!!!Nem akarok itt veszekedni,aki szoptat ugyanolyan jó anya mint aki nem,ez az én véleményem csak!

2010. júl. 6. 20:54

Még egy mondat, amit a MILUPA honlapjáról idézek:

"A csecsemő legjobb tápláléka az anyatej. A szoptatás a legegészségesebb táplálási mód"


Tehát, ha egy tápszergyártó cég ezt elismeri, akkor nem értem, hogy ti miért próbáltok meggyőzni ennek az ellenkezőjéről???


Tehetnek a tápszerbe akármit, akkor sem lesz soha még csak köszönőviszonyban sem az anyatejjel!

111. Annamari80 (válaszként erre: 108. - Bettike2007)
2010. júl. 6. 20:37

Ne haragudj, de valamit félreértettél, vagy nem kattintottál a linkre és nem olvastad el a cikket, ezért bemásolom ide is.

Itt arról van szó, hogy az anyatej egyik alkotóeleme elpusztítja a ráksejteket.

Én egy filmet láttam, amiben egy amerikai férfi, aki rákos volt, anyatejet ivott, és meggyógyult, úgy, hogy az orvosai már nem sokat adtak neki...


"Anyatej: csodafegyver a rák ellen

Címkék: anyatej daganatos betegség kutatás


Az anyatejről régóta tudják, hogy olyan fontos anyagokat tartalmaz, amelyek megvédik a csecsemőt a különböző fertőzésektől, erősítik az immunrenszert. A legújabb vizsgálatok során kiderült, hogy az anyatej olyan anyagokat is tartalmaz, amelyek segíthetnek a rák leküzdésében. Svéd és angol kutatók megvizsgálták: vajon milyen hatása van az anyatejnek arra a baktériumra, amely tüdőrákot is okoz. Megállapították, hogy a tejben lévő egyik protein nemcsak a baktériumokat, de magukat a ráksejteket is elpusztítja. Az alfa-laktalbumin elnevezésű proteinról van szó, amely az anyatej egyik alkotórésze és laktózt, azaz tejcukrot termel. A gyomorsavval és egy másik anyaggal kombinálva a ráksejtekben önpusztító folymatot vált ki. A kísérleteket eddig kémcsőben és állatokon végezték. A protein a ráksejtek 98 százalékát elpusztította, úgy, hogy az egészséges sejtek érintetlenül maradtak. Hasonló ereményt értek el hólyag, vese és bél rákos sejtjeivel is."


[link]

110. bettike2007 (válaszként erre: 103. - Tündér74)
2010. júl. 6. 18:11
Igen,a genetika nagyon befolyásol,unokatesóm TÉLEN mezítláb járt kelt kinn és tehéntejen nőtt fel,semmit sem kapott el soha!!!
109. bettike2007 (válaszként erre: 99. - Annamari80)
2010. júl. 6. 18:09
nehézfémek ellen ninscs immunanyag:-SSSS
108. bettike2007 (válaszként erre: 98. - Annamari80)
2010. júl. 6. 18:07
És aki sosem szült és mégsem lett mellrákos?JA és a nagynéném 3gyereket szült és szoptatott és mégis lett rákja!Nem ettől függ,genetika.De a szoptatás ellen én sem vagyok,ha lett volna tejem szoptatok,de ha már így alakult legalább tudom 7-8 hós korig tuti nem kapott rossz dolgot.Én adok neki túró rudit és joghurtot is ,azokban legalább is kevesebb a cucc és jövőre fog a bölcsiben is ilyeneket kapni az én lányom és a te fiad is!
107. bettike2007 (válaszként erre: 96. - Tündér74)
2010. júl. 6. 18:02
köszi:-)A miénkben lehet nincs de van amiben igen,bár így sem beteges.
106. bettike2007 (válaszként erre: 93. - Annamari80)
2010. júl. 6. 17:58
milupa.hu nézz utána ha érdekel!!!ott olvashatsz a immunofortiszról
105. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 104. - Jozsi.38)
2010. júl. 6. 16:08
A gyereke eszi is.Nem azt írtam,hogy ő nem eszik semmit. Ő eszi azt én mást.DE pl. a lencsét hiába ehetné,fáj tőle a hasa.Pár hónap múlva újra próbálom.
104. jozsi.38 (válaszként erre: 101. - Cb6e54c3d9)
2010. júl. 6. 16:04
a baba féléves koráig kell kerülni a puffasztó ételeket utána ehetsz bármit csak magadnak ártasz azzal ha kihagyod a borsót pl. de ekkora gyereknek mint a tied az is adható
103. tündér74 (válaszként erre: 99. - Annamari80)
2010. júl. 6. 15:58

Bizonyos tápszerek már tartalmaznak immunerősítő anyagokat, melyek az anyatejhez hasonlóan belülről erősítik a baba immunrendszerét.

De 80 %-ban úgyis a genetika dönti el, hogy mennyire lesz fogékony a különböző fertőzésekre a kisgyerek.

102. 778dc2edcd (válaszként erre: 98. - Annamari80)
2010. júl. 6. 15:56
kémtúró, dörmi,meki, kuki...teljesen igazad van.én pedig senkit nem szeretnék lebeszélni a szoptatásról, csak úgy gondolom, hogy a sok pozitívum mellett bizony ma már oda kell figyelnünk arra is hogy az anyatejben is megtalálhatóak bizonyos káros anyagok!ennyi!ettől nem változik semmi, de nem árt vele tisztában lenni.
101. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 98. - Annamari80)
2010. júl. 6. 15:52
Anya tej....16 hónapos a lányom és egy hónapon belül a 2 betegségét kapja pedig anyatejes most is. ÉN még mindig nem ettem babot és káposztát pl.Nem is értem hogy ehet valki ilyeneket amíg szoptat.Én láttok a környezetemben is nem egy olyan anyukát aki bár szoptat mindent megeszik.Aztán meg panaszkodik,hogy milyen rossz éjszakája volt,mennyit sír a gyereke.Mondtam egy darabig hogy tán nem kéne mindent összeenni,de mintha falnak beszéltem volna,inkább már csöndben maradok és sajnálom szegény csöpségeket...A szopis tea valami borzalom! Tényleg ne erőltesse senki az ivását,nem ettől lesz teje valakinek,de a hasfájás a babánál szinte borítékolható!Ígyatok vizet és alkohol mentes sört.Én ezeket tapasztaltam ,magamnál és azoknál akiket ismertem.Na megyek mert mindjárt felébred a kis betegem 38.9 fok a láza.:(
100. tündér74 (válaszként erre: 98. - Annamari80)
2010. júl. 6. 15:52
Tudjuk, hogy a babának legjobb az anyatej, de ma már vannak szerencsére olyan tápszerek, amelyeknek az összetétele nagyon hasonlít az anyatejéhez.
99. Annamari80 (válaszként erre: 96. - Tündér74)
2010. júl. 6. 15:45

immunerősítőt lehet, h tartalmaz, de az immunanyag (!) és az immunerősítő az két külön dolog!

az immunerősítő anyagokat kívülről viszed be a szervezetedbe, ilyenek a roboráló készítmények vagy a vitaminok.

Az immunanyagokat a saját szervezeted termeli reagálásképpen azokra az anyagokra, amiket károsnak tart maga az immunrendszer. Ilyenek a dohányzás által bevitt anyagok, mint korom stb, vagy éppen a nagyvárosi autósforgalom káros nehézfémei stb. Ezek ellen termel immunanyagokat a szervezetünk.

98. Annamari80 (válaszként erre: 92. - 778dc2edcd)
2010. júl. 6. 15:38

Ha már a káros dolgokról esik szó!

Én, ahogy említettem, mindig figyeltem arra, hogy mit eszek, iszok. Nem csak az első fél évben, amíg kizárólag anyatejet kapott a kisfiam, tartottam ezt fontosnak, hanem utána is.

11 hónapos, és mivel minden korának megfelelőt eszik az anyatej mellett, így arra is figyelek, hogy az a MÁS mi legyen.

Tehát, nem adok neki bolti krémtúrókat, gyerekeknek gyártott gyümölcs joghurtokat, Dörmi kismackót, sós kukit és egyéb ilyen műkajákat!

Sok anyuka nem tudom hova rohan, de már 7-8 hónaposan elkezdik ezeket a mű vackokat adni a gyereknek, pedig ráérnének később is ezekkel...

Elég néha szétnézni egy Mekiben is, ott a rengeteg gyerek és eszik azt a sok műsz@rt...na az én gyerekem tuti nem fog a Mekiben ülni 4-5 évesen...és még egy jó ideig nem adok neki Dörmit és társait...

Egyébként meg nem akarok senkit meggyőzni az anyatej pozitívumairól, mert nekem ez nem célom és nem vagyok tagja az LLL-es társaságnak!

Aki nem tud szoptatni (mindegy most, hogy milyen ok miatt) az úgy is kénytelen tápszert adni, mert valamit enni kell a gyereknek. ha nekem nem lett volna tejem, akkor az én gyerekem is ezen nőtt volna fel...

De ha valaki kicsit utánaolvas (nyilván, csak aki szoptat, az teszi ezt meg) az belátja, hogy az anyatejnél NINCS ÉS NEM IS LESZ egészségesebb a gyerek számára!!!!

ja, és azt tudtátok, hogy a rák ellen is hatásos??? Nem, akkor olvassátok el, én erről már filmet is láttam.

Bocsánat, mennem kell, felébredt a kisfiam.

[link]

97. 778dc2edcd (válaszként erre: 96. - Tündér74)
2010. júl. 6. 15:33
én is úgy tudom, hogy van ilyen!de mivel márkát nem lehet mondani...:-)
96. tündér74 (válaszként erre: 93. - Annamari80)
2010. júl. 6. 15:29
Vannak tápszerek, amik tartalmaznak immunerősítő anyagokat.
2010. júl. 6. 15:28

hosszú, de érdekes!

elnézést a terjedelemért!

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook