Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek miért érzelemsivár a gyerekek élete....? fórum

Szerintetek miért érzelemsivár a gyerekek élete....? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
118. 9536810fa1 (válaszként erre: 116. - A0c1361e44)
2011. ápr. 9. 21:01
... nálunk nincs mindig igaza a tanárnak (mivel ő is emberből van), de ehhez kellett, hogy megbízható, fegyelmezett gyerekeim legyenek. Viszont a tisztelet kötelező. Már a gyerekek mellett diplomáztam, szakvizsgáztam, meló mellett... végignézték mivel jár... ha másért nem, ezért tisztelni kell a pedagógust, a munkáért, amit beletett abba, hogy ott álljon/állhasson felkészülten előttük nap mint nap. :)
2011. ápr. 9. 07:05

Hogy várhatja el a a szülő a gyerektől, hogy tisztelje a tanárt, ha a szülőt sem tiszteli. Nem egyszer hallani ahogy a fiatalság beszél a szüleikkel/szüleikről. Anyukám mondta mindig, ha másért nem, a koráért tiszteld, manapság ez feledésbe ment.

Egyet értek hte23: nem lehet a múltat hibáztatni! Az adósságról meg csak annyit: a számokat kell megnézni, hányszorosa a mostani az akkorinak?

116. a0c1361e44 (válaszként erre: 113. - Martin3)
2011. ápr. 8. 23:09

Pontosan!

Tehát a szülő tehet arról, hogy a gyerek ilyen.

Nálunk is mindig a tanárnak van igaza. Sosem hülye a tanár, és nem vagyunk megsértődve, mert egyest vagy intőt adott.

Hány gyerek ölt már nálunk is gyereket, hányan ellopják a másik gyerek holmiját, zsarolják egymást. A tanár pedig tehetetlen, mert megy az anyuka vagy az apuka és megveri, vagy feljelenti, mert az ő drága gyerekét megmerték bántani. Nem ellopta csak kölcsön vette, nem zsarolja csak elkér valamit, nem megveri csak véletlenül neki esett, nem megölte, hanem nem is tudom...

115. hte23 (válaszként erre: 113. - Martin3)
2011. ápr. 8. 23:04
És ez már ennek a rendszernek a hibája. Ezt már nem lehet a multra fogni. Hiszen ezek a gyerekek még a 20 év alatt vannak. Ugye?
114. hte23 (válaszként erre: 111. - Martin3)
2011. ápr. 8. 23:03

NEm szabad mindenért a multat hibáztatni. Azóta eltelt több mint 20 év.

És egyre rosszabb....


Ez már nem a mult rendszer hibája. Hanem a jelenlegié.

113. martin3 (válaszként erre: 112. - A0c1361e44)
2011. ápr. 8. 23:02
épp ez a lényeg: a totális liberalizmus a káoszhoz vezet...amerikában is ezért lövöldöznek a sulikban...mi meg csak legyintünk, hogy á ez ott van...nem is tudjuk milyen közel van ez hozzánk, már itt is van. Mindez azért, mert a tanárok kezéből is kivettek minden fegyelmezési eszközt, ha a gyerek pofátlan az órán, mitöbb megüti a tanárt, még őt dicséri meg a drága anyuka, ahelyett, hogy 2 maflást adna a gyerekének, mit merészel...én nem vagyok idős(33éves) de ha panaszkodni mertem a tanárra, hogy pl nem volt igaza, jó apám mindig ezt mondta: tuti a tanárnak volt igaza, kár vitatkozni(persze nem mindig, ezt tudja mindenki). Szóval amíg a tanárok tekintélyét vissza nem állítják, és nem becsülik meg őket mit várunk? mikor a szülő megveri a tanárt? miért jut el oda egy tanár, hogy lefejeli a gyereket? (ne kiragadjuk a híreket, hanem nézzünk már mögé!!! gondolom nem azért csinálta ezt a tanár, mert a diák szépen, illedelmesen és segítőkészen viselkedett...)
2011. ápr. 8. 22:54

Hogy miért?

A szülők miatt ilyenek a gyerekek. Mire tanitják őket? Arra, hogy érje el a célját bármi áron. Taposson át mindenkin. Nem szólnak rá, ha olyat tesz, ami veszélyes, illetlen, tiszteletlen, nehogy megsérüljön a lelke. Nem következetesek a szülők. Azt hiszik, hogy az ő gyerekük a kiskirály és ezt belé is nevelik. Aztán később csodálkoznak, hogy mitől lett ilyen a gyerekem.

Nem számit, hogy a gyerek azt hallgatja, hogy nincs pénz, nehéz megélni. Ebből tanulna. Abból viszont nem tanul, ha agyon babusgatják.

Én manapság nem látok egy szeretetreméltó aranyos gyereket sem. Mind hisztizik, üvölt, visit, rohangál. Az anyuka meg mosolyogva nézi, hogy milyen aranyos. Miért lenne az igy nevelt gyerek érzelmileg gazdag, ha azt tanitották neki, hogy vedd el, ha kell. Hisztizz, ha valamit nem akarnak megadni, üvöltsd le a fejét ha nem ad igazat, verd szét ha neki több van és vedd el tőle.

A gyerekeket a szülők nem tanitják meg arra, hogy tisztelni kell az embereket, vigyázni kell a testi, lelki épségre, a halál végleges, ha megütsz valakit azzal fájdalmat okozol, ha nem dolgozol nem eszel, stb...

111. martin3 (válaszként erre: 91. - Hte23)
2011. ápr. 8. 22:31

márpedig tisztelet a kívételnek a szocializmus alatt 10emberből 3dolgozott 7 meg nézte, te lehet előbbibe tartoztál, de hidd el a nagy átlag nem..

és igen akkor volt mozi, színház, kirándulás stb. Csak nem gondolsz bele miből? azt "valaki" finanszírozta neked és a többinek...épp ezért adósodott el az ország, mert mindezt a "jót" kölcsönből tettük, most meg nyögjük annak a terhét...

sajnos mi a rossz oldalra kerültünk, mint oly sokszor a történelem során. Csak ehhez még hozzá is jön egy lapáttal a magyar mentalitás, ugyanis más népek is voltak már ilyen vagy rosszabb helyzetben, mint kis hazánk mégis talpraálltak, mert nem sopánkodtak, hanem szorgalommal, kitartással tettek is érte, sokat!

most nem rád értem amiket írok, hanem nagy átlagban, hiszen elismerem sok ember valóban dolgozott is az elmúlt rendszerben, pl a szüleim is, de ők sem tanulták már meg, hogyan kell "bánni a pénzzel" semmi érzékük nincs ahhoz, hogyan kell jól megélni, mibe kell fektetni a pénzt vagy hogyan kell megforgatni(legálisan) hogy az ne csak vigye, hanem hozza is a pénzt...de ez is sajnos az elmúlt rendszer hibája...

110. hte23
2011. ápr. 8. 21:19
Áldom az eszemet, hogy annak idején amikor még jó áron lehetett könyvet venni, sokat gyűjtögettem. Ma már megfizethetetlen a számomra...
109. hte23 (válaszként erre: 108. - Bogancs71)
2011. ápr. 8. 21:15

Ezért kérdeztem én is.

Ma már? ilyen árak mellett?

Sokan ( én is) örülünk ha az összes fizetnivalót rendezni tudjuk a kaja mellett. Hú! Ruha meg? Teszvesz.

108. bogancs71 (válaszként erre: 93. - Hte23)
2011. ápr. 8. 20:23

Szerintem nem 4-5 éve volt ez.

Én a 70-es évek végén, 80-as évek elején rengeteget jártam színházba, moziba barátokkal, szüleimmel, iskolával. Akkoriban jobban támogatták a kultúrát nem voltak ilyen horror árak.

107. bogancs71 (válaszként erre: 99. - Hte23)
2011. ápr. 8. 20:16
Esti mese többnyire az aznapi történésekből összeállított mese volt, csak épp másképpen hívták a benne szereplő rosszcsont kisgyereket. Amolyan tanulságos mesék voltak ezek, de nagyon szerették, mikor magukra ismertek a mesében annál a résznél: nem fogadott szót az anyukájának.....az orrukig húzták a takarót.
106. hte23 (válaszként erre: 105. - Hte23)
2011. ápr. 8. 19:20
Már olyan régen volt. a felét elfelejtettem...
105. hte23
2011. ápr. 8. 19:18

Én ugy kezdtem, hogy

Tente baba tente

Eljött már az este

Kacsingatnak szépen a csillagok az égen ( ez nem saját rész )

Kapd be pici ujjacskád, csukd le szemed angyalkám.

Csukd le szemd angyalkám, kapd be pici ujjacskád..

És utána meg még ami az eszembe juttott, ujra ujra kezdve mig elaludt.

Csak az eleje volt stabil szöveg.... jött a hajáról, a mamáról a bátyjáról mindenről...

104. Gavrilo1 (válaszként erre: 103. - F758a7200f)
2011. ápr. 8. 19:07
Nálunk a kislánynak a micimackót kell énekelnem- a micimackó hózik, zik, zik, zik -ig tanultam meg (pedig már többször ki akartam nyomtatni a teljes szöveget) De érdekes mód neki ez tökéletesen elég.
103. f758a7200f (válaszként erre: 99. - Hte23)
2011. ápr. 8. 18:41

:DDDDDD


Ezt en is csinaltam! A pici amikor delutani pihi volt, amig ringattam, a barbapapa kezdo-zenejet akarta, fungom nem volt rola csak a refrent enekeltem egyfolytaban a tobbit meg lalala.


Egy heten belul a ringatasbol atszokott az agyba beteszem, elkoszonok, kimegyek es o egyedul alszik uzemmodra:))))


Szerintem a ketsegbeesestol, hogy ne kelljen mar tobbet hallgatnia pedig addigra pont megtanultam a szoveget

102. hte23 (válaszként erre: 100. - F758a7200f)
2011. ápr. 8. 18:37
Hogyne érteném. Nekem 10 éves a kislányom. És teljes mértékben hideg ráz ezektől a figuráktól... főleg az áruktól...
101. f758a7200f (válaszként erre: 97. - A14deb9047)
2011. ápr. 8. 18:34
:)
100. f758a7200f (válaszként erre: 92. - Hte23)
2011. ápr. 8. 18:32

Latom, erted mire gondoltam. Szoval en nem akarok az elveimmel takarozni, es kitenni olyan szitunak a gyereket, hogy pl rajta kivul 11-nek van, es elkezdenek ilyen kutyukrol dumalni es a fiam meg azt sem tudja hogy mi az, mert neki mondjuk nincs, es ezek utan az egesz osztaly mondjuk kikozositi.


Es akkor dagadjon a mellem hogy az en fiam nem zombi mert az ilyen baromsagokat en bizony nem veszem meg, o meg majd miattam gyuloli meg a sulit es egy ido utan a tanulast is...


Szoval inkabb megveszem de kihangsulyozom mindig hogy baromsag es o tudja is, emellett azt is kikotom hogy cserebe mivel kell kierdemelnie.


De csak ugy nem rekeszthetem ki mindenbol, ami modern, amugy jarnak szinhazba ok is es hetente konyvtarba is stb, jar hittanra, sportol stb, tobb oldalrol is stimolalva van agyilag :))))

99. hte23 (válaszként erre: 97. - A14deb9047)
2011. ápr. 8. 18:19
Saját magam költötte altatót énekeltem neki. Bár amikor már éledezett a tudata, befogta a szám, és anya inkább ne... ( irtózatos hangom van.)
98. hte23
2011. ápr. 8. 18:17

Nekem mindkét gyerekem sportol.

A fiam kempózik. hetente 3 alkalommal 7-9-ig. Volt mikor többet, mert bejárt a kicsiknek segiteni.

heti 3 tesi.

Sajátos neveléis igényü. Ennek ellenére van, hogy még ő korrepetál.

A kislányom sok-sok sportot megpróbált, mire megtalálta ( ? még ez nem biztos, hiszen csak 10 éves lesz). Görkorcsolya, jégkorcsolya, tenisz, társastánc,úszás, triatlon. Most maradt az uszás és a triatlon ( ebben az uszás is benne van)

Hiába szerettem volna táncra vagy labdajátékra, nem neki való. Heti 4 alkalom edzés. Simán leteker 20-30 kilómétert és észre sem veszi.(én már jobban, alig érem őket utól) és még mellette pár km. futás. meg heti 3 tesi.

A fiam az fiu. Figyelemzavaros, tehát őt sem büntetni nem lehet ( képtelenség, már próbáltam) teszi amit akar. Minden jó,jó.jó.jó. aztán mégis amit ő akar. Bár hülyeséget nem, csak hatott a nevelés.

A kislányom szivesen főz és süt velem együtt. Már egy két dologgal egyedül is boldogulna. Bár kicsi kora óta nagyon ( tulságosan is ) önálló.

Soha nem felejtem el: eldugtam a csokit a konyhaszekrény felső részébe. Másfél éves volt. Arra figyeltem fel, hogy csörög a konyhaszék. - még jó hogy fémből volt. - Mire leértem a konyhába - mert pont a fiamnál voltam a szobájába a kicsi meg a nappaliba játszott. - már a széket a konyhapulthoz huzta és mászott fel rá. Időben odaértem.

Étkezés. Szeretem én is az egészséges táplálkozást. De érdekes módon, az egyforma nevelés hatására mindkét gyereknek teljesen más az izlése. A kislányom pl. nem akart egyáltalán hust enni. Kerek perec kijelentette, hogy nem, mert sajnálja őket. Rengeteg zöldséget evett. (kivétel a sóska és a spenót) És a kenyér. Egészségeset is, de ha elérte a fehér kenyeret ( a férjem csak azt evett ) akkor totál kibelezte mire észrevettük.

A fiam meg a zöldséget nem akarta megenni. egyáltalán. Semmit. Gyümölcsöt is csak a banánt. Hál istennek ez az évek alatt azért a nyomásom hatására kissé változott. mindkettőnél.

97. a14deb9047 (válaszként erre: 95. - Hte23)
2011. ápr. 8. 18:03
Amikor kicsi volt, megringattam a popsiját nagyon finoman, és az volt hozzá a szöveg, hogy "jó reggelt icúrka-picúrka-cuncúrka"... Ma se tudom, hogy jutott ez az eszembe.
2011. ápr. 8. 18:01

A hetvenes évek közepétől éveken át volt bérletem az Operába és az Erkel színházba. Három és fél órát utaztam ezért busszal. Tavaly megnéztem a helyárakat... Az volt a látomásom, hogy újra lépkedek föl a lépcsőn a hosszúruhában...

Még a kakasülőt se tudom kifizetni, pedig ingyen utazom.

95. hte23 (válaszként erre: 85. - F758a7200f)
2011. ápr. 8. 17:36
Én puszival és simizéssel ébresztem. Az arcát simogatom.
94. hte23 (válaszként erre: 93. - Hte23)
2011. ápr. 8. 17:29

Ne érts félre, nem gonoszkodás, nem irigykedés.


Csak ugy gondolom szerencsés vagy hogy ez jutott...

93. hte23 (válaszként erre: 77. - 9536810fa1)
2011. ápr. 8. 17:28

Ez mikor volt? 4-5 éve?


Ha havonta szinházra futotta, akkor jól kereshettetek.

Igyekeztünk mi is. De sajnos csak a gyereket tudom szinházba engedni az iskolával. Én már nem jutok el.

Nincs keret. Beszivott a lakáshitel...

92. hte23 (válaszként erre: 72. - F758a7200f)
2011. ápr. 8. 17:18

És tudod az a baj, ha nem teszed meg, bizonyos korlátok között akkor lehetnek problémák...

Pl. A kislányom 4. osztályos - nagy divat az icike-picike barátok nevezetü figurák. Én is igy jártam mint Te.

És történt egy eset, amit az osztályában a lányok tragédiánka élnek meg. Az egyik kislány kint hagyta a padján a kedvencét. (nem az enyém ) Lementek az udvarra. Az ajtó véletlenül nyitva maradt ( mindig zárják ) Valaki eltüntette mire visszaértek.

Jött a gyanusitás. 1. vagy olyan kislány vette el akinek nem vesznek, vagy az elveik miatt vagy mert nem telik. 2. vagy egy olyan kislány vette el, aki valamilyen módon gonosz akart velük lenni ( a lányok erre - és két másik osztálybeli lányra tippelnek. ) Én nem.

91. hte23 (válaszként erre: 71. - Martin3)
2011. ápr. 8. 17:13

Ezzel azért nem értek egyet. Akkor is dolgoztak az emberek, sokat. Legalábbis én ezt láttam.

A milliomosok meg pont azok lettek, akik most ott vannak a vezetésben... Tehát ők már akkor is loptak, nemcsak most.

(ismerek: országgyülési képviselőt, aki mint pártiskolás érte meg a rendszerváltás - lehetőséget kapott jogra váltani - azóta ügyvéd és képviselő.) A másik köpönyegforgató. A legnagyobb pártharcosként már a a r.váltás másnapján porolta a földet a pap előtt. Azóta is jól él....



" Miközben a 40év alatt teljesen leépíteték a kultúrát, az emberi értékeket....majd a 90-es években arra ébredtüfnk nagy hirtelen hogy fogyasztói társadalom legyünk...vegyél minél többet, költs minél többet, dolgozni továbbra sem kell...az elmúlt 40évben sem kellett...aztán jött a koppanás mára, csődben az állam, az emberek maguk is, mert nincs megtakarításuk stb, ha van pénzük azt is felélik, ahelyett, hogy spórolnának."


Miből gondolod hogy a kulturát leépitették?

Akkor tudtunk menni szinházba, tudtunk könyvet venni, rengeteget kirándulhattunk. Ma? Miből?


És miből spórolnának szerinted? Nagyon sok ember a megélhetésért küzd.... ÉS pont ŐK azok, akik megpróbálják ilyen - olyan uton a kulturát is átmenteni.... NEm biztos hogy egyre gondolunk...

2011. ápr. 8. 15:49
Annyi jó ötletet felsorakoztattatok/tunk itt, hogy nem csak a kérdésre lehet választ kapni, hanem a megoldások között is lehet válogatni! Remélem, sok szülő olvassa, és elgondolkodik rajta. :)
2011. ápr. 8. 13:26

Eszembe jutott még egy gondolat: Önálló életre való nevelés. Minek tud örülni az a gyerek, akinek nincs sikerélménye, hiszen a szülő nem hagyja, hogy legyen, megcsinál mindent a gyerek helyett. A gyereknek nem kell semmiért megküzdenie. Az anyagiakról már írtam, hogy szinte minden az ölébe hullik, de amit tapasztalok: sokan a feladatokat is elvégzik a gyerek helyett. Nem csak arra gondolok, hogy szegény gyerek nehogy már ő vigye ki a szemetet, vagy nyírja le a füvet, hiszen fáradt, egész nap tanult, hanem arra is, amikor a saját ügyeiben kell eljárni, pl. személyit csináltatni, bizonyos nyomtatványt kitölteni, beiratkozni suliba, stb. Mert ha ezeket a gyerek maga intézné, felnőtt korára megállna a saját lábán. Szerintem sok fiatal felnőtt korára ha egy puszta közepén ott hagyják, szomjan hal, mert nem találja a vízcsapot.

2 felnőtt lányom van, akik már kirepültek (persze vissza-vissza térnek), egy 17 éves nagyon(!) kamasz fiam.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook